PDA

View Full Version : Бихте ли си



yakuza_
05-02-2013, 07:04
купили телевизор, ако да речем сте се изнесли от ваще и си живеете отделно от тях.

li0n
05-02-2013, 07:13
Бих се замислила, не гледам много телевизия. Ама пък да нямам нищо, което да ми говори през вечерта, малко бих се паникьосала.

prosto_chovek
05-02-2013, 17:47
Да, като дават мач, да гледам.

ilovedeath
05-02-2013, 17:51
По-скоро не. Телевизия почти не гледам, лаптопа ми е предостатъчен.

ledenakrasota
05-02-2013, 17:52
Не! У нас само в банята няма телевизор и ми е писнало да ми бучи нещо от всички страни. Телевизия мога да гледам и на компютъра. :)

Mary_Jane_69
05-02-2013, 17:55
Разбира се.....

FuCKkK13
05-02-2013, 17:55
рядко гледам,но все пак бих си взела

Chrizz
05-02-2013, 18:04
Не.

prosto_chovek
05-02-2013, 18:07
Абе друго си е като гледаш нещо, да е на по - голям екран от компютърния. А един телевизор нито хляб, нито вода иска.

nqmaznacheniee
05-02-2013, 18:41
да, само заради мачовете. Не че и в нета не могат да се гледат, ама си е др. по тв. Напоследък все по-малко гледам, ама все пак.. :D

EinGutesKind
05-02-2013, 19:04
Телевизор не, щото не гледам много. Ама комп/лаптоп задължително.

PainMonopoly
05-02-2013, 20:11
Не съм гледал телевизия от 5-6 години. Действително телевизора може да се използва и като монитор и да гледам неща от лаптопа си там, ама едва ли бих направил такъв разход само заради това, излишно ми е.

Mary_Jane_69
05-02-2013, 20:17
Не съм гледал телевизия от 5-6 години. Действително телевизора може да се използва и като монитор и да гледам неща от лаптопа си там, ама едва ли бих направил такъв разход само заради това, излишно ми е.

??????? Нейшънъл Джеографик, Дискавъри, нещо от сорта, което го няма онлайн в интернет? абе вие сте брутални

prosto_chovek
05-02-2013, 20:23
В подкрепа на гледането на телевизия рядко - в момента гледам бнт лига европа. Телевизорът за мен е нещо, което пускам по - често само когато има шампионска лига, лига европа, европейско, световно и квалификации, по - рядко за а - група. В останалото време е във ваканция.

KadifWerewolf
05-02-2013, 20:30
??????? Нейшънъл Джеографик, Дискавъри, нещо от сорта, което го няма онлайн в интернет? абе вие сте брутални

всичко има в нета

prosto_chovek
05-02-2013, 20:31
Заминаха турците! Не обичам бенфика, но ги искам на финал. Само да задържат леката преднина още почти половин час или да вкарат още един :D

Mary_Jane_69
05-02-2013, 20:36
всичко има в нета

намери ми дискавъри онлайн и те признах. или предаванията за теглене. айде.

yakuza_
05-02-2013, 20:42
мм аз без да имам особени някакви впечатляващи познания по английски съм гледал и документални филми в тубата

във жбокс и замунда също гледам има доста филми, даже наскоро засякох един с леонардо ди каприо като водещ така да кажа, на документалния филм

Mary_Jane_69
05-02-2013, 20:47
не за документалните. говоря за предавания от типа на американски оръжия, истински измамници, американски чопър, крале на аукциона, онова с купуването и продаването на колите...

NomNomNom
05-02-2013, 20:51
Не, живея без наще вече 6г.
Още не съм си купила тв, не гледам и филми, но бих си купила голяма плазма + як звук, да си правя караоке у нас.

PainMonopoly
05-02-2013, 20:53
не за документалните. говоря за предавания от типа на американски оръжия, истински измамници, американски чопър, крале на аукциона, онова с купуването и продаването на колите...

И тези ги има в нета, пък и не са ми интересни. Иначе често тегля документални и гледам, не е нужно да е по телевизията. Гледам ги когато си искам, ако искам ги гледам на порции, не ми се налага да гледам реклами. Отдавна няма за какво да гледам телевизия.

NaOH
05-02-2013, 20:56
Разбира се, това ще ми е една от първите покупки, последвано от 2 хубави трилентови колони и усилвател.
Къде иначе ще си гледам филмите/сериалите? На 15-20 инчов монитор е мъчение и смехория да гледам нещо в 720р или 1080р, а друго си е като се насладиш на качеството.
А ако става дума за телевизия - отдавна не гледам ениуей.
Пък и мога да си играя игри на телевизора с джойстик.

KadifWerewolf
05-02-2013, 21:00
не за документалните. говоря за предавания от типа на американски оръжия, истински измамници, американски чопър, крале на аукциона, онова с купуването и продаването на колите...

http://watch.discoverychannel.ca/#clip910346
това става ли, ако не, кажи кое искаш, само името на английски ми трябва :D
няма начин да го няма, разбираш ли

yakuza_
05-02-2013, 21:13
Темата ми беше във връзка с това, че 2 дни сядам да ям, пускам си телевизора и няма нищо за гледане. Тъпи филми, тъпи предавания. И се зачудих кой човек ще даде пари за нещо, по което няма какво да се види. Дори и да има възможност вероятно ще е именно за да го свърже към комп и да гледа така филми. И ми стана интересно колко човека биха си купили.

prosto_chovek
05-02-2013, 21:14
Казах ти, мачове :D

MaLyKoLiU
05-02-2013, 22:33
Аз бих си купил... така де, аз си купих преди седмица. :)
Даже си плащам за пакет интернет с телевизия...
Единствените канали които гледам са The Voice, City TV, Box TV, Mad TV, MTV Rock, Nat Geo, Nat Geo Wild, Discovery, bTV, bTV Action и TV7...
Друго си е да гледаш мачовете на 40" телевизор... :)
Или да си свалиш филм от нета, да закачиш HDMI кабела към лаптопа и да гледаш на телевизора филма, а ако е 3D да си го качиш на флашката и да гледаш :)
Следващото което искам да си купя е ресивър и колони (и аз като основата 8-) ), но за сега смятам да се въздържа, понеже използвам усилвателя и колоните на брат ми, но той като се премести, ще трябва да си взема...

Примерно това:
Ресивър - http://www.technomarket.bg/products/09128167/yamaha-rx-v375-black
Предни колони - http://www.technomarket.bg/products/09066330/yamaha-ns-777-bl
Център - http://www.technomarket.bg/products/09048402/yamaha-ns-c444bl
Съраунд - http://www.technomarket.bg/products/09037803/yamaha-ns-333

Ще трябва да се изръся бая за музиката... 8-)
1325 лева за колоните само... 8-)

BeautyOne
05-03-2013, 05:26
Да, аз живея отделно от нашите и си купих плазмен телевизор 40 инча. Редовно гледам музикалните програми или някое предаване.

Supermassive____
05-03-2013, 06:01
Може би но надали :d

MaLyKoLiU
05-03-2013, 06:32
Всичко зависи от парите. И понеже ти знам на теб парите, та отговорът е - не - тия плоските са прекалено скъпи, защо спряха кинескопите, които бяха доста по-евтини - за да обират хората. Най-много да си взема някой от старите кинескопи, за да не е съвсем без нищо. Аз от поне 4-5 години нямам кабелна, антената почти нищо не лови - само 3 програми в кухнята и не гледам тв. Филми също не гледам, нз защо всички са ми тъпи и нямам нерви да ги гледам.
Ако имам пари и ако ще идва някоя мацка, която ще се смее на кинескопа и ще иска да има голям плосък екран, бих си взел, но то, както се вижда, няма да е заради мен пряко.

ГОСПОДИ, ПРОСТИ МУ! Той не е виновен... :X

LovEsIckk
05-03-2013, 07:32
Не гледам почти телевизия, но пък ако набарам нещо хубаво по HBO или Cinemax, направо се размазвам от кеф да го гледам на плазмата.
Пък за фон, винаги съм оставила някой музикален канал.

ranieri
05-03-2013, 07:40
Тц

LovEsIckk
05-03-2013, 08:53
Mм..Не позна.

NaOH
05-03-2013, 09:27
Всичко зависи от парите. И понеже ти знам на теб парите, та отговорът е - не - тия плоските са прекалено скъпи, защо спряха кинескопите, които бяха доста по-евтини - за да обират хората. Най-много да си взема някой от старите кинескопи, за да не е съвсем без нищо. Аз от поне 4-5 години нямам кабелна, антената почти нищо не лови - само 3 програми в кухнята и не гледам тв. Филми също не гледам, нз защо всички са ми тъпи и нямам нерви да ги гледам.
Ако имам пари и ако ще идва някоя мацка, която ще се смее на кинескопа и ще иска да има голям плосък екран, бих си взел, но то, както се вижда, няма да е заради мен пряко.

Тъпите кинескопи облъчват, светят и от тях те заболява главата заради скоростта на опресняване. Да не говорим, че гълтат много повече ток от LCD/LED телевизорите.
Плазмите са същото лайно, и те мигат, да вземат да пенсионират тая технология по-бързо.

Има и много хубави филми, ти просто не си търсил.

LovEsIckk
05-03-2013, 10:26
A..Tъкмо тва мислех да питам някой скоро..
Каква е разликата между плазма и LCD LED?
Моя е от вторите ама си му викам плазма..щото може би тва е влязло, като общо наименование на тънките телевизори. А моя е тънък колкото пръста ми :D

NaOH
05-03-2013, 10:47
Плазма им викат плебеите.


Плазмените телевизори са реално газ, който се опреснява Х пъти в секунда. Вижда се мигането, греят като печки и тежат като хипопотами. Оставиш ли еднаква картина дълго време (няколко часа) - самата картина "прогаря" на панела. Еднакво боклучави са с кинескопите. За сметка на това вадят по-добра картина с по-дълбоко черно и цената им (беше) по-ниска.

LCD телевизорите са на течни кристали, при които всеки пиксел е независим. По-лек е, по-тънък е, няма мигане, по-малко ток гълта. Не вади добро черно и при тъмни сцени се виждат "облаци". Подсветката често е неравномерна и при по-евтините модели се забелязват замазвания при движение заради времето за реакция на пикселите.

LED телевизорите са подобрение на LCD-тата, като са още по-тънки, леки и по-малко ток гълтат. Черното е по-добро от LCD-тата, времето за реакция е по-бързо и като цяло са изчистили проблемите при LCD.


Като цяло: LED > LCD >>>>>>>>>>> Plasma > CRT

LovEsIckk
05-03-2013, 11:03
Мерси.
Значи съм плебей , а телевизора ми е екстра. :D

С изключение на това, че не иска да ми чете субтитри, когато пускам филм от флашка.

Naive
05-03-2013, 12:13
Мерси.
Значи съм плебей , а телевизора ми е екстра. :D

С изключение на това, че не иска да ми чете субтитри, когато пускам филм от флашка.
А, и аз имах този проблем, ама сега го оправям така - преди да кача субтитрите на флашката ги отварям с notepad, където цъкам на file, след тва save as, след тва има едно encoding, което трябва да го направиш на Unicode вместо на ANSI и става. :Д


Иначе да, бих си купила, не веднага като се изнеса, ама след някакво време като мога да си го позволя, защото просто обичам в редките случаи като гледам филми/сериали, да си ги гледам на хубав телевизор. Също така понякога гледам нат гео, HBO и подобни. В нета има всичко, ама първо, че понякога нета спира и умираш от тъпня, второ, че е различно да си го гледаш на телевизор. :Д
А бтв аз винаги като седна да гледам телевизия има какво да гледам, защото ми записва старите шоута и т.н. и аз общо взето гледам избирателно, каквото ми е кеф, когато си поискам. :Д

granger
05-03-2013, 12:17
Бих. Не толкова,че ще го гледам,просто да има нещо за фон,както в момента. Осъзнаваме ,че сме големи разсипници и все пак го правим.
Гледам си мачовете, гледам си NG, Discovery,History и тук-там БГ сериал,БНТ като дават Под Прикритие.

LovEsIckk
05-03-2013, 13:05
Toй ги чете ама като йероглифи.
Просто марката и модела не поддържат български субтитри. За това преди няколко дена питах тук как да ги вградя или как да намирам такива с вградени.

Pedigree
05-03-2013, 13:13
Не гледам телевизия от години. Не се сещам кога за последно седнах в нас и си пуснах да 'гледам телевизия'. Гледам мачовете последните дни, когато съм седнала навън да пия, но като цяло не ми е нужен телевизор.

magneticfields
05-03-2013, 18:39
НЕ! Не гледам телевизия. Но задължително ще си прекарам Интернет.

prosto_chovek
05-03-2013, 18:53
А днес черноморец паднаха незаслужено.

fUcKsMiLe
05-04-2013, 06:17
Не гледам телевизия и по-скоро бих си го купила, само ако мога да го свържа със компютъра, за да си гледам филмите там.
Плюс това... мразя рекламите. Предпочитам да си спра филма, когато аз искам, а не на всеки 20 минути по 5 минути реклами.