PDA

View Full Version : Хакване ?!?!!!?!



Marseille
05-02-2013, 15:46
Абе пичове, както си се ровех из нета, изведнъж мишката сама започна да се мести на долу към "старт бутона" и изведнъж се отвори едно поле на половината на мозила-та. Беше разделено на две части, от дясната имаше разни кодове от лявата не помня... И се опитах да минимизирам мозилата, но нещо не се получавашаеи дръпнах кабела на лаптопа :D
Та да ви питам дали аз нещо съм направил или някой друг се е намесил?....

telephoncho
05-02-2013, 18:27
Според мене, някой друг ти е влязъл в компа (Сигурно през teamviewer-a). В такива случаи, дърпаш кабела на нета. На мене така ми влязоха в компа и аз като дръпнах нета, всичко спря. После го включих и след известно време пак влязоха. Сканирах с анти-вирусната (на изваден кабел), но тя не откри нищо. Прехвърлих си най-важните неща на друг компютър и си преинсталирах моя. Сега всичко е ок;)

npp
05-03-2013, 09:32
в такива случаи е добре да имате добра защитна стена(firewall) - такъв рутер и/или такъв софтуер като zonealarm, и да сканирате с: malwarebytes, spybot s&d, advanced system protector(systweak), и microsoft malicious software removal tool, понеже антивирусните не могат да засичат някои malware/adware/spyware

MaGuSs
05-03-2013, 11:18
Софтуера не струва :) Конзолата му е майката :D

telephoncho
05-03-2013, 11:41
понеже антивирусните не могат да засичат някои malware/adware/spyware
Да, съгласен съм!

в такива случаи е добре да имате добра защитна стена(firewall) - такъв рутер и/или такъв софтуер като zonealarm
Според мене, zonealarm ще го нервира много:D, понеже за всяка една програма, тя те пита по 100 пъти, дали да я блокира или не. Нека си качи Comodo FireWall. Според мен е по-надежден ;)