PDA

View Full Version : Нямам самочувствие



BraziliaN_girl
05-09-2013, 17:57
Здравейте :)
Нова съм тук, извинете ме ако има нещо..
Исках да споделя с вас това, че-да.. Аз нямам самочувствие и причината за това е теглото ми.
От около 5-6 години постоянно съм на фитнес.. Опитвах със много диети, глад, фитнес, бягане, различни спортове, танци(каквото се сетите)
Е не знам. Висока съм 1,65 и тежа 56 килограма. Ген ми е да съм с едри бедра, защото и леля ми е така.
Писна ми от това някой да ме нарича дебела. Още си спомням как като малка ми казваха да си сложа табелка TIR отзад, а аз побяхвах към вкъщи и започвах да плача..и така цялата нощ.
След това поотслабнах, но нямам самочувствие.
Дайте ми някакви съвети как да се харесвам каквато съм.
може да оставите и някакви диети и програмки за фитнеса които са по-лесни или упражнения. Каквото се сетите :)
Слънчев ден от мен, очаквам коментарите ви. (моля без обиди)

sweetycherry33
05-09-2013, 18:04
Аз съм на мнение, че всеки трябва да се харесва такъв, какъвто е.За всеки влак си има пътници.
Когато почнат да те обиждат си казваш, че просто няма да ти пука и им се усмихваш и продължаваш. :)

YSMF
05-09-2013, 18:15
Знаеш ли, на хората не може да се угоди. Примерно аз съм 40 кг. и ми викат, че съм анорексичка, кльоща и т.н, а и не само това. Научих се да не обръщам внимание, да трудно е, не винаги се получава, но помага.

BonnieandClyde666
05-09-2013, 18:21
Е, нали си пробвала с диети и фитнес и не е станало! Сега пак искаш съвет за диети и упражнения. Нема логика! Приеми се такава, каквато си!

.Wonder
05-09-2013, 18:42
Хората могат да са отвратително груби. Някои от тях действително са такива, говорят преди да помислят дали казаното няма да нарани някого. Не се отчайвай, че годините труд не ти се отблагодаряват. Промени нещо, огледай храненето си, съотношението му с физическата ти активност, също. Имаш едно тяло и ще го имаш докрая на живота си, обичай го и се грижи за него.
Съжалявам, че ти се е наложило да се сблъскаш от крехка възраст с жестокостта на думите. Не го заслужаваш. Никой не го заслужава. Единственото, което мога да те посъветвам, е да се обичаш. Ти си прекрасна и заслужаваш да бъдеш щастлива. Всяка частичка от теб е красива, знам. Вдигни главата, вирни нослето и бъди такава, каквато винаги си искала. Когато човек е уверен, това се отразява на самочувствието му и на отношението му към останалите. Уважавай се. Не се потъпквай заради нечии чужди интереси или думи. Не преглъщай думите си, мнението или идеите си. Говори, покажи на хората, че си нещо повече от тяло или килограми. Ти си душа, ти си идеи, ти си вдъхновение. Ти си творец в една или друга сфера. Ти си боец със своите рани от миналото. Нека заздравеят, остави ги надалеч, миналото вече го няма. Живееш сега, направи нещо, което винаги си искала. Направи списък с неща, които винаги си искала да направиш. Направи ги докрай, напиши още един списък. Ходи с високо вдигната глава, защото го заслужаваш.

Да се върнем на отслабването. Сигурна ли си, че менюто ти е подходящо за целта? Какво консумираш, достатъчно често ли ядеш?

BraziliaN_girl
05-09-2013, 19:06
Хората могат да са отвратително груби. Някои от тях действително са такива, говорят преди да помислят дали казаното няма да нарани някого. Не се отчайвай, че годините труд не ти се отблагодаряват. Промени нещо, огледай храненето си, съотношението му с физическата ти активност, също. Имаш едно тяло и ще го имаш докрая на живота си, обичай го и се грижи за него.
Съжалявам, че ти се е наложило да се сблъскаш от крехка възраст с жестокостта на думите. Не го заслужаваш. Никой не го заслужава. Единственото, което мога да те посъветвам, е да се обичаш. Ти си прекрасна и заслужаваш да бъдеш щастлива. Всяка частичка от теб е красива, знам. Вдигни главата, вирни нослето и бъди такава, каквато винаги си искала. Когато човек е уверен, това се отразява на самочувствието му и на отношението му към останалите. Уважавай се. Не се потъпквай заради нечии чужди интереси или думи. Не преглъщай думите си, мнението или идеите си. Говори, покажи на хората, че си нещо повече от тяло или килограми. Ти си душа, ти си идеи, ти си вдъхновение. Ти си творец в една или друга сфера. Ти си боец със своите рани от миналото. Нека заздравеят, остави ги надалеч, миналото вече го няма. Живееш сега, направи нещо, което винаги си искала. Направи списък с неща, които винаги си искала да направиш. Направи ги докрай, напиши още един списък. Ходи с високо вдигната глава, защото го заслужаваш.

Да се върнем на отслабването. Сигурна ли си, че менюто ти е подходящо за целта? Какво консумираш, достатъчно често ли ядеш?

Да.. малко се поизморих от всичките тези диети и просто спрях да ям сладко, тесто и храни със съдържание на много мазнини.
Не съм свикнала да закусвам. Пия кафе със сметана без захар.
На обяд хапвам нещо като салата. Вечерята- месо, мляко или нещо подобно.
За фитнес - ходя когато мога, но рядко имам време, а и нямам точната програма.
вкъщи не се сещам много често да правя упражнения

.Wonder
05-09-2013, 19:20
Като за начало бих ти препоръчала да ядеш закуска. Може да е нещо мъничко като за начало, но да не ядеш сутрин не е хубав навик, поне при мен беше така. Хапвай плод, овесени ядки или пък пълнозърнеста филийка с домат, краставица и маруля.
Оставам с впечатлението, че ядеш само три пъти на ден (така ли е?). Яж между основните хранения, може да е само плод, но яж. Известно ми е, че всяко основно хранене е добре да съдържа 25% въглехидрат, 25 % белтъчини и 50 % салата или като цяло свеж продукт (що за обяснение дадох :lol:) - http://dev.standupandeat.org/images/Food-on-Plate.jpg <--погледни тук.
Не правиш редовно упражнения, което не е хубаво. Може да отделяш едни 20 минутки на ден за раздвижване, все пак дори 10 минутки са по-добре от нищо. Ако имаш желание, погледни в тема "Тренировки", там съфоумките споделят програмите си, може да грабнеш нещичко оттук-оттам.

О, забравих да добавя, че пиенето на вода е абсолютно задължително. На килограм телесно тегло се падат 30 мл вода, следователно килограмите ти умножени по 30 дават милилитрите, които е добре да пиеш на ден, а когато тренираш, трябва да пиеш дори повече.
Пиенето на зелен чай пък от своя страна спомага метаболитните процеси. Пред малко прочетох, че 3-4 чаши на ден забързват метаболизма с 4%, което изгаряло 50-100 допълнителни калории на ден, доколко е вярно, не знам.

Bloodlust
05-09-2013, 19:44
Създаваш впечатлението, че нито си тренирала активно, нито си пазила хранителен режим. Ако наистина искаш да отслабнеш трябва да си изградиш навик да спортуваш и да се храниш правилно. Отиди в някой хубав фитнес, изкарай си карта и помоли да ти направят тренировъчен и хранителен режим. Не може с оправдания като *рядко имам време за фитнес* и определения *нещо като салата* и *месо, мляко и нещо подобно* да стане работата. Стегни се, защото с хленчене нищо няма да се промени.