PDA

View Full Version : Според вас това професионален гримьор ли е ?



MirCa1
05-10-2013, 09:52
Здравейте, реших да пиша тук, за да разбера дали начина, по който така наречената "професионална" гримьорка ме "разкраси" онзи ден. Абитуриентка съм след 15 дена, по принцип се гримирам сама, но реших за този ден да се оставя в ръцете на някой разбиращ от това и-во. И така по препоръка на приятелка - колко са добри-реших да отида в един салон за красота, записах си час за проба и офиц. грим, дори и за маникюр и педикюр на същото място. Какво се случва- отивам да ми правят грима като очаквам отделен човек, занимаващ се само с грим, да дойде при мен, но се оказва, че жената е и фризьорка и прави в момента прическа на др. жена. Добре, сядам и чакам. Бях си запазила час и за маникюр в същия салон/ само за оформяне/ и се притесних,че часът ми много закъснява. С изненада виждам,че същата жена, която е и фризьорка и гримьорка, ще ми прави и ноктите.. Погледнах как си съхранява лаковете- O.P.I, добра марка- за жалост 5 цвята в наличност, на дъното , оставени на слънцето , и се вижда колко са стари и сухи- с шишенце разредител до тях. Дойде ми ред и за проба. Казвам и какво искам- хубава очна линия , не много натрапващ грим , сенки перлени, естествен тен/ имам нужда от корекции по лицето, заради някои пъпки, нищо спец./ Тя с разбиране каза да добре, сега ще направим всичко. Извади ми едни гримове, които на кварталните пазари слагат мострите главно на golden rose. Като голяма пластмасова поставка с едни плексигласи отгоре,които да ги покриват. Извади една пудра, почти свършила, с изтрита от старост марка, почти на дъното , почна да ме тупа, уж прилежно. После ми каза,че няма как да сложи очна линия , защото веждите ми били много светли и нямало да си отива /носила съм очна линия не веднъж, отива ми, и веждите ми не са особено светли/. Нацапа ме с една сива очна линия , сложи ми сенки с някаква ужасна четка , която така ми ръбеше по лицето ,че .. една спирала за 1 мин ми сложи , червилото да не говорим.. мисля че даже ми сложи същото като нейното , явно има 1 червило- маза ми молив 5 мин после гланца ѝ. Руж- да не говоря- на 100 места съм виждала ,че руж се изтупва след като се сложи по четката, нищо подобно, мацаше ме наред. След като свърши каза 10 пъти колко съм красива, а като се погледнах - ШОК. Нищо от това, което съм поискала, сенките не бяха дори симетрични, червилото далеч не беше " телесен цвят", а тази пудра толкова зле стоеше, да не говорим,че беше 2-3 тона по тъмна от кожата ми. Когато я разпитах тя ми твърдеше,че това е грим за снимки, че пудрата била специална крем-пудра и че съм нямала нужда от база или крем защото това било професионална марка. При въпроса ми "коя е марката" , отговора беше " професионална"- така и не разбрах името на тази " прекрасна марка" . за сенките коментара и беше,че са специални и те не попивали. Кои сенки попиват.. до колкото знам падат. За целия този ужас ме ограби с 30 лв.
Извинявам се за романа, но наистина имам нужда от отговор, това професионалист ли е и нормално ли е 1 човек да изпълнява 3 длъжности и да се води професионалист и в 3те сфери. Имам и снимка, ако някой държи да види, мога на лично да пратя творението на тази специалистка.

girlwithblueeyes
05-10-2013, 10:10
Оле мацка къде си се набутала
Явно не си попаднала на човек
За мен един гримъор трябва да разполага с нови и чисти продукти . А тази както я описваш надали си има и най-малко понятие от гримиране въобще . А тези 30 лв направо си ги дала на боклука .

Hayashi
05-10-2013, 11:07
А защо изобщо си се съгласила да платиш? Ако съм аз директно ѝ тегля едни майни и ѝ казвам, че за такова чудо аз няма да платя.
По-добре се гримирай сама. Гримът за бала не е чак толкова специален и всяко едно момиче с основни познания за гримиране би се справило чудесно.
Да не говорим, че така както го описваш с тези продукти може да ти докара страхотна алергия и да се изпъпчиш точно преди бала.

strawberry88
05-10-2013, 11:19
Ужас!Съжалявам.Има ги и такива. ;x По-добре се гримирай сама за бала, както казаха по-горе.А снимка ще ми пратиш ли на лично?Просто ми стана интересно. ;д

kalpazanka
05-10-2013, 11:23
За 30 лв щеше да си вземеш прекрасна пудра и очна линия. Сенки, спирала и гланц предполагам, че си имаш.

shaunaa
05-10-2013, 13:50
Явно не си избрала хубав салон. Пробвай в друг салон, разпитай малко кой е най-добрия в града ти и така. А може ли снимка, защото също ми стана интересно как те е гримирала ?

POLLINA
05-10-2013, 14:07
Съветвам те да смениш гримьорката, ако е възможно,тъй като вече е малко късничко.
Преди 2 години за моя бал си бях записала час при една жена,която ми похвалиха, жената беше и фризьорка.. знаех,че е художник,което някак ме наведе на мисълта,че ще има поне някакво чувство за естетика... Добре,че си запазих час за пробен грим ( нещо ме подтикна) Аз исках черен опушен грим с някакъв телесен нюанс, изравяване на тена и мигли,нищо сложно за един професионалист,предполага . Та... под очите си имах една бяла лента,която уж била за открояване на погледа,абе все едно бях изгоряла на очила.. ужас. Миглите даже не успя да ми ги залепи...:Д

Отидох при друга гримьорка,от която бях много доволна, но при мен всичко това се случи по-рано
Може ли да ми пратиш снимка и на мен , интересно ми е да видя :cool:

Wwwooow
05-10-2013, 14:52
Според мен такива са за убиване... Въобще не е трябвало да плащаш. Направо ме е страх да ходя вече, уф

anonymous708973
05-10-2013, 15:13
Аз искам да видя снимка :)

Wwwooow
05-10-2013, 15:37
Аз искам да видя снимка :)

И аз искам, може да не толкова зле, просто да не си се виждала така и да си в шок..

kitty02
05-10-2013, 15:40
Може ли и на мен да ми пратиш на лично снимката? :)

Schatzi
05-10-2013, 17:37
Ужас... Аз бих си тръгнала веднага след като съм разбрала, че е толкова "всестранно развита" личност. За жалост такива хора трупат безумни пари по баловете, разчитайки, че хората, които ще гримират, си нямат представа от грим като цяло. Не е трябвало да плащаш. Надявам се да не ти се появи някакъв обрив от тая гадост, с която те е плескала :( За такива поводи е хубаво да се записва час от рано при хора, които си се занимават само с това и са професионалисти. Имах късмета да ме уредят при такъв... Btw и на мен ми е интересно да видя снимка, ако може :)

bebkata09
05-10-2013, 19:27
Никога, абсолютно никога, не бих седнала при такъв "професионалист". По цял свят хората учат по 4-5 години САМО за МЪЖКО подстригване, още толкова за женско и отделни са годините за ПРИЧЕСКА, а лицето не е никак за подценяване, това какво говори за нашите 3 в 1? Не си прави такива експерименти, защото от тези евтини гримчета, стояли години ( съдейки по твоя разказ), нанесени на хиляда лица, а съдейки отново по думите ти, сигурно не си почиства и четките !! Ако си с по-чувствителна кожа, ще ти докара инфекция веднага. От кога голден роуз станаха професионална марка? С кой очи ти е искала 30 лева?? Козметиката ми е изцяло на Мак, с изключение на една спирала на Диор , а когато са ми правили професионален грим, са използвали дори по-добри марки. Извинявам се за дългия пост, но много се ядосах. Не позволявай да ти се подиграват така, сигурна съм, че самата ти си сто пъти по-добра от този "професионалист".

FuCKkK13
05-10-2013, 19:38
искам снимка !


иначе - не,не ми изглежда като професионалист по описанието..иначе защо да не може да е и 2 те ? познавам една жена,която е гримьорка и прави прически ( смисъл не подстригва,а само прически) и е доста добра .. и нея като видиш си личи че се занимава

fakesmiles
05-10-2013, 19:45
ужас!
по-добре се гримирай сама,и без това на повечето места вече няма да има свободни часове
купи си каквото нямаш,винаги може да изгледаш клипчета за идеи,пък и все имаш някоя приятелка,която се справя добре с грима,нали?
помоли я за съвет или направо да те гримира

Goddess
05-10-2013, 21:32
И аз искам снимка. От кой град си? :)

BloodyDreamer
05-10-2013, 21:42
Може ли снимка, че ми стана интересно?
Мен много ме е страх да се оставям на други хора да ме "разкрасяват". Преди две-три години отидох при една фризьорка, която така ме офъка, че после плаках не знам колко време. Тези хора са за съд.

mi6eto942
05-10-2013, 21:53
И аз искам снимка понеже и аз съм абитуриентка и ми е интересно "професионалистите" как гримират,аз лично сама ще се гримирам.

therichbitch
05-10-2013, 22:40
Аз се изръсих 80 за грим преди 3 години- на бала ми, направи ме на вампир в очите, с устни а ла А. Джоли и каза, че миглите ми от MAC били калпави, не можел да ги залепи. Прибрах се в сълзи и ходех с главата надолу, толкова беше зле. После и линията си направих като хората, и ужасните калпави мигли си залепих успешно...
Така че.. гледай от добрата страна- 1. има по прецакани от теб и 2. гримът е пробен.. 3.30лв не са фатално мн
Гримирай се самичка.

MirCa1
05-11-2013, 07:27
Аз се изръсих 80 за грим преди 3 години- на бала ми, направи ме на вампир в очите, с устни а ла А. Джоли и каза, че миглите ми от MAC били калпави, не можел да ги залепи. Прибрах се в сълзи и ходех с главата надолу, толкова беше зле. После и линията си направих като хората, и ужасните калпави мигли си залепих успешно...
Така че.. гледай от добрата страна- 1. има по прецакани от теб и 2. гримът е пробен.. 3.30лв не са фатално мн
Гримирай се самичка.

Аз не казвам,че съм най-прецаканата и най-нещастната, НО се ядосвам,че такива хора си предлагат услугите. Забравих да спомена,че чак след като излязох се усетих,че изобщо в ценовата им листа липсва цена за грим. Още нещо, за пробен 30 е доста, след това се обадих да питах в един салон, с доста добро име в града, пробата им струваше 10 лв. Питах ги с какво гримират и ми изреждаха прекрасни марки, за жалост нямат свободен час, а и нормално вече :) Ще ви пусна снимка като мине абитуриентската как съм била в крайна сметка :D .

kitty02
05-15-2013, 11:47
Последно сама ли ще се гримираш или .. ?

Bloodlust
05-15-2013, 15:18
Познат случай с три съученички и една *прословута* гримьорка. Две от тях ходиха за изпращането, като едната после 30 минути си трила от устните някакво покъртително червено червило (което не е искала първоначално). Другата директно се прибрала в тях, изтрила *професионалното* творение и сама се гримирала на ново. Третата отиде при въпросната гримьорка за бала и после възмутено обясняваше, как въпросната я направила на вампир в очите и се налагало някаква нейна приятелка да сасява положението. Интересен момент е, че тази жена гримира момичетата в легнало положение. Много са подобните покъртителни случаи, а в твоята ситуация вина има и приятелката, която ти я е препоръчала. Иначе и на мен ми стана интересно да видя снимка как те е *гримирала* :)

pifiella
05-15-2013, 18:14
Щом можеш сама няма нищо по-хубаво от това.Все пак една спирала и очна линия всеки може да сложи. Аз сама си се гримирам и много добре ми се получава.Вчера си направих "пробен" зелен опушен грим с изкуствени мигли и ми се получи адски добре.Не можах да се снимам хубаво,че да ви покажа.
ИСКАМ СНИМКА!ИСКАМ СНИМКА!
Искаме и адреса на тая,че да не изгърми още някоя!

therichbitch
05-15-2013, 20:15
...

а, аз само се опитах да те успокоя, защото знам какво е :))

MaLkaTa_LaDy
05-16-2013, 05:11
Леле, ужас! Кажи от кой град си и коя е тази гримьорка, за да не ходим там.

kitten8m
05-16-2013, 18:30
Аз отидох при Слави Стоянов, 100 кинта ама грима беше перфе.... знаех си че Николета е красива заради грима! Този човек прави чудеса!

FuCKkK13
05-16-2013, 18:31
може ли снимка на лично с грим и без да видя ?

kitten8m
05-16-2013, 18:38
БЕЗ ГРИМ - http://i40.tinypic.com/308f6eg.jpg
С ГРИМ - http://i44.tinypic.com/2wg7n28.jpg
... http://i43.tinypic.com/2ui84t3.jpg

FuCKkK13
05-16-2013, 18:40
мерси,много си хубава и без грим!

Wikito
05-16-2013, 22:03
Лелелле ужас..:Д Аз по-добре щях да те нагримирам 100% :Д Добре,че си отишла на пробен грим...:)) Ако може ми прати снимка<3

bababa7
05-17-2013, 04:53
мерси,много си хубава и без грим!


И на двете снимки е с грим, просто на първата няма сенки и спирала. Слави гримира по този начин, първо слага фон дьо тена и пудрата под очите и така ги снима, после слага на очите черното. Слага много черно! Старае се само за който му хареса.

Hayashi
05-17-2013, 07:34
Защо толкова много черно бе момичета? Скривате си младежката красота.