PDA

View Full Version : Приятелят ми е хипохондрик, какво да правя?



airpump
05-08-2013, 20:30
Благодаря за мненията!

102
05-08-2013, 20:32
Ако можеш да го търпиш, що не.....

valdesbg
05-08-2013, 20:39
Ами.. когато се е случило.. вие вече сте заедно, според мен би било добре да го посрещнете заедно. Това ще е начин да си покажете че държите един на друг. Вече друг е случая ако срещнеш някой за първи път, който е хипохондрик.

В такава ситуация, аз бих останал до приятелката си, предполага се че я обичам и няма да я зарежа на първата бабуна. Но не бих започнал връзка с хипохондричка.

PullMeCloser
05-08-2013, 20:41
Уф, голяма драма, какво си се завайкала толкова... ако не ти бяха казали, че е хипохондрик, щеше ли да се чудиш дали имаш бъдеще с него?
В какво точно се изразяват 'състоянията' му?

prosto_chovek
05-08-2013, 20:42
Приеми го и бъди с него. Случило се е, когато вече сте били заедно. Ще се оправи, няма страшно. С трудностите връзките укрепват. :)

CharovnikaOtOz
05-08-2013, 20:44
първото което трябва да направиш е да замениш предписаните лекарства с някакви бонбони в същата форма (говоря сериозно), а това дали имаш бъдеще с него сама си преценяваш, всеки има някакви недостатъци но за един човек даден недостатък е приемлив за друг не

airpump
05-08-2013, 20:45
Благодаря за мненията!

PullMeCloser
05-08-2013, 20:52
Споко, свиква се. Майка ми е същата, постоянно има я тумор на мозъка, я белодробен рак, я някакви синдроми със странни имена, които нямат лечение. Постоянно ходи на изследвания, винаги се оказва, че всичко й е окей, скоро пак си намира нова болест и така.
Със сигурност през тази една година пак си е бил хипохондрик, но ти започваш да мислиш за раздяла след като лекар е потвърдил състоянието му. Тъпо е.

prosto_chovek
05-08-2013, 20:54
първото което трябва да направиш е да замениш предписаните лекарства с някакви бонбони в същата форма (говоря сериозно), а това дали имаш бъдеще с него сама си преценяваш, всеки има някакви недостатъци но за един човек даден недостатък е приемлив за друг не

Това ако е породено от някакви самовнушения. Тогава се задейства плацебо - ефектът, който по обратен път решава проблема. Обаче ако е нещо, породено от биологично разтройство, не бих я посъветвал да го направи.
Хипохондрията е нещо, което може да превъзмогне, когато види, че няма страшно в това да излезе навън и да пипа разни неща, създавай му предпоставки да се бори с това и му помагай. Това е най - доброто, което можеш да направиш.

girlwithblueeyes
05-08-2013, 20:55
Не бих зарязала гаджето си заради нещо подобно
А това не е ли нещо като ОКР ?

pifiella
05-08-2013, 21:00
Добре,че е хипохондрик,а не некрофил,примерно.

PullMeCloser
05-08-2013, 21:06
Не бих зарязала гаджето си заради нещо подобно
А това не е ли нещо като ОКР ?

Друго е ОКР. Бъркаш се заради миенето на ръцете май.

prosto_chovek
05-08-2013, 21:11
Хипохондрията в общи линии е страх от болести. Човек изпитва панически ужас от всяко нещо, което възприеме като заплаха за собственото си здраве, било то мръсотия, вируси, ръждиви пирони, както и ухапвания от животни, мръсен въздух и прочее. Ако не се помага на такъв човек, може да си самонавие някоя страшна болест и да се разболее от нещо на нервна почва, оттам да се побърка и да има дори фатален изход в най - тежките случаи. Но ако има кой да го убеждава в това, че няма страшно и да е до него, да си пие лекарствата и да не се подлага в много стресови ситуации, може да се възстанови до 100%.

airpump
05-08-2013, 21:14
Благодаря за мненията!

prosto_chovek
05-08-2013, 21:27
Не му давай да чете медицинска литература. Така ще си открие много неща, които всъщност няма. Не е доживот, зависи как се процедира. Може би нещо малко крайно, но може пък да проработи. Той намира от какво да се оплаче, примерно, одраскал се е на пирон. Вземи пирона и му покажи как и ти се одраскваш, обаче леко. И му кажи, че каквото и да става, сте двамата заедно. Би трябвало да се шокира от това и да претръпне спрямо оплакването си, като го види за друг човек, който му е близък. Ще има смесени чувства и може да измести акцента от страха към някаква зараза на обърканост и това да намали плахостта му. Разсъждавам от гледна точна шоковата психология - неочаквано нещо разсейва човек от моментния му проблем. :)

girlwithblueeyes
05-08-2013, 21:30
ОКР -то не се състои само в миене на ръцете
Наскоро гледах едно предаване и там имаше една жена с ОКР която се страхуваше да не хване рак
Друг мъж пък го беше страх че с мисли ще предизвика земетресения и всякакви други подобни

pifiella
05-08-2013, 21:37
Той намира от какво да се оплаче, примерно, одраскал се е на пирон. Вземи пирона и му покажи как и ти се одраскваш, обаче леко. :)

А,ако пиронът е ръждив още по-добре.Ще си седят заедно и в спешното.

prosto_chovek
05-08-2013, 21:39
А,ако пиронът е ръждив още по-добре.Ще си седят заедно и в спешното.

Не бе, говоря ако няма реална опасност за здравето й :D Виж, че казва, че се притеснява за неща, които не представляват опасност.

pifiella
05-08-2013, 21:42
Не бе, говоря ако няма реална опасност за здравето й :D Виж, че казва, че се притеснява за неща, които не представляват опасност.

Знам,ама е забавно.Даваш й съвети как да се дере с пирон зарди него,а той сигурно после няма да я пипне,защото ще се е "заразила" с бяс :D

prosto_chovek
05-08-2013, 21:46
Знам,ама е забавно.Даваш й съвети как да се дере с пирон зарди него,а той сигурно после няма да я пипне,защото ще се е "заразила" с бяс :D

Бях чел за подобна ситуация, в която човек го беше страх от някакви насекоми. И само да види въпросната твар, изпада в неописуем ужас и паника. И един ден излиза в някакъв парк с някакво момиче, мисля, че му беше роднина, вижда въпросното нещо, започва да трепери, при което момичето хваща насекомото и го изяжда пред него. Човекът застава като вцепенен, започва да се смее безконтролно за някакви секунди, след което е в нещо като малък психически шок и поглед в необозримото, но от този момент нататък няма регистриран случай на панически пристъп в следствие на това, че е видял въпросното нещо.

umri
05-08-2013, 21:47
Приятелят ми отиде на специалист и установиха, че е хипохондрик. Хипохондрия се характеризира с необоснована загриженост и дори маниакален страх за собственото здраве и нереалистичното убеждение, че физическите белези и симптоми сочат сериозно соматично заболяване, въпреки рационалните уверения, че не съществува подобна болест, най-вече притеснения за наличието на сериозно заболяване. Често се наблюдава дори когато лекар е прегледал страдащия от хипохондрия и го е уверил, че опасенията му са неоснователни или неадекватно пресилени.
Назначиха му да пие някакви лекарства. Имам ли бъдеще с този човек? Вие как бихте постъпили?
Аз много го обичам приятелят ми, заедно сме от година... просто не мога да си представя живота без него, но неговите панически състояния, че му има нещо, постоянно да ходи по лекари, да мисли, че е болен неоснователно- това ме побърква!
Съквартирантът е така. Става смях на негов гръб, ама е дразнещо понякога. Еми.. всеки път, като се разболееш, ще бяга от теб, като че си чумава, за да не го заразиш. Ако си ок с това - ок, ако не.. си решавай.

anonymous708973
05-08-2013, 21:47
Добре,че е хипохондрик,а не некрофил,примерно.

Да живее оптимизмът!

Не бих била с такъв човек. Хипохондрията далеч не е мъжко качество и постепенно с това вайкане като дърта бабичка ще ме отблъсне от себе си.

П.П. Относно горното - трябва да видиш как се разпитват студенти по медицина дали се умира от ухапване от хамстер. Весело е.

Chacho
05-09-2013, 07:18
Можете да пробвате с психоаналитик.

azetomazeto5
05-09-2013, 08:15
Аз много го обичам приятелят ми, заедно сме от година... просто не мога да си представя живота без него!

Като го обичаш какво те спира, за любовта няма граници! Спри да мислиш така , и помагаи наприятеля си. Оставиги тези чипсояди, където само плюят из форумите, за мнения.


И аз съм така, както приятеля ти, само, че при мен се дължи на лоши и натрапчиви мисли. Които се опитвам да премахна от година вече. И скоро ще стане защото съм силен :)

Deadlock
05-09-2013, 08:57
Aко го обичаш, бъди до него и точка. С психолог, време и подкрепа ще се справи.
Ако ли не, напусни го така, че да не разбере, че е заради хипохондрията. Много е важно за неговото отношение към себе си!

И, бтв, не е психично болен и няма да се предаде на поколенията ви и такива страшно звучащи неща. Не е толкова голяма работа.

Chacho
05-09-2013, 09:06
Чудно ми е като хипохондрик как приема диагнозата хипохондрия.

Violenza
05-09-2013, 09:10
Аз съм полухипохондричка. :D

Остави го, не го обичаш. Ако въобще имаше нещо към него, нямаше и през ум да ти минат нещата, които си писала.

kalpazanka
05-09-2013, 10:26
Знам,ама е забавно.Даваш й съвети как да се дере с пирон зарди него,а той сигурно после няма да я пипне,защото ще се е "заразила" с бяс :D

Тетанус от пирон може да лепне /наистина!/. За бяс трябва ослюняване от животно.

Chacho
05-09-2013, 10:30
За бяс трябва ослюняване от животно.

Някои хора на улицата ме карат да се колебая в това. :D