PDA

View Full Version : За изневярата



GreenFairy
04-30-2013, 20:01
Четох няколко теми свързани с темата и реших да попитам на какво мнение сте... Много хора казват, че не биха простили изневяра в никакъв случай и това е най-ужасното нещо на света. Аз обаче се замислих. Ами ако човека до теб ти е доказвал многократно че те обича и държи на теб, а просто е допуснал грешка?
Бихте ли простили изневярата ако не се съмнявате в чуствата си и тези на гаджето? Бихте ли простили ако знаете, че човека ви обича много и е готов на всичко за вас?

nosferatu23
04-30-2013, 20:05
Четох няколко теми свързани с темата и реших да попитам на какво мнение сте... Много хора казват, че не биха простили изневяра в никакъв случай и това е най-ужасното нещо на света. Аз обаче се замислих. Ами ако човека до теб ти е доказвал многократно че те обича и държи на теб, а просто е допуснал грешка?
Бихте ли простили изневярата ако не се съмнявате в чуствата си и тези на гаджето? Бихте ли простили ако знаете, че човека ви обича много и е готов на всичко за вас?

тея приказки с "двете страни имат" вина са ми меко казани наивни , също и с допускането на грешка.това да не е като грешка да объркаш захарта със сол , не става тъй :smt023

ако имам приятелка която ми изневери , ще я изритам с токати през вратата , затова че ме е излъгала главно :smt023
това с изневярата за мене е тотално лицемерие , като не ме кефи някоя , няма да и изневерявам , просто ще и го кажа и ще се разделим :smt023 а не да лъжа като мишка само щото ме е срам :smt023 или щото имам някаква изгода
няма как да обичаш някой и да го лъжеш по тоя начин и да го нараняваш.:smt023 бахти мазохизма

ledenakrasota
04-30-2013, 20:10
Не знам как бих реагирала. Ако за мен подобна мисъл е недопустима и си знам ангелите, няма проблем. Ако от другата страна не си дават сметка, може да стане гафът, но всеки си мисли, че е застрахован, докато не му се случи случката. Зависи от ситуацията, но в повечето случаи не бих простила, защото трудно започвам да вярвам отново на някого, ако е забил дълбоко ножа и то право в сърцето ми.

tori
04-30-2013, 20:53
Труден въпрос. От една страна все пак си е моето момче. Каквото и да направи, няма да спра да го обичам. От друга няма да ми е никак приятно и сигурно ще има последствия.

melany94
04-30-2013, 20:55
Странно е да обичаш някой и да му изневериш, някак не върви. Не мога да бъда ЗА изневярата това е едно огромно преебаване на другия, каквото и да е направил и колкото и да се карате не е тва начина. А ако толко ти се чука, зарежи си гаджето и си чукай на спокойствие.

FuCKkK13
04-30-2013, 21:11
не бих простила... просто тая грешка най-вероятно е била провокирана от нещо - търсене на нещо ново,липса на нещо в отношенията и т.н. така че ако има такъв проблем не виждам смисъл да се продължава една връзка

girlwithblueeyes
04-30-2013, 22:21
Хора сме всеки греши да кофти е но това е живота

Зависи от изневярата ако е моментна да бих я простила .
Не бих простила изневяра от сърцето и душата
Емоционалнаат изневяра боли повече от телесната . Няма да ми е приятно ако гаджето ми преспи с някоя за една нощ ,ако спи с някоя която обича това никога не бих простила .

UniCoWN
04-30-2013, 22:57
За съжаление да. Знам, че винаги ще ме боли от тази постъпка, ако съм сама и просто се замисля ще се разплаквам дори след години, но съм сигурна, че не бих оставила човека до себе си. Няма да простя, защото никога няма да забравя и няма да мога да го преглътна и приема. Просто ще затворя очи.
(това в случай, че обичам силно и държа да връзката ни, но при мен винаги е така, несериозни изпълнения не съм имала)

HollyGolightly
05-01-2013, 00:50
Много зависи от положение, в което се намираме. Ако сме си просто ей така двамата и разбера, че той е кривнал, определено не бих се замислила и бих го зарязала. В момента, в който изневери, той потъпква всичко, което някога ми е казвал или доказвал. Но ако сме вече семейство, имаме деца и т.н. бих се замислила. Все пак тогава не става дума само за мен, може би бих дала втори шанс.
Независимо обаче дали ще му простя или не, не бих забравила и надали някога бих била способна да му вярвам по същият начин, винаги бих имала едно на ум, което най-вероятно ще доведе до края на връзката ни.

ShtrudeL
05-01-2013, 08:56
Четох няколко теми свързани с темата и реших да попитам на какво мнение сте... Много хора казват, че не биха простили изневяра в никакъв случай и това е най-ужасното нещо на света. Аз обаче се замислих. Ами ако човека до теб ти е доказвал многократно че те обича и държи на теб, а просто е допуснал грешка?
Бихте ли простили изневярата ако не се съмнявате в чуствата си и тези на гаджето? Бихте ли простили ако знаете, че човека ви обича много и е готов на всичко за вас?

И аз им се чудя на тея, които казват, че категорично не биха простили..
Аз сигурно бих.. т.е. това не е развален кашкавал, че с лека ръка да го изхвърля, но бих станала супер недоверчива, мнителна и т.н., което изобщо няма да е яко.

Duhast
05-01-2013, 09:01
Хора сме всеки греши да кофти е но това е живота...

Ще сгрешиш ли с мен? :)

girlwithblueeyes
05-01-2013, 09:14
:lol:

Azoria
05-01-2013, 09:21
Бихте ли простили изневярата ако не се съмнявате в чуствата си и тези на гаджето?

Ако ми изневери ще се замисля дали нямам повод за съмнение в неговите чувства.

Duhast
05-01-2013, 09:44
:lol:

Нека първо да се опознаем де,аз не мога така бързо.. :)

marilyn
05-01-2013, 09:56
В някаква несериозна връзка, в която ни свързва само тръпката, сигурно няма да ми пука много. Но когато се обичаме, когато сме привързани и си имаме доверие, ако приятелят ми ми изневери ще потърся вината в себе си. Дали аз не съм виновна, ако не съм му давала всичко, от което има нужда и дори да ми го е казвал, не съм се постарала.
А ако просто се е напил и се е чудил с коя да се изчука.. ем.. това няма да го простя.

anonymous708973
05-01-2013, 10:55
Вина имат и двете страни при всяка изневяра, различна от "напил се е и му се е чукало".
Бих простила при определени обстоятелства, но не бих искала да съм на мястото на човека, на който му е простено. Ще ми събере небето и земята преди да повярвам, че мога пак да се доверя.

r0073x
05-01-2013, 11:43
За мен изневярата не е грешка, а избор. Грешка е да настъпиш някой или да го бутнеш - нещо спонтанно, което не си направил умишлено. Докато това да си легнеш с някого или дори да го целунеш е обмислена постъпка ;)

И не, не бих простил, защото това е сигурен признак, че човекът вече не те обича

FuCKkK13
05-01-2013, 11:50
И аз им се чудя на тея, които казват, че категорично не биха простили..
Аз сигурно бих.. т.е. това не е развален кашкавал, че с лека ръка да го изхвърля, но бих станала супер недоверчива, мнителна и т.н., което изобщо няма да е яко.

и би продължила да разваляш връзката и да се мъчиш ? щото след като станеш супер недоверчива много проблеми ще излезнат,което ще доразвали връзката .. виждаш ли смисъл в това ? отколкото просто всеки от където е и да си търсите други ?

иначе ако имаме деца - тогава не знам.. не мога да кажа сега.. аз по-скоро говорих за сега ( някак си не ми включва още мозъчето за по-сериозни ''времена'' 8-) )

ShtrudeL
05-01-2013, 12:50
и би продължила да разваляш връзката и да се мъчиш ? щото след като станеш супер недоверчива много проблеми ще излезнат,което ще доразвали връзката .. виждаш ли смисъл в това ? отколкото просто всеки от където е и да си търсите други ?

Казвам какво би станало.. не как виждам края от ситуацията..
Както каза пантерата, мнооооого, много трудно ще се доверя след това.
И дам.. най-вероятно ще има много дупки и търкания и т.н..

girlwithblueeyes
05-01-2013, 12:53
Абе има разлика от изневяра до изневяра . Ако просот се е напил и се изчукал с друга хайде някак ще се преглътне .Но ако имал чувства към нея това вече е страшно .

paradosou
05-01-2013, 13:16
Аз пък не бих търсила вината в себе си. За да се стигне до кривване със сигурност има липси във връзката/нещо не съм могла да му дам, обаче... проблемите винаги могат да се обсъдят и да им се измисли някакво решение. Или в краен случай, ако са толкова големи, просто да се сложи край.
Дълбоко се съмнявам, че бих преглътнала изневяра. Прекалено съм горда, пък е и много, много сериозно пропукване в отношенията.

anonymous708973
05-01-2013, 18:44
За мен изневярата не е грешка, а избор. Грешка е да настъпиш някой или да го бутнеш - нещо спонтанно, което не си направил умишлено. Докато това да си легнеш с някого или дори да го целунеш е обмислена постъпка ;)

И не, не бих простил, защото това е сигурен признак, че човекът вече не те обича

Не, не е обмислена постъпка... И със сигурност не е 100%-ово доказателство, че не си обичан.
Точно затова е и толкова гадно, долно и предателско. Защото ти страда повече егото отколкото чувствата. Един вид... "изневерих ти, защото ти не ми даде нещо".

Tsukuda_Hiroshi
05-01-2013, 19:15
Ако още някоя ми изневери, сигурно ще й начупя кокалите... Ако може, нека тя ми прости!

Amore-Mio*
05-01-2013, 19:46
Не бих му простила.
Някак не ми се връзва да ме обича и да държи на мен, а да ми изневери - за каква грешка иде реч тук, изобщо? Това не е да объркаш сметките примерно по математика, а се отнася до чувства и така нататък.

feikk
05-02-2013, 00:12
Прощавала съм изневерИ. Или поне опити, знам ли и аз как се води точно да излизаш с други момичета по кафета и да се зарибявате. Преди да разбера винаги съм била категорична, че не бих простила именно защото предишен мой приятел просто изчезна и след това разбрах, че е заради друго момиче, което си е хванал докато е с мен. Но... на този герой с кафетата щях да му откъсна главата, но преглътнах. Просто... и аз не знам защо. Твърде много време сме градили взаимоотношения, които са много повече от некви кафенца и зарибявки. Единствената уговорка е да не се повтаря. За мен няма значение дали една изневяра е емоционална или само физическа в дискотеката и при какви условия. Имаш ли човек до себе си и го направиш - предателство е. А последствията са в загубата на едно дълбоко доверие. Всеки сам си прави сметките нататъка. Но да пак бих простила изневяра, но някой следващ. Компромисите в тия неща според мен са по веднъж.

Violenza
05-02-2013, 06:47
Не бих простила. Не заради самата изневяра, а заради слабия му характер. Не искам мекотело до себе си, а човек, който изневерява (тук имам предвид "уж неволното"), е точно това.

Mary_Jane_69
05-02-2013, 06:52
Четох няколко теми свързани с темата и реших да попитам на какво мнение сте... Много хора казват, че не биха простили изневяра в никакъв случай и това е най-ужасното нещо на света. Аз обаче се замислих. Ами ако човека до теб ти е доказвал многократно че те обича и държи на теб, а просто е допуснал грешка?
Бихте ли простили изневярата ако не се съмнявате в чуствата си и тези на гаджето? Бихте ли простили ако знаете, че човека ви обича много и е готов на всичко за вас?

Естествено, но след като му върна жеста :)

gabe
05-02-2013, 14:48
Изневярата е нещо естествено за хората. Какво, примерно, имам си гадже и се харесваме, но на купон съм се забил с адската мацка, летят хормони, няма да я прасна ли? Въпросът е изневярата да е еднократен акт, ако открия, че моето съкровище ми изневерява редовно, разбира се, че ще я чупя. Като си имам гадже да не би да съм в затвор?

kalpazanka
05-02-2013, 14:51
^А дано и тя ти слага рога със същите железни доводи!

Tsukuda_Hiroshi
05-02-2013, 14:55
Точно на място!!

leonnamay
05-02-2013, 15:07
Сега като се замисля бих простила,но не знам ,когато това се случи дали ще съм на същото мнение. А за този,който изневерява- по-добре е да избере 2-рия/2-рата,защото ако обичаше "първата си любов",никога нямаше да има 2-ра любов :D :)

draid
05-02-2013, 15:14
Ами вярвал си че е те е обичала, бил си сигурен. Всичко това обаче е до момента в който не разбереш, тогава няма как да си отново толкова уверен в чувствата и ;) А и какво значи грешка ? За мен нещо което като цяло знаеш, че е не правилното в случая си е умишлен избор, а не грешка.

anonymous708973
05-02-2013, 15:39
Изневярата е нещо естествено за хората. Какво, примерно, имам си гадже и се харесваме, но на купон съм се забил с адската мацка, летят хормони, няма да я прасна ли? Въпросът е изневярата да е еднократен акт, ако открия, че моето съкровище ми изневерява редовно, разбира се, че ще я чупя. Като си имам гадже да не би да съм в затвор?

То хубаво, ама ако през седмица си на купон и се забиваш с яка мацка? Или ти имаш предвид да е еднократен акт с отделна мадама, иначе с много различни по веднъж - може. Нещо ти издиша логиката.

Замислих се върху това, което каза Мери Джейн. Надали бих изневерила веднага напук - още повече така, че той да не знае, но бих попитала "Добре, сега какво очакваш? Имам ли картбланш да направя същото? Как ще се почувстваш, ако знаеш, че съвсем умишлено съм легнала с някого?"

balu4ka
05-02-2013, 17:05
Почти всичко бих простила,но изневяра никога.Принципи.
Ако някой държи на теб ,щеше да се замисли какво биха причинили действията му.Ако другият ти е достатъчен не би погледнал към друг/а.Другото са чисти оправдания,за да можеш да спасиш виновният си гъЗ.

Mary_Jane_69
05-02-2013, 19:33
Сега като се замисля бих простила,но не знам ,когато това се случи дали ще съм на същото мнение. А за този,който изневерява- по-добре е да избере 2-рия/2-рата,защото ако обичаше "първата си любов",никога нямаше да има 2-ра любов :D :)

ох да ти наритам клиширания глупав гъз

Mary_Jane_69
05-02-2013, 19:37
Замислих се върху това, което каза Мери Джейн. Надали бих изневерила веднага напук - още повече така, че той да не знае, но бих попитала "Добре, сега какво очакваш? Имам ли картбланш да направя същото? Как ще се почувстваш, ако знаеш, че съвсем умишлено съм легнала с някого?"

Точно това имах предвид. Бих се почувствала предадена, и не си го пожелавам дори да ми се случва. А щом се почувствам с две думи - ненужна, ще се оттегля. Било то късане, или просто проценти емоционално отчуждаване. Оттам няма да почувствам нуждата да бъда вярна на някого, просто заради самия него, тъй като той ме е предал. Защо пък да го зарежа, ако го обичам истински. Просто мога да си водя връзки с друг, без дори да знае. А и дори да разбере - аз вече ще си имам резерва.
Относно любовта - както казах, ще се изчерпа под някакъв вид, който в края на краищата - все ще се сведе до 0.

Tsukuda_Hiroshi
05-02-2013, 19:53
Защо ми се струва, че темата е по-коментирана от женската част на форума...? Изключвам пича (да не кажа друга дума), който каза, че се забива по купони с яки мацки и това е неговия критерий да "не е в затвор".

bloodyF
05-02-2013, 20:09
Четох няколко теми свързани с темата и реших да попитам на какво мнение сте... Много хора казват, че не биха простили изневяра в никакъв случай и това е най-ужасното нещо на света. Аз обаче се замислих. Ами ако човека до теб ти е доказвал многократно че те обича и държи на теб, а просто е допуснал грешка?
Бихте ли простили изневярата ако не се съмнявате в чуствата си и тези на гаджето? Бихте ли простили ако знаете, че човека ви обича много и е готов на всичко за вас?

Допускала съм такива грешки. И не е защото съм ''объркала захарта със сол'', а защото в конкретния момент не съм била щастлива, някой ми е обърнал внимание, поддала съм се и така. Не се гордея, не бих повторила с желание.
Бих го насърчила да спи с друга между другото. Ще заминава за 3 месеца и скоро мисля да му кажа, че съм склонна да го приема като факт. В смисъл, просто секс. Нищо повече. Физическо задоволяване на нужди. Туй то.



И всички сме хора и грешим. Така че се научете да прощавате.

anonymous708973
05-02-2013, 20:13
Това мазохизмът е страшна работа. 3 месеца ли не може да устиска, сериозно? На това ли си готова, за да го задържиш?

draid
05-03-2013, 07:45
То ако едни 3 месеца не може да изкара ...

gabe
05-03-2013, 09:42
То хубаво, ама ако през седмица си на купон и се забиваш с яка мацка? Или ти имаш предвид да е еднократен акт с отделна мадама, иначе с много различни по веднъж - може. Нещо ти издиша логиката.

Замислих се върху това, което каза Мери Джейн. Надали бих изневерила веднага напук - още повече така, че той да не знае, но бих попитала "Добре, сега какво очакваш? Имам ли картбланш да направя същото? Как ще се почувстваш, ако знаеш, че съвсем умишлено съм легнала с някого?"Ако всяка седмица съм на купон и забивам яка мацка, значи връзката ми е издишала и е чисто формална. Това вече не е изневяра, а търсене на нов партньор.

Изневяра за отмъщение? По-голяма глупост надали има. Какво ще постигнете в крайна сметка? Това е много ретроградно мислене. Ако толкова са ви засегнати чувствата, по-добре търсете нов партньор, ще сте много по-щастливи. Гледайте си собственото щастие, а не целете чуждо нещастие.

dami666
05-03-2013, 10:38
Пф,много болезнена за мен тема. И от двете страни на барикадата съм била и нито една не е приятна. Бих простила,ако много обичам някого и виждам,че има желание да си върнем доверието,въпреки че определено не е лесна задача..

Pedigree
05-03-2013, 13:00
Знам ли, само аз ли живея в свят, в който си обичам гадженцето, когато го имам, и не ми се занимава да му изневерявам, защото за да ми стане гадже, аз трябва да съм се впечатлила и влюбила нечовешки много? Затова мога да кажа, че съм имала 3 обвързвания, защото не всеки ден срещам човек, с който искам да спя всеки ден, и да се будя дори с него.
За мен връзката трябва да е същевременно ангажираща, но и неангажираща. Трябва свобода. Ако си обичаш човека и имаш свободата, идва моментът, в който си достатъчно задоволен, за да нямаш нужда да изневеряваш. Не се изкарвам светица, изневерявала съм, когато съм била по-малка, и не съм ценяла стойността на връзката. Сега не бих изневерила, както и не бих простила, ако ми изневерят. До момента не са ми изневерявали, поне не съм разбрала, хаха. Смятам, че ако нещо липсва, не е като хората, трябва да се опиташ да го оправиш. Като не става, значи връзката ви не става. Ама изневери, лъжи... всичко е толкова натоварващо, като не се получава, няма нужда от мъки и филми.

bloodyF
05-03-2013, 20:48
Това мазохизмът е страшна работа. 3 месеца ли не може да устиска, сериозно? На това ли си готова, за да го задържиш?


Той че може да устиска-може. За задържането-не ми е това целта.
Просто съм склонна на такъв компромис в настоящия момент.
Може би.

DENKAZ
05-04-2013, 15:19
Уж готова на всичко, пък изневерява. Непростимо е за мен, наранява дълбоко.