PDA

View Full Version : Кой смартфон да избера?



horror_maniac
05-08-2013, 18:03
Харесват ми два телефона и се чудя кой от двата да избера.Sony Xperia Sola или Samsung Galaxy Ace 2?Като цяло...търся нещо изгодно и с андроид.И двата отговарят на изискванията ми.Кажете ми кой е по - добър.Някой, който ги е ползвал, моля да сподели.Може да предлага и др. телефони - до 350лв да са и задължително с андроид!

OoVasKoO
05-08-2013, 18:33
И двата са почти еднакви. Асе 2 има повече RAM, но Сола е с по-добър процесор. Аз бих избрал Сола.

desi.ivanova
05-10-2013, 15:58
И двата са почти еднакви. Асе 2 има повече RAM, но Сола е с по-добър процесор. Аз бих избрал Сола.

+1

Kamikazeto
05-12-2013, 16:19
ще ти кажа една мъдрост: не ти трябва андроид.. достатъчна ти е една слушалка и айпод тъч втора ръка и си готов..

MaGuSs
05-12-2013, 23:42
ще ти кажа една мъдрост: не ти трябва андроид.. достатъчна ти е една слушалка и айпод тъч втора ръка и си готов..

Ври са скрийш някъде :D

.Beez
05-13-2013, 13:17
ще ти кажа една мъдрост: не ти трябва андроид.. достатъчна ти е една слушалка и айпод тъч втора ръка и си готов..

Хах, iOS е най-умрялата операционна система след Symbiam дето няма меню и мултитаск, +1 за Ace 2

anonymous895156
05-13-2013, 16:38
Най-добрата ОС е Windows Phone 8. Препоръчвам ти вместо някой от тези да си вземеш Nokia Lumia 620 (маркета има над 130 000 безплатни приложения)

xXxAngerfisTxXx
05-13-2013, 16:40
Най-добрата ОС е Windows Phone 8. Препоръчвам ти вместо някой от тези да си вземеш Nokia Lumia 620 (маркета има над 130 000 безплатни приложения)

:razz: виц ли каза ???

MaGuSs
05-13-2013, 16:57
:razz: виц ли каза ???
Наистина тези много си вярват... :D

xXxAngerfisTxXx
05-13-2013, 17:03
нали съм барал Пумия 610 ли кво беше... пък имам Xperia S... първото нещо което казах с тва меню със шарени квадратчета беше - бахти грозотията :D пък кви игри има - тетрис. И страда от синдрома на айфон - може да се праща и получава чрез блутут само от уиндоус телефон. ANDROID rlz ;) и iOS-а е добър, щото има игри като на андроид. Ама тия боклуци с уиндоус. Някви 4 ядрени на 1.8, и закво ? За да подкара Doodle Jump :lol:

OoVasKoO
05-13-2013, 17:05
Android FTW!

anonymous895156
05-13-2013, 17:40
Nokia Lumia 610 е с WP 7.5, 620 е с WP 8. Личи си, че сте пипали само Андроид телефони и затова само тях хвалите. Точно пък тва е най-забиващата ОС на всички времена.
http://www.windowsphone.com/en-us/store вижте само какво представлява маркета на windows phone, не да ми говорите наизуст.

xXxAngerfisTxXx
05-13-2013, 17:44
Nokia Lumia 610 е с WP 7.5, 620 е с WP 8. Личи си, че сте пипали само Андроид телефони и затова само тях хвалите. Точно пък тва е най-забиващата ОС на всички времена.
http://www.windowsphone.com/en-us/store вижте само какво представлява маркета на windows phone, не да ми говорите наизуст.
Пипал съм и Symbian, iOS 6 на iphone 4s, и около 10 телефона с андроид, и само тая лумия. Забивала тя :D Ако не беше най-добрата нямаше 70% от всички мобилни у-ва да са с андроид

anonymous895156
05-13-2013, 17:47
нали съм барал Пумия 610 ли кво беше... пък имам Xperia S... първото нещо което казах с тва меню със шарени квадратчета беше - бахти грозотията :D пък кви игри има - тетрис. И страда от синдрома на айфон - може да се праща и получава чрез блутут само от уиндоус телефон. ANDROID rlz ;) и iOS-а е добър, щото има игри като на андроид. Ама тия боклуци с уиндоус. Някви 4 ядрени на 1.8, и закво ? За да подкара Doodle Jump :lol:

http://archive.4plebs.org/foolfuuka/boards/tg/image/1367/26/1367266525402.jpg
1. Андроид наистина промива мозъци
2. Да критикуваш такъв уникален дизайн е повече от смешно
3. Виж маркета, всезнайко
4. Кой ти ползва блуутут
5. Иначе наистина - за децата андроид е идеален

anonymous895156
05-13-2013, 17:49
Пипал съм и Symbian, iOS 6 на iphone 4s, и около 10 телефона с андроид, и само тая лумия. Забивала тя :D Ако не беше най-добрата нямаше 70% от всички мобилни у-ва да са с андроид

Английският най-добрият език на света ли е? Тогава защо 70% от всички бизнес разговори се водят на английски? Защото се е наложила. И как се е наложила, моля ти се - откраднали са основното от iOS. Единственият им плюс пред многобройните им минуси е това, че имат безплатни приложения. Затова казвам, че за дечицата Андроид е най-подходящ. Но те защо да ползват смартфон?
Освен това Lumia 620 >>>>>>>>>>>>>>>>>> Lumia 610, която наистина си забива. Да обобщим: ти си правиш извод за андроид по работата му на най-скъпите телефони и извод за windows phone по работата му на най-най-най-бюджетния такъв телефон. Обективно.

xXxAngerfisTxXx
05-13-2013, 18:59
Ми да кой ти ползва блутут. Нека нокиата си го има, пък да не работи :lol: И тая нокия за кво въобще има процесор, като няма и една яка игра за уин мобайл ? Що всеки ден се продават по 350 000 нови андроид у-ва? Що най-добрите смартфони като Galaxy S3/S4, Sony Xperia Z, HTC One са с андроид ? HTC и Xperia преди бяха с уин, ся що са на андроид и са супер продавани ? Ако WM беше толкова добър, дали самсунг нямаше да минат на него ? Само нокииките които след N95 8GB станаха пълни боклуци. Имал съм N95 Symbian s60v3 и доволно ме изкара 4 години. А за безплатните приложения си имам Blackmarket и мога да тегля платени безплатно.

yoLo0
05-13-2013, 19:23
Ace 2
+1

Kamikazeto
05-13-2013, 19:45
нямам нищо против андроид, аз самия имам телефон с андроид, но като цяло не съм доволен. основно защото официалния софтуер който може да се сложи без разни буутове е адски нисък, и независимо каква ти е версията на андроида рано или късно почва да забива (не само ебаните телефончета). Айпода го имам предвид като по-евтин вариант защото се продават много втора ръка, а една нокия слушалка никога няма да ти изнавери...както би могъл един андроид или какъвто и да било смартфон..те просто дават удобство..та кво да кажа всичко тва е въпрос на избор, но аз повече не бих си взел андроид, и не мисля че да дадеш повече от 600лв за телефон е смислена инвестиция..даже напротив (:

anonymous895156
05-13-2013, 19:49
Ми да кой ти ползва блутут. Нека нокиата си го има, пък да не работи :lol: И тая нокия за кво въобще има процесор, като няма и една яка игра за уин мобайл ? Що всеки ден се продават по 350 000 нови андроид у-ва? Що най-добрите смартфони като Galaxy S3/S4, Sony Xperia Z, HTC One са с андроид ? HTC и Xperia преди бяха с уин, ся що са на андроид и са супер продавани ? Ако WM беше толкова добър, дали самсунг нямаше да минат на него ? Само нокииките които след N95 8GB станаха пълни боклуци. Имал съм N95 Symbian s60v3 и доволно ме изкара 4 години. А за безплатните приложения си имам Blackmarket и мога да тегля платени безплатно.

Самсунг е хардуерът, на практика те произвеждат тялото. Андроид е това, което ги продава.
Защо според теб Нокия не минаха на андроид?
htc продължават да произвеждат windows phone телефони, защото в тях е бъдещето.
Това с игрите е показателно за глупостта ти. HTC One нямаше ли да бъде също толкова добро устройство, ако беше с wp или ios? Защо изобщо са ви притрябвали 1 000 000 приложения, като дори няма да ги ползвате?
Посочи ми предимствата на Андроид пред Windows Phone, които не засягат броя на приложенията в маркета. (което пак е глупост, защото всички основни приложения, които се ползват ежедневно, а не се трият след 1 ден, ги има в wp маркета, плюс останалите 135 000)

MaGuSs
05-13-2013, 19:57
Щом Google седи зад Android какво да говорим за смешния WindowsM или iOS ве хора ?

.Beez
05-13-2013, 20:03
http://i.ebayimg.com/t/Samsung-Galaxy-S4-GT-I9500-16GB-White-Frost-Unlocked-GSM-13MP-/00/s/MTIwMFgxNjAw/z/3KgAAMXQ01dRdutW/$T2eC16Z,!zoE9s5ngLcbBRdutW(TT!~~60_57.JPG

Не се колебай :D това е най-добрия телефон и Самсунг този път си го доказаха, е все пак Xperia Z и HTC One не са лоши но самсунга му давам първо място, пък и ако ви е интересно и имате време : http://www.youtube.com/watch?v=Da-0zLM4uac

xXxAngerfisTxXx
05-13-2013, 20:08
всичко зависи от това закво си ползваш телефона. Аз го ползвам за игри, интернет, скайп, разговори и вайбър. Уиндоуса едва ли могат да му се правят разни модове, щом един блутут не работи. И да, купуваш си примерно смарт с андроид за 200 лева нисък клас. Ръгаш Cyanogenmod 10.1 и си с Android Jelly Bean 4.2.1, демек си на последно софтуерно ниво, само тъпия ти хардуер те спъва. Модове за андроид и разни приложения ли, лаунчъри ли всеки може да прави. Купуваш си примерно Sony Xperia X8, слагаш ROM от HTC Wildfire S, и все едно имаш Wildfire S... отключваш буутлоудъри, флашваш си... На уина ко можеш ? да инсталираш и деисталираш разни "яки" преложения ? :lol:
Предимства
- изключително красив и удобен интерфейс.
- стабилност при работа (бавен бил... аз сонито съм го карал месез и 3 дена без рестарт и нито ми е бавил нито забил)
- единствената ОС, която си регулира сама РАМ паметта. Пускаш тежка игра и автоматично маха приложения които си използвал рядко, и ако често включваш дадени приложения, примерно 5-6 пъти на ден, ти стоят в рам паметта с цел по-бързо стартиране
- най-бързоразвиващата се ОС
- единствената ОС, с която мобилните игри имат графика като на съвременен компютър
- най-масовата ОС в момента
- най-много мобилни устройства ползват андроид
- единствените телефони като Galaxy S4 по-мощни от някои съвременни компютри ползват андроид... и имат повече функции и опции от Windows 7 Ultimate... кво повече ?

.Beez
05-13-2013, 20:11
всичко зависи от това закво си ползваш телефона. Аз го ползвам за игри, интернет, скайп, разговори и вайбър. Уиндоуса едва ли могат да му се правят разни модове, щом един блутут не работи. И да, купуваш си примерно смарт с андроид за 200 лева нисък клас. Ръгаш Cyanogenmod 10.1 и си с Android Jelly Bean 4.2.1, демек си на последно софтуерно ниво, само тъпия ти хардуер те спъва.
Предимства
- изключително красив и удобен интерфейс.
- стабилност при работа (бавен бил... аз сонито съм го карал месез и 3 дена без рестарт и нито ми е бавил нито забил)
- единствената ОС, която си регулира сама РАМ паметта. Пускаш тежка игра и автоматично маха приложения които си използвал рядко, и ако често включваш дадени приложения, примерно 5-6 пъти на ден, ти стоят в рам паметта с цел по-бързо стартиране
- най-бързоразвиващата се ОС
- единствената ОС, с която мобилните игри имат графика като на съвременен компютър
- най-масовата ОС в момента
- най-много мобилни устройства ползват андроид
- единствените телефони като Galaxy S4 по-мощни от някои съвременни компютри ползват андроид... и имат повече функции и опции от Windows 7 Ultimate... кво повече ?


Той си го каза :D +1

Kamikazeto
05-13-2013, 20:23
всичко зависи от това закво си ползваш телефона. Аз го ползвам за игри, интернет, скайп, разговори и вайбър. Уиндоуса едва ли могат да му се правят разни модове, щом един блутут не работи. И да, купуваш си примерно смарт с андроид за 200 лева нисък клас. Ръгаш Cyanogenmod 10.1 и си с Android Jelly Bean 4.2.1, демек си на последно софтуерно ниво, само тъпия ти хардуер те спъва. Модове за андроид и разни приложения ли, лаунчъри ли всеки може да прави. Купуваш си примерно Sony Xperia X8, слагаш ROM от HTC Wildfire S, и все едно имаш Wildfire S... отключваш буутлоудъри, флашваш си... На уина ко можеш ? да инсталираш и деисталираш разни "яки" преложения ? :lol:
Предимства
- изключително красив и удобен интерфейс.
- стабилност при работа (бавен бил... аз сонито съм го карал месез и 3 дена без рестарт и нито ми е бавил нито забил)
- единствената ОС, която си регулира сама РАМ паметта. Пускаш тежка игра и автоматично маха приложения които си използвал рядко, и ако често включваш дадени приложения, примерно 5-6 пъти на ден, ти стоят в рам паметта с цел по-бързо стартиране
- най-бързоразвиващата се ОС
- единствената ОС, с която мобилните игри имат графика като на съвременен компютър
- най-масовата ОС в момента
- най-много мобилни устройства ползват андроид
- единствените телефони като Galaxy S4 по-мощни от някои съвременни компютри ползват андроид... и имат повече функции и опции от Windows 7 Ultimate... кво повече ?


съглсен съм с повечето, но пич това с цианоген мода за нисък клас телефон с андроид не е така. дори и да имаш последната версия на андроид, да яко е, ма ти забива хахаха..тва да ти баца як андроид не е толкова нискобюджетно колкото изглежда (:

dem0to
05-13-2013, 21:03
Аз имам подобен въпрос и затова реших да го задам тук! Чудя се кой смартфон да избера Samsung Galaxy Ace 2 или Iphone 4s цената е горе/долу еднаква И какви са предимствата на телефоните?

anonymous895156
05-13-2013, 21:07
Аз имам подобен въпрос и затова реших да го задам тук! Чудя се кой смартфон да избера Samsung Galaxy Ace 2 или Iphone 4s цената е горе/долу еднаква И какви са предимствата на телефоните?

Еднаква? wtf
Трябва да става дума за S 2
Препоръчвам ти силно айфона

OoVasKoO
05-13-2013, 21:11
как може да сравняваш ace 2 и iphone :D хахахаахаха
и S 2 да е все тая
аз съм за айфона

xXxAngerfisTxXx
05-13-2013, 21:11
Аз имам подобен въпрос и затова реших да го задам тук! Чудя се кой смартфон да избера Samsung Galaxy Ace 2 или Iphone 4s цената е горе/долу еднаква И какви са предимствата на телефоните?

и аз бих избрал айфона, само щото е висок клас

dem0to
05-13-2013, 21:22
Ако може да изброите някой предимства на Iphon-а

MaGuSs
05-13-2013, 21:56
Ако може да изброите някой предимства на Iphon-а
Google

.Beez
05-14-2013, 19:54
Ейс 2 - просто е параметри и андроид / функции

horror_maniac
05-16-2013, 12:38
Не си спомням да съм казал: "препоръчайте ми нещо с Windows или iOS".Казал съм андроид.Почти всички казват, които са ползвали андроид, че тя е най - добрата OS.Познавам хора, които са ползвали и други операционни системи и казват, че андроида е най - добър.Така, че, пишете по темата, не да ми говорите тука - Windows е върха и да ми хвалите другите OS.Е, вече знам, че който и да купя от двата, ще е добър избор.Те са почти еднакви, както каза и някой от по - нагоре.Като дизайн и двата ми харесват.Така, темата вече не ми е нужна, който иска да я използва...

ccdesigns
05-20-2013, 14:26
И iOS и Windows Phone са ебахти простотиите. Като iOS не чак толкова. Ама Айфона продължава да не струва. Хубавото на iOS е, че е изключително опростена и за това и голяма част от хората си я купуват - не искат сложнотията на Андроида. С Андроида можеш да правиш къде къде повече работи. И хората, който си купуват Айфони, понеже им трябва прост смартфон, си ги купуват, понеже им трябва прост смартфон, а не понеже са най-доброто на пазара. Като цяло колкото пъти съм спорил с Епъл фенчета, единствения им аргумент срещу галакси с3 (защото до сега все с него го сравняваха) е, че Айфона е с по-удобна ОС и, че е от алуминий. Което реално наистина са +ве, но тези +ве не заслужават цена от 600-700 лева нагоре. Да не говорим, че след излизането на HTC One и Galaxy S4, iPhone 5 го закопаха в некоя бездънна мина. Откъдето и да се погледне.

Когато и да тръгна да споря с някое Епъл фенче, никога не ми изкарват свестни аргументи. Чувал съм даже, че от Епъл били гении, че са успяли на толкова слаб хардуер да подкарат без проблеми тежката iOS 6. Което да, може би наистина е добре. Поне докато не пуснеш някое малко по-тежко приложение и не му умре коня. И то става въпрос за телефон за 1300-1500 лева, че и нагоре, когато излезе. Виж, ако беше 600-700 лева друго щеше да се говори.

OoVasKoO
05-20-2013, 19:55
Абсолютно си прав човек. Впрочем в България цените са 2-3 пъти по-високи отколкото в чужбина.

Green Flamingo
06-02-2013, 18:39
аз искам да попитам (ако има някъде тема се извинявам предварително , но не мога да намеря специално за този телефон) какво мислите за HTC BUTTERFLY X920D?! спрях се на него, та се чудя дали си заслужава парите или има и по добър избор на пазара в момента?! Благодаря

koko95
06-03-2013, 18:21
Хах, iOS е най-умрялата операционна система след Symbiam дето няма меню и мултитаск, +1 за Ace 2
хах симбиана е чук операционна система, просто не се актуализира и затова не се използва. И симбиана има мултитаск, но не толкова добър, колкото на андроид и windows phone