PDA

View Full Version : МИЕНЕТО НА КОСАТА ВСЕКИ ДЕН НЕ Е ВРЕДНО !



petia955
05-03-2013, 08:42
За всички, които си мислят, че ако си миеш косата повече от 2 пъти седмично, ще ти окапе или ще се омазнява по бързо, прочетете това:

"Не се притеснявайте да миете косата си всеки ден

Всички сме чували колко е вредно да мием косата си всеки ден и как тя започва да се омазнява с бясна скорост в следствие на ежедневното миене. В същото време виждаме жени, които следвайки този съвет, мият косите си 1-2 пъти седмично, за да не им се омазняват, но реално са постоянно с мазна коса, която виждат чиста само за един ден в седмицата. Истината е, че този съвет е бил актуален едно време, когато бабите ни са си миели косата с домашен сапун, но съвременните шампоани за ежедневна употреба (много от тях са без сулфати) са достатъчно добре измислени и тествани, така че да не изсушават скалпа и да не провокират допълнителното отделяне на себум. Освен това, вече съществуват многобройни продукти за омекотяване, заздравяване и блясък. Така че, ако имате коса, склонна да се омазнява, по-добре си изберете подходяща грижа за ежедневна употреба и се радвайте всеки ден на чиста и здрава коса, отколкото да я държите мазна и вързана и да чакате да дойде неделя, за да я измиете. И нещо друго, което също е важно, мръсният, мазен, “запушен” скалп е предпоставка за косопад. Затова много често мазната коса, която не се мие достатъчно често, започва да пада."

Това го казават професионалисти, с които съм работила, и занм, че си разбират от работата. Не ходете с мазни коси момичета, няма защо да се мъчите! Когато видите, че косата ви се е омазнила, или чувствате, че е мръсна просто я измийте. Разбира се, това би било вредно за човек с много суха коса, но ако наистина ви е мазна, дори и да е само в корените - мийте!


сайт: http://myhappypond.com/2013/04/loreal-professionnel-bulgaria/

TheBeliever
05-03-2013, 08:55
Тъжно е когато вярвате сляпо на всичко, което е казал някой си "професионалист". Още повече когато работата му е да си продава продукт.

strawberry88
05-03-2013, 09:04
Тъжно е когато вярвате сляпо на всичко, което е казал някой си "професионалист". Още повече когато работата му е да си продава продукт.

Съгласна съм.Чувала съм такива глупости от ''професионалисти'', че...

petia955
05-03-2013, 09:05
Точно това подчертах, че познавам жената, която е писала статията, и съм си говорила с нея. Последното, което искаше е да "си продаде продукта", даже си говорихме аз какви продукти ползвам, кои други според нея са добри и тн.. И да те попитам кота смяташ, че е вредно би ли ми обяснила защо??

granger
05-03-2013, 09:06
Мхмн, да ,бе, добре :D

TheBeliever
05-03-2013, 09:09
Не съм казала, че е вредно. Но няма рецепта нито план график за миене на косата. Всичко е индивидуално. Точно затова е глупаво да дойде някоя "професионалистка" да ми казва как нищо нямало да ми стане ако си мия косата всеки ден, когато аз от личен опит знам, че на третия ден от ежедневното миене косата ми заприличва на кошер - не, мерси.

petia955
05-03-2013, 09:09
Добре, аз казах каквото имам да кажа. Питам ви вас защо е вредно да си миеш косата всеки ден ако тя е мазна или да си я измиеш, когато ти се омазни? Защо точно 1-2 пъти седмично да е полезно и не е ли това много общо, при положение, че всеки един е с различна коса - суха, мазна и тн.. ?

petia955
05-03-2013, 09:13
Не съм казала, че е вредно. Но няма рецепта нито план график за миене на косата. Всичко е индивидуално. Точно затова е глупаво да дойде някоя "професионалистка" да ми казва как нищо нямало да ми стане ако си мия косата всеки ден, когато аз от личен опит знам, че на третия ден от ежедневното миене косата ми заприличва на кошер - не, мерси.

Точно това съм допълнила. Ако твоята коса е суха и ти е добре да си я миеш на третия ден, супер. Но хората един вид налагат, че ако си я миеш всеки ден ще ти окапе, а то реално да всеки е различно. И за това е хубаво хората да разберат, че в определени случаи като мазна коса това не е вредно.

strawberry88
05-03-2013, 09:15
Питам ви вас защо е вредно да си миеш косата всеки ден ако тя е мазна или да си я измиеш, когато ти се омазни?

Ще прозвучи гадно, но е истина.Косата има нужда от ''естествената мазнина'' и с миенето тя се премахва и пак започва да си произвежда нова. 8-) Тази естествена мазнина чрез ресането отива надолу (не стои само в корена) и с отиването си надолу прави косата по-мека, гладка и хубава.В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не казвам мазна! 8-)

FuCKkK13
05-03-2013, 09:22
не че нещо ама погледни по форуми -лични опити и до какво са довели,а после вярвай на професионалисти

zlatit0o
05-03-2013, 09:22
То нищо няма да остане от косата ако след като я миеш всеки ден я сушиш, да не говорим и ако се ползват преси и маши.

petia955
05-03-2013, 09:33
strawberry88
Да, така е, аз точно по тази причина си мия косата на 2 или 3 дена, но има хора, които произвеждат прекалено много "естествена мазнина", която е хубаво да бъде отмита и даже е вредно да стои с дни наред. Ясно е, че като си измиеш косата ще се произведе нова, ама все пак някога трябва да я махнем тази мазнина нали? Е за теб това ще е на 4тия ден, за мен на третия, а за някой друг, който произвежда прекалено много - още на първия. А има много хора, които се мъчат и чакат да 4тия ден и ходят само на опашки и тн, вместо да се измият. Темата ми е насочена точно към тях, като искам да кажа, че нищо няма да им стане ако си мият косата по- често, те трябва да си намерят как им е добре на тях, а не да се влияят от теорията, че ако искаш здрава коса трябва да си я миеш веднъж седмично.

granger
05-03-2013, 10:03
Като с много усилия стигна до гениалния извод ,"че е до човек" , кАжи и как заглавието ти и цялата ти тема е меродавна за всички?!

FuCKkK13
05-03-2013, 10:15
strawberry88
Да, така е, аз точно по тази причина си мия косата на 2 или 3 дена, но има хора, които произвеждат прекалено много "естествена мазнина", която е хубаво да бъде отмита и даже е вредно да стои с дни наред. Ясно е, че като си измиеш косата ще се произведе нова, ама все пак някога трябва да я махнем тази мазнина нали? Е за теб това ще е на 4тия ден, за мен на третия, а за някой друг, който произвежда прекалено много - още на първия. А има много хора, които се мъчат и чакат да 4тия ден и ходят само на опашки и тн, вместо да се измият. Темата ми е насочена точно към тях, като искам да кажа, че нищо няма да им стане ако си мият косата по- често, те трябва да си намерят как им е добре на тях, а не да се влияят от теорията, че ако искаш здрава коса трябва да си я миеш веднъж седмично.

само че,когато я миеш често тая мазнина я махаш постоянно,а косата има нужда от нея и по тоя начин започва да произвежда все повече ... така че тия ''професионални'' мнения може и да са верни,но не изцяло.. а и ти казах - поразгледай лични мнения,изпитани начини да видиш,че не всичко казано от ''професионалисти'' е вярно

Rebirthing
05-04-2013, 00:22
Ъ, да. Ей сега ще повярвам на някой, който работи за Лореал.
Ще го кажа така - мазната коса най-често върви с мазна кожа и причините за това са най-често хормонални. Така че е хубаво човек да потърси причината В организма си, защото ежедневното миене на косата няма да оправи проблем, който вероятно идва от ВЪТРЕ.

tori
05-04-2013, 07:20
Косата се мие тогава, когато я почувстваш мръсна. Всички съвети, различни от този, можеш да ги завреш в някоя миша дупка и да ги затрупаш с пръст, камъни, тухли дървета и гранитогрес. Приятен ден, весели празници и довиждане.

nor4eto99
05-04-2013, 09:04
Всеки индивидуално си избира кога да си мие косата. В крайна сметка най-много да стане човек чист...

Hilary_
05-05-2013, 09:05
..достатъчно добре измислени и тествани, така че да не изсушават скалпа и да не провокират допълнителното отделяне на себум.
Мхм да .. явно забравяш втората им съставка (след водата), която има в почти всеки шампоан - Sodium lauryl sulfate/Sodium laureth sulfate, която е силно агресивна, използваща се предимно в почистващи препарати. Изключително добре "измислени и тествани", нали?
Освен това, вече съществуват многобройни продукти за омекотяване, заздравяване и блясък.
.. които се прилагат за дължините на косата, не за скалпа.
Дори да допуснем, че са предназначени за скалп също толкова биха го запушили и предизвикали омазняване в корените.

Относно продуктите, които рекламираш - не само, че съм запозната с тях, но и притежавам повечето от тях и нека бъдем честни - те също имат този измиващ агент в състава си и НЕ гарантират безвредно измиване (особено ако е всекидневно).

Да, има и серии, в които измиващия агент е по - лек, НО с тупиране, лакове и всевъзможни боклуци по косите на подрастващите, няма как да се отмият и съответно пак се стига до същия проблем, soo ..

Laana
05-05-2013, 18:59
Ох като почнете и вие с вашето ''компетентно'' мнение.
Косата си я мия всеки ден,по простата причина,че всеки ден тренирам зверски и не може без да си измия косата.Питала съм няколко достатъчно компетентни фризьори,които са ми казвали,че ако използваш правилният шампоан и балсам,няма да има проблем.
Мийте си косите по 2 пъти в седмицата и както повечето,които са твърде против ежедневното миене на коса,си ходете с мазни корени.

Hayashi
05-05-2013, 19:19
Тъй като всеки път си суша косата със сешоар, ако я мия всеки ден си представям как ще се увреди. Имала съм и "компетентни" приятелки, които се опитваха да ме убедят, че ако не си мия косата всеки ден съм мръсна и неподдържана. 100% съм убедена, че моята коса на 5-ти ден изглежда много по-добре, от косата на някои мадами, които са се къпали сутринта.

Това, че не се къпя по 10 пъти на ден и не държа да си прецакам косата не значи, че изглежда зле.
Много мразя когато някои почне да ми казва кога и на колко дни да си мия косата. Ами ще си я мия когато ми е кеф. Случвало се е и през ден, а ако нямам време да се занимавам ми се случва и на 5 дни. Да не говорим, че по никакъв начин не може да се разбере кога точно си си измил косата, защото всичко си зависи от косъма.

zlatit0o
05-06-2013, 08:47
Мийте си косите по 2 пъти в седмицата и както повечето,които са твърде против ежедневното миене на коса,си ходете с мазни корени.

Супер тъпо изказване... Ако си миеш всеки ден косата скалпа се изсушава и започва бясно да произвежда мазнина. Ясно,че ти тренираш.. и аз се къпя всеки път след тренировка, но моята е през ден. Косата свиква на режима който и предоставиш.

dirtyyy
05-06-2013, 10:53
косата не се уврежда от ежедневното миене,а от еждневното подлагане на сешоари,преси и прочие.

seek&destroy
05-06-2013, 11:08
Е, не мога да си представя да си мия косата само два пъти седмично,при положение,че не съм и с няква мазна тип коса.
Да не говорим, всекидневно на колко прах и бактерии сме изложени. Най-противно ми е било да се случи по няква причина да изляза с мръсна, мазна коса, всичко ми се скапва.
Аз моята коса я мия на втория ден.

KTwhipp96
05-06-2013, 14:02
Нали за това има шампоани без сулфати, които са точно за често миене. Няма защо някой да се мъчи да ходи по 5 дена с мазна коса, защото някой си твърдял, че ако си я миеш често ще ти окапе. Или ми дайте реални доводи, или си пазете теориите за себе си и не се опитвайте да ги пробутвате на хората. Аз лично познавам жени на по 40+ години, които от млади си мият косите ежедневно. Е мога да ви кажа, че са им в перфектно състояние. И пак си е до коса, това, че на някоя й се е появил косопад по кой знае каква причина, а тя най- често е вътрешна и после ходила да се оплаква по форумите не значе, че с всяка ще се случи така. Има хиляде фактори, които влияят на косата и нейното състояние. Миенето е най-малкият проблем. :)