PDA

View Full Version : Нуждая се от мнение. Аз ли греша?



sun4e
05-09-2013, 13:25
Здравейте! :)
Малко по-различен е моя проблем. Напоследък все по-често се питам аз ли греша някъде и не възприемам нещата правилно или какво? Имам нужда от нечие друго мнение.
Да започнем с това, че съм с моето момче от 1 година и 4 месеца и мога да кажа, че той определено ме обича, както и аз него.Той е изключително спокоен и балансиран, не се шматка нон стоп, няма скандали, няма разправии, обича си ме и това е. Важно е да уточня, че уча в друг град и ни делят 200 км, прибирам се на 2-3 седмици или той идва при мен и успяваме да се справим (поне така си мисля). Къде е проблема? Еми проблема е, че много неща ми липсват и много осезаемо започвам да го усещам. След предишните ми преживявания исках и търсех спокойствие и го намерих в крайна сметка. НО вече след година с него няма никаква (айде да кажем почти никаква) тръпка във връзката ни. Той не е инициативен и всичките планове аз ги правя (а, усещам, че не съм няква властна такава и да измислям все аз) идва ми в повече аз да определям всичко... Неговото разбиране е, че щом съм до него това му стига и не трябва аз нищо да правя, а просто да съм си до него и туй то... това му стигало.. С течение на времето някак си като нищо не правя и смисъла на тая връзка ми се губи някъде... А пък и да направя нещо (примерно изненада, подарък) той много ще се зарадва, ама ще ми каже, че на него му е трудно да избира и да прави такива неща и няма и аз нужда да правя вече, щото нали съм си с него и той знаел, че го обичам. Наистина много го обичам, ама с това негово разбиране всичко отива по дяволите... А пък наистина ме обича много и ми се радва много и ми е едно спокойничко с негооо... и в следващия момент се чувствам някакво тъпо, щото всичко аз трябва да правя. Понякога имам чувството, че е като детенце или ,че аз съм мъжа в тая връзка. Много ме дразни като стане такъв и чак ми става гузно на съвестта, че понякога искам един вид да си ме глези и гледа, а пък не съм такава дето ще чака наготово. Просто ми се иска да има мъж до мен и да знам, че мога да разчитам на него. Отстрани изглеждаме някакви щастливи за околните и той е такъв виждам го, но при мен не е така. Е, разбира се моментите, в които ми е добре с него са много, но тези други работи почват да ми тежат все повече..Спокойна съм с него, но не и ...... щастлива, а бях убедена, че двете неща някак си се сливат, ама явно не е така? На мен ли ми има нещо? Говорила съм с него и признава, че за някои неща греши, но промяната в него след разговорите ни е сякаш на сила, просо явно не е такъв. :[
Имам и друг въпрос и много ще се радвам на отговори. Ако някой започне да сваля момичето ви, да я кани да излизат заедно насам натам, да прави разни малки неща за нея и виждате, че тя не му отказва, какво ще направите? Правилно ли е в прав текст да й кажете да не излиза с него? И АКО й кажете да не излиза с него, а тя продължи да излиза, какво следва?

marin4itu
05-09-2013, 13:45
Четох, четох, стигнах до извода, че търсиш проблем там, където няма. И накрая като прочетох последния въпрос останах с впечатлението, че някой друг нов и интересен ти обръща внимание и понеже ти е скучно с твоя приятел, леееекичко започваш да му показваш, че има и други мъже около теб с цел да првокираш някаква емоция в него, било то и ревност, ей така, за да ти стане по-интересно.

girlwithblueeyes
05-09-2013, 13:50
Добре де защо просто не кажеш че връзката ви вече се изчерпала и си отекчена
По добре ще е вмесот да пишеш 1000 реда с обяснения и оправдания .Ясно е че си държиш неощ да се хванеш че връзката ви трябва да се разпадне . Аз дори не прочетох за някакъв конкретен проблем това че е по пасивен не е толкова лошо все пак в една връзак баланс трябав да има
А колкото за другото ако другото момче ти харесав по -добре кажи на гаджето си супер тъпо е да го караш да ревнува и в същото време да имаш някакви резерви към връзката ви .

sun4e
05-09-2013, 14:39
Четох, четох, стигнах до извода, че търсиш проблем там, където няма. И накрая като прочетох последния въпрос останах с впечатлението, че някой друг нов и интересен ти обръща внимание и понеже ти е скучно с твоя приятел, леееекичко започваш да му показваш, че има и други мъже около теб с цел да првокираш някаква емоция в него, било то и ревност, ей така, за да ти стане по-интересно.

Да, появи се друго момче, но това беше преди време и вече отмина всичко, а тогава не съм си мислела подобни неща, каквито сега си мисля нито съм искала да ревнува, просто така се получи. Сега може би наистина си внушавам затова се обърнах към вас...

sun4e
05-09-2013, 14:41
Мне, нищо не изпитвам към никой друг, това вече отмина, както казах. Беше ми интересно просто какво мислите по последния ми въпрос.

girlwithblueeyes
05-09-2013, 14:55
Ако беше сигурна във връзката си нямаше да се допитавш до нас . :)

feikk
05-09-2013, 17:00
Има момчета, които са просто такива. И не могат да се променят. Може би му е трудно да показва чувствата си, знам ли. Може така да е свикнал... по думите ти не изглежда лошо момче, но просто не си пасвате. Като искаш по-вълнуваща връзка - направи си я. Излизайте на различни места, прави му изненадите въпреки неговите "Не трябваше" и тнт... Все пак може да е и просто недосетлив. Моя приятел също има такива сходни черти и съм се примирила с това. Но открий всичко останало хубаво, което не кефи и не мисля, че нова ше ти е чак такъв тежък проблем.
Относно втория ти въпрос - всеки се увлича, важното е да не направиш грешка. Приемай го както искаш.

reallove4u
07-19-2013, 18:51
Ето го и моето мъжко мнение по темата Значи като четох това есе тук първото което ми хрумна беше "дали е любов" след като се допитваш до нас и се оплакваш Реално на пръв поглед момчето е добре за нещата които описваш Аз лично мисля че проблема е в теб явно някаква твоя предишна връзка ти е давала тези неща които сега ти липсват, но си я развалила Освен това ако наистина обичаше дадения човек истински щеше да си щастлива, а не да му търсиш пороците Трябва да се замислиш дали тази твоя връзка е наистина важна за теб и наистина искаш да я запазиш и какво ще правиш по нататък, но ако наистина това момче те обича по-добре не се отказвай от него От нещата които си написала разбирам също че наистина не си пасвате за което и ти трябва да се замислиш дали искаш да си с този човек но така или иначе вариантите са два Оставаш с него докрай и свикваш с характера му щом смяташ че те обича истински (но лично според мен дори и той да те обича ти него не го обичаш а просто си се превързала и свикнала с него ако е любов няма нужда да свикваш с нечии характер защото когато обичаш някой ти обичаш всичко в него и нещата които другите ги дразнят в този човек теб не те дразнят а ти обичаш неговите черти и всичко което той прави...) другият вариант е да намериш друг който наистина да обичаш и ти дава това от което имаш нужда... Но проблема е в теб убеден съм че търсиш в него нещо което си имала в друга връзка с някой друг а сега той не може да ти го даде, но това е нормално първата връзка изгражда идеала на всичко и винаги се връщаш към първият си път Това е лично мое мнение и аз съм минал през това надявам се поне малко да съм помогнал :) Успех :)

reallove4u
07-19-2013, 18:55
А относно втория въпрос ако видя някой да сваля моето момиче просто ще говоря с нея ще я попитам дали има чувства към него и въобще да не ме разиграва Няма да й забранявам да се вижда с него, но надали и ще й бъда гадже при положение че другото момче я сваля а тя му отвръща ... А ако и кажа да не излиза с него а тя продължи да го прави просто ще я оставя ...