PDA

View Full Version : Някой с С категория



prosto_chovek
05-07-2013, 09:00
колко пари излезна курса, какво представлява психото и какво още трябва да се кара за С+Е?

nosferatu23
05-07-2013, 10:30
аз тръгнах да го карам и така не го завърших , ама ще ти споделя

при частни фирми става записването за психо , струва 50 лв, записваш се и след няколко дни от 2 до 5 дни примерно ще те извикат в малка група да го направиш. има задачи на 4-5 листа общо , задачите са като цяло мисловни заигравки , тест за интелигентност за най тъпите , от онези с подредбата на квадрати на точното място и търсенето на паттерн :smt023 на някои от тестовете ти засичат време , примерно за една минута колко едни и същи букви в един ред ще намериш и т.н. за съобразителност е. аз последен спирах и нямах грешки. всеки взима листовките , стига да има търпение и да не влезе със самочувствие. имаше и на последният лист въпроси за психичното ти състояние , дали се палиш лесно,дали биеш хора,дали ще убиеш майка си и т.н. тук дори и да лъжеш както аз правих,никой не ти прави крос екзаминейшън,просто гледай да отговаряш еднакво, примерно не да напишеш че обичаш майка ти , а биеш кучета :smt023 после на машината се отпусни напълно концентрирай се и недей да гледаш никой освен нея , наостри си сетивата и ще я вземеш. имаш 2 сигнала дълъг и къс тон , 2 педала, и бутони с цветове синьо зелено бяло червено жълто ... ако не се лъжа.първият път ще ти я пуснат за контрола, след това според СКОРОСТТА С КОЯТО НАТИСКАШ автоматично зададената програма ще генерира време.т.е. недей да бързаш да се правиш на батка да ръгаш клавишите много бързо , карай го леко , след това ще ти генерира бързина като на чичак с рефлекси на костенурка ;) продължителността на машината е 5 минути , тестовете с листите 30 минути. документът ти излиза след 3 часа , листче във фолио което се подновява на 3 години. курсът ми е 500 лв при един познат обаче с малък дискаунт ,в което влиза и листовки. полигон после в града.преди мисля че нямаше в града , вече има
И още нещо , листовките СА НАПАСТ. въпросите са изрудски. Мисля че имаше 30 въпроса 2 листовки с право на грешка 2 броя , някой да ме поправи ако греша. въпросите са от сорта за товари,за тахографи,кога се използва аналогов кога дигитален,колко часа можеш да шофираш уморен,ЗА отговорност от работодател, за товарителници, за куриери, и все помярщини ,които нямаше да ми трябват но се изискват.

Ц + Е е отделна категория , караш първо Ц, после караш отново за Ц + E , друг камион с ремарке.обаче за Ц+E мисля че ти трябва 1-2 години стаж с Ц.

Oy7ofCon7roL
05-07-2013, 11:01
Аз ц+е изкарах преди 2 години и ми струваше към 600 650 лв заедно с изпитите, а ц категория я изкарах много отдавна ама иначе цените за ц и за ц+е май са едни и същи...

За актуални цени трябва да питаш в някоя автошкола ама предполагам, че 1000 лв за ц категория ще ти стигнат, а ако искаш да караш ц+е доколкото си спомням трябва първо да имаш навършени 21 години и да е минало минимум 1 година от изкарването на категория ц

Психото също съм го минал отдавна и от тогава може да са го попроменили, но поне тогава то протичаше по следния начин, първо сядате заедно с другите, които се явяват на изпит за придобиване на психо в една стая, дават ви едни листове пълни с всевъзможни кръгчетта, квадрачета, триъгалничета и ромбоидчета и в рамките на определено време почвате да търсите логиката, общо взето ей такива глупости.... слд тва пак имаш някви формички, които трябва да откриваш, броиш, задраскваш и т.н....... след тва имаше и някви абсолютно малоумни въпроси от рода на обичаш ли майка си и баща си, кой от двамата обичаш повече, повечето от въпросите обаче са с цел да се установи дали си си агресивен и т.н общо всето се прави всичком възможно за да психясаш
След тва чакаш сумати време в един коридор без да знаеш кво си направил на тия задачи, за да ти дойде реда в стаята на изпитващия психолог и като влезеш почва да те бара по акъла, да те пита, защо ти е тая категория и т.н
Накрая, когато искаш всичко тва да е сършило идва ред на машината, тва е една шибана машина на която има копчета с различни цветове, има копчета за звук и долу има педали, от машината се подават различни светлинни и звукови сигнали, на които трябва да реагираш възможно най-бързо, като отначало е бавно, а после става все по-бързо, че не можеш да смогнеш и накрая се чувстваш все едно са те изнасилили, тва е в общи линии


п.п аз докато писах ми се присра и после докато го донапиша гледам, че някой е писал в темата преди мен :D

nosferatu23
05-07-2013, 11:06
Младежо добре си написал останалото , но това че теб те е изнасилила МАШИНА , това трябва ли да значи че си МЕХАНОФИЛ :?: :smt077 полека ще раздрънкаш горката машина :smt077 после да няма да иска да работи с останалите , ще е изморена :smt077

Както казах на батката от по горе , темпото се диктува от твоите движения , машината е свързана с компютър с времена , първия е контролен да ти замери движенията :smt023

Oy7ofCon7roL
05-07-2013, 11:10
Аз казах, че се чувстваш като изнасилен след целия психо тест, които не се изразява само в тая машинка, а общо заедно с логическите задачи, въпросите, чакането в коридорите и т.н

иначе доколкото знам аз, времето се изчислява на база възраст, или иначе казано, колкото си по-млад толкова по-бърз трябва да си

nosferatu23
05-07-2013, 11:13
звукови сигнали, на които трябва да реагираш възможно най-бързо, като отначало е бавно, а после става все по-бързо, че не можеш да смогнеш и накрая се чувстваш все едно са те изнасилили

:smt023 Явно аз съм тъп и недосхватлив

Oy7ofCon7roL
05-07-2013, 11:14
очевидно е даже

prosto_chovek
05-07-2013, 13:10
А мерси за отговорите. Решил съм като сбера пари да изкарам и таи категория, че дори да не го работя, няма да ми е от вреда.

machoka
05-07-2013, 14:38
от психото машината е най-ебана. трябва да си много концентриран. от 20-на 'кандидати', 3-4ма я изкарахме преди години. не е чак толкова трудно, но прецакнята е че на първата или максимум втора грешка късат.

nosferatu23
05-07-2013, 20:02
от психото машината е най-ебана. трябва да си много концентриран. от 20-на 'кандидати', 3-4ма я изкарахме преди години. не е чак толкова трудно, но прецакнята е че на първата или максимум втора грешка късат.

от група от 15 всички я взеха, единият беше 60 годишен чичак който пуфтеше на листовките :smt023 преди може да са правили далавери , да изпращат по други градове да се явяваш повторно за пари и т.н. , в момента е песен :smt023 зависи къде отидеш разбира се.

prosto_chovek
05-07-2013, 20:06
То за психото тия чичаци може да са от групата хора, които работят в транспорта, на тях, доколкото знам, им е задължително да се явяват всяка година на психо.

nosferatu23
05-07-2013, 20:14
То за психото тия чичаци може да са от групата хора, които работят в транспорта, на тях, доколкото знам, им е задължително да се явяват всяка година на психо.

Батка , ако да возиш нацепени трупи с газ-ката ГАЗ 66 е транспорт , значи така да бъде :smt077

prosto_chovek
05-07-2013, 20:17
Не, ама има психота за D категория, защото возиш хора, имаш превоз на опасни товари, за които психото е можеи от по - голямо глобално значение и от това за рейса :D

nosferatu23
05-07-2013, 20:37
Не, ама има психота за D категория, защото возиш хора, имаш превоз на опасни товари, за които психото е можеи от по - голямо глобално значение и от това за рейса :D

Тва за опасните товари не се упоменава в документа ти :smt023

prosto_chovek
05-07-2013, 20:56
То не се упоменава, обаче ако работиш във фирма, където возиш цистерни с бензин, примерно, от самата фирма ти го изискват, за да те държат на работа.

nosferatu23
05-07-2013, 20:59
То не се упоменава, обаче ако работиш във фирма, където возиш цистерни с бензин, примерно, от самата фирма ти го изискват, за да те държат на работа.

Ще изискат психото ама там що да те късат ? Обърках се :-s

prosto_chovek
05-07-2013, 21:01
Ако не можеш да го изкараш, ще те скъсат, нали това е идеята, да се провери колко психически пригоден си :D

nosferatu23
05-07-2013, 21:06
Ако не можеш да го изкараш, ще те скъсат, нали това е идеята, да се провери колко психически пригоден си :D

Не бе , цялата работа беше че аз казах на мечока , че 15 от 15 взеха испита си и е много лесно това с машината , навремето имаше слухове че пращали на проверовъчен както точно схемата с изпитите на кормуване с рушветите )) После без психо те не могат да карат в града кормуване , нали знаеш :?: Трябва ти психо, иначе само на полигона ще въртиш тавата на баба ти :smt077

prosto_chovek
05-07-2013, 21:09
Еми според мен тази машина идеята й е да ти провери рефлексите. Идеята да те скъсат е ако нямаш такива, тоест се забавиш с гасенето на лампа и прочее, защото ако утре си на пътя, караш 30тонен тир с 60 километра в час, пред теб от нищото в тъмното изскочи микробус с 20 човека вътре и те засече, трябва да си способен да реагираш на момента и да направиш всичко, за да избегнеш катастрофата, защото ако се ослушваш и оглеждаш, няма да се получи хубаво нито за теб, нито за тия в рейса. А рушвети на психото не виждам къде може да се сложат, ако е като листовките - правиш - минаваш.

nosferatu23
05-07-2013, 21:36
Еми според мен тази машина идеята й е да ти провери рефлексите. Идеята да те скъсат е ако нямаш такива, тоест се забавиш с гасенето на лампа и прочее, защото ако утре си на пътя, караш 30тонен тир с 60 километра в час, пред теб от нищото в тъмното изскочи микробус с 20 човека вътре и те засече, трябва да си способен да реагираш на момента и да направиш всичко, за да избегнеш катастрофата, защото ако се ослушваш и оглеждаш, няма да се получи хубаво нито за теб, нито за тия в рейса. А рушвети на психото не виждам къде може да се сложат, ако е като листовките - правиш - минаваш.


Да , и аз това се учудих как този 60 годишен маняк го взе , на моменти изключвам , в момента се сетих за корави чички на по 60-70 , и с бързи рефлекси.Примерно тайсън на 70 дали ще си изгуби рефлекса да нокаутира :?: Това е риторичен въпрос :smt023 Рушвети навсякъде ще има , дори ако лекар те препрати на друг лекар и те имат уговорка , ще платиш и ще ги делят , сеш ли се :?: Или катаджиите как си делкат кинтите :?: Много примери сега , мързи ме честно.не се плаши за изпита ще го изпраскаш , просто се прави на бавен :smt023

prosto_chovek
05-07-2013, 21:37
За рушветите - сигурно има, просто не си представям схемата, при положение, че това си зависи изцяло от теб, може би да те скъсат след повече грешки, но теоретичната част - едва ли, защото тестът ти го проверяват със скенер, поне на листовките така беше.

machoka
05-08-2013, 07:38
психото за C-C+E-D-таксиметров превоз и изпитващ е един и същ. изискванията спрямо процента успеваемост са различни за различните категории. тия тестове никога не можеш ги вземеш със 100%, но в зависимост от проценитете с които си го взел, придобиваш психо за различни категории. Например ако 50% са достатъчни за C, за D трябва по-добре да се справиш. В случая - за същото време да решиш по-голяма част от въпросите.

Когато аз се явявах, още в началото казаха: зачертайте тая категория, за която искате психо. И след това допълниха - може да зачертаете и всички категории, а ние после като издадем документа ще впишем за коя ви стигат точките. Е, мен на 20год ми дадоха и за таксиметров превоз и за D категория, a имаше тираджии, които от C+e се явяваха за D и ги скъсаха на машината :D

а скъсат ли те на психото, после една или 2 години нямаш право да се явяваш пак!

nqmaznacheniee
05-08-2013, 15:24
а скъсат ли те на психото, после една или 2 години нямаш право да се явяваш пак!

тва май не е вярно. Смисъл, че по закон може и да е така, но реално не е. Не знам как стоят нещата, но си спомням, че преди няколко месеца един мой познат разправяше, че са го скъсали и пак щеше да се явява.