PDA

View Full Version : Малко помощ с гримирането ?



shaunaa
05-08-2013, 14:15
Здравейте
Много бих искала да почна да си правя лек ежедневен грим и гледах клипчета, но не мога да разбера какви продукти си слагат и защо. По принцип рядко ми излизат големи забележими пъпки, а имам съвсем малко черни точки. Тена на лицето ми е по-тъмен, имам кафяви очи и кожата ми е нормална, и имам кръгове под очите, които не си личат много, просто зоната под очите ми е леко по-тъмна. Гледах ето този клип http://www.youtube.com/watch?v=OSSDEV_tnNw и това момиче си слага доста продукти, слага няколко пъти нещо под очите и т.н. Вкъщи нямам с кой да говоря за гримове и реших да питам вас, ако някой може да ми обясни какво си слага момичето под очите и защо, дали не може да използвам примерно само единия продукт. Първото нещо което си слага мисля, че е нещо като избелите(или поне така си го преведох) за под очите, а после май си слага коректор и има ли значение кога се слага коректора преди или след ББ крема? А преди да си сложи сенки също си слага нещо върху клепача, какво е и за какво се използва ? И ако може да ми кажете и какви сенки бих могла да използвам за моя тен и къде да ги нанеса или поне някое клипче как се нанасят ?

granger
05-08-2013, 14:26
Първо си нанася крем , по принцип винаги е хубаво,когато слагаш грим върху лицето си преди това да нанесеш кремче за лице. Слага си и околоочен крем/ различен от този за 30+/ освежаващ. След това ти сирешаваш бб крем или фдт ще сложиш, просто не прекалявай и да - коректора след бб крема.
По принцип златисто/кафяво/по-земни и пастелни тонове биха отивали на тена ти,но слагай по малко,тъй като е ежедневен грим. https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQocMfHFsqmVXpTOTpZmgvI6R9_Au4--VLUkZxbhjjQXuTCxwK1Zw
нащо такова ми се върти из главата.
ако издиря подходящ клип ще ти постна.

FuCKkK13
05-08-2013, 14:27
за кръговете под очите - по-светъл коректор и после отгоре бб крем/фдт,а може и обратното,но гледай да няма рязка граница . .. преди сенките ( без да съм гледала клипа) според мен слага основа за грим - за да се задържат повече,цветовете да са по-наситени,да се обезмасли мястото,да не се събират на сгъвките .. сенки за твоя тен - продължавай да гледаш клипчета за момичета с по-тъмна кожа,начин на нанасяне също + много упражнения.. просто у вас изпробвай комбинации,слагай по различен начин ,за да разбереш кое ти отива и кое не

granger
05-08-2013, 14:35
Извинявам се за Офтопика : Мацката от клипа ми прилича на Меги.

shaunaa
05-08-2013, 16:53
Извинявам се за Офтопика : Мацката от клипа ми прилича на Меги.

Ако става дума за същата Меги, за която си мисля наистина има лека прилика

nor4eto99
05-08-2013, 17:42
Преди сенките, за да са по-издържливи и по-пигментирани, се слага основа за сенки. eyeshadow primer

granger
05-08-2013, 17:51
Ако става дума за същата Меги, за която си мисля наистина има лека прилика

Мегибум от форума :D
Иначе да- основата за сенки е хубаво нещо.

looney tunes
05-08-2013, 18:00
FuCKkK13 Не че нещо и аз съм фенка на Еминем, ама като ти видя аватара постоянно си мисля, че е момче и ми става странно като видя някакъв коментар свързан с гримирането... :D :)

FuCKkK13
05-08-2013, 18:07
хаха,не съм момче,не се притеснявай 8-)

shaunaa
05-08-2013, 20:23
Благодаря ви :)