PDA

View Full Version : Какво да ям в училище?



nocoment
05-09-2013, 17:13
Здравейте,
Предполагам има доста такива теми, но реших и аз да напиша една. Бях на 90 дневната диета, но в момента съм 7 клас и изпитите са ми след по-малко от две седмици и не искам да се изнервям допълнително с диети и затова я спрях, решена да я продължа след това. Въпроса е, че не искам да се тъпча с боклуци повреме на тези две седмици, а и попринцип, когато не съм на диета. Сутрин съм доста глада и не ми стига да хапвам само плод, а в училище не продават нищо здравословно, така че някакви идеи? :)

arsenalllbaby
05-09-2013, 17:20
Носи си сандвичи от вкъщи с пълнозърнест хляб, пък не пречи да си вземеш и един плод за междинна закуска, ако имаш повече часове през деня. : )

fizzyg
05-09-2013, 17:53
Хапвай у вас сутринта. Било то сандвич с пълнозърнест хляб или пък кисело мляко с овесени ядки и мед. И после голямото междучасие някакъв плод например,а ако си по-гладна - 50грама някакви ядки (ама без бирени фъстъци).

fuk.em
05-09-2013, 18:09
Здравейте,
Предполагам има доста такива теми, но реших и аз да напиша една. Бях на 90 дневната диета, но в момента съм 7 клас и изпитите са ми след по-малко от две седмици и не искам да се изнервям допълнително с диети и затова я спрях, решена да я продължа след това. Въпроса е, че не искам да се тъпча с боклуци повреме на тези две седмици, а и попринцип, когато не съм на диета. Сутрин съм доста глада и не ми стига да хапвам само плод, а в училище не продават нищо здравословно, така че някакви идеи? :)

Де се изнервяш с диети? Стига спазвахте диети, щом ви е неприятно. Мразите ли се?
До колкото разбрах, всъщност си спряла диетата, но искаш да се храниш здравословно?
Матурите в 7 клас, че какво толкова? Елементарни са, а скапаните даскали ги изкарват...
Състави си хранителен режим, според целите и го спазвай. На Великден пак ли отказа диетата, заради агнешкото?
Можеш да хапваш овесени ядки/мюсли сутрин и да си носиш плод/ове в училище, или каквато и да било храна, в кутия, в чантичката. Да не би де те е срам, че си носиш от вкъщи, че и такива ги има.. (doh)

BonnieandClyde666
05-09-2013, 18:24
Абе, деца, не сте ли много малки за диети?

Just a dreamer..
05-09-2013, 18:28
Баничката му е работата!

Който яде мазни банички,става здрав като бик!!

*сериозна съм

fuk.em
05-09-2013, 18:32
Баничката му е работата!

Който яде мазни банички,става здрав като бик!!

*сериозна съм

Сладък аватар :cool:
Тутманикът е по-добрият вариант.

tonssy
05-09-2013, 18:48
Де се изнервяш с диети? Стига спазвахте диети, щом ви е неприятно. Мразите ли се?
До колкото разбрах, всъщност си спряла диетата, но искаш да се храниш здравословно?
Матурите в 7 клас, че какво толкова? Елементарни са, а скапаните даскали ги изкарват...
Състави си хранителен режим, според целите и го спазвай. На Великден пак ли отказа диетата, заради агнешкото?
Можеш да хапваш овесени ядки/мюсли сутрин и да си носиш плод/ове в училище, или каквато и да било храна, в кутия, в чантичката. Да не би де те е срам, че си носиш от вкъщи, че и такива ги има.. (doh)

Тоочно.

sunrise221
05-09-2013, 19:07
е те туй е!

Colouring
05-09-2013, 19:26
Вместо само да се измъчваш с един плод, взимай си сандвич от вкъщи. Нито е срамно, нито нищо. Правиш си един сандвич с пълнозърнест хляб и сирене/кашкавал или там каквото си решиш и допълнително може да си хапнеш и плод, ако искаш. Аз лично не мога да ям преди училище , т.е веднага след ставане, затова и мисля, че сандвича от вкъщи е по-добър вариант.

Bloodlust
05-09-2013, 19:35
Според мен по-удачният вариант е у дома да хапнеш някакъв сандвич, овесени ядки и т.н. , а за училище да си вземеш плод. Иначе вариантите са много: сандвич от вкъщи, пълнозърнести солети/соленки/бисквитки. Отиди на щанда със здравословните храни и със сигурност ще си харесаш нещо. Има едно разтворимо мюсли, казва се *Здравословна чаша* подсладено със стевия, може да си го правиш в голямото междучасие. Също в Била продават разни свежи салати от маруля, зеле, краставици и т.н. Можеш да си приготвиш домашни power bar-ове подобни на Корни, но разбира се много по-здравословни. Има много варианти стига да ти се занимава. :)

girlwithblueeyes
05-09-2013, 19:37
Носи си сандвичи от вкъщи с пълнозърнест хляб, пък не пречи да си вземеш и един плод за междинна закуска, ако имаш повече часове през деня. : )
това

Muaythaifighter
05-09-2013, 20:50
лайна

strawberry88
05-09-2013, 20:53
Никой не спомена за суровите ядки.Аз постоянно ги ям в училище. 8-)

mi6eto942
05-09-2013, 21:20
Ами аз например минавам преди учлище,когато съм втора смяна или пък от предишният ден при първа,през някой от тез супермаркети и там има прясни салати и си взимам около 300 грама,което си е доста поне на мен ми идва в повече и си взимам кренвирш или нещо подобно и с тва си се наяждам досто добре и ти излиза около 2.50 лв. максимум. :)

FuckingFreak
05-10-2013, 06:31
^ По-добре да ям лайна, с извинение, отколкото кренвирши. Поне ще им знам произхода. Ако си мислиш, че ядеш месо, дооста се заблуждаваш. :)

ManuelaK
05-10-2013, 07:46
Сурови ядки, плодове, Активия с мюсли

mi6eto942
05-10-2013, 08:10
Аз обичам кренвирши и съм казала аз какво ям не задължавам никой да яде кренвирши

tonssy
05-10-2013, 10:04
Аз обичам кренвирши и съм казала аз какво ям не задължавам никой да яде кренвирши

Тя пита за здравословна храна. Кренвиршите са далеч от това определение.
Видях по-горе и Активия- това пък е една от най-големите заблуди. Да, вкусна е, но не ви помага с нищо, да си знаете.

BonnieandClyde666
05-10-2013, 10:06
^И аз съм на същото мнение за Активията! По-добре обикновено кисело мляко.

koshtramba
05-10-2013, 11:30
^ По-добре да ям лайна, с извинение, отколкото кренвирши. Поне ще им знам произхода. Ако си мислиш, че ядеш месо, дооста се заблуждаваш. :)

Не съм яла от около 7-8 години. В нас не се купуват изобщо подобни гадории.

anonymous708973
05-10-2013, 12:09
Авторке, купи си една от онези кутии за обяд с разделения - струва 3 лв в Джъмбо.
Можеш да сложиш салатка или пък само настъргано цвекло/морков, пълнозърнест сандвич, шепа ядки, сушени плодове, парче авокадо или пък някакъв плод. Варианти безброй, само мерак да имаш.

mi6eto942
05-10-2013, 13:48
При всички положения кренвиршите са по-полезни от кроасаните,вафлите,чипсове те и снаксовете,с които се тъпчат децата днес! :)

tonssy
05-10-2013, 15:39
^ Такива неща съм чувала за кренвиршите от доста добре запознати хора с производството им, че дори и с това твърдение не мога да се съглася.

ranieri
05-10-2013, 15:50
При всички положения кренвиршите са по-полезни от кроасаните,вафлите,чипсове те и снаксовете,с които се тъпчат децата днес! :)


AAHHAAHAHAHAHAHAHAHHA

strawberry88
05-10-2013, 19:12
Не съм яла от около 7-8 години. В нас не се купуват изобщо подобни гадории.

В нас пък постоянно се купуват газирано, сладко, кренвирши и все такива боклуци, но аз не ги и докосвам.Гнусни са ми вече. :D

Ou7oFmYhEaD
05-10-2013, 20:21
Аз закусквам сутрин у дом филийка препечена с нещо или кисело мляко с овесени ядки и плодове, в училище дъвки, вода и кафета, не ям боклуците там.

mi6eto942
05-10-2013, 20:53
Ами и аз съм запозната какво слагат в кренвиршите и майка ми работи в цех за кренвирши и едва ли,ако им слагаха,квото вие си мислите,щеше да ми даде да ям,камо ли да купува в нас

scioquoniamsuccedere
05-10-2013, 21:27
Как очакваш да се наядеш с една ябълка или с пет? Не си ли чувала, че закуската е най-важното ядене и тябва да е най-богато и най - калорично. Пък и от 7 клас диети.. просто спортувай повече, ходи пеша когато можеш, и ограничи мазното и сладкото (но не ги изключвай на пълно).. иначе аз си нося сандвич и плод и си позволявам по нещо сладко на 1-2 дни :)

BonnieandClyde666
05-11-2013, 04:47
Ами и аз съм запозната какво слагат в кренвиршите и майка ми работи в цех за кренвирши и едва ли,ако им слагаха,квото вие си мислите,щеше да ми даде да ям,камо ли да купува в нас
Ти, тъпа ли си, или да? Ми, някои хора си мислят, че и МакДоналдс и КФС са полезни и позволяват на децата да се тъпчат с тях!

fuk.em
05-11-2013, 05:53
Толкова ли сте загорели за „кренвирши“, че не спряхте да ги коментирате?

anonymous708973
05-11-2013, 08:22
Ами и аз съм запозната какво слагат в кренвиршите и майка ми работи в цех за кренвирши и едва ли,ако им слагаха,квото вие си мислите,щеше да ми даде да ям,камо ли да купува в нас

И кво слагат?
Щото и нашите имат семеен познат в производство на кренвирши.

mi6eto942
05-11-2013, 20:56
Не знам аз ли съм тъпата или вие,от 2 дена вече казвам,че кренвиршите са по-полезни,доколкото е възможно,от чипсовете,тостерите,вафлит е и т.н. неща,които се ядат предимно в училище.Вие като не ядете хубаво,не е нужно да нападате хората,всеки си има различен вкус,яжте си бисквитите и Активията и си въобразявайте,че е полезна храна.

Fisherman
05-11-2013, 21:10
имах една съученичка,която се дефлорира със салам,така че кренвирши,саламища,колбаси сичко е позлено

Fisherman
05-11-2013, 21:10
Шпек леки

mi6eto942
05-11-2013, 21:15
то и аз познавам една,която се отвори с краставица,ама не е там въпроса...

Fisherman
05-11-2013, 21:39
само хубави работи

nosferatu23
05-11-2013, 21:43
имах една съученичка,която се дефлорира със салам,така че кренвирши,саламища,колбаси сичко е позлено

Ти последва ли нейната стъпка , дефлорира ли се с градински маркуч :smt077 ЛЕК :smt077

BonnieandClyde666
05-12-2013, 03:54
Не знам аз ли съм тъпата или вие,от 2 дена вече казвам,че кренвиршите са по-полезни,доколкото е възможно,от чипсовете,тостерите,вафлит е и т.н. неща,които се ядат предимно в училище.Вие като не ядете хубаво,не е нужно да нападате хората,всеки си има различен вкус,яжте си бисквитите и Активията и си въобразявайте,че е полезна храна.
Айде, не пиши повече, щото дразниш! И, вземи малко се осведоми по въпроса за здравословното хранене, вместо да говориш на изуст и да ми пишеш разни глупости за Активията и бисквитите. Пак ти казвам:ограмоти се на тема, що е то здравословна храна!

tonssy
05-12-2013, 06:16
Айде, не пиши повече, щото дразниш! И, вземи малко се осведоми по въпроса за здравословното хранене, вместо да говориш на изуст и да ми пишеш разни глупости за Активията и бисквитите. Пак ти казвам:ограмоти се на тема, що е то здравословна храна!

!
Просто те цитирам, щото ми писна да повтарям едно и също..

BonnieandClyde666
05-12-2013, 06:45
^И да повтаряш, и да не повтаряш, то овцата си е овца! Ходи и обясни!

FuckingFreak
05-12-2013, 07:14
Кой говори за бисквити и Активия бе, мила? Тук не става дума за по-малко вредното и химичното от всичките бълвочи, които се продават на пазара, ами наистина ЗДРАВОСЛОВЕН избор. Чети преди да изказваш малоумните си мисли.

mi6eto942
05-12-2013, 11:37
Абе я не ми приказвай на ма или пък овца май вие сте овците,които са като стадо кво да се занимавам с вас,като сте толкова отворени и плодовете са пръскани с не знам си кви отрови,ако искате и тях не яжте бахти малоумниците,където сте,а вие,ако се бяхте образовали малко повече щяхте да видите,че има специални диети с кренвирши и не тия кренвирши,където сигурно сте ги яли за 3,50 килограма....
http://www.dietabg.com/%D0%B4%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D1%81-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B2%D0%B8%D1%80%D1%88/

TheBeliever
05-12-2013, 11:53
http://www.dietabg.com/%D0%B4%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D1%81-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B2%D0%B8%D1%80%D1%88/

Ако това ти е източникът на информация е ясно защо си толкова заблудена. "Диета с кренвирши", редом до "Как да свалим 10кг за една седмица". Много здравословно, да знаеш...

mi6eto942
05-12-2013, 12:02
Аз нямам нужда от диета,но все пак,когато ме нападат имам право да се защитя.

DownloadVirus
05-12-2013, 12:40
Имаш право да се защитиш,ама беше бая лошо затапена и никак не можеш..То ти сама се затапваш с глупостите,които дрънкаш и мизерните сайтове на баба Пенка,от които черпиш информация.

TheBeliever
05-12-2013, 12:44
Не виждам някой да те напада. Изказването ти, че кренвиршите са здравословна храна е погрешно. Да, вафлите и чипсовете не са по-добре, но и кренвиршите не се класират като здравословен продукт. Най-малкото защото има твърде много субпродукти и консерванти в тях. Наличието на месо няма смисъл да го обсъждаме.

mi6eto942
05-12-2013, 12:48
Според мен да ме наричат овца е достатъчно нападателно,но,както и да е.Момичето пита какво може да яде на училище,аз споделих,че си взимам салата+кренвирш,което е по-добър вариант от това да яде пици или чипсове,ако не и се правят сандвичи или не и се носи храна от вкъщи, и веднага започнаха нападки кви били кренвиршите и т.н.Аз казвам какво ям аз,а дали някой ще иска същото е отделен въпрос давам пример със себе си,не е нужно от чак такива драми и обиди,че видиш ли в кренвиршите имало еди кво си,то и месото го пълнят с не знам си кви хормони,ама айде дайте нищо да не ядем...

DownloadVirus
05-12-2013, 12:53
По-добре пица и хамбургер отколкото този отпадък.10000000000000000000000000000000000 000000000000000 пъти по-добре.

DownloadVirus
05-12-2013, 13:03
Та така..


Соеви гранули, колагенов протеин от свински кожи или говежди кости, фибри от говежди колаген, алгинатна смес вместо сланина, овкусители и нитритна сол. Това са съставките на голяма част от саламите, надениците и кренвиршите у нас. Ако има месо, то е от остатъци върху животински кости, които се изтъргват от специална машина. Заедно с малките късчета месо се изтръгват жили, хрущяли и дори късчета кости, които могат да попаднат в салама.

Практика е в целия свят да се слагат в колбасите заместители на месото. Това каза пред “ХХХ” шефът на Асоциацията на месопреработвателите. У нас тя нахлула под западно влияние и затова вносните салами са с повече заместители от българските.

Колбасите със заместители не са отровни, но имат по-ниска хранителна стойност, каза Х. Според него стресът бил по-голям причинител на рак, отколкото съставките в евтините салами.

Соевите гранули може да заместят голям процент от истинското месо. Те са под формата на гел, който се разтваря във вода и се бърка от специална машина - кутер. Колагеновият протеин се извлича от животински кожи или кости. Той също е под формата на гел и може да замести 10-15% от месото. Говеждите фибри заместват до 10% от истинската суровина.

Алгинатната смес пък се слага вместо сланина. Тя е под формата на емулсия и също замества до 10% от суровината. Алгинатът е извлек от кафяви водорасли и освен в саламите има голямо приложение и в лекарствените продукти.

Нитритната смес се използва в колбасите, откакто свят светува, казва Х. Специалисти обаче са категорични, че нитритната сол е канцерогенна. Самият нитрит е силно отровен. Той се смесва със сол чрез компютър, за да се избегне предозиране. Използва се като консервант и за придаване на саламите на розов цвят, тъй като без него те стават сивкави.

За да може да преглътне човек цялата тази смес, се слагат специални овкусители. Именно те правят салама “Телешки”, “Камчия”, “Хамбургски”. Самите производители обаче могат да поръчат на заводите производители да намалят или увеличат някой компонент, за да може продуктът им да се отличава от този на конкурентите.

Сред другите екстри в салама са говежда лой и птичи кожички. Готовият колбас се пълни в черва - свински или овчи, внос от Китай, Пакистан, Турция и дори Нова Зеландия.

Колкото по-евтин е саламът, толкова повече заместители използват. Цените варират значително - от 2 лева до 5 лева. Който яде салам от два лева, яде колаген, посочва Х.

FuckingFreak
05-12-2013, 14:43
Диети с кренвирши? То има диети с шоколад, и с хляб, и маргарин, бисквити, сухари, и с какво ли не друго, ама това значи ли, че са здравословни и "по-добрият избор"?! :)