PDA

View Full Version : Моля за съвет?



trollfaceee
05-04-2013, 06:42
Здравейте на всички маниаци. Искам съвет. Преди всичко нека си разкажа на бързо историята. Значи... навремето пушех и пиех (преди 21.12.2012) след като отказах СЪВСЕМ цигарите, алкохола и дори кофеина, осезаемо напълнях. Преди бях 61-2 кг, а сега (грубо 5 месеца от както не пия и не пуша) качих 17 кг. По настоящем съм 77 кг. и висок 1.75-6. Появиха ми се сланинки на газЪ и на корема, той се поду и май се е разширил (мое мнение), а аз винаги съм бил слаб и сега тези килограми ме притисняват. Дайте ми съвет какво да правя, за да ги махна. Нямам амбицията да ставам як, а просото искам да не се личат толкова сланините и корема ми да си заеме старата позиция, а не да е така издут. : (

redbul2
05-06-2013, 15:22
Влизай веднага във фитнеса и ще се стегнеш. Там прави след почти всяка тренировка коремни преси,"молитва",повдигане на краката. Може и 2-3 пъти седмично бягане и изобщо кардио.
Можеш също така леко да намалиш въглехидратите,но да запазиш протеина в храната,тоест месните храни.

redbul2
05-06-2013, 15:24
Можеш да тренираш 4 пъти седмично. Примерно понеделник-вторник-четвъртък-петък или други 4 подходящи дни.

trollfaceee
05-06-2013, 17:25
Значи казваш да да продължа нормално с храненето? Окей! За фитнеса - нямам възможност да ходя, но в къщи си имам лежанка за преси и си правя на нея. Относно кардиото, започнах да тичам всеки ден преди 1 седмица. Още не мога да тичам по много, но с времето предполагам ще увеличавам леко по леко разстоянието. Проблем ли е всеки ден като тичам кросово? А за пресите ако правя всеки ден по 100-150 проблем ли е?

П.с. ето снимка -> http://store.picbg.net/pubpic/32/C5/d82bc754a81c32c5.jpg тук съм седнал и нарочно съм се прегънал да пъкнат сланините :D a тая снимка е точно след хранене, дори не съм и ял много, а ето как се издува http://store.picbg.net/pubpic/3A/84/843872c89ed13a84.JPG напълно съм го отпуснал. За колко време мислиш, че упорититем тренировки ще дадат резултат? Поздрави!

redbul2
05-06-2013, 19:19
Значи казваш да да продължа нормално с храненето? Окей! ...Проблем ли е всеки ден като тичам кросово? А за пресите ако правя всеки ден по 100-150 проблем ли е?

... За колко време мислиш, че упорититем тренировки ще дадат резултат? Поздрави!
Ами трябва основно да промениш храненето щом няма възможност за редовен фитнес. Да се намалят малко въглехидратните храни: хляб,тестени и подобни,сладкиши с много захар,шоколади. За да се запазят мускулите от изгаряне се консумират храни с протеини: месо,яйца и други. Може също да се ядат зеленчуци и нискокалорични плодове.
Да,тичай всеки ден кросово,щом няма тренировки в зала. Можеш да правиш 60-100 преси на ден,но има и вариант с по-малък брой и използване на допълнителна тежест сложена на гърдите.
Първи резултати от редовни тренировки+оптимизиран хранителен режим ще имаш след 2-3 месеца,а по трайни и забележими след 1/2-1 година. Зависи от твоята упоритост и постоянство. Поздрави!

Muaythaifighter
05-06-2013, 19:23
*_*

trollfaceee
05-06-2013, 19:33
Хм, добре, от СЕГА спирам сладкото, а относно тестените изделия, аз ям само черен хляб, махнах белия преди 1-2 седмици. Той май не е толкова вреден? А относно месото - вегетарианец съм и не вкусвам. Друг вариант? И другото, което ми е на мисъл да те питам. Поне нали през тези 2-3 месеца ако спазвам този "режим" ще ми се свие корема и няма да е така издут?

п.с. Ако искаш ме добави в скайп: ex7azch0o

redbul2
05-06-2013, 20:15
Ами вместо месо може риба,яйца,млечни храни-сирене,кашкавал,мляко. Или готови протеини на прах. Храни с повече въглехидрати са освен хляба още и ориз,жито,овесени ядки,картофи,макарони,юфка, кремове от нишесте,захар и други. А стомахът се прибира още и като се яде на често,но по малко. Към 5 пъти примерно в умерено количество.