PDA

View Full Version : Депресия



wakenbake
05-03-2013, 08:27
Здравейте. Накратко: в депресия съм (в добрия случай) от около година вече. Нямам пари за психолог/психотерапевт. Направление дават само за психиатър, а отказвам от млада да се тъпча с лекарства и така да бягам от проблемите. Дайте някакви съвети какво да направя, защото не мога да си позволя точно на този етап от живота ми да съм слаба. Знам, че всичко зависи от мен, но някой друг съвет винаги ще е от полза.

wakenbake
05-03-2013, 09:36
Никой?

.Wonder
05-03-2013, 09:42
Не мисля, че когато не съм запозната подробно със случая ти и нямам уменията на психолог, ще успея да дам адекватен съвет.
И все пак, колкото повече човек си навива пружинката, че му е зле и че няма изход, толкова по-безизходно му се струва положението. Помисли над това.

wakenbake
05-03-2013, 09:47
Прав/а си, надявах се някой да е минавал пред такъв период и да сподели опита си. Благодаря ти, че отговори. :)

Chacho
05-03-2013, 09:50
Опиши малко повече депресията си.

DoctorSatan666
05-03-2013, 09:53
Какви са симптомите - чувстваш се нещастна, изпълнена си с ярост, самообвиняваш се, пред самоубийство си или... какво?

Също така, каква смяташ е причината за депресията ти? Кога и след какви събития започна, в какво се изразяваше, измени ли се за тази 1 година и в каква посока?

wakenbake
05-03-2013, 11:00
Значи не искам да навлизам в подробности, но за 2 години - от 2011 ми се случиха няколко събития. Последното, и това което отключи депресията беше как майка ми ме хвана да продавам наркотици. Това стана преди почти година. Малко по-рано почина и дядо ми. Иии просто това което причиних на майка ми е неописуемо. Преди това бях психически пристрастена към марихуана и пиех. Всичките ми "приятели" ме изоставиха, но успях да се справя сама. Е след последното събитие просто рухнах. Вината, която изпитвам е .. не мога да опиша с думи колко голяма.. За мен депресията винаги е било нещо как да кажа, пресилено, защото всеки говори оо колко съм депресиран/а, оо в депресия съм. Така че колкото е да съм потисната и тъжна никога не съм смятала, че е депресия или че имам проблем, ако е така може да се каже, че съм в депресия още от първото неприятно събитие, но както и да е. От октомври месец изпаднах в някакво състояние - спах по 48 часа без да мръдна, не изпитвах глад, не можех да мръдна буквално, след това започна период на спане по 3-4 часа като така един вид се наказвах и си мислех и самообвинявах колко съм тъпа (а то наистина е така). В същото време не спирах да ям, честно и до сега не си обяснявам как е възможно да поема толкова количество храна. Преди около месец- два пак започнах да пуша трева всеки ден, обаче и това не ми доставяше удоволствие, нито ме успокояваше. Пак започнах да спя по цял ден ама буквално. Просто не можех да стана. Чувствам си тялото като 40-годишна жена. Болки навсякъде, като се събудя ме боли кръста, главата ми боли по цял ден, крака, ръце всичко. Имах халюцинации, ама да речем, че е от тревата. Не мога да се контролирам мислите, а за това как се чувствам няма да навлизам в подробности - накратко съм смазана, рева по цял ден, което за мен е толкова жалко, виноги съм гледала с лошо но хора, които вместо да направят нещо реват и се оплакват и затова и се мразе още повече, нямам нито един приятел. След като ме заебаха всички абсолютно съм се отказала от мисълта, че някой ще е до мен в труден момент. В никакъв случай не съм асоциална, но факт е че съм абсолютно сама. Седя и рева от болките, от това в какво съм се превърнала по цял ден, а това е толкова жалко, че направо сама се паднах в очите.

DoctorSatan666
05-03-2013, 12:38
Ето един текст които писах като отговор на друг човек, но малко го редактирах...

"Не съм психолог, нито имам някакви признати знания в тази област. Но като човек, който също е страдал от депресия, мисля че мога да ти дам някой насоки.


Първо трябва да разбереш че света около теб има пряко отражение вътре в теб и това отражение отговаря на това коя си ти всъщност. Оттам се появява и феноменът - Да виждаш това, което искаш да видиш в света. Ако се запиташ - защо някои хора се радват на света, а за теб живота е страдание? Отговорът е много прост - всеки си слага различни очи, през които гледа на света - и в повечето случаи дори не го осъзнава. Съзнанието и самоосъзнаването са най-доброто лечение срещу депресията - да наблюдаваш процесите в себе си, но без да си слагаш очите на нещастния АЗ. По този начин можеш да видиш какъв е действителния проблем вътре в теб - онова, което искаш да скриеш, което отричаш, което те изяжда отвътре, от което се страхуваш... Цялата депресия е породена от един проблем вътре в теб, но този проблем не можеш да видиш през очите на проблемния АЗ. Не можеш и да го решиш по този начин. Както лудия когато гледа през очите на луд, не може нищо да направи. Това е най-важното в случая - как гледаш над себе си, защото това определя като какво ще изживяваш като реалност. Всичко зависи от очилата които си слагаш.

Има и друго. Откакто си родена, обществото ти дава една готова "картина на света", един прозорец към света, през който ти гледаш другите, а и самата себе си. Този прозорец е лъжа. Откажи се от него. Семейство, работа, любов, изобщо всичко чрез което определяш живота си е една голяма лъжа. За тези който вярват в нея и им провървява, тази лъжа им дава щастие, но за другите остава само горчилката.Както е в твоя случай - образа на майка ти е твърде значим за теб, затова и вината те засяга толкова силно. А това дори не е необходимо, тъй като тези неща са само в ума на човека. Причината за депресията ти не са несполуките в живота, а това че са ти наложени едни стандарти, които ако не покриеш се чувстваш нещастна.(В случая стандарта на майка ти) Създаваш си един план за живота, и когато реалността не се припокрива с него, ти започваш да страдаш. Проблема не е в реалността, а в твоя план.А планът дори не е твои, той е на родителите ти и обществото. В действителност нищо не "трябва да бъде", няма добра и лоша страна на света, всичко е това, което е.... Реакцията ти към него си е само твоя. И точно там е хубавото - не е нужно да променяш реалността, можеш да промениш своята реакция към нея. Всичко е в теб, и ключа към всичкото се държи от теб - трябва само да надникнеш в себе си, да откриеш проблема и да го отстраниш... В крайна сметка ти си тази, който му придава значение.
Това е единия път за решаването на проблема с депресията... той те издига до друга позиция, където страданието и щастието просто губят смисъла си, и вече не определят нищо.

Ако всичко това ти се вижда твърде сложно, за да преодолееш депресията, бих ти дал съвети от най-общо естество - радвай се на живота, търси хубавите неща, намери смисъл в нови неща, потърси подкрепа от роднини, общувай по-често за да ти се повдигне самочувствието.
Аз лично не бих препоръчал тези неща, защото те са временни и много "чупливи", и с тях можеш само да прикриеш душевната мизерия пред себе си, но има голяма опасност да станеш с нестабилна психика."

Текста дори и редактиран малко измества от фокус основния ти проблем. Когато имам време ще пиша по-конкретно.

klimatronik
05-03-2013, 13:28
И движение! Колкото повече стоиш на едно място , толкова повече се влошаваш. Ако по цял ден лежиш, може да заболееш , та дори да умреш..
Не е задължително да излизаш с ,,приятели'' или хора. Приятели в днешно време няма! Или , ако има -те са 1 на 1 милион.

Auriss
05-03-2013, 13:32
"Приятелство и Цивилизация" - статистическа извадка, 2013г.
Голям си чукундур понякога :D

wakenbake
05-03-2013, 15:26
Ето един текст които писах като отговор на друг човек, но малко го редактирах...

"Не съм психолог, нито имам някакви признати знания в тази област. Но като човек, който също е страдал от депресия, мисля че мога да ти дам някой насоки.


Първо трябва да разбереш че света около теб има пряко отражение вътре в теб и това отражение отговаря на това коя си ти всъщност. Оттам се появява и феноменът - Да виждаш това, което искаш да видиш в света. Ако се запиташ - защо някои хора се радват на света, а за теб живота е страдание? Отговорът е много прост - всеки си слага различни очи, през които гледа на света - и в повечето случаи дори не го осъзнава. Съзнанието и самоосъзнаването са най-доброто лечение срещу депресията - да наблюдаваш процесите в себе си, но без да си слагаш очите на нещастния АЗ. По този начин можеш да видиш какъв е действителния проблем вътре в теб - онова, което искаш да скриеш, което отричаш, което те изяжда отвътре, от което се страхуваш... Цялата депресия е породена от един проблем вътре в теб, но този проблем не можеш да видиш през очите на проблемния АЗ. Не можеш и да го решиш по този начин. Както лудия когато гледа през очите на луд, не може нищо да направи. Това е най-важното в случая - как гледаш над себе си, защото това определя като какво ще изживяваш като реалност. Всичко зависи от очилата които си слагаш.

Има и друго. Откакто си родена, обществото ти дава една готова "картина на света", един прозорец към света, през който ти гледаш другите, а и самата себе си. Този прозорец е лъжа. Откажи се от него. Семейство, работа, любов, изобщо всичко чрез което определяш живота си е една голяма лъжа. За тези който вярват в нея и им провървява, тази лъжа им дава щастие, но за другите остава само горчилката.Както е в твоя случай - образа на майка ти е твърде значим за теб, затова и вината те засяга толкова силно. А това дори не е необходимо, тъй като тези неща са само в ума на човека. Причината за депресията ти не са несполуките в живота, а това че са ти наложени едни стандарти, които ако не покриеш се чувстваш нещастна.(В случая стандарта на майка ти) Създаваш си един план за живота, и когато реалността не се припокрива с него, ти започваш да страдаш. Проблема не е в реалността, а в твоя план.А планът дори не е твои, той е на родителите ти и обществото. В действителност нищо не "трябва да бъде", няма добра и лоша страна на света, всичко е това, което е.... Реакцията ти към него си е само твоя. И точно там е хубавото - не е нужно да променяш реалността, можеш да промениш своята реакция към нея. Всичко е в теб, и ключа към всичкото се държи от теб - трябва само да надникнеш в себе си, да откриеш проблема и да го отстраниш... В крайна сметка ти си тази, който му придава значение.
Това е единия път за решаването на проблема с депресията... той те издига до друга позиция, където страданието и щастието просто губят смисъла си, и вече не определят нищо.

Ако всичко това ти се вижда твърде сложно, за да преодолееш депресията, бих ти дал съвети от най-общо естество - радвай се на живота, търси хубавите неща, намери смисъл в нови неща, потърси подкрепа от роднини, общувай по-често за да ти се повдигне самочувствието.
Аз лично не бих препоръчал тези неща, защото те са временни и много "чупливи", и с тях можеш само да прикриеш душевната мизерия пред себе си, но има голяма опасност да станеш с нестабилна психика."

Текста дори и редактиран малко измества от фокус основния ти проблем. Когато имам време ще пиша по-конкретно.

Знаеш ли, сигурно си прав. Даже като се замисля опитвах да оправя реалността, ежедневието си, обкръжението и т.н, а може би просто трябва да си променя начина на мислене. И все пак не искам да се примиря с това как стоят нещата, но понеже на този етап сама не мога да променя нищо, ще трябва да се примиря. Аз анализирам нещата, прекалено много даже, но като стане въпрос да оценя дадена ситуация не се влияя от емоциите си. Или иначе казано- не съм неблагодарна за това, което имам, ценя го, но явно съм мечтател или не знам и аз, но факта, че съм в такова състояние, когато има хора без родители примерно, без дом и т.н, ме потиска още повече, но се чувствам в безизходица буквално.

Благодаря klimatronik за съвета. Точно за това тръгнах на танци, но едвам издържам, задъхвам се и имам чувството, че ще припадна, учестява ми се пулса ии ме боли всичко.. лелее все едно слушам някоя бабка.. а не е да кажеш, че до сега съм била обездвижена, напртив, цял живот спортувам нещо и сего просто се изумявам от физическото си състояние, все едно това не е моето тяло. Относно хората, ами какво да ти кажа, нямам желание да изляза навън, нито имам какво да си кажа, нито вече съм така забавна, канят ме да излизаме, но все отказвам, а сама пък въобще нямам желание. Цяла ваканция не съм излязла никъде, до магазина даже не съм. Все си казвам айде утре ще изляза, хубаво е времето, но така и не го правя. Сего поне вали та ще имам някакво извинение за пред себе си хаха.

klimatronik
05-03-2013, 16:10
Ами , аз на скоро (преди няма месец) се чувствах мн зле. Смисъл - все някаква отпадналост и безсилие .Никога не бях се чувствал така, а и преди това имах сърцебиене. Отидох на доктор и си направих кръвни изследвания . Нищо не излезе. ( най-вероятно пролетна умора, за която всички ми говориха, но никой не беше сигурен) Както и да е, но след това се оправих много бързо , защото се освободих от всякакви притеснения относно дали съм болен от нещо сериозно или не. Та психическата нагласа е от голямо значение. Докато постоянно си мислиш за нещо, колко ти е гадно, правилно ти казаха - така и се чувстваш.
Това отлагане е най-лошото ,което правиш, тъй като ти става нещо като навик.
Започни да четеш или учиш, въпреки че те мързи, а теб много те мързи. Но го започни с желание. И ще видиш.
Като нямаш желание да излизаш с хората, не излизай с тях, но излез.
Разходи се.
Разходи кучето.

wakenbake
05-04-2013, 19:03
Благодаря! :)

Chacho
05-04-2013, 21:57
Пич... нищо не разбра от това, което ти се каза. :lol:

defender
05-04-2013, 22:51
Ето един текст които писах като отговор на друг човек, но малко го редактирах...

"Не съм психолог, нито имам някакви признати знания в тази област. Но като човек, който също е страдал от депресия, мисля че мога да ти дам някой насоки.


Първо трябва да разбереш че света около теб има пряко отражение вътре в теб и това отражение отговаря на това коя си ти всъщност. Оттам се появява и феноменът - Да виждаш това, което искаш да видиш в света. Ако се запиташ - защо някои хора се радват на света, а за теб живота е страдание? Отговорът е много прост - всеки си слага различни очи, през които гледа на света - и в повечето случаи дори не го осъзнава. Съзнанието и самоосъзнаването са най-доброто лечение срещу депресията - да наблюдаваш процесите в себе си, но без да си слагаш очите на нещастния АЗ. По този начин можеш да видиш какъв е действителния проблем вътре в теб - онова, което искаш да скриеш, което отричаш, което те изяжда отвътре, от което се страхуваш... Цялата депресия е породена от един проблем вътре в теб, но този проблем не можеш да видиш през очите на проблемния АЗ. Не можеш и да го решиш по този начин. Както лудия когато гледа през очите на луд, не може нищо да направи. Това е най-важното в случая - как гледаш над себе си, защото това определя като какво ще изживяваш като реалност. Всичко зависи от очилата които си слагаш.

Има и друго. Откакто си родена, обществото ти дава една готова "картина на света", един прозорец към света, през който ти гледаш другите, а и самата себе си. Този прозорец е лъжа. Откажи се от него. Семейство, работа, любов, изобщо всичко чрез което определяш живота си е една голяма лъжа. За тези който вярват в нея и им провървява, тази лъжа им дава щастие, но за другите остава само горчилката.Както е в твоя случай - образа на майка ти е твърде значим за теб, затова и вината те засяга толкова силно. А това дори не е необходимо, тъй като тези неща са само в ума на човека. Причината за депресията ти не са несполуките в живота, а това че са ти наложени едни стандарти, които ако не покриеш се чувстваш нещастна.(В случая стандарта на майка ти) Създаваш си един план за живота, и когато реалността не се припокрива с него, ти започваш да страдаш. Проблема не е в реалността, а в твоя план.А планът дори не е твои, той е на родителите ти и обществото. В действителност нищо не "трябва да бъде", няма добра и лоша страна на света, всичко е това, което е.... Реакцията ти към него си е само твоя. И точно там е хубавото - не е нужно да променяш реалността, можеш да промениш своята реакция към нея. Всичко е в теб, и ключа към всичкото се държи от теб - трябва само да надникнеш в себе си, да откриеш проблема и да го отстраниш... В крайна сметка ти си тази, който му придава значение.
Това е единия път за решаването на проблема с депресията... той те издига до друга позиция, където страданието и щастието просто губят смисъла си, и вече не определят нищо.

Ако всичко това ти се вижда твърде сложно, за да преодолееш депресията, бих ти дал съвети от най-общо естество - радвай се на живота, търси хубавите неща, намери смисъл в нови неща, потърси подкрепа от роднини, общувай по-често за да ти се повдигне самочувствието.
Аз лично не бих препоръчал тези неща, защото те са временни и много "чупливи", и с тях можеш само да прикриеш душевната мизерия пред себе си, но има голяма опасност да станеш с нестабилна психика."

Текста дори и редактиран малко измества от фокус основния ти проблем. Когато имам време ще пиша по-конкретно.

ок, само че от друга страна, това ми прилича малко на: искам да ям заек, ама като не мога да си хвана заек вместо да се депресирам, отхвърлям реалността и си представям, че хлебарките са заек и ям хлебарки. ................ и казвам на другите че са тъпи и че живеят в илюзия, а не аз живея в илюзия...........

всъщност ти тук прехвърляш вината за своите несполуки върху целия свят, само не върху себе си.................

wakenbake
05-05-2013, 11:17
Chacho Явно съм малоумна, но смятам, че разбрах съветите ви и съм благодарна, че ми отделихте време.

DoctorSatan666
05-05-2013, 15:52
всъщност ти тук прехвърляш вината за своите несполуки върху целия свят, само не върху себе си.................
Нищо не си разбрал. И нямам несполуки та да прехвърлям вина. Несполуките са условни, както всичко останало. За онези, които мерят живота си според мерките на "останалите", несполуките могат да изглеждат съвсем реални, въпреки че са напълно имагинерни. Самата структура на семейството е напълно измислена - раждаш се при едни хора, наричаш ги мама и тате, и се стараеш цял живот да им се издигнеш в очите. И когато не можеш, става както в случая с авторката. Всяко дете чувства комплекс за малоценност, понеже му е издигната бариера между него и "големите". Естествено "големите" са просто мит, но за децата са съвсем реални. Затова и много деца обичат да си играят на игри, с които се представят като пораснали - пушат, пият и правят се неща, които уж са за "пораснали", само и само да се изживяват и те като "големи". Родителите пък винаги гледат на децата си като "малки", и точно това създава стремежа у децата да се еманципират и да "пораснат". Но в действителност не порастват, а просто имитират образа на "пораснал" за да се изживяват като такива. В действителност си остават просто деца, зависими от "очите" на своите родители. И точно това е станало с авторката, която е искала да "порасне", обаче нещо се е объркало. И сега авторката се обвинява, "гледайки през очите на майка си", които са толкова основополагащи за всяка новоизграждаща се личност. Всъщност всяка личност гледа на себе си през очите на някой друг, това е и самия произход и същност на личността - тя не може да съществува без "другите"(родители, приятели, общество, държава, Бог и т.н.).
Всяка личност се състои от едни коригиращи диалози в главата на личността, и това са диалози между образи. Образите естествено са копия(отражения) на реални хора, но изкривени според особеностите на човека, който съставя образите.(Затова и различни хора, виждат един и същ човек по различен начин.) Така се създават образите на майката, бащата и всички останали, които са винаги в ума на човека. Там те заживяват един свои живот, който отговаря на потребностите на индивида. Вината е процес на неудовлетворение на някои от образите, а всички знаем какво става в реалния живот когато ядосаш мама или тате? Същото се преповтаря, само че на умствено ниво, и то подсъзнателно. Така поставено, излиза че личността всъщност е вид психично заболяване, но това е друга тема ...
Както и да е... Образът на родителя, се гради в продължение на много години, откакто е жив човек. Затова и удовлетворяването му е толкова важно. Както е в случая с вината на авторката - тя не може да удовлетвори менталния образ на своят майка, заедно с всичко, което съпътства този образ - очаквания, реакции, представи за правилно и неправилно и т.н.. Така авторката не може да избяга от "погледа" на майка си.
Но идеята ми беше, че образът си е просто образ, и чертите които авторката е приписвала на майка си, са напълно илюзорни. Е, вярно че са били необходими в един етап от живота й, понеже всяко дете, докато е дете има нужда от образ-"родител". Но истинското порасване не се състои в удовлетворяването на образа-"майка", не се състои и в отричането му (както правят доста младежи), а напротив - порасването идва тогава, когато вътрешно вече няма нужда от майка, или баща, или изобщо какъвто и да е такъв образ (включително и Бог).

defender
05-05-2013, 16:25
И нямам несполуки та да прехвърлям вина. Несполуките са условни, както всичко останало.

Тва кой го казва........................... защо се опитваш да налагаш твоите страхове и филосифии като нещо миродавно. .................... ти като "светия всезнаещ светих" ли се явяваш в цялата философия.

ПП: добре бе, а това да казваш, че света ти налагал предрасъдъци, които всъщност са били виновни за твоите страдания какво е, не е ли прехвърляне на вината от себе си към света и другите. ............... да прехвърлиш вината не е признак на сила, а на нищожество.

defender
05-05-2013, 17:02
Но истинското порасване не се състои в удовлетворяването на образа-"майка", не се състои и в отричането му (както правят доста младежи), а напротив - порасването идва тогава, когато вътрешно вече няма нужда от майка, или баща, или изобщо какъвто и да е такъв образ (включително и Бог).

много бързо го определи смисъла на думата "порастване", ми думата "порастване" за различните хора, различните религии, сатанистите, докторите извън бариерата т.н. може да има съвсем противоположен смисъл. ................... защо твоето определение за "порастване" да е с нещо повече. ..................... твоето мнение може да го налагаш като миродавно само на маймунките.............. който възприемат философията ти като нещо повече от боза............... (но не мога да отречи, че има е свестни неща, които казваш)

DoctorSatan666
05-05-2013, 17:59
Тва кой го казва........................... защо се опитваш да налагаш твоите страхове и филосифии като нещо миродавно. .................... ти като "светия всезнаещ светих" ли се явяваш в цялата философия.

ПП: добре бе, а това да казваш, че света ти налагал предрасъдъци, които всъщност са били виновни за твоите страдания какво е, не е ли прехвърляне на вината от себе си към света и другите. ............... да прехвърлиш вината не е признак на сила, а на нищожество.
Никой не обвинявам за това, че ми е налагал предразсъдъци, даже напротив. Тези предразсъдъци така или иначе са били част от живота ми, били са необходими в даден етап, затова са и толкова популярни впрочем.Но дойде период когато разбрах същността им, промених се вътрешно и вече нямам нужда от играта на сполука-несполука ("Който учи, той ще сполучи" хахаха, помни ли го някой това?).

много бързо го определи смисъла на думата "порастване", ми думата "порастване" за различните хора, различните религии, сатанистите, докторите извън бариерата т.н. може да има съвсем противоположен смисъл. ................... защо твоето определение за "порастване" да е с нещо повече. ..................... твоето мнение може да го налагаш като миродавно само на маймунките.............. който възприемат философията ти като нещо повече от боза............... (но не мога да отречи, че има е свестни неща, които казваш)
Естествено че "порастване" всеки си го тълкува както си иска, но аз разглеждам думата в най-чистия и смисъл, в най-природния дори. Порастване значи процес насочен към автономност и независимост. Но това не става чрез имитиране на това, което "порасналите" правят.
Иначе растежа съвсем не значи само това, "да растеш" има всевъзможни тълкувания, понеже растенето може да е в крайно много посоки. Но тук говоря за основното положение, за основното действие, което изразява думата. А основното за растенето, е че всяка единица се обособява, става по самостоятелна, по комплексна. Разиграването на театри в ума, чрез образни представности не е порастване, а чист атавизъм. А пък играенето на ролята "пораснал" - още по-малко. Това беше тезата ми. И не виждам защо е грешна. Да бъдеш на 20-30 години и да изпитваш вина от мисловния образ на майка си, не е точно най-зрялото нещо на света.
И разбира се, моето тълкувание на "растеж" съвсем не претендира да е вярно - още повече че щом си говорим за тълкувание, такова нещо като "вярно" губи смисъла си. Но така или иначе това е моята интерпретация - указал съм защо е такава, който има акъл - да преценява.

Tl;dr отново ми изкривяваш думите, нищо не си разбрал, обвиняваш ме за неща, които не съм казал, и като цяло нищо не казваш. Нищо повече не съм и очаквал от теб, но отговора ми беше повече насочен върху темата отколкото някакъв опит за дебат. Не мисля да задълбавам и в етимологични спорове, особено с толкова безпочвени от твоя страна аргументи. С това, думите ми към теб свършват.

nosferatu23
05-05-2013, 18:19
Ами , аз на скоро (преди няма месец) се чувствах мн зле. Смисъл - все някаква отпадналост и безсилие .Никога не бях се чувствал така, а и преди това имах сърцебиене. Отидох на доктор и си направих кръвни изследвания . Нищо не излезе. ( най-вероятно пролетна умора, за която всички ми говориха, но никой не беше сигурен) Както и да е, но след това се оправих много бързо , защото се освободих от всякакви притеснения относно дали съм болен от нещо сериозно или не. Та психическата нагласа е от голямо значение. Докато постоянно си мислиш за нещо, колко ти е гадно, правилно ти казаха - така и се чувстваш.
Това отлагане е най-лошото ,което правиш, тъй като ти става нещо като навик.
Започни да четеш или учиш, въпреки че те мързи, а теб много те мързи. Но го започни с желание. И ще видиш.
Като нямаш желание да излизаш с хората, не излизай с тях, но излез.
Разходи се.
Разходи кучето.

Доста правилно , нагласата е важна може да те разболее.Аз например съм с нагласа че съм с психично ратройство , когато отидох да си лафя с моята психо терапевтка , тя потвърди ситуацията. Но това не трябва да те плаши а да продължаваш напред :smt077

DoctorSatan666
05-05-2013, 18:23
Доста правилно , нагласата е важна може да те разболее.Аз например съм с нагласа че съм с психично ратройство , когато отидох да си лафя с моята психо терапевтка , тя потвърди ситуацията. Но това не трябва да те плаши а да продължаваш напред :smt077
Ууаау, ти си истински психопат.... so edgy, 2 c00l 4 me

nosferatu23
05-05-2013, 18:26
Ууаау, ти си истински психопат.... so edgy, 2 c00l 4 me

Само се правя на такъв , споко ;) Нормален съм

DoctorSatan666
05-05-2013, 18:35
Само се правя на такъв , споко ;) Нормален съм

Жалко ако е така...

nosferatu23
05-05-2013, 18:40
Жалко ако е така...

Това от кого , от човека с ник доктор сатана 666 ?

DoctorSatan666
05-05-2013, 18:43
Това от кого , от човека с ник доктор сатана 666 ?

Още по-жалко ако съдиш за мен само по ника ми.

ПП: Нормалното е просто общоприета договорка за разрешено невротипично поведение, нищо повече...

nosferatu23
05-05-2013, 18:47
Още по зле за теб , защо си го каза всичко , че си уана-би :?: Написал си нещо което не си :?: Това не е ли уана би :?: За мен поне знаеш че не всичко което казвам е истина , славя се с рязко сменящ посоките

Съди по малко и гледай себе си повече , не съм в настроение да се джафкам за тъпотия сега

klimatronik
05-05-2013, 18:56
Още по зле за теб , защо си го каза всичко , че си уана-би :?: Написал си нещо което не си :?: Това не е ли уана би :?: За мен поне знаеш че не всичко което казвам е истина , славя се с рязко сменящ посоките

Съди по малко и гледай себе си повече , не съм в настроение да се джафкам за тъпотия сега

то заради такива като теб България Е НА това дередже

DoctorSatan666
05-05-2013, 18:58
Никът ми беше замислен с цел тролене на християни и първосигнални хора, и изобщо целя да създам такова впечатление, понеже показва кой за какво се хваща, показва нивото на реагиращия. В думите си също оставям такива "мини-провокации", понеже ми помагат да обрисувам "психо-профила" на отсрещния човек.
Иначе никът и аватарът не значат нищо за мен, само ги използвам.

klimatronik
05-05-2013, 19:03
Никът ми беше замислен с цел тролене на християни и първосигнални хора, и изобщо целя да създам такова впечатление, понеже показва кой за какво се хваща, показва нивото на реагиращия. В думите си също оставям такива "мини-провокации", понеже ми помагат да обрисувам "психо-профила" на отсрещния човек.
Иначе никът и аватарът не значат нищо за мен, само ги използвам.

Aве какви първосигнални хора се тролят пък с ника ти? Естествено ,че като си с подобен аватар хората ще ти се чудят що за човек си.

nosferatu23
05-05-2013, 19:08
Никът ми беше замислен с цел тролене на християни и първосигнални хора, и изобщо целя да създам такова впечатление, понеже показва кой за какво се хваща, показва нивото на реагиращия. В думите си също оставям такива "мини-провокации", понеже ми помагат да обрисувам "психо-профила" на отсрещния човек.
Иначе никът и аватарът не значат нищо за мен, само ги използвам.

Предполагам че ако това е била истината , вече няма да има голям ефект , след като почитателите ти прочетат този пост :?:

Колкото до господина отгоре , ако може да уточни как аз влоших положението тука :?: Трябва да ходя да хвърлям тухли по чез или да гласувам за атака , това ли е начинът :?: Колко елементарно мислене , съжелявам те

DoctorSatan666
05-05-2013, 19:11
Aве какви първосигнални хора се тролят пък с ника ти? Естествено ,че като си с подобен аватар хората ще ти се чудят що за човек си.

Точно де. Има хора, които изпитват нужда да ми оплюят аватара и "цялостното" излъчване. Това показва какво отричат, на какво реагират и следователно с какво се идентифицират. Други хора пък изпитват някаква близост, понеже се идентифицират със същото (зли герои, имена и т.н.). Получава се резонанс или дисонанс, в следствие на подсъзнателната нужда на всеки един човек да ме вкара в негови си рамки - там където несъзнателно ми прави образ.
Забелязал съм как някакви на пръв поглед незначителни неща могат да имат огромен ефект върху това как хората ме възприемат.

klimatronik
05-05-2013, 19:24
ясно.... прав си , да . Някои малки неща могат да се окажат много значими в някои ситуации.

klimatronik
05-05-2013, 19:26
nosferatu23 само простотии слушам от теб.. за това.

nosferatu23
05-05-2013, 19:38
nosferatu23 само простотии слушам от теб.. за това.

Факта че това за теб са простотии , говори само едно , че си прекалено слаб в умствената дейност да схванеш скрития ми смисъл в думите.Затова спри да пишеш , преди някой да ти е отрязал пръстите , с нож например ;) Случват се инциденти понякога ;)

DoctorSatan666
05-05-2013, 19:49
Факта че това за теб са простотии , говори само едно , че си прекалено слаб в умствената дейност да схванеш скрития ми смисъл в думите.

http://prikachi.com/images/634/6156634K.gif

defender
05-05-2013, 19:55
Факта че това за теб са простотии , говори само едно , че си прекалено слаб в умствената дейност да схванеш скрития ми смисъл в думите.
доктора също беше майстор на скрития смисъл и въдичките ............. хихи ................. май си намери конкуренция.

nosferatu23
05-05-2013, 20:04
доктора също беше майстор на скрития смисъл и въдичките ............. хихи ................. май си намери конкуренция.

Конкуренцията е за комплексари , не съм изкефен особено ;) Скрития смисъл при мен е да се разбере кога говоря с ирония , кога не, кое е истина, кое не :?: На живо не е много по лесно , ако лицето ми е безизразно например ;) Знаеш ли как ще познаеш кога непознат говори с ирония , ако стои сериозен :?: точно никога

Chacho
05-07-2013, 15:01
Скрития смисъл при мен е да се разбере кога говоря с ирония , кога не, кое е истина, кое не

А какъв е смисълът на това?

besso
05-08-2013, 21:28
Doctor Santa намеси ли се темата отива по дяволите... :D