PDA

View Full Version : "Религиозен" цитат който ме втрещи! Вие какво мислите?



UNITED2
05-04-2013, 17:46
Видях, че мой приятел от фейсбук-а е харесал въпросния цитат от снимката. Страницата в която е публикувана е ясна, но ми е интересно дали този цитат го има в Корана или Библията, или е просто измислица на някой си ходжа?
http://prikachi.com/images/723/6152723E.jpg

"О, човече (ЧОВЕЧЕ... човеЧЕ, умалено) ако искаш Дженнета (т.е Рая), живей така, както се иска от теб! А ако искаш Джехеннема (т.е Ада) живей така, както ти си искаш!"

Ако си вярващ и съответно искаш да отидеш в Рая, това би означавало тотално да се откажеш от собствената си воля на човек.
Не е ли точно това целта на някого? Но на кого, на Бог?
Или прекалено много ми е въздействал цитата и не си струва да му се обръща чак такова внимание, вие как мислите?

socareless
05-04-2013, 17:55
то тва в общи линий е фундаменталната концепция на всяка религия, така че не виждам кво си толкова фрапиран

defender
05-04-2013, 18:15
а ти иначе мюсюлманин ли си?

UNITED2
05-04-2013, 20:20
Нищо не съм! :D Не съм и атеист, 'щото все пак вярвам в съществуването на Бог под някаква форма, не знам и аз каква, но имам вяра.
Та така. По принцип обожавам разсъжденията ви, но нещо хич не сте активни по въпроса тоя път.

Rebirthing
05-05-2013, 00:00
Това е една от най-глупавите концепции в религията. При това звучи малко като заплаха. Християнството е същата работа.
И какво ще рече да живееш правилно ? Уж Библията е свещена книга, а пък в нея има призиви за изтребване с камъни, убийства и прочие. И като попиташ някой християнин, защо е така, почва да ти разтяга локуми и да ти обяснява да го зарежеш едва ли не този Стар завет, все едно никога не е бил. После да не ми разправят как "словото божие" не можело да бъде подправено. Изобщо лицемерна работа. Всеки си вади от Библията цитати, които му харесват. Например, повечето религиозни намират хомосексуалните за болни хора, които не живеят правилно, затова вадят цитат от Стария завет в който е написано мъж да не ляга с друг мъж. А в същия Стар завет се пише, че, който работи в неделен ден трябва да бъде убит. Още не съм видяла масови убийства на хора работещи в неделен ден.
Религиозните приемат буквално единствено това, което им харесва и отразява собствения им светоглед. Както казват хората - мерят с двоен аршин.

Ahcy
05-05-2013, 06:23
тоя раздел само от идиоти ли се обитава?

npp
05-05-2013, 08:04
този стих от корана е просто поредното доказателство че е лъжепророческо писание, понеже не е редно да се каже че ако човек иска да отиде в ада тогава да върши злини, ето защо в Библията никъде не се препоръчва да се вършат злини, но дори има заповеди против злодеянията - това много повече би спасило човеците от вечни мъки

"Не оставайте никому длъжни в нищо, освен един друг да се обичате, защото, който обича другиго, изпълнява закона. Понеже заповедите: "Не прелюбодействувай(т.е. не причинявай зло чрез отдаване/досаждане/натрапване/насилие/принуда/поробване)"; "Не убивай(т.е. не причинявай зло чрез директно въздействие)"; "Не кради(т.е. не причинявай зло чрез взимане/отнемане/лишаване)"; "Не лъжесвидетелствувай(т.е. не причинявай зло чрез свидетелстване)"; "Не пожелавай(т.е. не причинявай зло чрез пожелаване)"; и коя да било друга заповед се заключават в тия думи: "Да обичаш ближния си както себе си(т.е. да обичаш всеки друг човек така добре както би обичал себе си (на негово място))". Любовта не върши зло на ближния; следователно, любовта изпълнява закона." Римляни 13: 9-10,

"Никой да не търси своята си полза, но всеки ползата на другиго..... Не бивайте съблазън ни на Юдеи(т.е. нито на вярващи), ни на Елини(т.е. нито на невярващи), нито на църквата Божия; както и аз угождавам на всички във всяко нещо(т.е. по отношение на всяко добро нещо) без да търся своята си полза, но ползата на мнозина(т.е. но ползата на всички други) за да се спасят." 1 Коринтяни 10: 24-33

Rebirthing
05-05-2013, 11:55
този стих от корана е просто поредното доказателство че е лъжепророческо писание, понеже не е редно да се каже че ако човек иска да отиде в ада тогава да върши злини, ето защо в Библията никъде не се препоръчва да се вършат злини, но дори има заповеди против злодеянията - това много повече би спасило човеците от вечни мъки


Това не е препоръка. Наистина ли толкова не разбираш какво се е опитал да каже автора ?

npp
05-06-2013, 11:16
Това не е препоръка. Наистина ли толкова не разбираш какво се е опитал да каже автора ?


нито в ада е приятно, нито би било добре да се върши зло - ти би ли искала да станеш жертва на злодеяние/престъпление и да се мъчиш?!

DoctorSatan666
05-06-2013, 12:25
Аз искам да злодеятелствам ... проблем?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=nX8xk_qNSn8#t=17s

defender
05-06-2013, 15:38
и какво смяташ да правиш, да береш гъби ли.............................. та ти нали си абсолютното неопределено и неадекватно несъщество.

Rebirthing
05-07-2013, 14:53
нито в ада е приятно, нито би било добре да се върши зло - ти би ли искала да станеш жертва на злодеяние/престъпление и да се мъчиш?!

Точно това казва и автора на картинката.

defender
05-07-2013, 18:46
мисля че картинката казва, че злото всъщност е когато човек ходи по прищевките на развратената си воля.

DoctorSatan666
05-08-2013, 09:29
мисля че картинката казва, че злото всъщност е когато човек ходи по прищевките на развратената си воля.
А волята винаги ли е развратна или както ти е удобно?
А и изобщо няма как да разделиш волята на развратна и не-развратна.
Значи все пак отричаш свободната воля.... Колкото и да се пънеш и сучеш.
Но няма как иначе - Свободната воля в християнството е парадокс. Представена е само като инструмент за нарушаване на "божията воля", нищо повече. А така се обезсмисля напълно думата воля, понеже изобщо не е свободна. Дори не е и персонална, понеже всичко ти е "сведено отгоре", а ти само го "консумираш". Следователно е абсурд да говорим за воля, тъй като волята винаги идва отвътре. Целия ти малък свят ти е даден "отвън" и от "другите", а ти ми разтягаш дъвки за воля и личен избор. Жалка история...

defender
05-08-2013, 11:21
Значи все пак отричаш свободната воля....

я пак кажи защо съм отричал свободната воля. .............. мда, добре че си ти че да ми кажеш какво съм бил искал да кажа.


А волята винаги ли е развратна или както ти е удобно?
А и изобщо няма как да разделиш волята на развратна и не-развратна.
Значи все пак отричаш свободната воля.... Колкото и да се пънеш и сучеш.
Но няма как иначе - Свободната воля в християнството е парадокс. Представена е само като инструмент за нарушаване на "божията воля", нищо повече. А така се обезсмисля напълно думата воля, понеже изобщо не е свободна. Дори не е и персонална, понеже всичко ти е "сведено отгоре", а ти само го "консумираш". Следователно е абсурд да говорим за воля, тъй като волята винаги идва отвътре. Целия ти малък свят ти е даден "отвън" и от "другите", а ти ми разтягаш дъвки за воля и личен избор. Жалка история...

аха, от това което си написал, значи все пак не обичаш да ходиш на море .....................

DoctorSatan666
05-08-2013, 12:54
я пак кажи защо съм отричал свободната воля. .............. мда, добре че си ти че да ми кажеш какво съм бил искал да кажа.


Не ме интересува какво си искал да кажеш, казвам ти какво си казал.

defender
05-08-2013, 13:04
приеми, че като съм написал нещо, то това нещо не е написано според правилата на твоите мислени асоциации, с които ти свързваш това нещо което съм написал.

defender
05-08-2013, 13:22
абе докторе, защо изведнъж зае нападателна позиция, .................... насъбрал си увереност нещо а, ................ да ни си ял шоколад. ............... или тая сутрин гаджето ти е дало целувка.

Markuss
05-08-2013, 13:27
Идеята на имамите, поповете, гурутата, равините и прочее е, че могат да ти дадат точен и най-вече правилен отговор на въпроси, възникнали от четенето на светото, за определената религия писание. Другият вариант е да четеш доктрини. Но да искаш пояснение от хора със съмнителни знания по темата, които съм абсолютно сигурен, че не са чели ни Библия, ни Коран и тн. и са ги отрекли (в това се корени и тяхната идиотщина:д), а сами себе си смятат за достатъчно надеждни, да дават отговори и коментари. Това са хора, които смятат, че са открили "неудобни" за вярата въпроси (тези малки хора си въобразяват, че са разклатили основите на вярата на над повече от 6 милиарда хора на света :Д).
Съвсем наскоро писах и до горните постове в сайта, че в този раздел, както гореспоменаха вече, обитават само идиоти. Ако действително искаш, да намериш отговор на въпросите си, най-добре се обърни към хора, които са специализирали в това. Можеш да се запознаеш с всички гледни точки и да се паркираш там, където се чувстваш най-удобно.
Инак като горният цитат има подобени в почти всяка "добра книга". Идеята е, че когато човек е пропаднал, той е засегнат от греха в цялото си естество: тяло, душа, ум, и чувства. В този ред на мисли човек сам не може да се спаси. Свободната воля всъщност е мит, Бог избира кой да се спаси и кой не. Както Христос не е понесъл греховете на всички, живели някога, а само на тези, които са били избрани за Спасение (Йоан 10:11,15), примерно. Но това е само повърхностно разглеждане на въпроса ти. Стига да ти се рови и да ти се чете. Всичко е там и чака теб.

defender
05-08-2013, 13:34
^
виждам, че си вярващ, но може ли да кажеш какво вероизповедание си ..................... защото от това което написа се вижда, че не може да си православен християнин.

Markuss
05-08-2013, 13:41
Аз съм от търсещите християни, ако може така да се каже. Чета и се запознавам с всяка доктрина и гледна точка. Иска ми се, да съм православен, но просто доктрината им куца, в по общ смисъл това, което води до спасението.

defender
05-08-2013, 13:42
къде им куца доктрината .................................. а кое води към спасение според твоята доктрина

Markuss
05-08-2013, 13:51
Най-вече не чрез вяра, а чрез дела се постига спасението, според тях. Аз своя доктрина нямам, а и такава, на която да симпатизирам изцяло също, както поясних по-горе.

DoctorSatan666
05-08-2013, 18:51
абе докторе, защо изведнъж зае нападателна позиция, .................... насъбрал си увереност нещо а, ................ да ни си ял шоколад. ............... или тая сутрин гаджето ти е дало целувка.

Няма никаква нападателна позиция, просто отнасям се с теб, така както подобава - като идиот. При мен думите се разглеждат комплексно, и на базата на това си градя асоциации с тях. Думата воля, човек няма как да я разбере в пълния й смисъл, докато не я усвои и приложи сам. Още по-малко пък да разбере смисъла на свободата, а за отговорността, която следва - никак. Затова и за повечето хора, разбирането за воля е някак чуждо, отдалечено - външно. Целта е да е външно, за да може да му се реагира, да се избягва и забравя, когато е необходимо. А волята е индивидуална, тя не е просто някакъв далечен граждански дълг, или нещо подобно. Волята е във всеки един, и всеки я проявява, в крайна сметка. Но докато е вкарана в някаква догма, няма как да бъде воля - просто няма как да бъде осъзната като истинска воля.

BloodyDreamer
05-08-2013, 19:04
Авторе, агностик си.

Markuss, ако търсиш логика в християнството, ще си останеш търсещ християнин... Най-много по някое време да се откажеш съвсем. (от което лошо няма, между другото, но аз малко си падам анти-християнка, така че няма да ти се бутам - прекалено съм пристрастна)

defender
05-08-2013, 21:32
Няма никаква нападателна позиция, просто отнасям се с теб, така както подобава - като идиот. При мен думите се разглеждат комплексно, и на базата на това си градя асоциации с тях. Думата воля, човек няма как да я разбере в пълния й смисъл, докато не я усвои и приложи сам. Още по-малко пък да разбере смисъла на свободата, а за отговорността, която следва - никак. Затова и за повечето хора, разбирането за воля е някак чуждо, отдалечено - външно. Целта е да е външно, за да може да му се реагира, да се избягва и забравя, когато е необходимо. А волята е индивидуална, тя не е просто някакъв далечен граждански дълг, или нещо подобно. Волята е във всеки един, и всеки я проявява, в крайна сметка. Но докато е вкарана в някаква догма, няма как да бъде воля - просто няма как да бъде осъзната като истинска воля.

Във всяка една ситуация на човек му въздействат различни дразнители на волята за това как да постъпи в дадената ситуация, един от тези дразнители това е Бог. Изборът на кой от тези дразнители ще реши да угоди човек е съкровено тук нищо не се меси на човек в това решение, ................ кой ти е най-много на сърцето от тези дразнители на него и ще угодиш. ..................... аз за това говоря под свободна воля ............... самият избор, който ще направи човек на кой дразнител на волята да угоди...................

Chacho
05-09-2013, 07:08
кой ти е най-много на сърцето от тези дразнители на него и ще угодиш.

Или който не те застрашава да станеш грешник.

DoctorSatan666
05-09-2013, 11:04
Във всяка една ситуация на човек му въздействат различни дразнители на волята за това как да постъпи в дадената ситуация, един от тези дразнители това е Бог. Изборът на кой от тези дразнители ще реши да угоди човек е съкровено тук нищо не се меси на човек в това решение, ................ кой ти е най-много на сърцето от тези дразнители на него и ще угодиш. ..................... аз за това говоря под свободна воля ............... самият избор, който ще направи човек на кой дразнител на волята да угоди...................
Ах, дразнители и угаждането им ... ето че пак свеждаш волята като нещо външно. Това е характерно за масовото разбиране, не само за волята, но и за живота като цяло - светът се представя като външен, а човека само му реагира. Така нищо не зависи от него, освен самата му реакция. Затова и "реагиращия" човек е толкова масово явление. В крайна сметка, тази концепция за волята е подходяща именно за онези, които се идентифицират с реакции и отношения, и това определя целия им живот - понеже без скалъпения им театър от реакции, от тях не остава нищо.
Но волята е мнооого по-широко понятие, и съвсем не се отнася до избор на една или друга доктрина. Истинската воля няма нужда от доктрина, няма нужда от дразнители на които да реагира. Това за което ти говориш е просто пазарлък - за цената, която плащаш при "угаждането" на "дразнители". Но волята няма нищо общо с угаждане ...
Ницше говори доста за волята, и затова бих ти препоръчал да попрочетеш нещо... само че е безсмислено, понеже истинското разбиране за нещо толкова индивидуално като волята, може да се добие само от самия човек - вътре в него, от него, чрез него, и там да се осъзнае пълния смисъл на думата, далеч отвъд груповите представи и идейни схеми.

defender
05-09-2013, 11:25
ами за мен човека е винаги под влияние на някакъв дразнител които го предизвиква да прояви волята си, тези дразнители могат да бъдат както вън от човека, така и вътре в човека, като например гордост омраза, любов, радост.
Няма такова нещо като самобитна воля, всеки има воля но за да бъде проявена тя трябва да има някакъв повод, дразнител, този дразнител може да бъде дори и някаква мисъл, която ти минава през главата.

defender
05-09-2013, 11:31
Или който не те застрашава да станеш грешник.

ами то всеки дразнител ти обещава нещо ако му угодиш - стомаха ти обещава че ще се наситиш, ако не го нахраниш пък ще си останеш гладен, парите ти обещават че ще си богат, но ако не угодиш на този дразнител ще си останеш беден и т.н.

Самият факт че ти точно това изтъкваш като водещ дразнител показва че имаш вяра и че този дразнител има най-голяма стойност за тебе, други хора пък като водещ дразнител са им парите, на други чревоугодието, на трети блудството, на други сатанизма и т.н, а дали са грешници или не хич и не ги боли............ стига да имат пари, жени и манджа и за тях те тва е.

Chacho
05-09-2013, 11:50
ами то всеки дразнител ти обещава нещо ако му угодиш - стомаха ти обещава че ще се наситиш, ако не го нахраниш пък ще си останеш гладен, парите ти обещават че ще си богат, но ако не угодиш на този дразнител ще си останеш беден и т.н.

Самият факт че ти точно това изтъкваш като водещ дразнител показва че имаш вяра и че този дразнител има най-голяма стойност за тебе, други хора пък като водещ дразнител са им парите, на други чревоугодието, на трети блудството, на други сатанизма и т.н, а дали са грешници или не хич и не ги боли............ стига да имат пари, жени и манджа и за тях те тва е.

Докторът по-скоро казва, че може парите да са ти водещ дразнител, да поемеш дъх, да помислиш и да излезе вярата ти за водещ дразнител. А тази смяна е на база на ровене в себе си. Както някъде беше написал той, че от това кои очила си си сложил в момента, зависи каква ще е реакцията ти, което общо взето се препокрива с това разбиране за воля. Докато друго разбиране би било - да направиш избора какви очила да си сложиш.

Докторе, напоследък взаимствам доста от изказа ти, ке ме извиняваш и поправяш, ако сметнеш за нужно.

defender
05-09-2013, 12:04
Докторът по-скоро казва, че може парите да са ти водещ дразнител, да поемеш дъх, да помислиш и да излезе вярата ти за водещ дразнител. А тази смяна е на база на ровене в себе си.

ами добре, какво искаш да кажеш с това, .................. това с какво се отнася или противоречи на това което съм казал. ................... в смисъл говориш ми за някакъв вид лицемерие ли.................. правиш уж нещо заради вярата, а всъщност го правиш заради парите.

кажи го по-ясно или с пример.

Chacho
05-09-2013, 12:30
Казвам, че водещият дразнител не е нещо, което е постоянно за човека. Може да съм бил материалист, след време да осмисля някои неща и духовното да добие по-висок приоритет. Може да се изкуша за миг да прибера чужди 20 лева, да осъзная, че не е правилно и да ги оставя. Материалистичният Аз отстъпва на вярващият Аз.

Свободата да избирам с кой Аз да отговоря на дразнението е свободната воля. Християнството не ти дава свободата сам да решиш кой Аз е правилен, то ти заявява, че вярващият Аз е правилният.

defender
05-09-2013, 12:32
Казвам, че водещият дразнител не е нещо, което е постоянно за човека. Може да съм бил материалист, след време да осмисля някои неща и духовното да добие по-висок приоритет. Може да се изкуша за миг да прибера чужди 20 лева, да осъзная, че не е правилно и да ги оставя. Материалистичният Аз отстъпва на вярващият Аз.

Свободата да избирам с кой Аз да отговоря на дразнението е свободната воля. Християнството не ти дава свободата сам да решиш кой Аз е правилен, то ти заявява, че вярващият Аз е правилният.

ами така е, аз и преди съм казвал, че ние ВИНАГИ сме си овцИ, само сами избираме кой овчар да ни пасе.

ПП: ти кво, да не си мислиш, че ако не си християнин и тогава пак не си овца ли

RagioL
05-09-2013, 12:48
Да така ме докосна цитата че почти получих ерекция. :lol:

Chacho
05-09-2013, 13:15
ами така е, аз и преди съм казвал, че ние ВИНАГИ сме си овцИ, само сами избираме кой овчар да ни пасе.

ПП: ти кво, да не си мислиш, че ако не си християнин и тогава пак не си овца ли

Не. Но волята на много от "християните" е водена от страхът да не бъдат наказани от Господ. И ако го нямаше дядо Боже, да казва, че ще отидеш в Ада, ако не си праведен, щяха тия хорица да покажат вълчия си нрав. Други християни го правят, защото наистина смятат, че е правилно и страхът отдавна не ги води. Но начинът, по който ви е написано светото писание, произвежда страхливците-лицемери. Проблемът при тях е, че никога не са осмисляли алтернативата, за да я отхвърлят, а вярват сляпо.

А пък моментът, в който просто няма как да стигнем до консенсус, е че за мен всички тези "Аз", за които говорих по-горе, са ми равносилни и вярата не ми изпъква с нищо. Нито държа да ходя в Рая, нито държа да ходя в Ада. Ако имаше такива, щеше да ми е все тая къде ще попадна, щото съм незначителен във Вселената. Тва са само някви желания, породени от човешките ми страсти. Без моите страсти, без хората изобщо и без да я имаше Вселената, щеше да има едно нищо, което да е много спокойно и всеки смисъл, който съм откривал през живота си, се губи там. Тъй като нещата обаче съществуват, се целя да не забравям, че смисълът който носят е обвързан със съществуването и същността им. Когато определям нещо, аз го правя, защото съм човек и мога. Ако ме нямаше като човек, нямаше да има какво да го определя, а такъв сценарий е твърде възможен. Така че как ще определя едно нещо, смятам че не носи никакво значение. Но го определям според моментните си вярвания, според Азът, който съм си облякъл. Това ме прави овца на самият мен. Та от тази гледна точка, да, смятам, че и аз съм овца.

defender
05-09-2013, 13:37
Не. Но волята на много от "християните" е водена от страхът да не бъдат наказани от Господ. И ако го нямаше дядо Боже, да казва, че ще отидеш в Ада, ако не си праведен, щяха тия хорица да покажат вълчия си нрав. Други християни го правят, защото наистина смятат, че е правилно и страхът отдавна не ги води. Но начинът, по който ви е написано светото писание, произвежда страхливците-лицемери.

ами Бог не осъжда за това че някои хора от страх Божи се стараят да се борят с греховете си, щом правят това заради нещо свързано с Бога, та било и то страх от Него, то това не се осъжда като лошо. Щом този човек заради нещо свързано с Бога е успял да започне борба с греха в себе си, това е добре. Всеки може да има различен повод според нивото си, а и не всеки човек може и изведнъж е способен да се извиси до такава висша степен, по някога трябва да се почне от по-ниско ниво та било то и страх от Бога, след това като укрепне душата и постепенно започне да се отърсва от съмнения и злото в себе си, ще мине от само себе си на по-високо ниво. ............... важното е да се почне от някъде.


а вярват сляпо.

Това не е сляпа вяра, ние много добре знаем в какво вярваме, а и това до което съм достигнал чрез вярата и което виждам и знаем, ми е достатъчно да вярвам в това което не виждам. Вярата е учение не само на четенето но и на опита.

Chacho
05-09-2013, 13:49
Аз твърдя, че това, което нарекох сляпа вяра, ограничава опитът ти. Страхът да се замислиш за алтернативите, ти пречи наистина да ги отречеш. И като казвам наистина да ги отречеш, имам предвид, че изчезне ли страхът, тогава човекът ще прави каквото му е кеф, защото не ги е отрекъл истински. А често е достатъчно да се почувства човекът нещастен, за да загуби вярата си, да изчезне страхът му и да се пусне свободно по течението. Защото, както и да се кривим, всички очаквате щастие от вярата си. Било то сега или някога, някъде.

defender
05-09-2013, 13:56
Аз твърдя, че това, което нарекох сляпа вяра, ограничава опитът ти. Страхът да се замислиш за алтернативите, ти пречи наистина да ги отречеш. И като казвам наистина да ги отречеш, имам предвид, че изчезне ли страхът, тогава човекът ще прави каквото му е кеф, защото не ги е отрекъл истински. А често е достатъчно да се почувства човекът нещастен, за да загуби вярата си, да изчезне страхът му и да се пусне свободно по течението. Защото, както и да се кривим, всички очаквате щастие от вярата си. Било то сега или някога, някъде.

Аз пък исках да кажа, че вярата не ограничава опита ти а напротив, дава ти пълнотата на опита да който ти сам не би достигнал сигурно и хиляда години да живееш или пък за да го достигнеш ще си изпатиш или може и да се погубиш

от друга ъгъл погледнато то и малкото дете когато баща му забранява да пие антифриз си мисли че баща му ще му ограничи опита

Chacho
05-09-2013, 14:02
от друга ъгъл погледнато то и малкото дете когато баща му забранява да пие антифриз си мисли че баща му ще му ограничи опита

Има разлика между това да ти кажат "не пий, че ще умреш" и "не пий". Сам прецени кое ти носи нужните знания.

defender
05-09-2013, 14:15
ами вярата ти казва "не пий че ще умреш" но духовна смърт, за която човек е трудно да проумее живеейки изцяло в материална среда и с материален опит и възприятия.

ПП: ами кое е по-честно и откровено да ти кажат не пий и да ти кажат последиците от това или само не пий.

като ти кажат само не пий и после може и да си намериш оправдание, че защо не са ти казали какво ще стане и не са били напълно откровени с тебе, и че тогава си щял да положиш усилия. ...............

Chacho
05-09-2013, 14:28
ами вярата ти казва "не пий че ще умреш" но духовна смърт, за която човек е трудно да проумее живеейки изцяло в материална среда и с материален опит и възприятия.

ПП: ами кое е по-честно и откровено да ти кажат не пий и да ти кажат последиците от това или само не пий.

като ти кажат само не пий и после може и да си намериш оправдание, че защо не са ти казали какво ще стане и не са били напълно откровени с тебе, и че тогава си щял да положиш усилия. ...............

Какви са последиците от духовната смърт?

defender
05-09-2013, 14:40
ами същуствуване напълно отделен от Бога т.е. състояние на абсолютна нелюбов, състояние на пълна безнадеждност, изпълнен със всички зли чувства които си хранил в себе си като си живял на земята, които няма да ти дават право на избор дали дали да им угодиш, а ще тиранстват в тебе независимо от твоя избор.

т.е. Бог ще изпълни желанията на атеистите да са напълно отделени от Него,

ПП: всъщност що не вземеш да четеш и интересуваш ......... та ти ме питаш само за да спориш и нищо друго.

Chacho
05-09-2013, 14:43
ПП: всъщност що не вземеш да четеш и интересуваш ......... та ти ме питаш само за да спори и нищо друго.

Има и по-разтоварваща фантастика.. Дъглас Адамс примерно.

JoLLiE92
05-09-2013, 14:51
Върху това (не като цитат, а като идея) се градят повечето религии. :) Че ако спазваш законите Божии, ще отидеш в Рая, а ако не- в Ада. Какво толкова странно има? Иначе не съм чела Корана, нямам и намерение, за да кажа дали има такъв цитат реално.

defender
05-09-2013, 14:54
Има и по-разтоварваща фантастика.. Дъглас Адамс примерно.

ами щом считаш дразнителя Бог за фантастика и предпочиташ дразнителя Дъглас Адамс ..................... ние му викаме свободна воля.

Chacho
05-09-2013, 14:58
И ние на Бог му викаме дразнител. :D

Едит: както и да е, спирам и аз да дразня. Отдавна сме се съгласили, че имаме различни основни виждания. Аз не вярвам в нефизичното, ти вярваш, оттам и разногласията. Не знам как успяваме, знаейки това, да се въвличаме в спорове.

Chacho
05-09-2013, 14:59
Върху това (не като цитат, а като идея) се градят повечето религии. :) Че ако спазваш законите Божии, ще отидеш в Рая, а ако не- в Ада. Какво толкова странно има? Иначе не съм чела Корана, нямам и намерение, за да кажа дали има такъв цитат реално.

Грам не разбрах какво искаш да кажеш...

JoLLiE92
05-09-2013, 15:13
Перифразирам цитата и се чудя какво толкова се е втрещил авторът. :)

npp
05-09-2013, 16:47
Бог е в състояние на полусън и трябва да се работи за Неговото събуждане, иначе няма как всички проблеми да бъдет решени, докато споровете не могат да ги решат

defender
05-10-2013, 10:38
абе май ти си в състояниe на полусън и трябва да се работи за твоето събуждане................... :)

ReguL
05-13-2013, 08:00
Само със сектанта ли останахте да си спорите?

npp
05-13-2013, 10:31
като не е в състояние на полусън, а казваш е напълно буден, защо тогава не спаси всички човеци когато толкова много истински Светии го молят за това?!, как така си представяш някой добър/праведен човек, който бидейки напълно буден и свободен да помага на другиго, но казвайки му: "моля те, помогни ми", (той) нарочно да не (ти) помогне?!, например какво би било ако отидеш при личният си лекар за да бъдеш (из-)лекуван от някаква болест, а той не иска да те приеме макар и да има възможност да ти помогне, но винаги те отпраща докато в същото време виждаш как приема други или как не е зает с пациенти но е свободен да приеме някой в кабинета си?!, как така Администраторът и Спасител на вселената бидейки напълно буден не би си (с-)вършил работата като такъв?!, нима Той нарочно би се изложил пред всички - пред цялата вселена?!

defender
05-13-2013, 10:35
като не е в състояние на полусън, а казваш е напълно буден, защо тогава не спаси всички човеци когато толкова много истински Светии го молят за това?!, как така си представяш някой добър/праведен човек, който бидейки напълно буден и казвайки му: "моля те, помогни ми",

Бог не спасява никой насила, не спасява никой против свободната му воля ................... какво е това спасение, което е против свободната воля на неверниците. В спасението участва не само Бог, но и нашата свободна воля, действащи едновременно и съчетано. Бог е фазата, свободната воля е нулата и така в душата протича напрежение на очистване и спасение.

npp
05-13-2013, 10:49
Бог не спасява никой насила, не спасява никой против свободната му воля ................... какво е това спасение, което е против свободната воля на неверниците. В спасението участва не само Бог, но и нашата свободна воля, действащи едновременно и съчетано. Бог е фазата, свободната воля е нулата и така в душата протича напрежение на очистване и спасение.


не бъди егоист!, ти би ли искал да трябва непрестанно да търпиш всеки ден в продължение на години онова, което за теб е неприятно или най-малкото непоносимо?!, ето защо Бог иска да спаси човеците, дори и когато те не искат да бъдат спасени, или пък би ли искал децата ти да останат без живот макар и някои от тях да не са така добри както на теб ти се иска?!, ето защо Отца иска да даде живот на всичките си деца, дори и когато те не са съвършено праведни пред Него, но Той може да ги облече в доброта/праведност - дори (и) в миг на око, така както ги е създал от нищото - отново никак не мислиш за Божиите Работи, но мислиш за други неща, а бързаш да се бъркаш в чужди работи

defender
05-13-2013, 10:54
Така е, Бог иска да спаси човеците въпреки, че те не вярват в Бог и не искат да бъдат спасени, затова Бог през целия ни живот ни дава разни поводи (съобразени според характера и особеностите на самия човек) да прояви свободната си воля и да се обърнат към вярата т.е. Бог дава само поводи, но не отнема свободното решение................ сатан също дава своите поводи................ (а ние само си блеем, .................. всъщност нашия ум е бойното поле).

npp
05-13-2013, 11:39
Така е, Бог иска да спаси човеците въпреки, че те не вярват в Бог и не искат да бъдат спасени, затова Бог през целия ни живот ни дава разни поводи (съобразени според характера и особеностите на самия човек) да прояви свободната си воля и да се обърнат към вярата т.е. Бог дава само поводи, но не отнема свободното решение................ сатан също дава своите поводи................ (а ние само си блеем, .................. всъщност нашия ум е бойното поле).


защо си мислиш че като изявяваш отново своето си и въобще егоистичното удовлетворяваш Бог, след като Бог е любов, но не любов към себе си, а към другите?!, Божията Воля е да се осигури спасение за всички човеци независимо дали те искат да бъдат спасени или не, и ти никак не си онзи, който да определя кой да бъде спасен и кой не, точно както ти също едва ли би искал някой егоистичен като теб да определя/решава твоята съдба, ако можеш и наистина искаш да правиш добро на другите, тогава прави го без да причиняваш нищо лошо на когото и да е от тях, но ако не можеш или не искаш, тогава пак не трябва да причиняваш зло на когото и да е от човеците - това е Божията Заповед, понеже някои са били разочаровани от злото, което ги е сполетявало през живота им, докато други са имали по-добър късмет и по-добър шанс да живеят по-спокоен и уравновесен живот, но това не означава че онези, които са преминали през множество съблазни и не са могли да устоят, не заслужават пълно спасение и изобилен живот до краят на вечността, това че досега егоисти като теб предпочитаха да се оправдават с човешки егоистични мъдрости, не означава че истинските Светии са егоисти като тях, но докато ти и останалите егоистични вярващи промисляте само за своята си полза и все прехвърляте вината не други(-те), в същото време в вселената е пълно с истински Светии, които непрестанно се грижат за издействуването на пълно спасение и изобилен живот за всички човеци независимо дали вярващи или невярващи, добри или зли, защото наистина обичат другите истински, а не ходят само в ръкотворен от човешки ръце храм за да правят ритуали и да си въобразяват че след като дадена човешка традиция е древна, тя с сигурност е 100% вярна и безгрешна, при положение че там почти никога не се е явявал истинският Бог, но човеци са донесли цялата онази традиция в продължение на стотици/хиляди години, обаче какво щеше да стане ако Исус и истинските Светии също бяха започнали да промислят само за своята си полза без повече да ги е грижа за останалите човеци?!, тогава щеше да стане това че нямаше да има живот нито за теб, нито за когото и да е от останалите егоисти, и аз (също) мога да търся предимно моята си полза и ползата на останалите егоисти от дадена секта винаги все прехвърляйки вината на други(-те), които не са от моята секта, но това едва ли ще ме направи праведен пред Бога

defender
05-13-2013, 12:04
^
ББ. изнася реч която шъшардиса германските консерватори

http://www.vbox7.com/play:a8412399

npp
05-14-2013, 08:30
^
ББ. изнася реч която шъшардиса германските консерватори

http://www.vbox7.com/play:a8412399


да не мислиш че другите политици, за които най-много гласуваха онзи ден на изборите са много по-добри(-те)?!, но той поне е представителен и има потенциал като политик, просто му липсваше малко повече опит в началото на неговият мандат, защото никога не е бил министър председател преди това, но беше кмет, не че вярвам напълно на който и да е политик - понеже може би дори по-голямата част от човечеството вече са разбрали че в политиката се правят далавери, но предпочитам възможно най-добрият, който избор оставям в ръцете на истинският Господ Бог - Той знае най-добре кой е най-съвестен, но все пак обществото също е добре да се грижи за политиците, понеже който и да поставят за такъв, той е добре да бъде подкрепян от обществото с проява на уважение, отправяне на добри молитви за него пред Бог и Исус, и с мирни и разумни искания/предложения и съвети, понеже за политика това е малко или много процес на израстване

defender
05-14-2013, 11:46
нямах предвид ББ, а просто намекнах за речта която изнесе в предишния си пост.............

npp
05-14-2013, 14:45
нямах предвид ББ, а просто намекнах за речта която изнесе в предишния си пост.............


защо смяташ че политиканствам (нечисто) - ако това имаш предвид?!, ние просто свидетелствуваме Словото на истинският Бог и истинският Исус, което е съвсем добро и праведно Слово - в Него няма нищо нечисто, и как все става така че като се заговори за любов към другите човеци и тогава на някои вярващи им става неудобно, а когато става въпрос за съдене/осъждане на човеци, тогава на същите вярващи им блесват очите сякаш някой им е сервирал най-превъзходното ястие след продължително гладуване от тяхна страна?!

RagioL
05-14-2013, 20:17
АЗ СЪМ СПАСИТЕЛЯ! ПОКАЙТЕ СЕ МАМКА ВИ!