PDA

View Full Version : Постоянен световъртеж



FantasyBoy
05-06-2013, 06:46
Здравейте
Моля за малко помощ.
Приятелката ми е на 20 години и от няколко години получава нещо като пристъпи които траят около 10 тина минути.
Започват със силно притеснение без основателна причина,стомахът и се свива,получава сърцебиене,вътрешно треперене на ръцете (поне така го усеща,) и я е страх да не припадне.От месец получава и световъртеж които трае почти през целия ден.През времето което не получава тези пристъпи се чувства изморена ,няма желание за нищо ,и предпочита да стои вкъщи.
Излседванията и предложенията за състоянието и са:
Проблем с вестибуларния апарат
Морска болест
Уросяване на главата
Посещение и изледване при Невролог и специалист уши,нос,гърло.
Очен лекар
пълна кръвна картина
Всичките излседвания които са и правени не откриват никакъв проблем и казват ,че и няма нищо (или поне не могат да октрият нищо).
Лекарствата които е пила са: Вестибо,деган,розов ден(или нещо такова) , витамини , и едни прахчета за които не мога да се сетя как се казват.

Преди около 4години ( когато беше 16 годишна) имаше силно главоболие което траеше почти през целия ден.
Пак и бяха правени изледвания ЕЕГ , кръв и още куп такива. Пак не и откриха нищо. Всичко си беше в нормата.
Тогава и изписаха Ривотрил и Нотропил. Пиеше ги около 1-2 месеца след това ги спря понеже не помагаха. 3-4 месеца след спирането на лекарствата ,като че ли от самосебе си главоболието изчезна.

Моля дайте някаква идея какво да се направи...

vladyman
05-06-2013, 07:25
Интересна и неприятна ситуация, но няма как който и да е в този форум да може да ти помогне.

И все пак: Направени са й важни изследвания и са отхвърлени опасните диагнози. Това е хубаво. Според мен остават 3 възможни диагнози - 1)проблем с някой аспект в общата кондиция на тялото 2) психологичен проблем (някакъв страх, стресови пристъпи) 3)невроза.

Нека приятелката ти да се опита да живее по-здравословно и, поне за известно време, да спре с обикалянето по доктори и пиенето на всякакви лекарства.

Това е от мен, но пак ти казва - не очаквай адекватна помощ от този форум точно по такъв въпрос.

CharovnikaOtOz
05-06-2013, 08:46
това според мен е на психическа основа и лекарствата само са засилили проблема (както обикновено става), мисля че по-добрия вариант е да отиде на психотерапевт

anonymous895156
05-06-2013, 09:41
питай в някой лекарски форум, в тийнпроблем едва ли някой знае

Hayashi
05-06-2013, 10:54
Мерила ли си е кръвното твоята приятелка? Нямаш си идея колко зле ми става от жегата и как точно така ми се вие свят и почвам да треперя цялата. Абсолютно по същия начин съм и аз.

Deadlock
05-06-2013, 12:32
Виж дали си получил лично съобщение от мен, май имам проблем с изпращането..

nosferatu23
05-06-2013, 14:33
Може да има мозъчен тумор , да отиде на ядрено магнитен резонанс за да не кютне преждевременно ;)

vladyman
05-06-2013, 17:56
Може да има мозъчен тумор , да отиде на ядрено магнитен резонанс за да не кютне преждевременно ;)

Този начин на тролене е просто гнусен. На теб ти е смешно, но някой може да си изкара акъла като ти чете глупостите.

nosferatu23
05-07-2013, 01:36
Този начин на тролене е просто гнусен. На теб ти е смешно, но някой може да си изкара акъла като ти чете глупостите.

Ей МЕН , мен ли си :?: Мислиш че се шегувам ли ве :?: Къде ми е любимата иконка с опашката ве , не я виждам :?: Чети за болките в кратуната ,как може да са от тумор колкото малка диня

girlwithblueeyes
05-07-2013, 06:29
Ти си този с мозъчен тумор или не ти имаш шизофрения

Много сте ми смешни такива всичко свързвате с раково заболяване . Един като го боли главата и всички почват да го оплакват като покойник.

nosferatu23
05-07-2013, 11:08
Ти си този с мозъчен тумор или не ти имаш физофрения

Много сте ми смешни такива всичко свързвате с раково заболяване . Един като го боли главата и всички почват да го оплакват като покойник.

ФИЗОФРЕНИЯ ли имам :?: Не знаех , това нова диагноза измислена от теб ли е :smt077

Скъпа не се опитвай да ме зарибяваш , това че не си спала с българин все още значи ли че трябва да ми се хвърляш така необуздано :?: :smt077 и със сините ти очици не можеш да ме впечатлиш :smt077

По добре да си мислиш най лошото и никога да не се случи , отколкото да отхвърляш с лека ръка и после да останеш изненадан и да се чудиш какво да правиш постмортем :smt023 Това всеки го знае , надявам се :smt023 най добрите доктори , включително всеки доцент , ЗАПОЧВА и ИЗКЛЮЧВА от най-лошото , като вид презастраховка :smt023 не ли ти светва една лампа сега :?: това което се хване в ранен стадий се лекува в по голям процент

tori
05-07-2013, 11:40
Ривотрил пие баба ми понеже има нещо като епилепсия. Уж диагнозата е такава ама май не е съвсем епилепсия, но карай. Хапчетата са силни и е странно за едното главоболие да и изписват такива чак неща. Подозирам, че всъщност те са и "помогнали" да стигне до това състояние. Приятелката на автора/ката смисъл. Може проблема да е на психична основа. Стрес, нездравословен начин на живот, някакви страхове?

незная
05-17-2013, 10:59
От това , което съм чела , това е точно описание на Паническа атака. Оправя се с добър психотерапевт,всеки ден разходки сред природата, може и някакви успокоителни, предписани от лекар. Как не са сетили ? На запад при психотерапевт ходят не само болни, а преди всичко за да се разтоварят от стреса-всяка седмица.Желая успех!

MrCroW
05-23-2013, 22:17
Мога да дам отговори на нейното заболявание аз самия се лекувам от 4 месеца с огромни подобрения , трябва да се обърне внимание по рано за да нестане по зле пиши лс