PDA

View Full Version : трудно уриниране



jojobarka
05-02-2013, 15:49
здравейте , проблемът ми е следния.Може би от към 1 година и половина почти 2 години уринирам трудно.на 15 съм спортувам,не пуша не пия много алкохол ,само понякога и то не често ,максимум половин чаша вино ,ям всичко и не се ограничавам,не съм дебел имам добро тяло нямам мазнини и корем.Да преминем към проблема ,значи когато отида до тоалетната ,вкъщи уринирам по леко ,но когато е на чуждо място просто ми трябват около 5 минути да започна да уринирам и незнам защо е така ,в училище уринирам около 3 пъти без да съм пил вода сутрин когато съм първа смяна.Някой да ми даде съвен какво да правя защото сега ще ходя на една екскурзия от училище до Англия и не искам да се изложа пред приятелите ми да се бавя по 10 мин в тоалетната. Моля ви :(

georgi12
05-02-2013, 16:50
Според мен - на психологическа основа . Ако в къщи нямашникакъв проблемм и се изхождаш нормано , а навън трудно - значи проблемът е в това , че се притесняваш .Ако сутрешното уриниране е с предхождащи болки и дискомфорт ниско долу в коремната област , същите причини .
Посочи в къщи как вършиш работата - в смисъл - пак ли се каниш или тръгва веднага.

jojobarka
05-02-2013, 18:44
ами чесно казано е различно смисъл мах се бавя по 3-4-5 мин а в училище по повече

EinGutesKind
05-02-2013, 19:13
При мен проблемът е същия (бавно и трудно уриниране), но имам камъни в бъбреците и хроничен простатит. Най-добре се консултирай с лекар.

jojobarka
05-02-2013, 19:36
ок благодаря, а някой знае ли как мога да разбера дали имам камъни в бъбреците?

kalpazanka
05-02-2013, 19:40
Сядате с мама и тате и им споделяш проблема си. Като се притесняваш от камъни в бъбреците, отивате при личния лекар и взимате направление за неФролог и специалистът ще ти направи ехография.

jojobarka
05-02-2013, 19:54
благодаря :)

vladyman
05-02-2013, 19:58
Отиди на доктор. Трудното уриниране, особено при мъжете, не е шега работа и трябва да му се намери причината.

dafuqdude
05-03-2013, 00:39
Знам как е. От много време насам започваш да уринираш все по трудно и по трудно, мислиш за проблема само, когато не можеш да уринираш и когато свършиш, забравяш за проблема и така все се каниш да потърсиш помощ, знам, защото и аз бях така. Първо не можеш да се изпикаеш, мъчиш се, имаш чувството, че нещо сякаш не позволява на урината да излезе, дори и да се напъваш, чувството е ужасно, особено ако пътуваш с влак/самолет и когато отидеш до тоалетна и е в движение пак няма да можеш, с кола същата работа, защото знаеш, че някой те чака и не можеш при никакъв случай да се изпикаеш, дори и да имаш чувството, че мехура ще ти се пръсне. В къщи лесно се изхождаш, дори и да не можеш, ако имаш мивка и я пуснеш ще видиш, че ще свършиш работата много по-лесно, защото по тоя начин си разсейваш мислите и уринираш по-лесно. Също така имаш чувството, че не си се изпикал докрай.. Това всичко е на психическа основа. Ходил съм на уролог, прегледа ми органите, всичко е наред. Наскоро разбрах, че за това си имало термин, казва се "paruresis", ако разбираш английски можеш да се информираш допълнително. За съжаление лечение няма, трябва сам да го преодолееш. Междодругото, като пиеш алкохол, уринирането става много по-лесно, тъй като не мислиш толкова. Да знаеш с времето става по-лесно, спокойно. Не пий каквито и да са хапчета, защото повярвай ми няма да помогнат, а може дори и да влошат нещата. Късмет.

daniel.borisow.9
02-05-2015, 10:17
dafuqdude искам да те попитам ти как реши своя проблем понеже имам и аз подобен ще ти бъда благодарен да ми споделиш

daniel.borisow.9
02-05-2015, 10:17
dafuqdude искам да те попитам ти как реши своя проблем понеже имам и аз подобен ще ти бъда благодарен да ми споделиш

georgi12
02-06-2015, 08:02
Или на български казано - срамежлив мехур.