PDA

View Full Version : Не мога да изтърпям майка си



zvezdiichkataa
05-10-2013, 14:47
Здравейте. Аз съм на 16 години и проблемът ми е следния: майка ми просто ме подлудява, защото постоянно крещи насреща ми, кара ме да върша разни неща, ако бретона ми не е вдигнат започва да ми вика отново, да ме удря. Не мога просто да издържам вече, омръзна ми от тази жена. Защо когато ще ме кара да правя нещо, трябва да ми вика, да удря и да ме кара да плача.Не мога да да разбера защо постоянно си търси причина да ми се кара. Не стига, че през седмицата не се виждаме, защото уча в друг град, а тя ме посреща с викове и крясъци. Вече и аз започнах да и крещя, казах и ,че не мога да я изтърпям и т.н. Не мога да разбера какво е това държание .. просто не спирам да рева и да се питам какво иска толкова от мен..

Chacho
05-10-2013, 14:50
Кара ти се, че не си си вдигнала бретона?

Кви работи те кара да правиш? Как се стига до викове? Изнервена ли е по някаква причина? Ти какво й отговаряш, въобще как си отзоваваш мнението? Имаш ли баща? Ако да, какво отношение взема той?

zvezdiichkataa
05-10-2013, 15:03
Ами да, понеже не ми се виждало едното око от него.. Ами примерно да нося някакви саксии и да ги закачам по терасата. Просто тя ми говори нервно и ме кара да бързам и започва да вика. Аз също и викам, но не да се инатя да правя тва, което ми казва, просто да престане да ми вика. Баща ми той си е пей сърце, не го бърка нищо...............

Chacho
05-10-2013, 15:29
Извикай и двамата да разговаряте сериозно. Казваш, че трябва да се приключи с боя. Кажи им, че си разбран човек и е достатъчно спокойно да ти се говори, за да се разберете. Кажи им също, че могат да изискват от теб да си вършиш задълженията, като да си подчиняваш визията на разбиранията на майка ти не е такова. Има неща, които са си лично твои и родителите не могат да се месят в тях. Така остават само обоснованите изисквания към теб, към които не би трябвало да имаш против. И се съгласи да ги изпълняваш, като трябва наистина да удържиш на това обещание, ако търсиш справедливост.

Така помоли и двамата, като твои родители, да те защитават когато е нужно, а не да те потъпкват. Защото, когато всичко от твоя страна е изпълнено, а те злоупотребяват с ролята си, като това нейното е най-откровено казано малтретиране, не ти остава нищо друго, освен да отвръщаш със същата грубост. И, ако те не са готови да ти уважават правата, им заяви, че можеш и на друго място да си ги потърсиш.


Като това смятам, че е начинът да сложиш окончателен край на разприте. Но е само съвет. Ти сама прецени на какво си готова.

Vikkyytoo
05-13-2013, 21:59
Говори с майка си по тази тема или кажи на баща ти да си поговорят. Може и жената да е е преуморена и затова да те кара да и помагаш. Ако е била натоварена на работа е нормално да е нервна. Как така не я търпиш майка ти е все пак.

Amore-Mio*
05-14-2013, 16:44
Глупаво е да твърдиш, че не можеш да понасяш майка си - жена, която ти е дала живот.

Иначе взимаш ги и двамата, и сядате да разговаряте сериозно.
Не чакай да ти каже какво да правиш, а ги свърши, преди да се е усетила, дори.
Инак, струва ми се, че има някакви проблеми, които я тормозят.

Пише се и се изговаря ИЗТЪРПЯ!