PDA

View Full Version : Стар ли е за мен?



bodyandsoul
05-10-2013, 08:51
Хай =]
Ще го дам накратко - има един мъж, който е на 24, а аз преди 2 месеца направих 18. Страх ме е, че 6 години са голяма разлика и това ме спира да предприема нещо. Според вас голяма ли е разликата?

valdesbg
05-10-2013, 08:52
Ми не би трябвало да е проблем. Ама нали знаеш че няма да е на твоя акъл?

girlwithblueeyes
05-10-2013, 08:53
Стар ?
Повечето ми приятелки ходят с момчета по на 25 години
6 години разлика си е добре
А пък и ти си на 18 не е толкова фрапиращо
Виж ако беше по-малка нещаат щяха да са различни

bodyandsoul
05-10-2013, 09:32
Ми не би трябвало да е проблем. Ама нали знаеш че няма да е на твоя акъл?
Няма как да знам, защото дори не се познаваме.

girlwithblueeyes
05-10-2013, 09:35
Ко кажа :lol: ?

Violenza
05-10-2013, 09:40
Ти пък чак стар го изкара човека. Не ви е голяма разликата.

valdesbg
05-10-2013, 09:40
Яяяяяяясно :) Causa Perduta.

Аз ти казвам че няма да станат работите. По принцип 6 годинки не са много, ама... в случая ще си кажат думата. Щото няма шанс да аз си хвана 18 годишна примерно. Не че имам против 18 годишните ама... няма да ни съвпаднат интересите. За протокола тая година ще правя 25.

klimatronik
05-10-2013, 10:01
Яяяяяяясно :) Causa Perduta.

Аз ти казвам че няма да станат работите. По принцип 6 годинки не са много, ама... в случая ще си кажат думата. Щото няма шанс да аз си хвана 18 годишна примерно. Не че имам против 18 годишните ама... няма да ни съвпаднат интересите. За протокола тая година ще правя 25.
ти не си всички ;)

prosto_chovek
05-10-2013, 10:46
Няма как да знам, защото дори не се познаваме.

Това мисля, че е ключовият момент в темата.

Amore-Mio*
05-10-2013, 11:27
Аз проблеми не виждам.

ledenakrasota
05-10-2013, 11:33
Не! В унито имам колежки, които ходят с доста по-големи от тях то са доста сериозни двойки. Когато бях на 18, повечето отново бяха с по-големи половинки. Само едната ми изкара акъла, защото беше с 37-годишен. Аз самата няма нищо против за другите, дори е плюс. Но сериозно съм се замисляла дали да тръгна с човек 5 години по-голям от мен. Не беше, заради годините и двамата имаме по-зряло мислене, нито би ми пречило, но ме спря нагласата ми. :D

kalpazanka
05-10-2013, 11:35
Според вас голяма ли е разликата?

К'во говориш?! Та той скоро ще се пенсионира!

girlwithblueeyes
05-10-2013, 11:36
По странното е , че не го познава даже

Chacho
05-10-2013, 11:37
Това мисля, че е ключовият момент в темата.

Мхм.

DragonLady
05-10-2013, 11:39
Стар ?
Повечето ми приятелки ходят с момчета по на 25 години
6 години разлика си е добре
А пък и ти си на 18 не е толкова фрапиращо
Виж ако беше по-малка нещаат щяха да са различни
+1
А и не години правят човека. Аз като бях на 19, тръгнах с 26 годишен. Е още сме си заедно, вече почти година и половина, и всичко си е перфе.

Niakoitam
05-10-2013, 12:21
Както се казваше в една реклама: "Той не е стар. Той е супер стар. :)
Естествено,че не е стар.За тая възраст 6 години не са си нищо.Зависи си от дадените хора.Има хора,които са надраснали доста годините си и такива дето бая са се позабавили.
Всъщност даже майка ми и баща ми са със 7 години разлика.Оженили са се,когато майка ми е била на 20, а баща ми на 27 години.И какво от това.Вече около 28 години са заедно.Друг е въпроса,че смятам женитбата даже и на момичета около 20 за малко раншка.Както четох днес във Facebook: "Да се ожениш/омъжиш на 20 години е все едно да отидеш на як купон и да си тръгнеш в 20:30 часа" Напълно съм съгласен с това.

valdesbg малко повърхностно гледаш на нещата.Не винаги възрасттта е определяща.Както казах има хора и хора.Стига разликата да не е прекалено фрапантна и и двамата да са пълнолетни.Ами аз мога да ти кажа,че сега си общувам редовно с една съфорумка,която е по-малка от мен със 7 години мога да твърдя,че си имам много повече теми за разговор с нея отколкото с 3 години по-малката от мен,с която си общувах преди време.Общувал съм и общувам понякога и с други даже по-малки.Понякога са ме изумявали дори 14 годишни, с който съм си говорел като че ли са ми набори.Е,може и да е само в началото знам ли? Не че бих тръгнал с 14 годишна,но затова си има и много други причини.
И с риск да те засегна леко ще ти кажа нещо.Не би тръгнал с 18 годишна най-вероятно,защото не ти се е отдала възможността да се запознаеш с 18 годишна,която страшно ти допада и ти харесва.Викаш може да правиш на 24 години секс с 16 годишна,но пък връзка на почти 25 с 18 годишна НЕ сакът и дума да не става :D

SpiritInBlack
05-10-2013, 13:57
Зависи какъв тип отнощения очакваш. Едно е разлика 18-24 , друго е 25-31.

Mary_Jane_69
05-10-2013, 19:21
Не

fakesmiles
05-10-2013, 19:34
Дай му шанс и го опознай първо,после прецени за себе си

POLLINA
05-10-2013, 19:39
откога хората на 24 станаха стари !? о.О

bilqnavod
05-10-2013, 19:53
откога хората на 24 станаха стари !? о.О
Да наистина... От кога?

DENKAZ
05-10-2013, 21:14
Загорели пичаги.

scioquoniamsuccedere
05-10-2013, 22:30
Изобщо не е стар за теб! 6 години е голяма разлика ако той е на 18, а ти на 13 защото са ви коренно различни интересите, но ти си на 18 и не мисля, че разликата е някаква фрапираща ;)

stOlen``EyEs
05-10-2013, 22:40
Когато аз бях на 18, моя приятел беше на почти на 25.. Ами перфектно си се чувстваме и досега. А и аз съм ЗА връзките с малко по-големи мъже, поне моя опит показва, че така е по-добре.

bodyandsoul
05-11-2013, 01:17
Изглежда ми стар, защото почти всички, които познавам са имали деца на тези години. "Да се ожениш/омъжиш на 20 години е все едно да отидеш на як купон и да си тръгнеш в 20:30 часа" - тази глупост дори не иска да я коментирам.

nosferatu23
05-11-2013, 01:22
Хай =]
Ще го дам накратко - има един мъж, който е на 24, а аз преди 2 месеца направих 18. Страх ме е, че 6 години са голяма разлика и това ме спира да предприема нещо. Според вас голяма ли е разликата?

Аз стар ли съм , ма овцо :?: Бахти бонтура дет си ако мислиш тъй ;)

HollyGolightly
05-11-2013, 04:33
Къде си тръгнала да питаш за годините му и проблем ли е разликата ви, при положение, че човекът може би дори не знае за съществуването ти?

marilyn
05-11-2013, 05:04
Ама как ще е стар? 6 години си е напълно нормална разлика. Едно е да си на 13, той на 19, друго е ти на 18, той на 24. Нормално е да харесваш по-големи, пробвай се, нищо не губиш.

valdesbg
05-11-2013, 07:19
Някойтам, обръщаш се персонално към мен, затова се обръщам персонално към теб. По принцип не бих го направил, защото ми е омръзнало да вадиш от 9 кладенеца вода и да разтягаш великденски локуми за всичко. А и предполагам не само на мен.

За твое сведение общувал съм с хора от всякакъв калибър, пол и възраст. Само от форума с над 30 човека на живо и купища още хора чрез ЛС във възрастовата граница 13-35. Хора и хора няма. Има малко по начетени и по малко начетени. Общите теми не са определящи. Много по-лесно е да си намериш общи теми с по-малки отколкото с набори. (сети се защо) Въпроса е във времето, в което ще можеш да поддържаш общите теми в двата случая, и мотивите, поради които имаш възможността за повече общи теми. В първия случай е много неопределено. Какво като сече пипето на някоя 14 годишна, ако това се случва веднъж на високосна а през останалото време ти бие игнора. Малките го правят за да впечатлят по големите и да компенсират разликата. Което обрича упражнението на провал. Сещай се сам защо.

Намирам общи теми с почти всеки, с когото се заговоря, но не там е въпроса. В малко по дългосрочен план ще видиш как нагласата почва да си оказва влияние и всичките общи теми отиват да гледат дързост и Красота. Онлайн общуването, каквото съм останал с впечатлението че практикуваш основно далеч не изчерпва нито пък е критерий за качествено общуване. В интернет е измамно лесно да споделяш, общуваш и заплашваш. Казвал съм много пъти възрастта спира да има съществено значение, когато малкия участник е поне на 25.

Знаеш ли, лукаво използваш случката с ДД за свои цели. Преди да намесиш трети човек - поинтересувай се от първа ръка как са седели нещата и какви са фактите. Просто за да не изглеждаш смешно, ако русалката се окаже сом.

Niakoitam
05-11-2013, 08:16
Изглежда ми стар, защото почти всички, които познавам са имали деца на тези години. "Да се ожениш/омъжиш на 20 години е все едно да отидеш на як купон и да си тръгнеш в 20:30 часа" - тази глупост дори не иска да я коментирам.

Абе ти първо научи разликата между стар и голям и после ми обяснявай кое са глупости и колко си запозната :)

valdesbg малко ми е чудно защо не ми отговори вчера, а днес,когато авторката реши да ми спори.Но пък може и да е просто съвпадение знам ли.И да, колкото и да го овърташ не е само до годините,защото психиката на хората ми е интересна и си я следя.Често съм наблюдавал и по-големи хора дето ако не си да речем на маса с тях и пет думи не можеш да си кажеш с тях или единствената им тема е как ще онождат някой си и т.н.Не е гарантирано,че и по голям да е човека ще имате общи теми.Например мен са ми интересни разни теми, на който доста разпалено съм си говорил с някои хора.Други казват: "Това са глупости" и приключват въпроса. Та не е само до възраст.А човека попринцип доста често обича да е сигурен в неща, в който няма как да е сигурен.
И изобщо не ме интересува случката.Ваша си е.Не ме интересуват как са седели нещата и какви са фактите.Не ме интересува и кой е русалка и кой сом.Интересува ме единствено повърхностният факт,че нещата са станали,когато ти си бил на 24, а тя на 16.Същото оправдание можеш да използваш и за 14 годишна някога.И мен слабо ме вълнува това.Животът си е твой и можеш да си правиш каквото си искаш с него.Просто някакси е леко лицемерно да говориш така.Няма да намесвам и други потребители в разговора за да не ми скочи една сюрия народ и пак да излезна лошкото,но ще спомена за моментите,когато някои нямало как да спали с девствени и нямало как да не разберат,че са такива,но въпреки това,ако все пак стигнели до леглото им нямало да ги върнат. Та така :)

anonymous708973
05-11-2013, 08:29
когато някои нямало как да спали с девствени и нямало как да не разберат,че са такива,но въпреки това,ако все пак стигнели до леглото им нямало да ги върнат. Та така :)

Защо намесваш мен и ДД (ние защитавахме тая теза) в спор с Влади?

По темата: 18-24 не е никак фрапиращо, но отново... всичко зависи от хората. Какъв ти е акълът на теб, какъв е неговият, какви са общите ви занимания и интереси и т.н. На 16 ходех с 6 години по-голям от мен, това никога не е оказало влияние. На всичко отгоре - приятелите му, все на негови години, много ме харесваха, а на мен ми беше суперприятно да общувам с тях. Никога не са ме карали да се чувствам малка, глупава или... ъъ... недостойна (?). Интересите ни бяха малко коренно различни, но в никакъв случай не го отдавам на годините.
Подобно нещо не заслужава дори обмисляне. Действай.

Niakoitam
05-11-2013, 08:37
Нямам нищо насочено срещу теб, ДД или който и да било от форума дори и да има хора,които си мислят така.Просто споменавам неща,които защитават тезата ми.В случая за пълната човешка увереност в разни неща. :)

klimatronik
05-11-2013, 08:44
Когато аз бях на 18, моя приятел беше на почти на 25.. Ами перфектно си се чувстваме и досега. А и аз съм ЗА връзките с малко по-големи мъже, поне моя опит показва, че така е по-добре.

За съжаление така е при повечето от вас. И дали ще искаш да излизаш с набор или малко по-малък от теб = няма.

anonymous708973
05-11-2013, 09:18
Нямам нищо насочено срещу теб, ДД или който и да било от форума дори и да има хора,които си мислят така.Просто споменавам неща,които защитават тезата ми.В случая за пълната човешка увереност в разни неща. :)

Ама тук е различно.
Наистина няма как Влади да е сигурен, че някое 18-годишно (било то и 16) девойче няма да му завърти главата един ден, докато другата ситуация/тема, която визираш... нещата са доста ясни отстрани :)

valdesbg
05-11-2013, 09:31
Мъж излиза от киносалона и си казва:
-Твърдят че филма бил за идиоти, но на мен ми допада.

Това по първия въпрос. Щом не те интересува случката и не те интересуват фактите и не те интересуват как седят нещата, изобщо защо повдигаш въпроса? Жълтите вестници ли копираш с това изказване или разлайваш кучетата за да гледаш сеир? тъпо е да обявиш че не те интересува нищо и после да лепнеш оценка еди кое си е повърхностно и лицемерно. Сега месиш и още хора, напълно несвързани с темата или ситуацията...макар да казваш че няма да месиш никого. Вземи се в ръце.

Щото, днес сядам да видя форума. Вчера имах други задачки.

Niakoitam
05-11-2013, 09:34
Ама тук е различно.
Наистина няма как Влади да е сигурен, че някое 18-годишно (било то и 16) девойче няма да му завърти главата един ден, докато другата ситуация/тема, която визираш... нещата са доста ясни отстрани :)

Да,и там са почти толкова ясни колкото и тук.Да не говорим,че често мисленето и разсъжденията на хората се променят с времето,възрастта и ситуациите, в които попадат.
А за годините...колкото повече растеш,толкова повече ги увеличаваш.В 12ти клас 90ти набор ми беше на границата, а една мацка 91 ви ми се виждаше твърде малка,но вече границата ми се е увеличила с някоя друга година.:)

valdesbg тук не си разказваме любовни истории в момента, а нищим възрастта и мен това ме интересува.Факт ли е,че разликата ви е 8 години?Факт ли е че ти си против разликата от 6 години? Факт е разбира се. :)

Edit: А че влиза и вчера във форума влиза след отговора ми тук.Ако не си забравил точно в моята тема отговори :)

anonymous708973
05-11-2013, 09:38
Въпрос на мнение. За мен едното съвсем не е ясно, докато другото трябва да си сляп, за да не го видиш. :)

valdesbg
05-11-2013, 09:43
Някойтам, обръщаш се персонално към мен, затова се обръщам персонално към теб. По принцип не бих го направил, защото ми е омръзнало да вадиш от 9 кладенеца вода и да разтягаш великденски локуми за всичко. А и предполагам не само на мен.

Не виждам какво още може да се каже, омръзна ми да въртим една и съща плоча. Следващия път намесвай само мен, а не една торба народ с които имам/съм имал/ще имам отношения. Лек ден.

Niakoitam
05-11-2013, 09:46
Въпрос на мнение. За мен едното съвсем не е ясно, докато другото трябва да си сляп, за да не го видиш. :)

Може,може.Само дето мен тук вече са ме изкарвали девствен, полудевствен и с бивша.И аз вече започнах да се обърквам сам за себе си какъв точно съм :D

Niakoitam
05-11-2013, 09:48
Не виждам какво още може да се каже, омръзна ми да въртим една и съща плоча. Следващия път намесвай само мен, а не една торба народ с които имам/съм имал/ще имам отношения. Лек ден.

Както се казваше в една мисъл:'Не са важни думите, а делата." Повече нямам какво да кажа Затова и намесих тази позната ми история :)

looney tunes
05-11-2013, 10:02
Яяяяяяясно :) Causa Perduta.

Аз ти казвам че няма да станат работите. По принцип 6 годинки не са много, ама... в случая ще си кажат думата. Щото няма шанс да аз си хвана 18 годишна примерно. Не че имам против 18 годишните ама... няма да ни съвпаднат интересите. За протокола тая година ще правя 25.
И аз съм на същото мнение, разликата от 6 години по принцип не е много, но момичета да на 18, а момчето на 25 си е доста голяма разлика и в мисленето, и в отношението към живота...

valdesbg
05-11-2013, 10:06
Грозно е да си едитваш мнението по 81 пъти без някаква съществена причина и да носиш още и още вода. Забелязваш ли как в първия пост съм го казал и в момента просто се потвърждава. Още един път ще те помоля - намесвай САМО мен ако имаш някакви въпроси. Обръщай се персонално, към всеки друг когото споменаваш. Културният човек прави така. За останалите е пожелателно.

Niakoitam
05-11-2013, 10:14
Грозно е да си едитваш мнението по 81 пъти без някаква съществена причина и да носиш още и още вода. Забелязваш ли как в първия пост съм го казал и в момента просто се потвърждава. Още един път ще те помоля - намесвай САМО мен ако имаш някакви въпроси. Обръщай се персонално, към всеки друг когото споменаваш. Културният човек прави така. За останалите е пожелателно.

Поправям си пропуснати грешки щом искаш обяснение.
Иначе да, много лесно се измъкваме чрез този призив за ненамесване на другите :)

DisappointedDreamer
05-11-2013, 10:20
Какво измъкване те гони? Владимир го обясни точно и ясно. Ти просто продължаваш да дълбаеш в място, където нямаш работа. Искаш ли да знаеш за нас? Фактите са следните - запознахме се тук, разликата в годините ни никога не ни е пречила - никога не съм я усещала, не мисля че и той я е усещал. Всеки се е държал на положение, разправии не сме имали. Никой не е повдигал на въпрос възрастовата ни разлика просто, защото тя за нас не съществуваше. Владимир обяснява, че не бил търсил връзка с 18 годишна, а не че НИКОГА не би имал такава. Изключения има. Аз го доказах, връзката ни също.

stOlen``EyEs
05-11-2013, 12:42
За съжаление така е при повечето от вас. И дали ще искаш да излизаш с набор или малко по-малък от теб = няма.

Извинявай, но съм спала само 2 часа вечерта и въобще не вдянах какво имаш предвид?! Би ли пояснил?!

klimatronik
05-11-2013, 15:07
Извинявай, но съм спала само 2 часа вечерта и въобще не вдянах какво имаш предвид?! Би ли пояснил?!

туй ,че подобно на розавата пантерка не можете да си представите да излизате с по-малки (дори и с няколко месеца) момчета от вас.

fenastz
05-11-2013, 15:20
Стига да има пари не е стар

Niakoitam
05-12-2013, 07:45
Какво измъкване те гони? Владимир го обясни точно и ясно. Ти просто продължаваш да дълбаеш в място, където нямаш работа. Искаш ли да знаеш за нас? Фактите са следните - запознахме се тук, разликата в годините ни никога не ни е пречила - никога не съм я усещала, не мисля че и той я е усещал. Всеки се е държал на положение, разправии не сме имали. Никой не е повдигал на въпрос възрастовата ни разлика просто, защото тя за нас не съществуваше. Владимир обяснява, че не бил търсил връзка с 18 годишна, а не че НИКОГА не би имал такава. Изключения има. Аз го доказах, връзката ни също.

Да. От трън та на глог. Защо ли отново това изказване ми напомня на разни изказвания в разни други теми. Било така,но пък понякога било иначе.Няма такива филми.Ако е е.Ти си 8 години по-малка от него и това е факт.Щом с теб не е видял проблеми заради тази разлика значи и другото са си свободни съчинения незнайно с каква цел.

И стига си му извъртала думите,а прочети това.


Яяяяяяясно :) Causa Perduta.

Аз ти казвам че няма да станат работите. По принцип 6 годинки не са много, ама... в случая ще си кажат думата. Щото няма шанс да аз си хвана 18 годишна примерно. Не че имам против 18 годишните ама... няма да ни съвпаднат интересите. За протокола тая година ще правя 25.

Иначе мерси за подкрепата на тезата ми все пак :)

freakydeakymonster
05-12-2013, 09:59
Не е "стар"..А и ако не смята да се жени скоро,ако ще и на 30 да е,не виждам проблем в разликата ви.

pet4encetoooo
05-12-2013, 11:44
Въобще не е стар!! Има къде..къде по-големи възрастови разлики от тази. Не мисля, че трябва да е повод за притеснение, а и тази глупост, че на акъл нямало да се напаснете не се знае ...това си зависи от човека, ако си надраснала годините си и мислиш като зрял човек ...тогава не виждам къде е проблема ...Давай смело ;) Няма как да разбереш дали сте на един акъл, ако не му дадеш шанс! Е, дай му такъв и сама прецени дали е голям за теб >>>>>

confident_girl
05-12-2013, 12:11
Хай =]
Ще го дам накратко - има един мъж, който е на 24, а аз преди 2 месеца направих 18. Страх ме е, че 6 години са голяма разлика и това ме спира да предприема нещо. Според вас голяма ли е разликата?



Не е стар човека....Разликата също не е много голяма....Ако ти разсъждаваш по-добре за годините ти сте добре....А и зависи той как те приема като малка тийнейджърка или като зряло момиче....
Аз също съм излизала с момче, 6 години по-голямо от мен, но пък всички ми казват, че разсъждавам много добре за годините ми...

lipecek
05-13-2013, 20:51
.

fenkaaa
05-13-2013, 22:47
Не си толкова малка вече и не мисля,че е проблем.Моята разлика с приятелят ми е 5 години и това ми е най-дългата и сериозна връзка до сега.

analgin
05-15-2013, 10:30
Разликата ви не е голяма , ако ти си зряла за възрастта си и акълът ти не е на 14 годишна не е проблем .
"Няма как да знам, защото дори не се познаваме. " идеята за връзка стил "ние сме гаджета , но той не знае " е за по-младите , на тези години вече сякаш не е толкова подходяща . Ако хората ,които познаваш са родителите на приятелите ти е нормално на тези години да са имали деца , но в днешно време все по-малко хора на тази възраст имат .

Takova
05-15-2013, 10:44
Педофилска работа.Щот на мъжа акъла му не стига за някоя на своите години.

Markuss
05-15-2013, 17:30
Хай =]
Ще го дам накратко - има един мъж, който е на 24, а аз преди 2 месеца направих 18. Страх ме е, че 6 години са голяма разлика и това ме спира да предприема нещо. Според вас голяма ли е разликата?
Думичката "мъж" не се лепва с годините на човек. А ако приемем, че се постига някаква форма на "титла" с годините, то 24 би следвало да е "младеж". Имаш доста изкривена представа за възрастта на човек.
Инак не е толкова "стар", ако гледаме само годините. Дали сте един за друг ще определят характерите ви и нивото ви на интелигентност.

girlwithblueeyes
05-16-2013, 15:37
Педофилска работа.Щот на мъжа акъла му не стига за някоя на своите години.

Много си изостанал:lol:

Al3ksandra
05-16-2013, 19:27
Според мен не е много разликата. Разлика е ти да си на 16 17год. и да ти се лепне някой на 32 35+ год. По принцип ти си пълнолетна, разумна жена, можеща да взима самостоятелни решения, така че не е невъзможно. Друг е въпроса дали ще си допаднете на характери,дали той ще ти дава всичко от което имаш нужда, както и ти на него. Аз лично не бих тръгнала с някой по-голям от мен особено над 7 8 години, защото не ми се занимава да се правя на тарикат,за да е на моето, а и една голяма част от мъжете над 30год. са от по-стара генерация и няма шанс да се разберем :D

Neli_
05-18-2013, 09:22
Когато аз бях на 18, моя приятел беше на почти на 25.. Ами перфектно си се чувстваме и досега. А и аз съм ЗА връзките с малко по-големи мъже, поне моя опит показва, че така е по-добре.
+1 и ние сме точно така :) и моят приятел е почти на 25 , а аз съм на 18 няма значение годините

Paolafoka
05-18-2013, 12:26
Според мен, разликата изобщо не е голяма. Плюс това, момчетата винаги разсъждават като за по-малки :D

Chacho
05-18-2013, 12:38
Според мен, разликата изобщо не е голяма. Плюс това, момчетата винаги разсъждават като за по-малки :D

И на 30 разсъждаваме като на 15, не знам кво си ни пробирате по акъл. :D