PDA

View Full Version : ПРОБЛЕМ със смяната на обецата



yoooni
05-02-2013, 06:33
Здравейте! Имам малък проблем с обецата на пъпа и искам да попитам дали и при някой друг се е случвало нещо подобно.. Продупчиха ми пъпа на 17ти април и от тогава са минали 2 седмици и всичко беше нормално, не усещах никаква болка движех обицата свободно, но ето че вчера ми се наложи да отида по работа до същия хирург и той като я погледна ми каза, че трябвало да я смениме, защото не било нормално още да има нещо като коричка отгоре.. Каза: "дай да я смениме, че да не ти свикне кожата прекалено с тая обица после няма да можеш да я сменяваш, пък и да се образува едно хубаво отворче и ти да можеш сама да си я сменяш след това" .. и аз се съгласих все пак е лекар, би трябвало да разбира повече от мен.. Свали ми другата обица погледна самия отвор и каза, че е зарастнало добре, но когато ми сложи другата отначало леко ме болеше първият половин час и мислех, че е нормално, защото все пак още си е раничка и се е раздразнило по този начин, обаче ето, че цяла вечер ме болеше и сега на сутринта продължава, а тази обица дето я смених е много къса и няма толкова място, за да я раздвижа (защото с предишната обица това ми помагаше) .. та да попитам на някой друг случвало ли му се е нещо подобно и ако да - какво е правил с тая болка, че не е лесно да не си движиш корема изобщо .. И това нещо нормално ли е ?