PDA

View Full Version : Връзка от разтояние? :(



CoockieMonster
05-08-2013, 06:44
Аз съм на 15, той на 18.
Тази година той завършва даскало, и заминава края на лятото на София да учи.
Ходим от почти 10 месеца.
Адски много се обичаме, караме се за глупости. И двамата сме много ревниви, имаме си пароли, всичко.
Виждаме се всеки ден по възможно най-много.
Обичаме се, не можем един без друг.
Кажете ми, дайте съвет.
Връзката ни има ли бъдеще? Най- вероятно ще си идва всяка събота и неделя.
Аз много се измъчвам на тая тема, плакали сме и двамата заради това.
Може ли връзката ни да продължи? :(
Една приятелка, преди много близка, сега не чак толко. Каза, че му дава макс 2 седмици и ще ми изневери. Той не е такъв, верен е. Защото знае какво е да си ревнив. Няма да е в студентски град.
Помощ!

marin4itu
05-08-2013, 07:28
С тази ревност и т.н. ми се струва, че няма да издържите. Постоянно ще се обвинявате един друг, че лъже с кого и от там ще има големи караници.

girlwithblueeyes
05-08-2013, 07:40
Ако обичта ви е силна защо да не издържите ?!
Ако градът в който живееш е близо до София може да се виждате често
Ревноста не е прецедент за граха на една връзка
Просто ви трябва много търпенение и взаимно доверие .

CoockieMonster
05-08-2013, 07:57
От Враца съм.

girlwithblueeyes
05-08-2013, 07:59
Това не е ли на 2 часа път . Съжалявам тая част от България ми е непозната . Но мисля че не е мноог далече
И все пак ако постигнете баланс имате бъдеще .

valdesbg
05-08-2013, 08:06
Да ви имам проблемите. Тва няма и два часа път. Ама като гледам колко си заблудена по скоро няма да издържите, щото ще жужиш прекалено много за глупости и на момъка ще му писне. Разбирайте се кой кога да ходи при другия поне два пъти седмично (weekend + през седмицата) и нещата са окей.

Markuss
05-08-2013, 09:13
"Адски много се обичаме, караме се за глупости. И двамата сме много ревниви, имаме си пароли, всичко.
Обичаме се, не можем един без друг. "

Това не е обич. По-скоро сте свикнали с мисълта, че сте собственост на другия (в не толкова грубия смисъл на израза).
Човек не обича, когато описът на връзката му е такъв, какъвто даде ти. Друго доказателство е, че поставяш толкова силен изказ като "адски много се обичаме" и "не можем един без друг", а след това питаш, дали има бъдеще връзка м/у хора, които просто НЕ могат един без друг.. :д Това не е тийн проблем, това е детска градина проблем.нет

marilyn
05-08-2013, 13:53
Нали се сещаш, че ще започне да се прибира все по-рядко и по-рядко. Хваща те студентския живот, имаш задължения покрай унито, нови приятели и тн. Аз съм си от София и тук си уча, но гледам колегите си. Далеч не се прибират всяка седмица.

А и ти се замисли това ли искаш? Връзка от разстояние? Ако ти беше примерно 11 клас и догодина заминеш и ти при него.. някак ще разбера. Ама ти си на 15.. не виждам някакво бъдеще.. да се виждате само събота и неделя.. когато си дойде. СорЕ, не е връзка това за мен.

FuCKkK13
05-08-2013, 14:20
първо - ако се обичате колкото описваш значи няма за какво да се притесняваш... 2ро - враца-софия изобщо не е толкова много разстоянието ... ако решите и през 3 дни можете да се виждате.. сега ти изглежда така,но съм сигурна,че след време ако издържите ще свикнеш и 1 седмица няма да ти се вижда толкова много... все пак това е просто една седмица.. има хора дето са по чужбина и държат връзки на повече от 1 000км. вие тука за някакви си 2 часа път световен проблем го изкарахте.. помислете трезво и ПОЛОЖИТЕЛНО да видите че не е чак толкова лошо колкото го изкарвате ( е гадно е че няма да сте всеки ден ама не са 5 месеца,а всяка седмица ще се виждате) изобщо мисля че се филмирате и му придавате повече важност отколкото всъщност има

xXxPETYAxXx
05-08-2013, 14:25
Виж сега, то след като той замине и започнете да се виждате по-рядко, най-вероятно и да си вдигате скандали по телефона(щом и двамата сте ревниви) и т.н., просто в даден момент и ТИ и ТОЙ ще свикнете с липсата на другия. Това ще ви отчужди. Ще разберете, че МОЖЕТЕ да живеете един без друг и такам... НО, лично аз бих предпочела този вариант на разпадане на връзката, вместо да скъсаме предварително. Това е по-малко болезнено просто, отколкото да сложите края от раз.

П.П: Престанете с това "2 часа път"! То да не е само до това. Тя е на 15, техните едва ли ще я пускат да пътува до там сама. Той ще е студент, едва ли ще има излишни 20лв(или колкото там са двупосочните билети). всяка седмица за да си позволи да пътува толкова.

FuCKkK13
05-08-2013, 14:40
ако техните го познават и ако е отговорна защо да не я пуснат ? - това е много общо и няма смисъл да се спори ама реално са си 2 часа път

marin4itu
05-08-2013, 14:55
И да го познават родителите, дали ще имат възможност да дават на 15-годишната си щерка по 20-30, може и повече лева, за да се види с гаджето. Разсъждавате прекалено розово. Реално наистина са 2 часа, нищо не са. Всяка двойка си е различна, то ясно, но с тази тяхната ревност, когато са в един град, представете си какво ще стане, ако са на 2 часа път. Трябва малко повече доверие да се изгради между двамата, а за 10 месеца би трябвало да има поне някакво.

FuCKkK13
05-08-2013, 15:03
за доверието съм съгласна обаче да се говори наизуст за пари - не.. нито знаем нейното финансово положение,нито неговото .. вярно е,че болшинството студенти дори работят и учат едновременно,за да имат някой друг лев,но пък ако имат пари да се виждат не виждам проблем .. а и е на 15 - ако има добър успех може да взима стипендия и ако има желание с нея да ходи - ако я пуснат

HollyGolightly
05-08-2013, 15:07
Трудно ще ви е, но стига и двамата да сте готови да направите някои саможертви, има надежда.
Обаче този проблем с ревността, не толкова разстояниете, най-много да ви съсипе и двамата.

Ти не беше ли се оплаквала от него преди, и всички тук ти бяхме казали да го зарязваш, понеже до така степен те ревнуваше, че не ти даваше от вас да излизаш?

fakesmiles
05-08-2013, 19:12
Ще трябва да му имаш огромно доверие,приеми го!Независимо дали му имаш всичките пароли и т.н...
Както и той на теб,естествено.Това,че не е в студентски пък нищо не значи,ако някой иска да ти изневери,ходи го спри са казали хората.
Може да се получи,може и не,но винаги е по-добре да сте пробвали :)