PDA

View Full Version : Не се чувствам на мястото си



Obey
05-04-2013, 20:36
Здравейте, живея от 5 години в чужбина, откакто живея тук изгубих личния си живот, постоянно съм на компютъра и това ми е единственото спасение, имам приятели, но нямаме еднакви интереси, тях ги интересуват дрехите, новите телефони, скъпите марки и подобни.. с една дума те са материалистки. Опитах се да се впиша, но не се получаваше, затова спрях да излизам навън с тях, сега движа с тях само в училище. Освен че нямам приятели вече, започвам да се чувствам сякаш не съм на мястото си, депресирам се винаги когато се заключа в стаята си и почвам да си мисля, че животът ми няма смисъл, разказвала съм и на родителите ми, че това място ме потиска, но те ме мислят за луда и че си внушавам разни неща.. Спрях да ги притеснявам, защото знам и те колко проблеми имат, но все пак проблемът си остава.. Моля ви за разбиране и съвет..

ledenakrasota
05-04-2013, 20:45
Съжалявам. Аз така бях 5 години, но търпях тормоз от хора, които би трябвало да ме научат на нещо, а не да спират развитието на талантите ми. Затова, дори с риск срещу нашите взех нещата в свои ръце и днес съм друг човек. Но има разлика от ситуация до ситуация. Хора с активен социален живот, също седят мн пред компютъра.
Това не е твоята среда, тоест приятелите, хората около теб. Училището си е училище. Навън ми харесват много възможности в образователната система. С проба първо намери себе си и така ще си намериш средата. Какво искам? Какво харесвам? Запиши първото, което ти дойде наум като спорт, хоби, кръжок или нещо ново, което искаш да опиташ. Идеята, че с творческа или физическа дейност отпушваш не просто стреса, защото така правят милиони по света, а научаваш много за себе си. Всичко е опит. Разочарованието е опит. С действие разбираш кое е за теб и кое не. Чрез интересите си се запознаваш с хора, които могат да ти паснат. Просто не се отчайвай. :)

Obey
05-04-2013, 20:48
Благодаря ти много, ще се опитам!

ledenakrasota
05-04-2013, 20:54
Благодаря ти много, ще се опитам!

Пробвай и каквото и да става не се предавай, а продължавай. така разбираш кое е за теб и кое не. Каквото и да било. Важното е да не бъдеш пасивна, защото тогава съзнанието ти отново няма да се занимава с нищо и ще изпаднеш в дупка.

Obey
05-04-2013, 21:09
Пробвай и каквото и да става не се предавай, а продължавай. така разбираш кое е за теб и кое не. Каквото и да било. Важното е да не бъдеш пасивна, защото тогава съзнанието ти отново няма да се занимава с нищо и ще изпаднеш в дупка.

Засега ходя на уроци по Английски език, но като се върна пак чувствам същото, занимавам се или с компютъра си или с ученето. Вече 3 месеца, имам лоши оценки, а накрая на месеца имам изпити и се паникьосвам, колкото и да се опитвам да си поправя оценките не мога защото не съм съсредоточена..

ledenakrasota
05-04-2013, 21:09
защото трябва да отпушиш. ;)

Obey
05-04-2013, 21:20
защото трябва да отпушиш. ;)

Да отпуша? :Д

ledenakrasota
05-04-2013, 21:21
Да се разсееш. :lol:

Obey
05-04-2013, 21:25
Да се разсееш. :lol:

Няма с какво освен с компютъра ;д а не помага много

ledenakrasota
05-04-2013, 21:34
Няма с какво освен с компютъра ;д а не помага много

Има, има. Компютър>постоянен навик> депресия. Спорт/хоби>постоянен навик> различна емоция.

Amore-Mio*
05-05-2013, 09:32
Време е вече да свикнеш с това място и да се опиташ по един или друг начин, да се впишеш при някоя компания. Няма как за тия 5 години да познаваш само тия или пък да познаваш повечко хора, но всички да са някакви материалисти. Не ми се връзва просто.

Obey
05-05-2013, 15:11
Тия с които ходя са материалисти, повярвай ми. Не се познавам с много, така че не знам какви са останалите, сега съм попаднала само на тая група хора..

scrooper
05-05-2013, 15:35
Първо, предстоят ти изпити. Бъди погълната от идеята да се представиш максимално добре и се посвещавай на ученето. Добре ще ти се отрази да учиш на някое по-уединено място сред природата.
Второ, запиши се в благотворителен клуб, Червения кръст/ литературен кръжок или курс, свързан с изкуството. Както и на йога. Там със сигурност ще срещнеш нематериалистично настроени хора с други ценности.
Послушай ме и после пиши да се похвалиш ;)

Obey
05-05-2013, 20:40
Благодаря за съветите, ще се опитам засега да мисля за изпитите, а пък после, след като говоря с родителите ми, бих се записала в благотворителния клуб ''Червен кръст'' - нещо подобно бих искала и да следвам :)