PDA

View Full Version : Батерия на лаптоп



Marilyn Monroe
05-01-2013, 08:07
http://prikachi.com/images/712/6139712B.png Ограденото в кръгче ми е зарядното за лаптопа . Проблема ми е свързан с него . Преди около месец някъде си играх с настройките на батерията http://prikachi.com/images/727/6139727n.png и разместих някой неща обаче не вярвам този Х който се появява на батерията да е от това . Моля ви ако някой разбира да помогне .. не издържам вече много е дразнещо постоянно така си стои . Когато не е на зарядно и е зареден пак излиза Х .
Не вярвам да е от проблем със зарядното , защото си работи (в смисъл като го включа към лаптопа си зарежда ). Аа и също много бързо му свършва батерията . Преди по 2 часа нонстоп го ползвах без да го включвам , а сега даже и да се е зареждал преди това , като седна точно половин час му трябва за да се изключи . Батерията е Li-lon Battery Pack A32-H26 / Rating : +11.1V=4400mAh,48Wh

Auriss
05-01-2013, 09:09
Start - десен бутон върху Computer -> Properties -> Device Manager (менюто вдясно) -> Batteries - > десен бутон върху Microsoft ACPI Control Method - > Disable driver.
Би трябвало изцяло да ти изчезне иконката.
След това пак десен бутон и Enable.

Ако не стане повтори същата процедура, но извади зарядното преди да дисейбълнеш драйвъра, изключи компютъра, пусни го само на зарядно, включи отново драйвъра, изключи компютъра и сложи батерията и го включи наново.

Marilyn Monroe
05-01-2013, 09:39
Пробвах все същата работа .. Обаче проблема май е , че са и свършили циклите на зареждане на батерията . На Li-ion батериите им дават най-много 2 години аз лаптопа го имам от 3 години някъде и не съм я сменяла . Още повече ,че миналия месец гледах постоянно филми и беше постоянно на зарядно заедно с батерията ,което разбрах ,че не е много правилно . Май ще трябва смяна .

npp
05-01-2013, 10:31
Пробвах все същата работа .. Обаче проблема май е , че са и свършили циклите на зареждане на батерията . На Li-ion батериите им дават най-много 2 години аз лаптопа го имам от 3 години някъде и не съм я сменяла . Още повече ,че миналия месец гледах постоянно филми и беше постоянно на зарядно заедно с батерията ,което разбрах ,че не е много правилно . Май ще трябва смяна .


точно прекомерното зареждане е основната причина батериите да се скапват по-скоро