PDA

View Full Version : Въпрос за спортно гърне ?



xXxAngerfisTxXx
05-07-2013, 18:21
Харесах си един кюнец с 10 санта ауспух, обаче не знам дали ще пасне на колата. Изходната тръба към гърнето е 5 санта, и на гърнето е толкова. Ще пасне ли ? На дължина е 45 санта. Колата е астра комби

trabi_bs
05-07-2013, 20:18
трябва да е малко по-малка и да се набие вътре, и да се захване със скоба. вариант две е преходна тръба между двете тръби

Ukhtar
05-08-2013, 19:13
Ама ти наистина питаш дали можеш да напаснеш две еднакви тръби една в друга ??

golf_5_r32
05-12-2013, 22:22
Като отидеш в сервиза ще ти напаснат всичко

georgi12
05-24-2013, 15:37
Супер!
Малко ешумно по улиците , та още един комин!

xXxAngerfisTxXx
05-24-2013, 17:06
ми нека сички караме смартове щото са 0.5 и не се чуват

Nakadah
05-25-2013, 03:22
Ти ако си мислиш, че правиш нещо друго освен да вдигаш шум с това гърне жестоко се лъжеш...

valentão
05-25-2013, 08:22
Харесах си един кюнец с 10 санта ауспух, обаче не знам дали ще пасне на колата. Изходната тръба към гърнето е 5 санта, и на гърнето е толкова. Ще пасне ли ? На дължина е 45 санта. Колата е астра комби

младежо послушай ме няма смисъл не си давай парите на вятъра и да ти се смеят останалите.събери пари и си вземи по мощна като искаш ;) ако ти е атмосферна колата нищо няма да качиш

D*Rose
05-25-2013, 22:20
да верно, тва гърне сигурно ти излиза по-скъпо от колата :lol:

trabi_bs
05-25-2013, 23:18
неговото и без тва е изгнилоо :Д

xXxAngerfisTxXx
05-26-2013, 11:13
да верно, тва гърне сигурно ти излиза по-скъпо от колата :lol:

мн ясно... колата ми струва 10 лева, а гърнето е 70 :O

trabi_bs
05-29-2013, 20:02
мн ясно... колата ми струва 10 лева, а гърнето е 70 :O

верно ли :О

PlayeRR
06-04-2013, 16:12
Подобно гърне освен, че ще вдига шум, ще се отрази негативно и на самата работа на двигателя, повишавайки налягането точно в края на изпускателната система. Ефектът ще е осезаем особено при ниски обороти... Може да качи разхода и да наврежи на динамиката. Но ти си решаваш де :D

ge6aaaa3
06-15-2013, 17:35
^Да, бе, да! То ако беше така, пернишкия гоУф нямаше да е 5-600 коня! Качват се минимум 300 коня от подобно приспособление. Спортния филтър качва 100, а ако двете са в комбинация- 500. Нищо, че оригинално двигателят е 75-90 кончета. Какво разбират смотаните немци от ДВГ?!?
Авторе, вместо да правиш селяндурски изпълнения и хората заслужено да те псуват, когато паркираш пред блока в 2 през нощта, направи някоя истинска модификация. Примерно турбиниране или смяна на ЦЯЛАТА изпускателна система. Или ако е дизел, да и сложиш система за газ+дизел. Ако, пък е бензин, можеш да експериментираш с различни добавки към горивото. Можеш и да промениш изцяло горивото, например: нитрометан или етанол. Естествено всичко е с цената на ресурс на двигателя, но пък ще знаеш, че си направил нещо. Далеч по-готино е колата ти да мърка тихичко и да върви като разпрана, отколкото да реве като ранена мечка, пък да не може да си мръдне задника от огромния кюнец, заради който и бронята е изрязана на никъде със зегито.

Nakadah
06-16-2013, 06:55
Първо щях да те питам дали си имаш няква представа колко струва да се направи 1 N/A кола турбо, но после като те видях да говориш за добавки към бензина реших просто да си замълча...

ge6aaaa3
06-16-2013, 07:33
^Ми за 1500лв + собствен труд спокойно може да я турбинира. Предполагам има защо драгстерите да ги карат на нитрометан+метанол. Естествено, това гориво не може да се използва за обикновен двигател, за това се добавя нитрометан към бензина. Получава се ефект като при турбото - има повече кислород=>повече мощност. Недостатъкът е че предизвиква детонации, но при правилно съотношение с бензина, това може да се намали до минимум. http://www.racing-fuels.net/nitromethane.html прочети и пак замълчи:
"При обикновените автомобили нитрометанът може да се добавя към бензина с цел повишаване на мощността. Основното правило е: колкото повече нитрометан - толкова повече мощност. Тук съществуват два основни проблема – нитрометанът почти не се разтваря в бензин и силно понижава октановото му число. За преодоляване на тези проблеми са разработени специални добавки - нитрометанът се смесва с химикали, които повишават октановото число и увеличават разтворимостта му в бензин. При добавяне на повече от 10% нитрометан, е задължително да се използват свещи с по-ниско топлинно число. Друго важно изискване е горивната смес винаги да бъде богата (колкото повече нитрометан добавяме – толкова повече гориво трябва да се подава към двигателя). В общи линии, при обикновените автомобили може да се добави до 20-30% нитрометан под формата на специална добавка, без да има опасност от детонации или други повреди по двигателя. Такива добавки вече се предлагат и в България."

Nakadah
06-16-2013, 07:39
Ще си замълча, че с тоя Е-клас от 95-та година определено има богати познания за коли...

Човека пита за гърне оня му вика сложи си турбо хахаха...

xXxAngerfisTxXx
06-16-2013, 08:03
мда 1.4 двигател с нитрометан и турбо... той блока му ще стане на сол. Макс съм гледал как вадят 160 коня от него, а тунинга струва 5 пъти колата.
абе не съм мн сигурен щото съм виждал корса с 1.6 8v мотор 420 коня :lol:

ge6aaaa3
06-16-2013, 08:10
^^Да, защото ми писна от льольовци с подобни изпълнения сред нощите или рано сутрин. Или пък, на светофара да се форсират и да гледат лошо и при светването на зеленото да се чува оглушителен рев и... НИЩО-остава си само с рева... Обичам колите и тунинга, но това няма нищо общо с полезна модификация. Не е ли по-добре, ако му се занимава, да си направи колата да върви, вместо да ручи?
Изобщо не прочете цитата, нали? Голям специалист, голямо нещо! Айде със здраве!
^ Не съм казал с двете. И не, няма да стане на сол, спокойно. http://www.performance-bg.org/forum/viewtopic.php?f=10&t=5263 Няма невъзможни неща. Естествено за всичко си трябват и парички и труд, но два бона няма много да ги усетиш в продължение на година.

xXxAngerfisTxXx
06-16-2013, 15:25
по-добре да сложа xe отколкото да турбинирам se-то... и все пак не ми тряя щото не съм уличен рейсър

ge6aaaa3
06-16-2013, 15:54
Варианти много... Не е задължително да си уличен рейсър, за да ти е кеф да караш мощна кола. То тея "улични рейсъри" рано или късно започват работа към енергото, такаче не е оферта и т'ва. След 22часа Кауфланд, Метро и Лидъл предлагат доста добри места за дрифт. Тука във Варна си имаме и писта. :p
Можеш ли само да ми кажеш за какво ти е кюнеца?/Не се заяждам, питам/ Интересно ми е какво им се върти в главите на тея с буриите? На всичко отгоре, могат/според мен е задалжително/ да те глобят за тази глупост. ;)

xXxAngerfisTxXx
06-16-2013, 18:47
гърнето ми е пробито, свири и дрънчи отзад, един съфорумец ми го видя... дроб е, на 1000 оборота свири някви литургии при по-високи няма. Спортно щото искам колата да се чува. Баща ми като я кара макар и рядко не я чувам. Аз съм на такова място че от улицата всичко се чува, той моя опел се едно е изгасен. Ни шум ни нищо. А аз не харесвам така :D
като влезеш обаче на място тррррррррррррррррррр гърнето... тръгваш тиха кат гроб. след 3500 оборота моторчето почва да мърка

ge6aaaa3
06-16-2013, 19:20
Ясно, както си и мислих...