PDA

View Full Version : вашият ежедневен грим през лятото



FuCKkK13
05-10-2013, 21:35
първо се извинявам,че повтарям тема,но другата не знам къде изчезна
по принцип ходя без грим,но когато съм в добро настроение мацвам по една спирала и бб крем ... от няколко дни все гледам канали на момичета и се интересувам от ежедневен грим и ми направи впечатление,че всички слагат по много неща и за това направих темата.Ето основния въпрос: в какво се състои вашия ежедневен грим ( и най -малките неща 8-) )
другото с какво се грижите за лицето си отделно като изключим почистване на грим/хубава основа и качествена козметика. Особено през лятото нещо по-специално ? През лятото лицето ми хем става хубаво,хем има нужда постоянно от освежаване и се чудя какво да си взема.

scioquoniamsuccedere
05-10-2013, 22:09
Аз се мажа с хидратиращ крем, след това лек фондьотен или пудра или без (зависи в какво настроение съм ) спирала - задължително, кафяв молив за вежди-задължително, черен молив - почти всеки ден и общо взето това е, не смея да се цапотя с каквото ми трекне, защото от повечето гелове, тоник, води се изприщвам, кремове :)

tonssy
05-11-2013, 07:30
Дарена съм с почти безпроблемна кожа (само малко по-суха, отколкото трябва е), така че общо взето не полагам грижи за нея :D Лятото обаче задължително преди да изляза от нас си мажа лицето със слънцезащитен крем, защото имам малко лунички, а не искам да се увеличават ;д
Ежедневният ми грим представлява спирала, черен молив, който всъщност не използвам всеки ден и балсам за устни/ гланц/ светлорозово червило (зависи в какво настроение съм :Д). Лятото пак ще бъде такъв.

fizzyg
05-11-2013, 07:34
Слънцезащитен крем,руж,малко бронзираща пудра,спирала. Може и очна линия,ако имам повече време,ама рядко става :D

strawberry88
05-11-2013, 08:02
Слънцезащитен крем непременно.Това е. 8-) Когато съм в настроение слагам спирала, бял молив във вътрешния ъгъл на окото и малко под веждата, като хайлайтър :Д и нещо на устните за цвят. :Д

weheartiit
05-11-2013, 08:07
сега слагам бб крем/пудра (понякога и двете ;д) ,спирала и телесно червило.
лятото мисля същото + бронзираща пудра или руж.и слънцезащитен крем.
а да ви питам colorstay става ли да се ползва лятото ? чувала съм,че не е
от най-леките фон дьо тени ,но искам да го пробвам,че нещо от последния ми бб крем
не съм доволна.

strawberry88
05-11-2013, 08:13
телесно червило.

Защо?Лятото е време да си поиграеш с цветовете, да се развихриш. :D Както искаш де. :) :д Аз забравравих да кажа и коректора (ако има нужда).

billytalent
05-11-2013, 08:17
Слънцезащитен крем-задължително, руж и очна линия.

FuCKkK13
05-11-2013, 08:25
Защо?Лятото е време да си поиграеш с цветовете, да се развихриш. :D Както искаш де. :) :д Аз забравравих да кажа и коректора (ако има нужда).

ох аз също ако съм с нещо е в телесен цвят .. просто всички казват,че на светлите хора им отиват наситени цветове червило само че на мен ми е детско лицето и не ми отива 8-) ( или поне не съм свикнала да се гледам така)

FuCKkK13
05-11-2013, 08:26
сега слагам бб крем/пудра (понякога и двете ;д) ,спирала и телесно червило.
лятото мисля същото + бронзираща пудра или руж.и слънцезащитен крем.
а да ви питам colorstay става ли да се ползва лятото ? чувала съм,че не е
от най-леките фон дьо тени ,но искам да го пробвам,че нещо от последния ми бб крем
не съм доволна.

защо просто не си купиш бб крем друг ? просто според мен това е идеалния вариант.. смисъл като чуя фдт. ( колкото и лек да е ) някак си не ми се връзва за лятото

п.с. иначе афинитон пробвала ли си ? лично на мен не ми е кой знае колко тежък,но аз слагам по много малко 8-)

anonymous708973
05-11-2013, 09:11
Гримът ми е същия като зимния, само заменям крема (от 2 месеца дори го пропускам) и течния фдт с мус.

Слагам фдт - невероятния мейк ъп финиш на Асам, 2 вида коректор (1 под очите - течен на Римел, 1 за навсякъде другаде - камуфлажен на Катрис). Старателно си слагам бронзант, временно бойкотирам ружа, че нещо не успявам като хората. Понякога, ако имам време, слагам и очна линия, ако нямам - направо спирала. Гланц/Червило и това е.

Трябва задължително да си купя пудра, която ще слагам след коректорите и преди бронзанта.

FuCKkK13
05-11-2013, 09:24
Гримът ми е същия като зимния, само заменям крема (от 2 месеца дори го пропускам) и течния фдт с мус.

Слагам фдт - невероятния мейк ъп финиш на Асам, 2 вида коректор (1 под очите - течен на Римел, 1 за навсякъде другаде - камуфлажен на Катрис). Старателно си слагам бронзант, временно бойкотирам ружа, че нещо не успявам като хората. Понякога, ако имам време, слагам и очна линия, ако нямам - направо спирала. Гланц/Червило и това е.

Трябва задължително да си купя пудра, която ще слагам след коректорите и преди бронзанта.
бронзанта как го слагаш ? искам и аз да си взема за лятото ама мисля,че няма да се справя 8-)

anonymous708973
05-11-2013, 09:32
С тази четка - http://www.kikocosmetics.co.uk/accessories/brushes/face-brushes/Brush-Face-103/p-KM0050100310300, бронзантът ми е меденката на Флормар, която ще използвам още 10 години сигурно :Д
Правя рибка - онова с гълтането на бузите и започвам от ушите навътре към лицето, за да съм сигурна, че ще е равно, като "оцветявам" точно пространството под най-издадената част.
Трудно е за обяснение, далеч не се справям идеално, но е много по-яко и естествено с бронзант :)
Минавам и от двете страни на носа, за да изглежда по-тънък и по цялата линия между кожата и косата (чело, слепоочия и надолу до ушите, откъде ми почва контурирането за скулите.)

FuCKkK13
05-11-2013, 09:40
^ ъм т.е. под мястото на което се слагат перлите/ружа ?

Hayashi
05-11-2013, 09:44
Всъщност слагам доста работи, а не изглежда така. Аз все още си слагам кремчето на Biofresh преди грим, но май скоро ще го заменя със слънцезащитен. Отгоре слагам BB крем и пудра. Ако имам нещо за прикриване слагам и коректор. Почти винаги слагам руж, а понякога и леко мацвам хайлайтър.
На очите слагам сенки в какъвто цвят ми е кеф и после молив или очна линия. Най-накрая слагам спирала.
Почти винаги слагам и някакво червило, а от време на време го замествам с гланц.

BB кремът ми в момента е с фактор.

YSMF
05-11-2013, 10:08
Матиращ лосион и спирала.

strawberry88
05-11-2013, 12:03
Матиращ лосион

Какъв ползваш и доволна ли си? :)

Djenka
05-11-2013, 13:32
Не нося грим всеки ден, защото сутрин не ми остава време да си сложа, но ето това нося, ако ще излизам.
Ще ги подредя по реда, в който ги слагам. :D

> Матиращ крем за лице на Нивеа (Добро е кремчето)
> Стик-коректор на essence (И него си го бива, само дето понякога ми се събира в сгънката на клепача.)
> Пудра на Ейвън (Доволна съм г/д, въпреки че понякога слагам прекалено много и ставам бяла като призрак :D И ако не беше гадната му миризма, нямаше да имам никакви оплаквания :) )
> Молив за очи на Ейвън (Доволна съм като цяло, въпреки че ако си сложа към 17ч. да речем, към 22-23ч. вече се е размазал.)
> Спирала Голдън Роуз/Риммел
> Балсамче за устни с цвят на Нивеа

Понякога вместо молива слагам очна линия-гел на essence, от която съм много доволна. :) Четчицата, с която я слагам, също е тяхна.

Djenka
05-11-2013, 13:35
А бихте ли ми препоръчали някакво ружче, не много скъпо? Аз по принцип не нося руж, но искам да изпробвам. По принцип имам натурален тен и понякога използвам фдт, за да го изравня. Обаче си мисля, че щом съм с тъмна кожа, няма да ми стои добре ружа. Вие как мислите? Бих сложила и снимка, но на снимките изглежда много, много по-светла кожата ми. :D

weheartiit
05-11-2013, 13:37
ох аз също ако съм с нещо е в телесен цвят .. просто всички казват,че на светлите хора им отиват наситени цветове червило само че на мен ми е детско лицето и не ми отива 8-) ( или поне не съм свикнала да се гледам така)

+ при мен е същото ,много съм беличка ама не ми отиват почти никакви цветове. :D и аз имам детско лице.
от време на време слагам някое съвсем леко розово червило,което почти не се вижда ;д

иначе за бб крема - ползвала съм и на Гарние и на Нивея сега,но не ми харесват и двата
и не знам какви други марки се предлагат в България.За това реших да си взема
някакъв фон дьо тен и се спрях на colorstay.


А бихте ли ми препоръчали някакво ружче, не много скъпо? Аз по принцип не нося руж, но искам да изпробвам. По принцип имам натурален тен и понякога използвам фдт, за да го изравня. Обаче си мисля, че щом съм с тъмна кожа, няма да ми стои добре ружа. Вие как мислите? Бих сложила и снимка, но на снимките изглежда много, много по-светла кожата ми. :D

в една друга тема едно момиче (мисля,че fizzyg) го хвалеше и ми
го препоръча.чувала съм много хубави неща за него и смятам и аз скоро да
си го взема. :)

ShtrudeL
05-11-2013, 13:39
Моя грим е абсолютно винаги един и същ. Винаги. 8-)
А именно: ФДТ, пудра, телесни сенки, очна линия, озаряващи перли, които ползвам като руж. ^^
Гланцове за устни не обичам и като цяло на устните си изключително рядко слагам я балсам, я червило.. ^
Иска ми се сякаш да пробвам под очната линия да се нацапам с някакви цветни (тюркоазени примерно) сенки, да видя как ще стои.. :3

ValLoveYa
05-11-2013, 13:43
ФДТ, пудра, руж, спирала и балсам за устни. За по - специални случаи си слагам и очна линия и червило

ShtrudeL
05-11-2013, 13:46
А я да питам.. вие кога си слагат ФДТ/пудра/коректор ? Защото по ТЛС има едно предаване, в което една мацка гримира други мацки и им слага ФДТ след като ги гримира, т.е. слага го последен, което според мен е тъпо :о Както и с коректора под очите и т.н..
Аз като се гримирам, буквално все едно се рисувам и винаги почвам от основата, а накрая спирала.. 8-)

strawberry88
05-11-2013, 13:58
А я да питам.. вие кога си слагат ФДТ/пудра/коректор ? Защото по ТЛС има едно предаване, в което една мацка гримира други мацки и им слага ФДТ след като ги гримира, т.е. слага го последен, което според мен е тъпо :о Както и с коректора под очите и т.н..
Аз като се гримирам, буквално все едно се рисувам и винаги почвам от основата, а накрая спирала.. 8-)

Всъщност не е тъпо да слага фон дьо тена последен, защото от слагането на сенки понякога падат разни лъскави неща по лицето и е гадно. :Д Иначе първо се слага фон дьо тен, след това коректор и накрая пудра.

Sel94
05-11-2013, 14:47
Моята кожа е почти безпроблемна да чукна на дърво,имам само леки пъпчици мехду очите и леко по извивките на носа.Но си я почиствам всеки ден и се оправят бързо!Та аз лично се харесвам с лек грим,фон дьо тен не слагам,за пудра не искам и да чувам.Само лек черен молив,спирала и гланц-това е.Много ми е смешно когато видя някое момиче с чиста кожа да се клепе като клоун с пудри и така нататък!Аз лично държа на естествената красота,защото така както се клепят 'кифлите' след някоя друга годинка ще приличат на бабички и най-смешното е,че си мислят,че са по-хубави като се бетонират с грим :x :x

FuCKkK13
05-11-2013, 20:48
А я да питам.. вие кога си слагат ФДТ/пудра/коректор ? Защото по ТЛС има едно предаване, в което една мацка гримира други мацки и им слага ФДТ след като ги гримира, т.е. слага го последен, което според мен е тъпо :о Както и с коректора под очите и т.н..
Аз като се гримирам, буквално все едно се рисувам и винаги почвам от основата, а накрая спирала.. 8-)

първо фдт.,но това го прави с цел да заличи ако нещо е паднало от другите продукти за лице - мисля

FuCKkK13
05-11-2013, 20:49
Моята кожа е почти безпроблемна да чукна на дърво,имам само леки пъпчици мехду очите и леко по извивките на носа.Но си я почиствам всеки ден и се оправят бързо!Та аз лично се харесвам с лек грим,фон дьо тен не слагам,за пудра не искам и да чувам.Само лек черен молив,спирала и гланц-това е.Много ми е смешно когато видя някое момиче с чиста кожа да се клепе като клоун с пудри и така нататък!Аз лично държа на естествената красота,защото така както се клепят 'кифлите' след някоя друга годинка ще приличат на бабички и най-смешното е,че си мислят,че са по-хубави като се бетонират с грим :x :x
тая тема е много обсъждана.. това,че някоя използва грим ежедневно, не означава че е кифла.. ако знаеш как да се гримираш дори е хубаво ( е не всекидневно,понеже се натоварва кожата де,но все пак)

YSMF
05-11-2013, 20:56
Какъв ползваш и доволна ли си? :)

Акне аут и на нивея stay clear. По - доволна съм от акне аута по обясними причини :)

Ou7oFmYhEaD
05-12-2013, 10:23
Препоръчайте ми хубав слънцезащитен крем за лице, вие кой използвате, от кои марки сте доволни?

ledenakrasota
05-12-2013, 10:46
Хидратиращ крем, ББ крем (за първи път през лятото), коректор (ако има нужда), спирала, очна линия по рядко, но бял молив; гланц/балсам за устните. :)

~sweeettt~
05-17-2013, 20:13
Гланц и понякога спирала и мн мн рядко сенки и молив

weenonas
05-18-2013, 08:40
Коректор, спирала, балсам/гланц/червило, хидратиращ крем и понякога очна линия.

dresscode17
05-24-2013, 18:47
Спирала

joannalof
05-25-2013, 14:57
Единствено хидратиращ крем за лице.Попринцип не обичам грима и още по-малко през лятото в жегата :D

ch0c0late44
05-25-2013, 18:43
Матиращ крем за лице/ бб крем/със слънце защитен фактор,коректор,пудра,поня ога спирала,очна линия и/или молив за очи,гланц за устни,рядко червило.И май е това...

mayaaa
05-25-2013, 19:46
Коректор и черен молив.

vesinceto
05-25-2013, 22:23
Почистване всеки ден измивам си лицето със сапун -imex.Слънцезащитен на avene cleanance 30 spf.Вечер измивам лицето със сапуна +acne out крем и лосион .Веднъж седмично си правя маска с 4 чаени лъцички сода и същото количество вода, на 3 месеца ходя на почистване.
Гримът през лятото ми е спирача+ гланц,червило или балсам за устни

zlatit0o
05-26-2013, 06:50
Спирала и гланц(не винаги). Не мога да търпя фдт на лицето си по никое време на годината. Първо си мислех, че проблема е в фондьотените, но след като използвах доволно количество скъпи и не чак толкова скъпи фдт-ни се отказах. А и като не ползвам лицето ми е много по-чисто.
А за грижата- Гледам винаги да ми е чисто лицето, мия го доста пъти на ден, дори само с водичка. Когато ми се появят пъпки стоя с крема на акне аут колкото време имам, така няколко дни, докато не се махнат. Сутрин и вечер си мия лицето с гел за лице на clean&clear и минавам с едно тампонче Т-зоната с тоник против черни точки, отново на clean&clear.

brutaLxxbunny
05-26-2013, 09:09
Крем с фактор, пудра, коректор (ако не съм се наспала), молив за очи, спирала. Това общо взето. Друго не търпя много-много.

TheBobqk
05-26-2013, 10:08
През лятото не ходя с много грим, защото на мен ми е прекалено горещо за 1000 продукта на лицето ми, кожата ми се омазнява ужасно много, за разлика от зимата, когато е много суха. Слагам малко крем за лице само на бузите, ако кожата е изсъхнала от почистващите ми продукти. Никога през лятото не слагам в Т зоната, би било самоубийство за мен. Слагам коректор под очите, малко на носа, малко на скулите, спирала и балсам за устни, с който не се разделям през цялата година. От скоро използвам пудра и ще пробвам това лято да си слагам и пудра, та поне да не лъщя като диско топка.

PullMeCloser
05-26-2013, 11:25
Слънцезащитен крем, коректор, пудра, руж/бронзираща пудра, спирала. В последно време започнах да слагам и много леки матови сенки в кафеникавата гама, само за подчертаване. Допреди 2-3 месеца бях луд фен на очната линия, но сега не я докосвам.

AliceSw
05-26-2013, 11:50
спряла съм да слагам почти всичко на лицето си

измивам с гел сутрин, слагам тониращ крем, коректор за сенките под очите, спирала и толкоз

ако съм на кеф може да сложа някакъв молив за очи и перли /като руж/ амаа...не се случва особено често

slunchoo193
06-08-2013, 17:53
Всички продукти които използвам са тук(е, почти всички повечето не съм ги качила все още) http://rusallina-dream.blogspot.com/

Your.Passion
06-08-2013, 18:20
Повечето пъти през лятото съм си напълно естествена.Само слънцезащитен крем.
Понякога слагам и балсам за устни.

abvgde93
06-08-2013, 18:32
Момичета , искам да ви питам относно слънцезащитният крем. Моята кожа (за лицето специално) е много бяла , но е и доста проблемна (акне ,черни точки , петна). Пробвах много слънцезащитни кремове , по-точно флуиди , защото кожата ми е смесена , но всичките ме правят като мъртвец , много трудно се размазват , получава се леко като кир , и на места остават бели линии. Имате ли такива проблеми и как се справяте с тях? Благодаря :)

Ou7oFmYhEaD
06-09-2013, 04:45
За лятото идеалния грим е основа и бронзираща пудра или руж, гланц за устни и спирала, всичко друго си е цапотене, някой предпочитат за лятото пудра, но и в двата случея без фдт.

Cооkie
06-09-2013, 05:18
Преди се мацах с повече неща, но напоследък все по-рядко се гримирам. Сдобих се с един ББ крем, който доста харесвам, а и е с 35ти фактор, така че го ползвам вместо слънцезащитен крем. Понякога слагам и спирала, в редки случаи и руж. Бих пробвала някой бронзант, а и коректор уж си търся, но не ми се занимава много с проучвания :D

sunnyreni
06-09-2013, 16:20
Слънцезащитен крем (50 фактор), бб-крем, малко перли за блясък, балсам/червило, молив за очи(не винаги) и спирала(не винаги). Все пак гримът ми зависи от настраоението, в което съм...

sladkalady
06-09-2013, 16:27
Балсам за устни ,черен молив.През лятото не си слагам никакъв фон дьо тен.Тенът ,който имам мисля ,че е достатъчен :)

kaRamella
06-12-2013, 15:30
Фон-дьо тен си ползвам без значение от сезона; по някой път коректор ако имам нужда, гланц и спирала ако имам време.

heartshapedbox
06-12-2013, 15:53
Без грим си джиткам, само балсам за устни и чат-пат спирала.

dirtyyy
06-12-2013, 16:18
Очна линия, само това...и то много тънка. Всичко друго тежи. + хидратиращи кремове със spf factor.

ledenakrasota
06-12-2013, 16:36
ББ крем, бял молив, спирала и гланц засега. :)

Mickey G.
07-08-2013, 21:18
Моя ежедневен грим се състои точно от 3 неща - молив, спирала и очна линия.
Бързо и лесно.
На всичкото отгоре не е кой знае какво и е сладко :3

http://www.prikachi.com/images/541/6310541f.jpg

Качеството е малко шит и фейса, който съм направила не е от най-прекрасните, но все пак да ви покажа що-годе как изглежда грима ми (:

Runaway11
07-09-2013, 08:05
ъмм коректор под очите, матиращ крем, руж и бронзант (зависи) и балсам и гланц за усни :)

lisi4ety
07-09-2013, 08:12
Крем -> фон дьо тен -> спирала -> понякога гланц
Simple as that

ameli
07-09-2013, 11:35
ББ крем > молив/очна линия > спирала
лятото не понасям мазнотии по устните си и не им слагам нищо :D

katii
07-09-2013, 11:51
^ На мен пък много ми се изсушават и само се мацам. :D

Deadlock
07-09-2013, 13:23
Слагам спирала понякога. Оо

FuckingFreak
07-09-2013, 15:46
През деня ако ми се налага да излизам не се гримирам. Вечер си слагам същото, каквото и през цялата година - спирала, молив за вежди, балсам за устни и коректор. Рядко очна линия и/или молив.

fizzyg
07-09-2013, 15:59
През последно време слагам слънцезащитен крем,спирала и кремообразен руж.От време на време кремообразни сенки/молив на горния клепач. На устните път балсам,друг път червило.

valentinadr
07-09-2013, 18:01
крем за лице,гланц/червило,сенки

hipster
07-10-2013, 21:30
Аз слагам само очна линия

marin4itu
07-11-2013, 07:47
Слагам си спирала и то не всеки ден. Ако излизам вечер черен молив, спирала и гланц.

kaRamella
07-12-2013, 15:45
Фон-дьо тен си ползвам без значение от сезона; по някой път коректор ако имам нужда, гланц и спирала ако имам време.

Сега вече съм само на слънцезащитен 30spf,коректор и пудра.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=169378543244512&set=pb.100005171018548.-2207520000.1373643851.&type=3&theater

Забравих да допълня --> на басейн само ББ и слънцезащитен. 30 spf

FuCKkK13
07-12-2013, 16:19
^ на басейн пък защо ти е бб крем ..

kaRamella
07-12-2013, 16:54
^ на басейн пък защо ти е бб крем ..

Защото имам витилиго

FuCKkK13
07-12-2013, 17:40
ясно..

nickelbackk
07-12-2013, 18:02
Сутрин и вечер почиствам лицето си с хидратиращ тоник, в случая - "BILKA". Като грим използвам известно количество спирала, малко молив за очи, нанасян във вътрешността на клепача, винаги черен. Много рядко слагам гланц за устни или балсам и почти никога - червило. Очна линия само - при повод или ако се намирам в съответното настроение, но изключително рядко. Не понасям много грим по себе си, никога не ползвам ФДТ, пудра, руж, коректор и прочие...

Hayashi
07-12-2013, 18:41
Сега вече съм само на слънцезащитен 30spf,коректор и пудра.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=169378543244512&set=pb.100005171018548.-2207520000.1373643851.&type=3&theater

Забравих да допълня --> на басейн само ББ и слънцезащитен. 30 spf

Не се ли разтича? Много ми е криво на плажа без BB, но ме е страх да не се разтече и да стане на петна. . >w>

lovelywords
07-13-2013, 17:02
Първо крем със spf фактор, после си слагам очна линия и молив за вежди. Не ползвам бб крем, пудра и т.н., защото ги усещам много тежки и не мога да ги търпя ;д

nor4eto99
07-13-2013, 17:32
Слънцезащитен крем spf 30, балсам за устни слънцезащитен (като кремче е, няма цвят) също със spf 30 и понякога малко пудра по носа, че е като дискотопка

DeniseWallace
07-13-2013, 17:32
черен молив.. :lol: когато излизам, което не се случва особено често.. :lol:

kammi
07-14-2013, 21:36
Аз през цялата година се гримирам по един и същи начин без значение от сезона.
Много рядко ми се занимава да слагам допълнително сенки.Слагам спирала,очна линия и понякога фдт.

dream1707
07-15-2013, 10:03
През деня само крем.. рядко спирала. Вечер вече се клепам по-мощно.

kaRamella
10-29-2013, 17:52
Не се ли разтича? Много ми е криво на плажа без BB, но ме е страх да не се разтече и да стане на петна. . >w>

Не, да чукна на дърво , никога нито съм се цапала, нито е ставал на петна.

baby_baby
10-30-2013, 12:08
Ежедневният ми грим представлява : слънцезащитен крем,ФДТ,спирала и очна линия

v.salvatore
10-30-2013, 15:37
В момента - понякога си слагам ББ крем, спирала и очна линия.. През лятото само спирала и гланц може би, зависи, по принцип не използвам много гланцове и червила :D