PDA

View Full Version : Какво мислите?



asen_petrov
05-02-2013, 23:42
Здравейте, на 19 години съм, приятелката ми е на 17 и ходим от 2 години.. Първата година всичко беше идеално, докато не почнахме да се караме за глупости. След това тя започна да има чувства към едно друго момче, но и двамата не искахме да се разделяме и намерихме начин да продължим, тя поправи грешката си.. След това имаше още доста караници за всякакви работи.. който не са спрели до сега.. сега обаче се караме за доста сериозно нещо.. проблема с личното пространство и свободата..
Аз съм на принципа, че когато двама човека се обичат те би трябвало да имат нужда да се виждат , а приятелката ми разбира любовта по следния начин (някъде от година, преди това беше като мене) .. когато двама човека се обичат не трябва да е проблем ако не се виждат, а трябва да ги крепи това, че се обичат. С други думи на нея не и пречи ако не се видим примерно седмица или повече.. за нея е важно просто че се обичаме. Обаче за мене това е голям проблем.
Стана така , че тази година ще отивам да уча в София, на 500 км от нея, а след 2 години тя ще замине да учи във Франция. Отначало не ми беше много лесно да приема това, обаче го приех, разбрах я.. иначе преди тя да ми каже, че ще учи в чужбина аз бях готов да уча в моя град за да не ни дели такова разстояние, както и да е.. вече нямам проблем с това..
Обаче тъй като тя е решила да учи там съответно сега, докато е на даскало се скъсва да учи , ходи на курсове и в крайна сметка и остават около 2-3 свободни часа на ден. Тъй като аз имам нужда да се виждаме по повечко, а тя има само 3 часа и за да ми стига искам да се виждаме поне 4 от 5 дена в седмицата. Тя много често иска да си остане вкъщи да поскучае, да остане при техните, да си почине пред компютъра. И ако зависи от нея ще се видим само събота и примерно 2 дена от понеделник до петък по 3 часа.
Тъй като аз искам да се виждаме по много , а тя не по много, правим компромиса да е нещо средно.. аз така проблеми нямам, обаче тя има.. казва че така я задушавам, не се чувствала свободна, не можела да прави каквото и скимне, каквото и било приятно.. Постоянно се караме, че не съм и давал лично пространство.. (тя и да не се виждаме въобще пак няма да може да прави всичките работи дето иска, тъй като има по 3 свободни часа на ден ).. и вече не знам какво да правя, често си говорим, че май сме станали прекалено различни, аз нямам нужда от толкова лично пространство, а тя има . Споменаваме и за раздяла, обаче и двамата не го искаме, аз особено.. Често стават много големи караници, разправя ми че само аз съм бил виновен за всичко..
Ако стане нейната аз не се чувствам добре и колкото и да го крия тя разчепква и като разбере казва че понеже се чувствам така пак я задушавам.
Ако направим компромисен вариант понякога няма проблем , но рано или късно извърта нещата така , че да няма компромис а да става нейното.
Ако не ги извърти след време пак не е доволна и казва отново, че няма лично пространство.

Моля дайте някакви съвети.. Как да оправим нещата? Толкова ли съм сбъркан, защото искам да се виждаме толкова често, ненормално ли е това?
Като отида да уча в София ще се виждаме през месец за по 2 дена, не ми е проблем това, обаче сега като може да се видим и ми е проблем като тя не иска..

lanchera
05-03-2013, 00:32
В крайна сметка , ще учи в Франция (няма да се виждате почти) , очевидно връзката ви не върви много добре , щом има караници , мисля , че е по-добре да скъсате (но не вярвам да го искаш , защото малко или много си привързан към нея , все пак ходите от 2 години .. ) , а ако толкова държиш на нея поговори с нея , че не си удовлетворен да се виждате толкова малко , и ако може тя да направи някакъв компромис с теб и да ти отделя повече време.

xXxPETYAxXx
05-03-2013, 06:39
По-добре от сега да се виждате по-рядко, отколкото изведнъж да се случи, когато заминете. Най-гадно е да си свикнал с някого и в следващия момент да не знаеш какво да правиш, защото вече не е до теб.
Така или иначе ще скъсате рано или късно, щом ви е толкова различен мирогледа, имате различно мнение за връзките и по-лошото, не правите компромиси.

asen_petrov
05-03-2013, 07:45
Мерси на отговорилите :)
Иначе тя като отиде във Франция пак ще се виждаме през 2/3 месеца.. общо взето аз нямам проблем с това..
Винаги като нещо не ми е харесвало първото нещо което правя е да говоря с нея и толкова пъти сме сядали да поговорим и спокойно и неспокойно. Тя винаги почти казва че иска да спасим останалото от връзката ни и е готова да направим компромиси, обаче много скоро нещо не й харесва и така всеки път през едно и също нещо минаваме..
Другото което казва е, че малко е поохладняла от всичките караници , ама то и при мен го има това.. обаче я обичам и не искам да се разделяме, опитвам се да забравя какво е правила.. Иначе относно някой други работи правим компромиси и няма проблем покрай тях.. дори и понякога като не й се прави ......... правим :D
Между другото аз нямам търпение да замина за София за да почнем да си липсваме, което е малко странно ама на.. смятам че разстоянието няма да развали, а да заздрави нещата..ама е много вероятно да греша :)

alix7
05-03-2013, 10:55
Мерси на отговорилите :)
Иначе тя като отиде във Франция пак ще се виждаме през 2/3 месеца.. общо взето аз нямам проблем с това..
Винаги като нещо не ми е харесвало първото нещо което правя е да говоря с нея и толкова пъти сме сядали да поговорим и спокойно и неспокойно. Тя винаги почти казва че иска да спасим останалото от връзката ни и е готова да направим компромиси, обаче много скоро нещо не й харесва и така всеки път през едно и също нещо минаваме..
Другото което казва е, че малко е поохладняла от всичките караници , ама то и при мен го има това.. обаче я обичам и не искам да се разделяме, опитвам се да забравя какво е правила.. Иначе относно някой други работи правим компромиси и няма проблем покрай тях.. дори и понякога като не й се прави ......... правим :D
Между другото аз нямам търпение да замина за София за да почнем да си липсваме, което е малко странно ама на.. смятам че разстоянието няма да развали, а да заздрави нещата..ама е много вероятно да греша :)

Понякога приемаш някой за даденост като е винаги до теб, обаче като го няма известно време осъзнаваш колко е важен :) може така да стане :) късмет ;)

feikk
05-03-2013, 11:56
Мисля, че ако искаш най-доброто за нея, ще я оставиш да си учи и да си гледа бъдещето. А във Франция то няма да е лошо. Според това, което чета, ти поставяш себе си на първо място. Искаш да се виждате повече, а не забелязваш кво напрежение и е на момичето и че от време на време иска и малко спокойствие. Не мисля, че ще умреш, ако просто и влезеш в режима на живот и намалиш малко темпото. Аз я подкрепям напълно пък.

Amore-Mio*
05-03-2013, 14:43
Аз съм на страната на момичето.
Вярно, не я познавам, но ми звучи като силно и амбицирано момиче, което си е поставила цели в живота и е готова да ги следва, и да се бори за тях. А по написаното говориш само за себе си и за това как искаш да се виждате повече с нея, когато си наясно с факта, че не й остава кой знае колко време. А и малкото време, което има, го отделя за теб и не може да прави изобщо нищо от нещата, които я успокояват и намаляват напрежението от всичкото това.
Или бъди до нея, дай й да диша, да учи и сама тогава по - лесно ще те разбере. Докато когато й повтаряш така и така , не става. Заради натрупалото й се напрежение не може да те разбере.

asen_petrov
05-03-2013, 15:14
Наистина прекалих с говоренето за себе си ..
Амбициозна е , но съм я оставил да си гледа бъдещето.. не съм я възпирал да учи..става въпрос за тези 2-3 свободни часа, който и остават.. иначе тя докато учи постоянно се разсейва и прави други работи, ако се хване може и за 1-2 часа да свърши , но така също си почива... гледа телевизия, това онова.. Не е да седне да учи и 6 часа до 8 вечерта да се мъчи.

shmatarok
05-03-2013, 15:41
^е, извинявай много, ама тея 2-3 свободни часа са си нейни и ако е решила, че най-добрият начин да разпусне от всичките си задължения и проблеми е да си клати краката пред телевизора/компютъра/да чете книжка или просто да лежи, що да не го прави? Много егоистично ми се струва, че подхождаш към ситуацията, намери си някакво хоби, излизай си с твои хора, дай ѝ малко въздух. От думите ти изглежда, че ти очакваш от нея да е едва ли не като робот - без разсейване да си свърши ученето, задълженията ѝ да са изчислен до последната секунда и накрая да спести достатъчно време, което да прекара с теб. Ем, сори, ама т'ва твоето на нищо не прилича.

asen_petrov
05-03-2013, 16:02
То е ясно, че не е длъжна да прави каквото и да било.. иначе си прав.. прекалявам понякога, започвам да броя часовете.. което е глупаво от моя страна.. относно хобитата.. излизам с приятели, правя доста неща сам, но съм по цяло ден свободен.. приет съм с максимален бал в СУ, тъй че не съм си занемарил бъдещето..
Като цяло искам да разбера дали е нормално да искам толкова често да се виждаме (по 2-3 часа на ден през седмицата и то не всеки ден , че и тя да си почине ) .. то до някъде не е въпроса дали е нормално, ами дали тя е съгласна, ама аз просто искам да знам за себе си..
ПП. не се опитвам да се оправдавам, в това което си написал има доста верни работи..

asen_petrov
05-04-2013, 15:40
Още мнения по темата? :)

Котка
05-04-2013, 15:40
Още мнения по темата? :)
Да, че майка ти е дебела

Ahcy
05-04-2013, 15:47
Зарязваш я, сигурно ще ти е гадно, щото си смотан и тя те върти на пръста си, а е и по-малка от теб, резил... След това се стягаш и си хващаш някоя, която ти подхожда повече, тоест не иска много от живота, приятно и е да си губи времето с теб и т.н.

а и не ги слушай заблудените женски тука, които качествен мъж не им обръща внимание и трябва да се занимават със смотаняци и се оправдават с "кариерите си"

asen_petrov
05-04-2013, 16:06
Да, че майка ти е дебела

И що така реши ве педераст тъп?

feikk
05-04-2013, 16:08
Зарязваш я, сигурно ще ти е гадно, щото си смотан и тя те върти на пръста си, а е и по-малка от теб, резил... След това се стягаш и си хващаш някоя, която ти подхожда повече, тоест не иска много от живота, приятно и е да си губи времето с теб и т.н.

а и не ги слушай заблудените женски тука, които качествен мъж не им обръща внимание и трябва да се занимават със смотаняци и се оправдават с "кариерите си"
8-) 8-) 8-) Тамън се чудех къде е глупака, който ще се изкаже и ето че се появи. Ходи си ти с парцалите дето по цял ден висят по кафетата и нямат цели в живота. Нека. (smoke)

asen_petrov
05-04-2013, 16:12
Зарязваш я, сигурно ще ти е гадно, щото си смотан и тя те върти на пръста си, а е и по-малка от теб, резил... След това се стягаш и си хващаш някоя, която ти подхожда повече, тоест не иска много от живота, приятно и е да си губи времето с теб и т.н.

а и не ги слушай заблудените женски тука, които качествен мъж не им обръща внимание и трябва да се занимават със смотаняци и се оправдават с "кариерите си"

Това , че проявявам съобразителност, че е решила да учи в чужбина, защото след 2 месеца мен може да ме няма, но тя ще трябва да работи някой ден .. това ли ме прави смотан? Ок.. твое мнение..

Ahcy
05-04-2013, 16:13
8-) 8-) 8-) Тамън се чудех къде е глупака, който ще се изкаже и ето че се появи. Ходи си ти с парцалите дето по цял ден висят по кафетата и нямат цели в живота. Нека. (smoke)

Аз лично нямам такива намерения, просто преценявам първо човека на когото пиша и според преценката си за него, си споделям мнението по въпроса му. А не си налагам скапания, жалък мироглед върху него, както повечето в тоя форум правите.

Ahcy
05-04-2013, 16:14
Това , че проявявам съобразителност, че е решила да учи в чужбина, защото след 2 месеца мен може да ме няма, но тя ще трябва да работи някой ден .. това ли ме прави смотан? Ок.. твое мнение..

Прави те смотан това, че някаква пикла ти вдига скандали за това, че искаш да я виждаш, ок?

feikk
05-04-2013, 16:19
Аз лично нямам такива намерения, просто преценявам първо човека на когото пиша и според преценката си за него, си споделям мнението по въпроса му. А не си налагам скапания, жалък мироглед върху него, както повечето в тоя форум правите.
Налагаш си мнението и категоризираш хората. Качествен мъж е именно този, който умее да запази една амбициозна жена с бъдеще до себе си и да преодоляват трудностите заедно. Всеки може да си седи по цял ден вкъщи с гаджето и да си мислят, че правят нещо в тоя живот. Тва дето го казвам важи естествено и за жените. А в тоя случай автора се е размрънкал за неща, които са нормални и ако беше стойностен тип щеше да се прежали. Но с теб съм съгласна за едно - да си намери друго момиче, което ще му подхожда повече. Тази дето е сега мисля, че ще се оправи по-добре и сама според мен. :)

Ahcy
05-04-2013, 16:26
"Но с теб съм съгласна за едно - да си намери друго момиче, което ще му подхожда повече. Тази дето е сега мисля, че ще се оправи по-добре и сама според мен. "

Аз друго освен това не съм имал предвид. Как си налагам мнението, бе мила, да не съм отишъл да го бия докато не я зареже? Явно след като не може да се оправи с нея му трябва някоя по като него, която обича да си губи времето.

Качественият мъж не му е нужно да умее да запазва амбициозната жена до себе си, тя сама ще си стой до него.

Ahcy
05-04-2013, 16:38
и преди да раздаваш на ляво, на дясно преценките си затова, кой бил глупак се научи да четеш и да разбираш смисъла на написаното от някого. Защото ако можеше поне малко да мислиш, щеше да разбереш, че нападките ти срещу мен са някакви безсмислени тъпотии, които кой знае от къде си, си ги съчинила, защото нямат нищо общо с написаното от мен...

Котка
05-04-2013, 18:12
И що така реши ве педераст тъп?
Защото й се тресе баджака докато я еба

alix7
05-04-2013, 18:40
Прави те смотан това, че някаква пикла ти вдига скандали за това, че искаш да я виждаш, ок?

От къде ще знаеш като не познаваш човека ? Кво значение има кой е по големия, мн се дразня някой като подценява хората защото са по - малки :(

Ahcy
05-04-2013, 18:46
И кво значение има кой е по големия мн се дразня някой като подценява хората защото са по - малки на години >:(, от къде ще знаеш като не познаваш човека ?

трол жалък и ти ли си някоя малка пикла, която се засегна? или някой смотаняк, командван от някоя малка пикла, която мисли за много велика?

asen_petrov
05-04-2013, 23:01
Защото й се тресе баджака докато я еба
Не я сравнявай с майка ти дето шундичката й е толкоз виснала от ебане че ако си разтвори краката ще и паднат червата ..

Котка
05-04-2013, 23:30
На майка ми шундичката й е толкоз виснала от ебане че ако си разтвори краката ще и паднат червата ..


АХаухауахау ето, сам разкриваш още за майка ти :D

asen_petrov
05-05-2013, 10:56
АХаухауахау ето, сам разкриваш още за майка ти :D

Страшни шегички пускаш :D не можа ли да измислиш нещо по-умно.. гейтак :D

feikk
05-06-2013, 07:00
и преди да раздаваш на ляво, на дясно преценките си затова, кой бил глупак се научи да четеш и да разбираш смисъла на написаното от някого. Защото ако можеше поне малко да мислиш, щеше да разбереш, че нападките ти срещу мен са някакви безсмислени тъпотии, които кой знае от къде си, си ги съчинила, защото нямат нищо общо с написаното от мен...
Щом съм си замълчала, значи съм усетила нещо такова. ;) Първоначално по друг начин приех написаното, да. Ти пък кво се обиди.. и без тва темата се отклони от смисъла си отдавна

asen_petrov
05-18-2013, 22:25
:?

alix7
05-20-2013, 17:57
трол жалък и ти ли си някоя малка пикла, която се засегна? или някой смотаняк, командван от някоя малка пикла, която мисли за много велика?

тва си е ли4но мое мнение и нямам проблем че ме нападаш въпреки че не разбирам защо, то си личи че съм се засегнала що питаш, вси4ко което казваш е ясно с исключ4ение на това 4е добавяш обиди колкото да ме засегнеш.

PainMonopoly
05-20-2013, 21:24
Относно личното пространство я разбирам. Ако цялото ѝ време е заето от учене, част от почивката трябва да бъде без теб, защото някои неща просто се правят без теб.

И все пак си мисля, че връзката е достигнала този етап в който разделението става непоправимо. 2 години на вашите години са прекалено много. Така като я гледам не ѝ пука особено много дали ще останете заедно или не. Не виждам възможност да поправите нещата, въпрос на време е всичко да се сгромоляса. Не казвам да я зарежеш, въпреки че можеш да изпревариш събитията, просто бъди подготвен и за такъв вариант.