PDA

View Full Version : как да накарам нашите да си вземем куче



esenno_cvete
05-01-2013, 19:24
направо не знам какво да правя много искам един лабрадор да си гледаме обаче те не искат нямало къде да го гледаме което не е вярно защото си имаме двор които не е малък мрънкам им вече повече от година и те не и не

cwetit
05-02-2013, 20:56
Взимаш си кученце и го водиш в къщи :) :D Най-много после да спиш на двора с него ... :Д Ако дворът ви е малък , както казват, и нямаш намерение да си гледаш кучето - по-добре не се ядосвай много,защото и аз така исках куче,щях да го разкарвам всеки ден,ама на-мързи ме... и нямам време за него,а то си иска своето,иска си разходката,иска си дивеенето ... Ако си сигурна,че ще полагаш нужните грижи за него - седни със вашите и кажи,че искаш тооолкова много куче и ,че много ще си го гледаш и разкарваш :) А всъщност само да вметна,предполагам знаеш де,но все пак..Гледането на кучето не е толкова лесна работа-все едно си гледаш малко детенце,което не може да говори...Изисква толкова много грижи...но пък ако имаш хъс да го гледаш - навивай ги колкото и както можеш :) Късмет

VenusVicious
05-06-2013, 21:31
Аз предлагам следното:

1. Бъди готов на компромиси...Възможно е вашите да не искат да е лабрадор, защото е голяма порода. Тогава проучи за по-малки породи -шпицове, пинчери, пекинези, йоркшири...Разбери какво е специфичното при породите и разбери къде има развъдници.
2. С готова информация иди при вашите и говори с тях...Пробвайте да обсъдите плюсовете и минусите. Едва ли ще ти откажат като им покажеш колко сладки са и колко добре си проучил въпроса..
3. Ако трябва, почни първо майка си..Тя ще се предаде първа :)

Ако никое от горепосочените не помогне, тогава правиш точка 1, спестяваш си пари и си вземи кучето сам/а. Ама по-добре да не е лабрадор,че е малко голяма порода за вмъкване вкъщи.

prosto_chovek
05-06-2013, 22:11
А ти сигурна ли си, че можеш да гледаш куче?

tireheb
05-06-2013, 22:26
открадни некви пари от вкъщи
след тва им кажи, че ако имахте куче, това е нямало да се случи
ГОТОВО

HollyGolightly
05-07-2013, 04:26
То едно куче не иска само място за гледане, ами и отговорност от твоя страна. Явно не си им доказала, че можеш да се грижиш за друго същество. Да не говорим, че ваксини, лекари, храна, всичко това струва пари. Ти сама можеш ли да ги плащаш тези неща, или очакваш родителите ти да поемат разноските за куче, което те дори не искат?

VenusVicious
05-07-2013, 13:47
То едно куче не иска само място за гледане, ами и отговорност от твоя страна. Явно не си им доказала, че можеш да се грижиш за друго същество. Да не говорим, че ваксини, лекари, храна, всичко това струва пари. Ти сама можеш ли да ги плащаш тези неща, или очакваш родителите ти да поемат разноските за куче, което те дори не искат?

Е, стига бе. Не можеш да очакваш от нея сама да си плаща всички разноски по кучето...Според мен родителите й не искат куче, защото се съмняват дали тя може да се грижи за домашен любимец.

Авторке, ако това ти е първият домашен любимец, по-добре започни с нещо малко - на мен първият ми дом.любимец беше морско свинче, който си взех тайно, докато бях на село ;) Пробвай и ти с нещо такова, пък после ги врънкай за куче.

mrankoniiii
05-23-2013, 19:04
И аз адски много исках куче , бях готова на всичко само и само да ми звемат едно .. Но така и не ми взеха , и просто се премирих ..

TrollFaace
05-23-2013, 21:43
Всички искате кучета и след 1-2 години (в най-добрият случай) ви омръзват и вашите трябва да го гледат ...

fenkaaa
05-23-2013, 22:31
Аз исках 18 години куче и винаги отговорът беше НЕ,понеже баща ми е алергичен към прах,а една топка с косми сабира суматимо и прах.. Преди около 2-3 седмици обаче,майка ми ми направи най-хубавата изненада,а именно кученце - пинчер.В началото не бях особено съгласна,защото исках някое голямо,пухкаво,да мога да си го мачкам :D А сега си ми е най-милото,най-сладкото.. И всички сме доволни - малко,компактно,без козина.. все едно го няма :D

mira va4eba
05-29-2013, 11:51
щом ти искаш трябва да се грижиш за него да го храниш разхождаш и така на такък а не да се грижиш за него месец два и да го оставиш на родители ти си защото все пак ти си го искала

malkasladka
06-07-2013, 14:03
И после, скъпи съфорумници се чудите, защо и от къде идват уличните кучета? Ето от тук! ом не искат значи-няма и точка! Ако случайно ти вземат, кучето ще живея в среда, където е нежелано, то ще чуства това и ще ти избяга на някоя раъходка, втори вариант: на теб ти писва-кучето се маха, 3ти вариант/на родителите ти им писващкучето се маха! Айде стига стия теми вече, щом не искат, значи няма, примири се, като пораснеш си гледай колкото кучета искаш!