PDA

View Full Version : Баланит или...



YOLO
05-08-2013, 21:21
От сутринта забелязах че като заголя пениса, от долу там където кожичка (като малко въженце) държаща цялата кожа за пениса ми е леко зачервено, не мога да определя точно какво е но е само едната страна. Не ме боли, нито ме сърби. Гледах из интернет за нещо такова и единственото на което попаднах което много ми прилича на моя случай е Баланит (http://zdravbadi.com/bolesti/bolesti/kojni-bolesti/1349-balanit-postit-i-balanopostit-simptomi-i-lechenie)

Пише че в по леки случай лесно може да се излекува с няколко промивки със соден разтвор. Кажете ми, първо има ли проблем ако си направя такава промивка и се окаже че не е това (тъй като не съм сигурен) и второ как точно се прави соден разтвор. Също така пише че ако е свързано с гъбична инфекция може да се лекува с Клотримазол. Имам го от преди така че въпроса ми е какво ще ме посъветвате, ще ми навреди ли да правя този соден разтвор и да се намажа с Клотримазол.

batkodoki
05-08-2013, 22:21
ВЪЗРАСТ?!

Не, промивките с лек алкален разтвор едва ли биха ти навредили.

vladyman
05-09-2013, 09:47
Не се лекувай по интернет. Като имаш някакво оплакване, отиди на доктор - в този случай уролог. Прегледа е 3 лева с направление, все ще ги преглътнеш.