PDA

View Full Version : Въпрос за безжичен интернет



EinGutesKind
05-08-2013, 20:01
Когато на телефона хвана нет по улиците и примерно си влезна в пощата, може ли някой друг да ми види паролата ... евентуално този, на който е нета/IP-то ... или това си е до конкретния телефон/компютър и няма как друг да ги види ... дано сте разбрали кво питам :D

anonymous908491
05-08-2013, 20:07
Зависи в коя поща, а abv може и дори твоя нет във вас да ползваш и пак да те хакнат.
Гледай да има 's' след http

prosto_chovek
05-08-2013, 20:25
Не, освен ако нямат кийлогър. Принципно паролите се записват на устройството, а не на IP адреса.

EinGutesKind
05-08-2013, 20:33
А, чудесно, мерси (sun)

prosto_chovek
05-08-2013, 20:50
Ти все пак гледай да не правиш някакви работи с пари през интернет през незащитени мрежи, защото колкото и да не записва пароли, изпратеният от теб сигнал през даденото ай пи, за да стигне до съответното място за разплащане, минава през сървър. А някои такива сайтове мисля, че ти пазеха ай пито. За фейсбук, гугъл и други такива нямаш проблем.

EinGutesKind
05-08-2013, 20:56
О, не, пари от интернет само с обяви в продавалник :cool:

prosto_chovek
05-08-2013, 20:57
Еми тогава гледай само някой да не ти наднича в телефона, докато влизаш тук там и нямаш проблеми. :D

EinGutesKind
05-08-2013, 21:00
То и да наднича, паролите са ми толкова дълги и осукани, че няма да разбере нищо :D

anonymous908491
05-08-2013, 21:02
Не, освен ако нямат кийлогър. Принципно паролите се записват на устройството, а не на IP адреса.

Манджа с грозде нали знаеш кога се казва.
За всички глупости, които успя да сътвориш говоря, защото нямаш дори едно вярно нещо.

prosto_chovek
05-08-2013, 21:05
Манджа с грозде нали знаеш кога се казва.
За всички глупости, които успя да сътвориш говоря, защото нямаш дори едно вярно нещо.

Искаш да ми кажеш, че паролите се съхраняват на IP то на рутера, от който точиш интернет ли?

anonymous908491
05-08-2013, 21:26
Искаш да ми кажеш, че паролите се съхраняват на IP то на рутера, от който точиш интернет ли?

Не е нужно да се съхранява нищо, това е поток, който се прихваща и се гледа. Кейлогъри са детски забавления, никой сериозен човек не би ползвал такъв, за да разбере нещо.

prosto_chovek
05-08-2013, 21:37
Не е нужно да се съхранява нищо, това е поток, който се прихваща и се гледа. Кейлогъри са детски забавления, никой сериозен човек не би ползвал такъв, за да разбере нещо.

Може, по друга част на инженерството съм, обаче си спомням как на времето на един точно с кейлогър му бяха свили малко лични данни и номер на кредитна карта.

NaOH
05-09-2013, 17:20
дрън дрън дрън дрън дрън, всички досега казахте камара глупости, които са в най-добрия случай частично верни.

В отворена мрежа всеки, който се е вързал за нея, може да запише паролата и/или бисквитката, която се предава при логване в някой сайт. Паролата е ясна, нея няма да я обяснявам. Бисквитката не съхранява парола, но съхранява информация за въпросния сайт и потребителя, който се е логнал в сайта. Всеки сайт, в който имаш акаунт и си се логнал с него, записва информацията в бисквитка. Копират ли тази бисквитка докато ти се логваш, могат да влязат в сайта с твоя акаунт, без да им трябва акаунта или паролата ти.
Защита срещу това е да използвате https:// във всеки адрес, макар че дори и това не ви помага особено, ако си имате работа с по-опитен "хакер".

Накратко, използвате ли отворена мрежа, сте незащитени и теоретично всеки може да ви открадне паролите.

Wax
05-10-2013, 06:23
Кийлогъри - ЛОЛ !

Информацията се предава към сървъра както казахте и сам той избира какво да запази и какво не.
А информацията може да се прихване от какъвто и да е медиум, стига да си вързан към интернет и да знаеш как. Друг е въпроса, че е безумно лесно това да стане с отворена мрежа. Да не говорим, че вече има и автоматизиран софтуер с такава цел.

EinGutesKind
05-10-2013, 09:21
Лошо :( дано няма такива ентусиасти

anonymous908491
05-11-2013, 12:55
дрън дрън дрън дрън дрън, всички досега казахте камара глупости, които са в най-добрия случай частично верни.

В отворена мрежа всеки, който се е вързал за нея, може да запише паролата и/или бисквитката, която се предава при логване в някой сайт. Паролата е ясна, нея няма да я обяснявам. Бисквитката не съхранява парола, но съхранява информация за въпросния сайт и потребителя, който се е логнал в сайта. Всеки сайт, в който имаш акаунт и си се логнал с него, записва информацията в бисквитка. Копират ли тази бисквитка докато ти се логваш, могат да влязат в сайта с твоя акаунт, без да им трябва акаунта или паролата ти.
Защита срещу това е да използвате https:// във всеки адрес, макар че дори и това не ви помага особено, ако си имате работа с по-опитен "хакер".

Накратко, използвате ли отворена мрежа, сте незащитени и теоретично всеки може да ви открадне паролите.

Я ми обясни кое съм написал и е глупост.
Бисквитките не са никакъв проблем, ако сайта изисква джава, ще ти разбия дори машина отвътре, ще се наложи да си купуваш нова.