PDA

View Full Version : Моля помогнете!!



TiTos
05-09-2013, 18:47
Искам да изненадам приятелката си като я заведа на някое място от където да се вижда що-годе голяма част от София. Витоша е твърде далече и нямам кола на разположение, за това се сетих за друг вариант - покрив на някой висок блок. Разпитвах много хора, но никой не знае такова място. Ако някой знае много висок блок, на който можеш да се качиш горе на покрива, моля да каже адрес или горе долу къде е.

prosto_chovek
05-09-2013, 18:49
За Витоша кола не ти трябва. Маршрутка номер 10, която можеш да хванеш от метростанция Сливница събота и неделя и от Руски паметник, ходи там за по 1 и 50 в посока. Високи блокове има много, никой не е толкова висок, за да видиш цяла София от него.

feikk
05-09-2013, 18:54
Що не идете в ресторант Панорама в центъра. Не се вижда цяла София, но пък гледката към центъра е страхотна. Особено вечер е страшно, ако ти е за гледката де. Ако държиш да сте сами нз..., но покрив на блок не ми се струва най-якото място на света. Ма ти си знаеш де. :))

prosto_chovek
05-09-2013, 18:57
Сега ми хрумна друго нещо - като горд люлинчанин ти препоръчвам и Люлин планина - стига се лесно, качва се и пеша за кратко време на височина, достатъчна да имаш нелош панорамен изглед към София откъм западната й част, освен това е сравнително чисто там и не ходят много хора. ;)

Tsukuda_Hiroshi
05-09-2013, 19:08
Квартал Слатина. Близо до Подуяне блоковете. Има доста високи. Единия дори е 17 етажа. Не знам дали се вижда цяла София, но...

prosto_chovek
05-09-2013, 19:13
Квартал Слатина. Близо до Подуяне блоковете. Има доста високи. Единия дори е 17 етажа. Не знам дали се вижда цяла София, но...

В младост има 22 етажни, обаче си се вижда главно Младост.

feikk
05-09-2013, 19:40
Квартал Слатина. Близо до Подуяне блоковете. Има доста високи. Единия дори е 17 етажа. Не знам дали се вижда цяла София, но...
От опит ти казвам, че не. Там е подходящо само ако си зрител на мач, но с бинокъл. 8-)
По темата... дам, идеята за Люлин планина също е готина. :)) Или пък ако имаш познати в Бояна питай, на околвръсното като се качиш за към Младост, се вижда доста от София

TiTos
05-09-2013, 19:43
а марширутката до витоша минава ли след 22 часа?

prosto_chovek
05-09-2013, 19:44
Не. Обаче на Витоша има евтини и хубави хижи, до които, ако си отишъл с маршрутката, се стига доста бързо пеш и са си предпоставка за много хубава вечер. ;)

TiTos
05-09-2013, 19:53
а с какво мога да стигна най-близо до Люлин планина?

prosto_chovek
05-09-2013, 20:06
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D1%8E%D0%BB%D0%B8%D0%BD_%28%D0%BF%D0%BB%D0% B0%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B0%29 ;
http://bguide.info/images/stories/liulin_planina.jpg ;
http://www.bgmountains.org/bg/liulin/65-onfoot/119--14-225-2010 . ;)

valdesbg
05-09-2013, 21:11
Аз съм за Витоша - Копитото. Гледката е чудесна, пътя е асфалтов, има и туристическа пътечка. Ако искаш хижи - казвай и ще поровя. Абе.. ако искаш да видиш цяла София от Витоша.. мога да ти направя един примерен маршрут с цени и време. Превозно средство не ти трябва, кажи само колко държите на ходене.

marilyn
05-09-2013, 21:40
Копитото-супер, ама щом е без кола..

Аз се сещам за Романса в Симеоново. Гледката е сууууууупер яка!

MarkKnight
05-09-2013, 21:45
апф The Corner на бул. Черни връх и Вапцаров..от там се вижда почти цяла София,дори можеш да звъннеш и да запазиш столчета на тераската...да си пиете кафенцето и да си гледкате

valdesbg
05-09-2013, 21:55
marylin&MarkKnight и от двете места не се вижда цяла софия. Не е по различно от това да се качиш на някой от високите блокове в Младост... До копитото се качват за 2 часа пеша от долу.

nosferatu23
05-09-2013, 23:19
Искам да изненадам приятелката си като я заведа на някое място от където да се вижда що-годе голяма част от София. Витоша е твърде далече и нямам кола на разположение, за това се сетих за друг вариант - покрив на някой висок блок. Разпитвах много хора, но никой не знае такова място. Ако някой знае много висок блок, на който можеш да се качиш горе на покрива, моля да каже адрес или горе долу къде е.
Покрив на блок , много романтично , лек :smt077

Може примерно да вземеш и някоя метла и лопата да поизметеш горе , тъй и тъй ше се качвате през капандурата :smt077 И после ще се полюбувате на маняшкия залез , седнали на маняшката подова настилка от положена смола през 76та година горе на блока :smt077

По добре я заведи у вас и пусни филм с природа :smt023 примерно научнопопулярен , по добре