PDA

View Full Version : Има ли смисъл от любовта от разстояние? - Краят



wtfstfu91
05-10-2013, 17:33
Здравейте!
Преди време от друг профил ви попитах дали има смисъл от любовта от разстояние. (сега не мога да вляза от него) Та... аз вече мога сам да си отговоря на този въпрос - отговорът е: не, няма. И двамата си бяхме виновни, може би в мен бе по-голямата вина, защото се затоврих доста в себе си последните месеци и се вкарах в луди филми.

Не сме си казали все още "сбогом" официално, но вчера всичко се срина. Тя ще го каже и съм готов да го приема. Обичам я и я мразя. Искам я и не я искам. Може би ме е яд повече на това, че се раздадох на макс, никога не съм се раздавал така. Имам познати, а и чета истории как момчетата изневеряват на половинките си, удрят ги, псуват ги, държат се зле с тях и те продължават да си ги обичат с години. Аз съм обратното (не съм чехъл).
Както и да е - няма значение случката, вас това не ви засяга - просто исках да напиша мнението си по въпроса, който зададох преди година и половина.

П.С. Иначе бяха много хубави почти 2 години :)
След второто голямо разочарование в моя живот, определено не вярвам вече в жените и изобщо, че има една сериозна, която да си допада с мен и да се допълваме. Чао!

klimatronik
05-10-2013, 17:46
Здравейте!
Преди време от друг профил ви попитах дали има смисъл от любовта от разстояние. (сега не мога да вляза от него) Та... аз вече мога сам да си отговоря на този въпрос - отговорът е: не, няма. И двамата си бяхме виновни, може би в мен бе по-голямата вина, защото се затоврих доста в себе си последните месеци и се вкарах в луди филми.

Не сме си казали все още "сбогом" официално, но вчера всичко се срина. Тя ще го каже и съм готов да го приема. Обичам я и я мразя. Искам я и не я искам. Може би ме е яд повече на това, че се раздадох на макс, никога не съм се раздавал така. Имам познати, а и чета истории как момчетата изневеряват на половинките си, удрят ги, псуват ги, държат се зле с тях и те продължават да си ги обичат с години. Аз съм обратното (не съм чехъл).
Както и да е - няма значение случката, вас това не ви засяга - просто исках да напиша мнението си по въпроса, който зададох преди година и половина.

П.С. Иначе бяха много хубави почти 2 години :)
След второто голямо разочарование в моя живот, определено не вярвам вече в жените и изобщо, че има една сериозна, която да си допада с мен и да се допълваме. Чао!

редки са кат разстройството на тюлен

balu4ka
05-10-2013, 19:36
След като си бил с тоя човек почти 2 години,смееш да твърдиш,че няма такава?Я пак...
Всъщност не знам каква по-различна връзка си очаквал да е,принципно тези връзки са повече от платонични,за което са и по-трудни за поддържане,но всеки бил в такава стойностна и истинска би ти се изсмял.Защото да ти кажа връзката си е връзка,няма значение дали е от разстояние (20,50,1000 км) сравнена с тази примерно,ако той/тя е в отсрещният блок и двата типа връзки приключват,ако така е било писано.

HollyGolightly
05-11-2013, 04:51
Аз лично мисля, че има, стига и двамата да са готови да предприемат това предизвикателство. Не всички хора могат да поемат такава отговорност, понеже това половинката ти да не ти е пред очите ако не всеки ден, поне няколко пъти седмично е много трудно. Но ако има изгледи това разстояние да се скъси и евентуално да заживеете заедно или поне в един град, защо да не?

marilyn
05-11-2013, 06:19
Глупаво е да казваш, че едва ли не няма момиче, което да си струва и да се разбирате. Знаеш ли какво ти е подготвила съдбата утре?

Иначе да, връзките от разстояние за мен също нямат смисъл... примерно, ако единия замине по някаква причина за определен период, месец, 2,3,5... тогава ок... но да са от различни градове и да се виждат 1 път в месеца.. за мен това не може да е връзка.

wtfstfu91
05-11-2013, 07:08
@klimatronik - за огромна жалост си прав.
@balu4ka - няма да те коментирам.
@HollyGolightly - честно казано това е първата ми и последната ми от разстояние. Жив мазохизъм. Всъщност нашата не е същинска, де... лятото няма как да се видим или пък зимната сесия. През семестрите нещата са вече по-добре, но в крайна сметка пак се виждаме доста малко поради обстоятелства, които няма да споменавам. Говорили сме и по тази тема за живеенето заедно, но като време трябваше да почака, защото в момента няма как. Но... явно този въпрос се реши вече.
@marilyn - Да се опитвам докато успея, нали? В това се крие успеха. Съдбата.... да не ти казвам к`во ми е мнението за съдбата.

Е, в крайна сметка си допадахме. Но един път и аз да допусна грешка и естествено животът ще ме съди жестоко. За глупости и простотии да ме режат. Просто ми писна.

П.С. Едно съветче от мен, никога не се събирайте със скептици, песимисти, негативисти - толкова ме промениха с постоянните си бърборения как това не било наред, как момичетата били еди кви си - превърнах се в тях. И съм на път да изгубя и най-стойностното момиче в живота си, но в крайна сметка, както вече казах, и двамата сме си виновни. Лек ден.

marilyn
05-11-2013, 07:19
Под "съдба" не си представяй, че имам предвид дядо господ седнал на едно бюро и пише с перо какво ще се случи на всеки от нас. Идеята ми беше, че не знаеш какво ще ти поднесе утрешния ден и нямаш право за отчаяние. Вярвам, че тези, които си приличат, се привличат. Успех.

valdesbg
05-11-2013, 07:22
Изака се в средата на стаята, седна до творението си гордо с физиономия на доволен пекинез в очакване на подкрепа и овации. Мнението е като задника - всеки си има по едно, но не всеки ти го навира в лицето непоискано and out of the blue.

wtfstfu91
05-11-2013, 07:37
@marilyn, ще видим какво ще става и благодаря.
@valdesbg, не се разпознавам в написаното от теб.

valdesbg
05-11-2013, 07:45
Авторе - а би трябвало :) Двуцифрено IQ обикновено дава тая способност.

wtfstfu91
05-11-2013, 07:56
@valdesbg, щом знаеш мотивите ми защо съм написал темата. Ок (y)

pandabear
05-11-2013, 07:57
'ми добре..прехвърли се на някое мъжко тогава, може и да не останеш разочарован ;p

balu4ka
05-11-2013, 08:10
Няма да ме коментираш,защото ти наврях истината в лицето ли?
Е,съжалявам..понякога и тя трябва да се казва.
Не ти го казвам,защото имам много свободно време и съм решила да ти запълвам темата,а защото аз също съм имала такава връзка и то два пъти,но за първата няма да коментирам,защото беше повече от безсмислена,но що става дума за последната ми,то тя е била най-смисленото нещо в скромният ми живот без много опит и никога не съм съжалява,надявам се,че и никога няма да го направя.
Според мен е трябвало да намерите компромисно решение-двамата.Говоря за по-различно от раздяла,но знаеш ли...
Също така-хората се променяме,напълно съзнателно,другото са оправдания.Дали към по-добрo или към по-лошо,само ние си знам,както и обкръжението ни,но искам да кажа,че след като не искаш да ставаш като негативистите,песимистите-просто промени средата,а това не е ли момичето,което би трябвало да ти е показало с времето,че не всички момичета са еднакви,а ти сега ще лежиш върху такива общи знаменатели?!...Както и да е ,всеки сам си взема решенията
Успех.

wtfstfu91
05-11-2013, 08:47
Какво си ми навряла в лицето? Филмче ли усещам :P
Променянето на средата вече е факт, естествено, че каквото зависи от мен ще го променя. За мен също това е/беше (и аз вече не знам) по-смислена връзка отколкото други, които съм имал и които са били доста по-дълги.

valdesbg
05-11-2013, 09:09
Авторе - дойде тропна по масата извади си го и го развя пред всички и без да сме те питали каза кво мислиш по въпрос, който е разискван поне 67 пъти. Ок отчетохме че си активен, не ни грее кой си и за какво се бориш, друго имаш ли да пелтечиш?

wtfstfu91
05-11-2013, 09:22
Смешен си :) Бъди значим тук!

balu4ka
05-11-2013, 10:39
wtfstfu91 -доста хаплив си.Мисля,че си тук с цел -съвет,филмчета не съм ти завирала в лицето.Просто сядай си на Д-то и слушай,от теб си зависи къде ще се вслушаш ; )

plamend933
05-11-2013, 10:42
Има :) Харесвам, обичам, обожавам едно момиче, от друг град, повече от година. В началото ме беше страх да и призная, но един ден реших, че ще й кажа. Е направих го. Разстоянието между нас беше 250км, месеци по-късно се видяхме, а сега съм при нея за постоянно. Другия месец официално си правим 1 година и се обичаме все по-силно. Трябва да вярваш във връзката си, да полагаш усилие да я запазиш, и когато има разстояние, да помислиш как да си стигнеш до човечето и как да останеш до него и скоро да си го прегърнеш. Всичко опира до желание, любов, ако си сигурен, че това е твоя човек, ще преминеш всякакво разстояние и препятствие да си до него.

make_me_love_you
05-11-2013, 12:04
Аз не прочетох всички мнения, но някои от твоите са ми достатъчни.
Имах такава връзка - 2 години и половина и наистина мога да кажа, че е възможно, но много трудно и както ти каза си е мазохизъм. Има много драма в тези връзки и аз също не бих повторила. Относно хората - повечето така говорят, че не е възможна такава връзка, ама то да ти кажа те хората винаги говорят и си направил грешка, че си се вслушал в техните приказки. От друга стара, ако има възможност след определено време да се съберете в един град поне, мисля че може да опитате да поправите грешките,защото щом още мислиш, че е "най-стойностното момиче в живота ти" може би има надежда и ако заради хората сте се разделили е кофти. Ако ли пък не - времето лекува всичко и със сигурност ще намериш по-стойностно. Успех и горе главата :)

Violenza
05-11-2013, 13:07
Ох, поредният лигльо.

wtfstfu91
05-11-2013, 14:17
@balu4ka, хаплив, защото съм афектиран. Извинявам се! Тук бях с цел просто да си излея простата, бедна душа. Честно казано не съм искал, а и не съм очаквал мнения (особено на високоинтелектуалния трол). Успех на всички в такива връзки. Понякога даваш най-доброто, понякога си мислиш, че даваш най-доброто.
@Violenza, не ме засягаш. Предполагам обаче, че ако аз бях ти го написал, веднага щяха да започнат романи - "Не ме познаваш - не говори каква съм - Част 1: Раздразнената". (и не не го пиша, за да съм забавен - аз не съм вече)

Amore-Mio*
05-11-2013, 14:24
По принцип не наричам връзките от разстояние връзки. Освен ако двамата са били заедно, наложило се е да се разделят за известно време и ще се виждат нормално след изтичането на това време, но в противен случай - не. Някак, не мога да си представя как можеш да бъдеш ВЛЮБЕН в човек, в който не си виждал. В кое си влюбен? В начина на писане ли? Това, ако ще се нарича любов, по-правилно би било да се нарече компютърно-мишкова.

wtfstfu91
05-11-2013, 14:33
@Amore-Mio, прочети ми 2тория коментар в темата (ако искаш). Всмисъл тази връзка не е такава, каквато я описваш ти. Иначе съм съгласен с това, което написа. По-голяма простотия от това - няма.

sneering
05-11-2013, 14:43
Ок отчетохме че си активен, не ни грее кой си и за какво се бориш, друго имаш ли да пелтечиш?

Нали затова е форум? Цяла тема с клиширани свалячески съвети си пуснал и в един момент не те грее за някого?От доста време те наблюдавам и що така си мисля,че си от ония вид минали двайсетте години пичове,които мисленето,помоща и самото им тесто на живот се върти само около жените,а за другите простички неща от живота 'не го грее'.

Относно автора които не вярва в жените,моя скромен съвет е да опознае хората повече,защото никои с никого не си прилича и има вероятност някои които ходи някъде из света в момента,докато аз пиша и ти четеш,да е точно този с които да си споделиш живота!
С връзките от разстояние,трябва да си много сигурен че ще съумееш да скъсиш разстоянието почти до реално и тогава действай,иначе само боли.

Дано не се натрапвам с някакви съвети,просто си мисля че е правилно що-годе.

wtfstfu91
05-11-2013, 15:05
Ммм, благодаря за мненията. Ще се постарая да запазя тази връзка, ако все още я има. Ако не - както казах ще си променя обкръжението и ще разкарам тея нещастни и негативни хорица край мен, които явно не ми действат добре. Благодаря!

fenastz
05-11-2013, 15:23
Имам познати, а и чета истории как момчетата изневеряват на половинките си, удрят ги, псуват ги, държат се зле с тях и те продължават да си ги обичат с години. Аз съм обратното (чехъл съм).


fixed*

wtfstfu91
05-11-2013, 15:32
Браво!

Borislav,Georgiev
05-11-2013, 18:21
Имах "връзка" с едно момиче от Македония беше хубава, но започнах да говоря за това че Македония си е наша а пък тя се ми викаше че Македония е една от най старите държави и накрая се комплексира и ме остави ...:D:D

valdesbg
05-11-2013, 18:23
sneering - автора е досаден мрънкащ лигльо, който не търси съвет а внимание. Какво да ме грее за него? Нито е задал въпрос, нито е дефинирал проблем.. нищо. Идва, "Аз мисля така и така и така", при все че казуса е дъвкан хиляди пъти преди това. За шайка непознати идиоти няма какво да ми пука.. който има въпрос - му се отговаря, който няма... да затвори вратата с дръжка от другата страна. Сълзливи изпълнения не обичам, ще мрънка на аверите си.

П.П. Оправи си перископа.

Borislav,Georgiev
05-11-2013, 18:38
valdesbg е малко прав няма смисъл да се правим на лигльовци за такива неща аз примерно когато си харесах едно момиче от Македония то си пише и на по горния пост.. както и да е харесах я и тя мен изненадващо се влюбихме дори исках да отида там по някъ'в начин все ми е тая как просто да в видя, да я пипна. Дълго време бях разстроен беше още лято и тъкмо се бях преместил в Нов Град и почти никой не познавах бях в депресия направо не ми се живееше, а пък за мен това беше адски глупаво да се влюбя в момиче което не познавам, мина време и се скарахме и то за политически глупости коя страна е по добра и по велика и тнт.. ако искаш да знаеш днес пак ми писа че не може да ме забрави а истината е че ако я видя на живо ще се държа ужасно с нея защото я мразя буквално заради такива неща хората се побъркват .... и още купища други... общо взето както Майка ми казва пусни се по течението виж какво живота ще ти даде виж както времето ще покаже и няма смисъл да се разболяваме за едни тъпи писма от някв'и си дето не им стига ебане** :)

Tsukuda_Hiroshi
05-11-2013, 20:51
Може би ме е яд повече на това, че се раздадох на макс

Никога не трябва да те е яд за това!!! Ако няма да се раздаваш, по-добре не почвай!!!

wtfstfu91
05-11-2013, 22:00
Къде видя сълзливи истории? Я кажи сега миналото ми, настоящето ми и бъдещето ми. Опитваш се да бъдеш оригинален, но тази мода отмина преди 1-2 години. Спирам аз по темата, ти пиши, пиши. Стой си във форума и се прави на мъж. Така трябва!