PDA

View Full Version : "Приятели" ?!



Hollywood96
05-10-2013, 19:10
Здравейте, моля ви за съвет! Преди месеци срещнах едно момче, всичко започна като на шега и случайно без да искам се влюбих в него. Не исках той да узнава и затова почнах да се държа като него приятелка, но и не чак толкова. Виждах как ме гледа, усещах ги нещата и се радвах, но мина месец и той се държи супер, но нищо не направи.. Всички ми казваха как ме гледа, как ме харесва и как той като е срамежлив, може аз да му кажа, че си го харесвам и да казах му- той ме отблъсна..Не съжалявам разбрах какви са отношенията ни (в повечето форуми пише, че ако кажеш на едно момче че си го харесваш той бие отбой)..Можех да си тръгна и да ме боли по малко, но аз настоях и си останахме приятели, той много ми споделя, аз на него също и исках да изглежда, че нямам чувства към него, не знам до колко се е получило. Приятели! Аз си останах с чувствата ми и те се засилваха..той продължаваше да се държи супер мило, супер приятно, супер уникално с мен и аз бях много объркана, гледахме се в очите така сякаш сме най-влюбените на света! Както и да е аз правех така че да се срещаме , писахме си-той на мен всеки ден и така, всичко си вървеше че сме приятели и аз преглъщах всичко..но 10 дена на една ваканция не се бяхме виждали изобщо, аз реших да прекратя взаимоотношенията ни, но естествено не мога, та аз съм влюбена в него , не мога изведнъж да го зарежа. Реших малко по малко да се отдръпвам и да не ме вижда нито аз нито той мен.. И не знам имам чувството,че чувството че той ме иска търси ме.. беше викал мои приятелки да ме пита къде съм , за да ме види, защото не сме се видяли, преглъща ме..не знам какво става, не знам какво и да правя, боли ме и много съм объркана..но не мога просто да го забравя опитах но не мога..моля ви моята най-добра приятелка си мисли че ме харесва, но го е страх и не се е осъзнал и като го отбягвам започва да се осъзнава.. не знам вече моля ви помогнете ми, дайте ми съвет! Благодаря предварително! :)

fakesmiles
05-10-2013, 19:21
Ох,доста е кофти ситуацията,даже не знам какво да те посъветвам.
Хубаво е,че си му казала какво чувстваш - това щеше да ми е първият съвет към теб ;д
Оттук нататък той трябва да се реши дали иска да сте заедно,не знам дали има смисъл да го притискаш...

Positive_SouL
05-10-2013, 19:43
Сега ще ти каже личното си мнение, което не е сигурно дали е вярно и приложимо във вашата ситуация.
Първо да кажа че си направила голям пропуск като не си го питала дали не се притеснява от нещо, когато си му предложила защото сега само ще гадаеш за чувствата му.
Тъй като и аз съм срамежлив, ако ти беше до мене и аз те харесвах, и бяхме толкова близки и аз щях да се стресна, но ако беше ме попитала дали се притеснявам от нещо щях да ти кажа от какво и щяха да потръгнат нещата.
Както и да е приемаме че съм те отрязал и ти си пропуснала шанса си. Ако започнеш да се отдалечаваш ще си помисля че вече не съм ти интересен и всичката тая близост е била за да ме свалиш. Ако продължиш да си до мене ще продължа по същия начин както е било до сега. Ако пратиш някоя приятелка да ме пита дали те харесвам и дали се притеснявам това е втори шанс за мене и тебе и бих казал, че те харесвам и че се притеснявам. Но това важи за мене. Аз не познавам твоето момче и не знам как разсъждава той, плюс това не знам и дали изобщо те харесва.

HollyGolightly
05-11-2013, 04:45
Аз мисля, че няма смисъл да продължаваш да се измъчваш. Както каза близки сте, предполагам, че можеш да говориш с него. Питай го най-сериозно какви са чувствата му към теб. След това му кажи ти как се чувстваш, че си наранена, че си опитала да останете приятели, но от цялата ситуация теб те боли и може би няма да е зле (ако той не изпитва същите или поне подобни чувства към теб, както ти към него) да се поотдалечите един от друг.
Няма смисъл от повече увъртания, по този начин ти нараняваш себе си. Пък и кой знае, ако се отдръпнеш може да му се отдаде възможност да премисли над ситуацията и да разбере, че не те чувства само като дружка. Просто си дайте малко време.

PimKie
05-11-2013, 15:09
С почти същия проблем съм.
Преди седмица говорих с мой супер близък и той също ми каза, че ако едно момче наистина те харесва, се страхува и не прави нищо, за да сте заедно. Гадно е, защото не е като да го е страх, че ще бъде отхвърлен. Напротив.

fenastz
05-11-2013, 15:19
Женската логика - "Харесвам го - нека НЕ му покажа с нищо, че го харесвам!"

PimKie
05-11-2013, 15:22
Не е само женска логика. И мъжете (момчетата) също го правят.

Hollywood96
05-11-2013, 19:45
Аз се поотдръпнах от него и той като че ли повече ме търси, не знам ...може би ми е пропуск че не го питах дали се притеснява! просто наистина не знам какво да направя, най вече се чувствам объркана,защото не знам какво мисли, защо прави така и защо ме отхвърли с аргумента, че не иска гадже.. Може и да е така но защо продължава да се държи даже супер много по-хубаво от преди а не вярвам да е забравил за нещата които му казах, макар и да бяха преди 2 месеца и да се държа приятелски..аз знам много неща за него той знае много неща за мен окей просто не искам да се чувства предаден затова съм още при него..всички ми казват че трябва да мисля за себе си но не мога да го оставя така..Познавам приятелите му и се имам с тях и не знам защо не ме иска и защо се държи така ... Не толкова срамежлив за да го е страх да ми признае или не знае какво иска и трябва по някакъв начин да го накарам да се осъзнае или просто не знам

Positive_SouL
05-11-2013, 20:32
"Аз се поотдръпнах от него и той като че ли повече ме търси, не знам " - а не мислиш ли че като приятел е нормално да те търси?
"може би ми е пропуск че не го питах дали се притеснява!" - да пропуск е вече го казах :)
"защо прави така и защо ме отхвърли с аргумента, че не иска гадже.. " - ами не знам според теб ненормално ли е да не иска гадже?
"защо продължава да се държи даже супер много по-хубаво от преди" - дали не е защото смята че ти е зле като те е отрязал, как мислиш?
"а не вярвам да е забравил за нещата които му казах, макар и да бяха преди 2 месеца" - да не би да си го напсувала, защо очакваш реакцията му да е друга? Какво му каза ти всъщност?
"аз знам много неща за него той знае много неща за мен окей просто не искам да се чувства предаден затова съм още при него" - значи, той отказва да бъде с тебе, но ти не отказваш да бъдеш с него, така ли? От какво смяташ че ще бъде предаден след като му е станало ясно че си го харесвала и е нормално да си била по близо до него?
"всички ми казват че трябва да мисля за себе си но не мога да го оставя така.." - защо? Смяташ че си му задължена, не можеш да го забравиш или какво?
"Познавам приятелите му и се имам с тях и не знам защо не ме иска и защо се държи така ..." - да мисля че това е добра причина да се ожени за тебе, наистина :)
"Не толкова срамежлив за да го е страх да ми признае " - значи в крайна сметка има вероятност да е бил искрен, така ли?
"или не знае какво иска" - хм, 2 месеца са минали откакто си му предложила, колко са минали преди това и докога смяташ той да разбере какво иска?
" трябва по някакъв начин да го накарам да се осъзнае" - да се осъзнае? За какво че дълбоко в себе си той е сгрешил, че те е отхвърлил и наистина иска ти да си му гадже?
"гледахме се в очите така сякаш сме най-влюбените на света' - а дали не си въобразяваш? Аз като видя жена с красиви очи имам чувство че се разбираме, че сме родени един за друг и т.н. Просто питам?
'Можех да си тръгна и да ме боли по малко, но аз настоях и си останахме приятели' - докога ще е така?
"той много ми споделя, аз на него също" - приятелите обичат да си споделят, нали?
"и исках да изглежда, че нямам чувства към него, не знам до колко се е получило" - след като си му предложила, според теб получило ли се е?

Сигурно няма да ми отговориш на въпросите но на мене ми достави удоволствие да ти ги задам :)

Hollywood96
05-11-2013, 21:24
Това е форум ще ти отговоря на въпросите, но на мен пък не ми доставя много голямо удоволствие да ги чета..Главно защото аз съм влюбена в този човек, затова не мога да го оставя, не че не мога, просто много вътре в себе си не искам..Не знам дали си бил влюбен преди в човек, който те отхвърля, но боли повярвай ми много боли. Нормално е да ме търси като приятели знам го това, просто е по-различно, не може той да има приятели и да ми казва че всеки ден си пише само с мен и да ми показва хронологии..Не съм казала че е ненормално да не иска гадже, просто го изтъкнах като факт.. Не съм го псувала, не съм му казвала нищо не почтено или нещо такова.. Ти ме изкара пълна параноичка :D просто той е бил предаден жестоко от неговия най-добър приятел преди години и сега ми казва толкова неща, където от години не се е доверявал така на човек и аз просто да си тръгна без причина, мисля че е подла и долна постъпка, а аз просто не мога така ..Не съм му задължена за нищо, просто ето леко, по-леко се отдръпвам и той ме търси повече, да наистина не мога да го забравя. Кой приказва за сватби? просто винаги всички приказват как приятелите са ключовите хора към него и аз го изтъкнах като факт. :) Не знам дали беше искрен, не знам вече нищо, много съм объркана..Ето за това говоря не знам той преди не ме прегръщаше, сега ме прегръща-той и ей такива неща, пита приятелите ми къде съм, а преди не го е правел..Може и да си въобразявам прав си, но не говорим за един път и ми казва че имам красиви очи и че не може да спре да ги гледа и ако аз не спра да го гледам ще си тръгни-негови думи! Не знам докога ще е така, просто съм влюбена в него. Знам че приятелите обичат да си споделят, наясно съм с това. едва ли.

Positive_SouL
05-11-2013, 21:57
Виждаш ли винаги има нещо, което ние не знаем и винаги ще получаваш грешен отговор. Ако желаеш просто да си излееш душата ОК имаш късмет :) А той имал ли е връзки преди това? Какви съвети очакваш след като се опитваш да прикриваш чувствата си пред него? Какво всъщност искаш да се отдалечиш без да го нараниш или да го накараш да си признае че те харесва :) Неговите номера не ги разбирам със красивите очи и показването на хронологията. Сигурна ли си че няма някакви душевни проблеми? Само с тебе ли се забавлява? Какво толкова много си споделяте? Какво общо имате всъщност със него освен че ти правиш всичко за да му блеснеш в очите? Какво общо имате като цели, като идеи, като предпочитания, като мечти? Как смяташ да излезеш от ситуацията като продължаваш да задълбочаваш?

Hollywood96
05-11-2013, 23:18
Първо ти благодаря, че ми задаваш тези въпроси, защото наистина се замислям и да благодаря ти! :) Не знам за връзка, но е бил влюбен-гледам да не го питам много много за това, чувствам се неловко и не знам какво ще си помисли.. Прикривам чувствата си защото един път ги показах и той ги отхвърли, какво друго мога да направя... Не знам, знам че искам да си признае ако ме, евентуално харесва, но и не мога да стоя негова приятелка и да ме боли..Аз също не ги разбирам тези негови неща, ето например днес не бях дори и влезнала във фейсбук и за 1 сек. той ми писа и ми се извиняваше че не можем да си пишем защото е нямал интернет без аз нищо да му казвам..За душевни проблеми съм сигурна че няма :Д Споделяме си миналото преди да се срещнем, какво искаме от живота, за какво мечтаем ей такива неща.. Ами имаме доста общи неща, за това което искаме за в бъдеще, общи вкус за музика, за много неща (за музиката ми дойде това първо на ума) Именно не знам какво да правя, за това толкова много четях проблемите на хората по такива форуми и не можах да намеря нещо като моето и реших да направя и да ми дадете съвет ако можете, да ми кажете какво мислите защото аз съм наистина объркана

Positive_SouL
05-12-2013, 10:50
"Не знам за връзка, но е бил влюбен-гледам да не го питам много много за това, чувствам се неловко и не знам какво ще си помисли" -защо се чувстваш неловко, нали каза че си споделяте всичко. Ако не можете да си говорите свободно за всичко тогава защо го чувстваш толкова близък?

"Прикривам чувствата си защото един път ги показах и той ги отхвърли, какво друго мога да направя." - ами ако не можеш да направиш друго тогава какъв е смисъла да стоиш до него?

"Не знам, знам че искам да си признае ако ме, евентуално харесва, но и не мога да стоя негова приятелка и да ме боли." - не искаш твоя приятелка да го разпита защото вече са минали два месеца, а ти си прикриваш чувствата, не знаеш дали е имал връзка и не искаш да го питаш дали не се притеснява да започне такава, не искаш да показваш че го харесваш, а направо той да ти признае че те харесва, не искаш да стоиш до него защото те боли, тогава ако се отдалечиш от него не е ли най-добрия вариант?
Ако му кажеш как се чувстваш и какво си очаквала според теб той ще се почувства ли предаден?