PDA

View Full Version : Въпрос за емоциите от филмите



nosferatu23
05-02-2013, 18:34
Искам да направя и аз малко проучване , темата е обърната единствено към дамите от форума поради ред причини не ми се назовават

Ако видите мъж да плаче на филм като малко дете , как бихте го възприели ? Бихте ли го възприели като слабост и ако да , защо :?: Бихте ли се присмяли и т.н. ;) Каквито и да са отговорите , моля да са честни ;)

thewhitelotus
05-08-2013, 11:38
Никога не бих се присмяла, по-скоро ще се направя, че не съм забелязала. А иначе има всякакви хора, по-чувствителни, по студени. Аз лично рядко показвам емоции пред хора, дори и много близки (момИче съм) и заради това обикновено ми става ужасно неудобно когато видя хора да плачат, все едно дали са жени или мъже. За мен винаги е проява на слабост, затова ако видя мъж да плаче на филм, ще му направя услуга и въобще няма да го споменавам.

Но няма и да си променя мнението за него заради нещо такова, знам, че на всеки може да се случи. Както казах - приемам го за проява на моментна слабост, а не че човекът е слаб по принцип. Никой не може да е силен и студен като камък през цялото време. :)

nosferatu23
05-08-2013, 13:35
Никога не бих се присмяла, по-скоро ще се направя, че не съм забелязала. А иначе има всякакви хора, по-чувствителни, по студени. Аз лично рядко показвам емоции пред хора, дори и много близки (момИче съм) и заради това обикновено ми става ужасно неудобно когато видя хора да плачат, все едно дали са жени или мъже. За мен винаги е проява на слабост, затова ако видя мъж да плаче на филм, ще му направя услуга и въобще няма да го споменавам.

Но няма и да си променя мнението за него заради нещо такова, знам, че на всеки може да се случи. Както казах - приемам го за проява на моментна слабост, а не че човекът е слаб по принцип. Никой не може да е силен и студен като камък през цялото време. :)

значи проява на слабост е това да имаш чувства и да разбираш нещата по надълбоко равнище , така ли да го разбирам ? това е интересна гледна точка ;)

аз например съм плакал на много филми на военна тематика и на сцени изпълнени с чест , достойнство и вярност и тънката граница м/у живота и смъртта , и не се срамувам да си го призная защото нямам комплекс за малоценност ;) това не ме прави по малко мъж и не ме прави слаб психически ;) по скоро ме прави човек на който му пука за важните неща ;)

FuCKkK13
05-08-2013, 13:49
слабост - не знам... по-скоро струпване на емоции,които е криел щото е мъж и разбираш ли мъжете не плачат .. присмяла - в никакъв случаи,дори би ми харесало,че показва емоциите ( говорим за мъж де,не за жена в мъжко тяло)

thewhitelotus
05-08-2013, 13:55
Казах, че е проява на слабост, а не че човекът е слаб по принцип или слаб психически. :)

А иначе и на мен ми "пука за важните неща", просто обикновено успявам да се овладея ако наоколо има други хора, а не съм например сама вкъщи пред компютъра (тогава си рева колкото си искам :Р). И то говоря единствено и само за плаченето пред хора, иначе нямам нищо против "разбирането на нещата на по-високо равнище". И аз ги разбирам, и аз се трогвам, просто избягвам да го показвам дори пред близки и затова и се чувствам неудобно когато някой друг го прави. :)

Това е някакво мое си вътрешно чувство, не казвам, че това е правилното поведение в случая. :/ Ако някой ме види да плача, ще се почувствам унизена, защото е прекалено личен момент и затова бих го скрила, а ако видя друг да плаче, ще се почувствам неловко, все едно съм видяла нещо, което не е трябвало да виждам. Не знам как по-добре да го обясня, както когато те хванат, че слушаш чужд разговор или че зяпаш двойка, която се целува, нещо подобно е.

nosferatu23
05-08-2013, 14:04
Казах, че е проява на слабост, а не че човекът е слаб по принцип или слаб психически. :)

А иначе и на мен ми "пука за важните неща", просто обикновено успявам да се овладея ако наоколо има други хора, а не съм например сама вкъщи пред компютъра (тогава си рева колкото си искам :Р). И то говоря единствено и само за плаченето пред хора, иначе нямам нищо против "разбирането на нещата на по-високо равнище". И аз ги разбирам, и аз се трогвам, просто избягвам да го показвам дори пред близки и затова и се чувствам неудобно когато някой друг го прави. :)

Това е някакво мое си вътрешно чувство, не казвам, че това е правилното поведение в случая. :/ Ако някой ме види да плача, ще се почувствам унизена, защото е прекалено личен момент и затова бих го скрила, а ако видя друг да плаче, ще се почувствам неловко, все едно съм видяла нещо, което не е трябвало да виждам. Не знам как по-добре да го обясня, както когато те хванат, че слушаш чужд разговор или че зяпаш двойка, която се целува, нещо подобно е.

пред други хора обстановката е по различна щото има майтапи и т.н. това ми се е случвало когато съм сам ;) и вникна в сюжета тъй да се каже . примерно на филмът гладиатор финалната сцена беше много тежка и т.н.

thewhitelotus
05-08-2013, 14:14
Да, когато си сам и никой не те гледа е нормално, то си е човешко да плачеш, даже само хората го могат доколкото знам. :)

girlwithblueeyes
05-08-2013, 14:16
Никой от познатите ми мъже не съм виждала за плаче за сериозни неща пък камо ли за филми
Не бих се изсмяла но най-малкото ще ми стане странно .

anonymous929647
05-09-2013, 18:31
Аз много бих се зарадвала, ако приятелят/гаджето ми заплаче! <3 Първо, на такива момчета трудно мога да устоя и второ, много малко момичета харесват мъжкарите, които не показват емоции. Ако ти се плаче, плачи и не крий чувствата си. ;)