PDA

View Full Version : Как да разкараме ДЕЛИКАТНО досадните свалячи?



PimKie
05-09-2013, 07:34
Заглавието на темата си казва всичко, но още веднъж - как да покажем на някого, че не се интересуваме от него, без да нараним чувствата му?

Just a dreamer..
05-09-2013, 08:18
Кажи му го директно..
Добави и старото клише ,,нека си останем приятели"

XoXo

LadyDi
05-09-2013, 08:26
Добави и старото клише ,,нека си останем приятели"

Srsly?
http://26.media.tumblr.com/tumblr_lpfq2dzlha1r0mexno1_500.gif

Ако искаш наистина да разкараш някого, никога не използвай тези думи.

Chacho
05-09-2013, 08:38
XoXo

Тва значи "целувки", нали знаеш? Колкото искаш да пращаш целувки на непознати, толкова искаш да си останеш приятел с някой, на който си казала "нека си останем приятели".

Авторке, ако искаш да те разберат и оставят намира, и същевременно да не лицемерничиш, казвай нещата директно в очите. Ако някой реагира тъпо, проблемът е в неговата глава, не в твоята постъпка. И дори тези хора ще го приемат по-добре от шантажирането, макар и да не го покажат.

Ninitoo
05-09-2013, 08:44
Няма деликатен начин - за жалост аз го разбрах по трудния начин . Просто се държиш студено и ако все пак продължава да досажда и още не се е усетил , че няма да му излезе късмета с теб - е тогава щеш не щеш трябва да влезеш в ролята на коравосърдечната кучка сърцеразбивачка . И в никакъв случай , ама никакъв не му казвай че нямаш нищо против да си пишете но нищо повече- просто недей , защото ще продължи да досажда - отново го разбрах сама за жалост .

Just a dreamer..
05-09-2013, 08:56
Srsly?
http://26.media.tumblr.com/tumblr_lpfq2dzlha1r0mexno1_500.gif

Ако искаш наистина да разкараш някого, никога не използвай тези думи.

Така няма да звучи чак толкова грубо ^^

Just a dreamer..
05-09-2013, 08:59
Тва значи "целувки", нали знаеш?

*целувки и прегръдки :3

LadyDi
05-09-2013, 09:12
Така няма да звучи чак толкова грубо ^^

Така оставяш впечатление, че не искаш да губиш човека. Което дори и да е така, е некоректно спрямо него, защото той ти е разкрил чувствата си и да лицемерничиш с "нека да си останем приятели" е грозно.
Звучи като "Хей, никога няма да спя с теб, но това не пречи да ме гледаш отстрани и да ми се възхищаваш влюбено".

complicated_
05-09-2013, 09:18
Аз обикновенно на такива досадници казвам,че си имам приятел .. даже и в момента да нямам ;дд

LadyDi
05-09-2013, 09:55
Аз обикновенно на такива досадници казвам,че си имам приятел .. даже и в момента да нямам ;дд

Това не за всеки е достатъчен повод да те остави на мира.
Рицарите на бели коне, дето не задяват заетите моми, свършиха отдавна.

girlwithblueeyes
05-09-2013, 09:58
Казва м си го в прав текст и нищо повече

Това с -Да си останем приятели
Е супер лицемерно и ако някой ми го каже най-много да му тегля една майна

Just a dreamer..
05-09-2013, 10:00
Казва м си го в прав текст и нищо повече

Това с -Да си останем приятели
Е супер лицемерно и ако някой ми го каже най-много да му тегля една майна

А ти какво би казала за да не го нараниш?

LadyDi
05-09-2013, 10:06
А ти какво би казала за да не го нараниш?

Няма начин да отхвърлиш някой, влюбен в теб, без да го нараниш. Чичо ви Веско Маринов хубаво го е изпял: "знай, единият обича, малко повече обича и до гроба го боли".
Въпросът е не да не нараниш, а да не обидиш излишно. Време е да схванете разликата.

kalpazanka
05-09-2013, 10:14
Звучи като "Хей, никога няма да спя с теб, но това не пречи да ме гледаш отстрани и да ми се възхищаваш влюбено".

Аз съм съгласна на тоя вариант :lol:


Рицарите на бели коне, дето не задяват заетите моми, свършиха отдавна.

:D :D :D :D :D


Аз си действам по метода на мълчаливия отказ. Винаги проработва. :) Няма чак такива безмозъчни мекотели, които да се влачат ранени по пода с години.

girlwithblueeyes
05-09-2013, 10:16
Лейдито е права няма как да не го нараниш но е много по лошо това да лицемериш

Chacho
05-09-2013, 10:19
Има шанс да не го нараниш, ако кажеш, че няма да останете приятели. И тва е в случай, че той разбере, че все още има шансове. И после пак тряа да го отрежеш.

"Съжалявам, но просто не те харесвам", е много по-добър отговор.

girlwithblueeyes
05-09-2013, 10:22
Като цяло и аз бих казала същото . Но отсрещната страна винаги ще се почуства наранена и отхвърлена . Каквото и да й кажем .

LadyDi
05-09-2013, 10:24
Като цяло и аз бих казала същото . Но отсрещната страна винаги ще се почуства наранена и отхвърлена . Каквото и да й кажем .

Да, затова ви казвам.
Бъдете си директни, кажете, че не го харесвате и не желаете да сте заедно. Не оставяйте вратички за надежда и със сигурност, не обиждайте и не бъдете груби. Това е "деликатното" отрязване.

xXxPETYAxXx
05-09-2013, 18:19
Директно му казваш, особено щом е от досадните типове.

П.П: Всеки знае, че "можем да си останем просто приятели" си е баш рязане, едва ли има някой, който да не го схваща. Така че при по-малко досадните наистина би свършило работа, ама с настоятелните, които в повечето случаи (се правят, че)не разбират от намеци трябва по-категорично.

feikk
05-09-2013, 18:50
Тотален игнор и еднозначно отговаряне. Накрая винаги им писва като видят до колко съм незаинтересована. Не мисля, че някой до сега по този начин ми се е обидил. Аз също не обснявам, че имам приятел. Както казаха по-горе отдавна тва не е причина, за да те остави някой намира. Просто се правя на луда. Нетърпимо луда. 8-)

KostenurkataSpindi
05-09-2013, 18:59
Що не ги връткаш всичките така ще е по яко

gabi_94
05-09-2013, 19:00
Аз колко съм обяснявала, че съм влюбена, че имам приятел, досадниците това не ги грее хич... Затова според случая и човека, но все пак е по-добре да обясниш, че усещаш някакво привличане от негова страна към теб, но не е двустранно... Иначе казано, не го харесваш. Принципно аз не отговарям като ми пише някой досаждащ и ако прекалява отговарям иронично и гадно (знам, че не е мн готино, ама то писва..като не разбират от намеци..).

HollyGolightly
05-09-2013, 19:45
А защо трябва да е деликатно? Когато някой не ти е приятен и нямаш намерение да бъдеш с този човек, по какъвто и било начин, просто си му го казваш и толкова. Няма смисъл да се увърта.

gabe
05-09-2013, 19:47
Има само един начин. Намери някой много як приятел, ама много як, да е с адски дебели бицепси и голяма гръдна обиколка. Прати го да си поговори с тоя, дето ти досажда, и ще видиш как ще се разкара. Ако просто му говориш, той още повече ще се настърви и ще те дразни, даже ще изпитва удоволствие от това.

LadyDi
05-09-2013, 19:48
Има само един начин. Намери някой много як приятел, ама много як, да е с адски дебели бицепси и голяма гръдна обиколка. Прати го да си поговори с тоя, дето ти досажда, и ще видиш как ще се разкара. Ако просто му говориш, той още повече ще се настърви и ще те дразни, даже ще изпитва удоволствие от това.

http://media.tumblr.com/tumblr_m6wqg0GP8I1r4vgwb.gif

Sure... do that...

ledenakrasota
05-09-2013, 19:56
Който не разбира, че му се дава възможност да се отдръпне дипломатично, просто го получава директно. :)

sneering
05-09-2013, 20:11
Винаги съм се чудел на умението на някои хора,след като им се отказва да продължават..С какви болни амбиции го правят,интересно ми е какво им се върти в главата след тотално отрязване примерно.

nosferatu23
05-09-2013, 20:32
Винаги съм се чудел на умението на някои хора,след като им се отказва да продължават..С какви болни амбиции го правят,интересно ми е какво им се върти в главата след тотално отрязване примерно.

Що си мислиш че всеки винаги иска да се сваля щом пише закачливи съобщения , цялата работа е че може да иска да тества реакцията :smt023 Мноо е яко да им се дигне самочувствието че са специално избрани и ги зарибяват и т.н. а то да е тъй да се каже като заигравка а всъщност да са големи шматки :smt023 Що само момичетата ли могат да се заиграват и да се кефят на тва , не мноо ясно :smt023 Има такива с приятели ама все пак висят по цял ден във форума и си ляфат на мноо интересни теми без приятелите им да знаят :smt023 Примерно ти като се усмихваш винаги на брадясалата леля с рунтава козина в магазина до блока ти , искаш ли да я опраиш :?: Не :smt023 Или да мухаха :smt077 Схвана го де :smt023

valdesbg
05-09-2013, 20:55
Не мисля че трябва да е деликатно щом са досадни. Всъщност аз съм почитател на директния подход, без да се спестяват някакви неща. Нека човека знае че досажда и следващия път да си оправи подхода. Щото иначе е кофти.

psychopath
05-09-2013, 23:03
досадните свалячи трябва да бъдат разкарвани НЕделикатно! : )

PimKie
05-11-2013, 14:09
Благодаря за отговорите. Доста помогнахте :)