PDA

View Full Version : Всичко за котките ^_^



Animallover1
05-06-2013, 11:30
Здравейте. Ще си взимам котка , но не съм решила дали да си взема женска или мъжка. Кажете ми кое според вас е по-добре ? А също така на колко седмици вече може да си взема котето? В момента са на 5 седмици..

vladyman
05-06-2013, 11:51
Когато ние имахме коте го взехме на 6 седмици и нямаше проблеми. Все пак по-добре провери в и-нет набързо.

Аз лично те съветвам да вземеш женско коте. Обикновено имат по-благ характер, също така не омирисват толкова къщата. Задължително обаче го кастрирайте котето, независимо от пола. Ще си спестите много проблеми по този начин.

ccdesigns
05-06-2013, 12:04
Ако ще го кастрират няма значение дали ще е женско или мъжко. Мъжкото омирисва само, ако не е кастрирано, иначе е кажи речи едно и също.

kalzzz
05-06-2013, 12:11
защо пък да го кастрират ??
От личен опит ти казвам, че е по-добре да си вземеш женско коте. А от кастрация няма нужда ако се бият на 6 месеца инжекции против разгонване :) Вече 4 година съм така с моето животинче и нямам оплаквания :)

draid
05-06-2013, 13:57
Женските са по активни и по игриви. Котараците обикновено са мързеливи и по самостоятелни.

TheBeliever
05-06-2013, 14:08
защо пък да го кастрират ??
От личен опит ти казвам, че е по-добре да си вземеш женско коте. А от кастрация няма нужда ако се бият на 6 месеца инжекции против разгонване :) Вече 4 година съм така с моето животинче и нямам оплаквания :)

Защо пък да тъпче животното с хормони два пъти годишно, като може да го кастрира веднъж и да елиминира всякаква опасност от нежелано поколение?


За да вземеш коте, то трябва вече да е напълно самостоятелно от майката, т.е да се храни и изхожда без нужда от асистенция. Това обикновено става около края на четвъртата седмица.

Supermassive____
05-06-2013, 16:08
Според мен няма значение пола. Но помни задължителна е - кастрацията.

sweetycherry33
05-06-2013, 19:38
Най - подходящото време за осиновяване на котка е 3 месеца.

dimitar_ak
05-09-2013, 14:02
Женска котка се разгонва 4 пъти годишно, пикае навсякъде и мяукането й влудява. Препоръчвам кастрацията, но при женската става дума за коремна операция. Котката остава няколко дни при ветеринаря и ще ти струва малко над 100лв.

xoxi
05-09-2013, 14:27
Женска котка се разгонва 4 пъти годишно, пикае навсякъде и мяукането й влудява. Препоръчвам кастрацията, но при женската става дума за коремна операция. Котката остава няколко дни при ветеринаря и ще ти струва малко над 100лв.

От къде е тази информация?
Имам женска котка от 3 години и се е разгонвала много над 12 пъти. Тези неща не се случват по разписание/график. Въобще не пикае навсякъде. Има си тоалетна и разгонена или не, само там си ходи. За мяукането съм съгласна.
За кастрацията... нашият ветеринар мери и взима пари според теглото, не според пола. Котето се прибира у дома още същия ден и се полагат по-специални грижи за него в началото.

draid
05-09-2013, 19:29
Женска котка се разгонва 4 пъти годишно, пикае навсякъде и мяукането й влудява. Препоръчвам кастрацията, но при женската става дума за коремна операция. Котката остава няколко дни при ветеринаря и ще ти струва малко над 100лв.

Бъркаш се, котараците пропикават, за да маркират територия. Женските че са по мяукащи е вярно, но всичко е строго индивидуално до определено животно.

Animallover1
05-10-2013, 16:11
Благодаря си на всички за мнението..Аз така или иначе вече си избрах женското коте..Просто защото тя ми изглежда най-игрива, а и се привързах към нея и тя към мен :D Утре ще я заведа на ветеринар, а за разгонването ще му мисля като се разгони :D Eто и снимка на малката сладурана ^_^ http://prikachi.com/images/706/6173706l.jpg

kalzzz
05-12-2013, 09:46
оо сладурка <3 честита :)

Animallover1
05-12-2013, 13:05
оо сладурка <3 честита :)

Благодаря :))

kaRamella
06-10-2013, 12:51
Ама, какъв е тоя гълъб?

tori
06-11-2013, 20:59
Благодаря си на всички за мнението..Аз така или иначе вече си избрах женското коте..Просто защото тя ми изглежда най-игрива, а и се привързах към нея и тя към мен :D Утре ще я заведа на ветеринар, а за разгонването ще му мисля като се разгони :D Eто и снимка на малката сладурана ^_^ http://prikachi.com/images/706/6173706l.jpg
Само аз ли виждам гълъб? о.о

JuStElly
06-15-2013, 14:54
Осъзнаваш ли че си качила гълъб?

dark_girl
06-15-2013, 15:14
оо сладурка <3 честита :)

Ъъъ..Ти не виждаш ли,че това не е котка?

eclipse06
06-15-2013, 20:38
защо пък да го кастрират ??

Първо, защото е опасно, когато котката се разгонва често, защото при домашните котки процеса не протича, както когато е на свобода, сред себеподобни. Вероятността да заболее, да се появят туморни образувания и други усложнения е голяма и това го казвам, след като съм се консултирала със специалист в областта. Другото изключително нехуманно нещо е тъпченето на животните с вредните хапчета против разгонване и биенето на инжекции, което е успокоение за хората, но за животното не носи нищо добро, не оставайте с погрешно впечатление. Освен това всяка година трябва да я водиш на ветеринар за вътрешно и външно обезпаразитяване и ако я гледате на затворено задължително и посаждайте котешка трева (може да се намери във всеки зоомагазин). Иначе ваксините са около 30-40 лв, а кастрирането навсякъде е различно. При женските операцията е по-тежка - отваря и се корема и се отстраняват яйчниците и матката. Колкото по-рано се направи, толкова по-добре. Препоръчвам ти да потърсиш в интернет подробности за операцията. И да не забравя - честито котенце! :)

just_smile_to_me
06-18-2013, 20:19
Първо, защото е опасно, когато котката се разгонва често, защото при домашните котки процеса не протича, както когато е на свобода, сред себеподобни. Вероятността да заболее, да се появят туморни образувания и други усложнения е голяма и това го казвам, след като съм се консултирала със специалист в областта. Другото изключително нехуманно нещо е тъпченето на животните с вредните хапчета против разгонване и биенето на инжекции, което е успокоение за хората, но за животното не носи нищо добро, не оставайте с погрешно впечатление. Освен това всяка година трябва да я водиш на ветеринар за вътрешно и външно обезпаразитяване и ако я гледате на затворено задължително и посаждайте котешка трева (може да се намери във всеки зоомагазин). Иначе ваксините са около 30-40 лв, а кастрирането навсякъде е различно. При женските операцията е по-тежка - отваря и се корема и се отстраняват яйчниците и матката. Колкото по-рано се направи, толкова по-добре. Препоръчвам ти да потърсиш в интернет подробности за операцията. И да не забравя - честито котенце! :)

Много добре си обяснила аз няма какво да добавя. Аз имам мъжки котак и е кастриран и мога да кажа, че вкъщи изобщо не мирише на котка и това го казват хора, които идват в нас. Преди мъжкия имах и женска, която тормозех с хапчета и след 3-4 години нещо му стана на животинчето и почна да препикава на всякъде, стана много нервно и наще го закараха на вилата.

xoxi
06-19-2013, 08:49
Ъъъ..Ти не виждаш ли,че това не е котка?

Когато авторката сподели линка, излизаше снимка на малко коте.

didi327
06-19-2013, 10:24
Аз имам 2 женски котки. И двете са кастрирани. Всеки, който не си е кастрирал котката да го направи. Пример защо:
Една женска котка ражда 5 котенца. От тези 5 котенца няколко човека осиновяват 3. Остават 2, за които стопаните не могат да се грижат. Тогава какво? Ще ги изхвърлят на улицата, където е голям шансът да ги блъсне кола, хулигани да ги нараняват и т.н. Защо да не кастрираме котките си, като можем да предотвратим това? Разбира се, има и други животни на улицата, които не са защитени. Но поне можем да намалим броя им. :)

dark_girl
06-19-2013, 10:31
Когато авторката сподели линка, излизаше снимка на малко коте.

Ааа,окей.Извинявам се.:)

TheBeliever
06-20-2013, 17:25
Аз имам 2 женски котки. И двете са кастрирани. Всеки, който не си е кастрирал котката да го направи. Пример защо:
Една женска котка ражда 5 котенца. От тези 5 котенца няколко човека осиновяват 3. Остават 2, за които стопаните не могат да се грижат. Тогава какво? Ще ги изхвърлят на улицата, където е голям шансът да ги блъсне кола, хулигани да ги нараняват и т.н. Защо да не кастрираме котките си, като можем да предотвратим това? Разбира се, има и други животни на улицата, които не са защитени. Но поне можем да намалим броя им. :)

А колко въобще не си правят труда да им търсят стопани и директно ги изхвърлят на улицата? Моето коте е било захвърлено с пъпната връв още часове след раждането. Що за изверг трябва да си? После ги ритат по улиците и се оплакват, че било пълно с бездомни животни.

Така, че - кастрация, мили господа и госпожици. За да намалеят трупчетата в канавките.