PDA

View Full Version : Компютъра ми стана бавен!



teenagercheto
05-04-2013, 18:16
Здравейте! Компютъра ми става много бавен.. Просто преди някои игри не цепеха, сега цепят.. И покривам параметрите на игрите.

6GB RAM
Intel core i3-2330M
750GB HDD
NVIDIA GeForce GT 540M


В C: и D: имам много свободно място.. Пуснах анти-вирусната и едно Anti-malwarе изтрих 11 заплахи, но не помога това..

npp
05-05-2013, 07:35
възможни причини за забавяне могат да бъдат: инсталирани програми които работят в background, вирус, malware, хакерско проникване, пуснат торент клиент или друг от този род - можеш да провериш какви процеси има в task manager, които гълтат от ресурсите на процесора - ако има някакви, тогава опитай да забраниш да се зареждат при startup(ползвай ccleaner от меню tools --> startup) и да деинсталираш онези при които няма друг начин да бъдат спряни, също така да провериш дали има мрежови трафик в task manager --> network, можеш и да направиш проверка с две-три различни антивирусни програми, и с няколко anti- malware/adware/spyware програми, препоръчвам ти следните: norton antivirus, avast, malwarebytes, spybot s&d, advanced system protector(systweak), microsoft malicious software removal tool, освен това някои toolbar-ове и add-ons към браузърите също могат да бъдат причина за забавяне на системата

maistorluk
05-05-2013, 08:08
Преинсталирай си компютъра и се научи да следиш Task Manager, Start-up приложенията и System Tray-а.

OoVasKoO
05-05-2013, 08:40
Според мен трябва или да преинсталираш ОС, или да почистиш компютъра. Препоръчвам ти Kaspersky Rescue Disk и Hiren's boot CD. С тях махнах вирусите, malware, spyware и т.н. Специално тези двете ме спасиха, когато имах като твоя проблем.

Hiren's boot CD (http://zamunda.net/details.php?id=330026&hit=1)
Kaspersky Rescue Disk (http://zamunda.net/details.php?id=353076&hit=1)

Записваш на две отделни CD-та и пускаш всички антивирусни програми от двата диска. Ако не ти оправят проблема, значи много си закъсал.

teenagercheto
05-05-2013, 15:22
А, тея програми не стават ли с даемон тулс? Ако може ми дайте клип как да ги направя или ме добавете в скайп : expendable73

eclipse06
05-05-2013, 21:06
Според мен освен от почистване на ненужни програми, активни процеси и проверка за вируси трябва да се почистят малко и регистрите, да се поизчисти и браузъра - бисквитки, кеш, тъй като много често компютъра може да забавя и заради него :) Ако искаш всичко на куп, препоръчвам ти да си изтеглиш TuneUp - в програмата всичко е събрано в едно и е много удобна. Успех!

OoVasKoO
05-05-2013, 22:34
TuneUp не е достатъчна за неговия проблем... Ей пич утре ще ти пиша в скайпа ;)

anonymous908491
05-06-2013, 22:31
А, тея програми не стават ли с даемон тулс? Ако може ми дайте клип как да ги направя или ме добавете в скайп : expendable73

С DT само анални проблеми си осигуряваш, там ти е проблема.
Преинстал ти помага и след това не си пълниш машината с боклуци.