PDA

View Full Version : Ще карате ли бързо като вземете книжка



kyka1
05-11-2013, 09:57
Мисля че въпроса ми е ясен аз другата година вземам книжка (живот и здраве) и като знам че имам кола в себе си и книжка просто ще ме сърби крака да настъпя гъста да се надяваме да нямам катастрофи и глоби :) А вие какво ще правите кажете :)

prosto_chovek
05-11-2013, 10:00
ГЪСта не се натиска, докато нямаш едно 3 години активен стаж зад волана. Не си мисли, че като вземеш книжка, си станал големия шофьор. Пък и в градско аз лично не виждам смисъл клата да се сили много, защото хабиш повече бензин и в общи линии караш на газ-спирачка по светофарите, което е супер тъпо. Пък и ако видиш как карат градско най - големите състезатели и най - добрите шофьори, ще видиш, че никой не дава газ до дупка и да лети.

Supermassive____
05-11-2013, 10:04
То заради такива филмирани състезатели като теб стават катастрофи по улиците и загиват невинни. На такива като теб книжка не трябва да се дава.

anonymous929647
05-11-2013, 10:12
То заради такива филмирани състезатели като теб стават катастрофи по улиците и загиват невинни. На такива като теб книжка не трябва да се дава.
+1

kyka1
05-11-2013, 10:20
Вие да не мислите че ще карам като олигофрен със 120 по пешеходните пътеки ще карам бързо където пътя позволява това че вие карате като пенсионери със 30 - 40...Като караш бавно пак може да стане бела, като караш бавно това не ти дава гаранция че няма да стане нещо...

prosto_chovek
05-11-2013, 10:24
Тъй като колата е машина с 4 колела и много части, всяка от които може да се счупи, чисто механически, не те съветвам да се силиш много, освен ако не си сигурен в техническиото й състояние най - малко. Я ми кажи ти колко си карал, че знаеш как се държи една кола на пътя при различни скорости, различен път, настилка, окачване на самата кола и прочее? Имаш градско ограничение 50, на места 80. Това означава 40-50-55-60 и 70-80-85-90 в най - скоростния случай, ако си добър шофьор. Извънградско имаш 90, на скоростен път 120, на магистрала 140. Там може и малко отгоре. Не се прави на мъж, такова нещо не свършва добре нито за теб, нито за хората, около които караш така. Високата скорост не е опасна сама по себе си, опасен е факта, че при нея имаш дълъг спирачен път, тоест ако излезе непредвидена ситуация, не можеш да спреш навреме. Другото е, че като караш с 80 градско, както ти казах, ще те хванат поне половината светофари.

kyka1
05-11-2013, 10:42
Тъй като колата е машина с 4 колела и много части, всяка от които може да се счупи, чисто механически, не те съветвам да се силиш много, освен ако не си сигурен в техническиото й състояние най - малко. Я ми кажи ти колко си карал, че знаеш как се държи една кола на пътя при различни скорости, различен път, настилка, окачване на самата кола и прочее? Имаш градско ограничение 50, на места 80. Това означава 40-50-55-60 и 70-80-85-90 в най - скоростния случай, ако си добър шофьор. Извънградско имаш 90, на скоростен път 120, на магистрала 140. Там може и малко отгоре. Не се прави на мъж, такова нещо не свършва добре нито за теб, нито за хората, около които караш така. Високата скорост не е опасна сама по себе си, опасен е факта, че при нея имаш дълъг спирачен път, тоест ако излезе непредвидена ситуация, не можеш да спреш навреме. Другото е, че като караш с 80 градско, както ти казах, ще те хванат поне половината светофари.Просто ме влече бързата скорост харесва ми как ускорява колата, харесва ми рева на двигателя, харесва ми всичко някой хора естествено не ги влече това напълно нормално всеки си има харесвания, разбирам :) Аз ако ще карам бързо ще гледам съм сам в колата да няма никой с мен защото така ще застраша само моя живот без ничии друг, а в града ще гледам да се съобразявам, без да прекалявам, достатъчно разумен човек съм за да знам къде и кога да карам бързо и къде да шофирам нормално, винаги ще спирам на пешеходни пътеки, няма да предприемам рискови изпреварвания, е какво повече се иска от мен !?

prosto_chovek
05-11-2013, 10:46
Като обичаш да слушаш рева на двигателя - той реве най - много, като изключиш от скорост и я вкараш в критичните, малко тъпо изпълнение, ама ръмжи много. Като обичаш високите скорости - има полигони, там няма да си опасен за никого. Пътищата ни не позволяват много големи скорости, освен новият участък на магистралата.

xoxi
05-11-2013, 10:49
Акъл се иска. :D
Ако толкова те сърби крака да натискаш педала, ставай рали състезател. Тръпката там е много по-голяма, отколкото да пердашиш сам по магистралите и междуградските/селските пътища. За в населените места няма да коментирам.

GeGaSa
05-11-2013, 11:00
Мисля че въпроса ми е ясен аз другата година вземам книжка (живот и здраве) и като знам че имам кола в себе си и книжка просто ще ме сърби крака да настъпя гъста да се надяваме да нямам катастрофи и глоби :) А вие какво ще правите кажете :)

Дано до другата година ти дойде акъла, иначе ако настъпваш и се правиш на тюфлек, от сърце ти пожелавам тая книжка да ти я вземат на 1-седмица...

nosferatu23
05-11-2013, 11:08
Мисля че въпроса ми е ясен аз другата година вземам книжка (живот и здраве) и като знам че имам кола в себе си и книжка просто ще ме сърби крака да настъпя гъста да се надяваме да нямам катастрофи и глоби :) А вие какво ще правите кажете :)

от не наизуст , ако характера ти е агресивен да ще караш мноо маняшки и ще натискаш рязко гаста , тва е напълно нормално , не ги слушай тия останалите ;) само гледай да не се забиеш някъде че ще ти се смеят всички , нов шофьор да се блъсне се взима на присмех нали знаеш ;) или да не те изръга някой в зъбите като мен например. с времето тва ще поотмине и ще спреш да се надъхваш на всеки , или поне ще намалее де , то при мен аз не настъпвам вече гаста карам много бавно но слизам да се разправям с такива които искат да се дърпат примерно само щото колата ми е по мощна ;) преценай си ситуацията и ще си добре ;)

Supermassive____
05-11-2013, 11:32
от не наизуст , ако характера ти е агресивен да ще караш мноо маняшки и ще натискаш рязко гаста , тва е напълно нормално , не ги слушай тия останалите ;) само гледай да не се забиеш някъде че ще ти се смеят всички , нов шофьор да се блъсне се взима на присмех нали знаеш ;) или да не те изръга някой в зъбите като мен например. с времето тва ще поотмине и ще спреш да се надъхваш на всеки , или поне ще намалее де , то при мен аз не настъпвам вече гаста карам много бавно но слизам да се разправям с такива които искат да се дърпат примерно само щото колата ми е по мощна ;) преценай си ситуацията и ще си добре ;)

Пълен смях си е чУек :D Кви ги говориш не е истина :D

GeGaSa
05-11-2013, 11:35
Пълен смях си е чУек :D Кви ги говориш не е истина :D

:razz: голям индивид

nosferatu23
05-11-2013, 11:39
Мухаха казах ти истината ве шматко :smt077 Ти ако щеш вярвай :smt077 Между другото като казахме за коли , сега съм за китосване поради агресивната ми природа :smt077 Тия неща са излишни и ако можех да ги избегня щях , че ся ме мързи да чакам ;)

Supermassive____
05-11-2013, 12:48
:D

POLLINA
05-11-2013, 12:53
Той милия в началото ще закъсва на нагорнища,ама иначе се кани Шумахер да го раздава:Д

prosto_chovek
05-11-2013, 13:35
Аз ще си позволя един съвет да ти дам, като вземеш книжка - карай леко първата година поне, оглеждай се, дори да си с предимство. Целта ти е да добиеш двигателния рефлекс за управление. Оттам нататък можеш да си позволяваш повече.

granger
05-11-2013, 15:52
Като влезеш в кола и се ошашкаш в големия град, било то по кръстовища, тесни улички - последното нещо,за което ще мислиш е дали ще караш бързо. Карай си бавно, такива джигити,които карат като алтави ги гледаш всекидневно по стълбовете. Има си места ,където можеш да си позволиш извън населено да вдигаш, там -ок. Ама не се прави на шумахер. Поне първоначално е хубаво да караш и с придружител. Карай спокойно,оглеждай се. Ще видиш като запишеш курс за колко неща трябва да мислиш първоначално. Не е само педал/ волан/път. Имаш огледала, ще се наложи да си разчетеш габаритите на колата , трябва и да гледаш настилката, движението около теб, с много неща трябва да се съобразяваш. Опитните шофьори си има рутина, при тях това става едва ли не механично,но при млади като нас - караш си бавно , гледаш си, в един момент ще го правиш механично,но си трябва опит. Съвет- не се гъзари пред приятелки и приятели. Карай си спокойно, няма да ти избяга скоростта.

nosferatu23
05-11-2013, 16:05
Като влезеш в кола и се ошашкаш в големия град, било то по кръстовища, тесни улички - последното нещо,за което ще мислиш е дали ще караш бързо. Карай си бавно, такива джигити,които карат като алтави ги гледаш всекидневно по стълбовете. Има си места ,където можеш да си позволиш извън населено да вдигаш, там -ок. Ама не се прави на шумахер. Поне първоначално е хубаво да караш и с придружител. Карай спокойно,оглеждай се. Ще видиш като запишеш курс за колко неща трябва да мислиш първоначално. Не е само педал/ волан/път. Имаш огледала, ще се наложи да си разчетеш габаритите на колата , трябва и да гледаш настилката, движението около теб, с много неща трябва да се съобразяваш. Опитните шофьори си има рутина, при тях това става едва ли не механично,но при млади като нас - караш си бавно , гледаш си, в един момент ще го правиш механично,но си трябва опит. Съвет- не се гъзари пред приятелки и приятели. Карай си спокойно, няма да ти избяга скоростта.

Аз карам като джигит , защо ме няма по стълбовете :?: Късмет ли е или :?: :-P

shmatarok
05-11-2013, 16:08
Авторе, ти сядал ли си изобщо на шофьорското място и имаш ли представа к'ви глупости дрънкаш. 8-)
Ще те разочаровам, ама шофирането не е "Бързи и яростни".
Иначе те разбирам и аз обичам да си отпускам крака на педала малко повече, ама никога не си позволявам да го правя градско /ако си изкарваш сам парите за бензина много бързо ще разбереш що, да не говорим колко непредвидени ситуации може да ти изскочат/ или по непознати пътища/в случай на по-натоварено движение.
Подхождай по-отговорно към шофирането, щото не си е шега работа.

kyka1
05-11-2013, 16:24
Като влезеш в кола и се ошашкаш в големия град, било то по кръстовища, тесни улички - последното нещо,за което ще мислиш е дали ще караш бързо. Карай си бавно, такива джигити,които карат като алтави ги гледаш всекидневно по стълбовете. Има си места ,където можеш да си позволиш извън населено да вдигаш, там -ок. Ама не се прави на шумахер. Поне първоначално е хубаво да караш и с придружител. Карай спокойно,оглеждай се. Ще видиш като запишеш курс за колко неща трябва да мислиш първоначално. Не е само педал/ волан/път. Имаш огледала, ще се наложи да си разчетеш габаритите на колата , трябва и да гледаш настилката, движението около теб, с много неща трябва да се съобразяваш. Опитните шофьори си има рутина, при тях това става едва ли не механично,но при млади като нас - караш си бавно , гледаш си, в един момент ще го правиш механично,но си трябва опит. Съвет- не се гъзари пред приятелки и приятели. Карай си спокойно, няма да ти избяга скоростта.Придружител лесно мога да намеря имам до себе си човек който ми е много скъп а именно баща ми който е професионален шофьор от има няма вече 25 да не кажа повече години, и той ми казва да карам нормално да не карам бързо че не искал да ме оплаква и все такива, и се замислям наистина, но какво да се прави...

prosto_chovek
05-11-2013, 16:27
Придружител лесно мога да намеря имам до себе си човек който ми е много скъп а именно баща ми който е професионален шофьор от има няма вече 25 да не кажа повече години, и той ми казва да карам нормално да не карам бързо че не искал да ме оплаква и все такива, и се замислям наистина, но какво да се прави...

Послушай го. Послушай и нас. Никой не е спечелил от скорост, никой не се е похвалил заради скорост и да е получил одобрение. Нищо добро не можеш да получиш от скоростта, само лошо. Внимавай, карай внимателно, гледай правилата, поне докато свикнеш. Колко пъти си карал досега?

granger
05-11-2013, 16:53
Аз карам като джигит , защо ме няма по стълбовете :?: Късмет ли е или :?: :-P

Да,късмет е, не предизвиквай съдбата. И смяташ ли го за похвално ? Заради идиоти,които карат все едно за хванали Господ за шлифера могат да пострадат други хора. То не е само до умението да караш кола,а до съвестта че можеш да погубиш друг,нищо че ти евентуално може да се отървеш с драскотина...
Глупаво е просто. Пред кого се доказваш. Един ден ангелът ти хранител ще е по-бавен от колата и тогава какво. Аре ...тебе да ти пишат бегал,ами ако умориш някой друг.

kyka1
05-11-2013, 17:10
Послушай го. Послушай и нас. Никой не е спечелил от скорост, никой не се е похвалил заради скорост и да е получил одобрение. Нищо добро не можеш да получиш от скоростта, само лошо. Внимавай, карай внимателно, гледай правилата, поне докато свикнеш. Колко пъти си карал досега?Карал съм около 10 пъти семейната кола...

prosto_chovek
05-11-2013, 17:12
Малко е. Не се мисли за голям шофьор. Както всички ти казахме, внимавай. ;)

granger
05-11-2013, 17:16
Като се качиш в учебната кола и се натикаш в големия трафик с не особено толерантни шофьори ще видиш за какво иде реч. Да не те плаша де,има време.
Откъде си и къде ще караш курсовете?

SurfSky
05-11-2013, 17:21
След 20-30 дни макс ще имам книжа,а после и кола ... И сега както гледам Бързи и яростни 2 ..... Абе в началото докато ти мине мерака да караш малко по бързичко ... :D
П.С А й до Бургас има магистрала която води до нащо село ... Перфе просто :D

Найстина не е приятно когато караш шофьоските курсовое,и покрай теб профучи някоя кола ... Или ти отнемат предимство,не спипрат на знак стоп , не се спазват сфетофарите ...

xwhitecarnationx
05-11-2013, 18:34
То заради такива филмирани състезатели като теб стават катастрофи по улиците и загиват невинни. На такива като теб книжка не трябва да се дава.

+1

SurfSky
05-11-2013, 18:41
А впрочем като караш шофьорския изпит , е добре като има много трафик , защото по бързо ти минава изпита .. Моя беше пообяд , имаше мн коли ... На паркирането се бавих 1-2 минути,и си спомням че хванах 1 сфетофар на който чаха 70 секунди :D

granger
05-11-2013, 19:42
Пише се сВетофар,бе , момче!
Колкото и трафик да има,ако иска да те държи допълнително - ще те държи.

Supermassive____
05-11-2013, 19:48
За тези, които карат бързо или смятат да карат бързо http://www.vbox7.com/play:aae26413 Замислете се.

nosferatu23
05-11-2013, 19:51
За тези, които карат бързо или смятат да карат бързо http://www.vbox7.com/play:aae26413 Замислете се.

Батка на това ефекта е колкото надписа "пушачите умират млади" на кутиите с цигари , не си пръй труда ;)

Kristianc95
05-11-2013, 19:57
НЕ, няма да карам бързо!

kyka1
05-11-2013, 20:48
Като се качиш в учебната кола и се натикаш в големия трафик с не особено толерантни шофьори ще видиш за какво иде реч. Да не те плаша де,има време.
Откъде си и къде ще караш курсовете?
От Варна съм и още не знам къде ще карам курсове но баща ми познава половината инструктори във Варна така че няма да е проблем...

Nakadah
05-12-2013, 17:17
От Варна съм и още не знам къде ще карам курсове но баща ми познава половината инструктори във Варна така че няма да е проблем...

Просто перфектно! Баща ти който е "професионален шофьор" всъщност е инструктор по каране и просто ще ти купи книжката. Ти не можеш да караш ама ще се правиш на състезател, а после се оплакваме колко идиоти има по пътищата. Ем, ти си 1 от тях...

Ето това ще стане когато се опиташ да си състезател: Ще дадеш газ на бавната бричка, няма да можеш да я удържиш и ще се блъснеш в най-близкото нещо. Разбира се, потеглянето и превключването на скоростите не го броиме. Все пак ти си гледал Fast and Furious и то е истина...

Gret1ty
05-12-2013, 17:21
Има много време докато и ако взема книжка, но при всички положения няма да се правя на голямата работа, защото си ценя живота.. :)

pifiella
05-12-2013, 17:25
Карайте толкова бързо,колкото ще се разлагате в земята после...

ledenakrasota
05-12-2013, 17:30
От жена шофьор не става. Ако взема книжка, ще бъда доста внимателна в карането. .

pifiella
05-12-2013, 17:31
Карал съм около 10 пъти семейната кола...

хахаха
Да,да то и аз цял живот БЯХ карала колело и именно затова ме събираха после на един завой.
Дано се осъзнаеш малко,поне малко

pifiella
05-12-2013, 17:34
От жена шофьор не става. Ако взема книжка, ще бъда доста внимателна в карането. .

Ха,сутринта видях една кола,която се задаваше без шофьор(чаках си на Обеля на спирката),загледах се и след малко се изправи една руса главица,която започна да си слага червило.
Така не се бях смяла,явно тая си ровеше в чантата и се беше навела.Мале,мале.

TrollFaace
05-13-2013, 01:19
Направо ще и стопя гумите ще се мятам от мостове по мантинели напред назад даже ще си взема и един пистак да се мятам по-гъзарски с него :lol:

Amore-Mio*
05-13-2013, 07:24
Не.

POLLINA
05-13-2013, 07:49
От жена шофьор не става. Ако взема книжка, ще бъда доста внимателна в карането. .

Не си права. Строго индивидуално е. Има както некадърни жени, така и некадърни мъже.

melany94
05-13-2013, 21:41
Човека според мен се ебава, едва ли толкова прост.
А иначе готините коли се карат бавно в града. Само тъпаците хвърчат по тесните улички, което определено не е готино. Има си магистрали за тая цел.

Nakadah
05-14-2013, 18:24
Не си права. Строго индивидуално е. Има както некадърни жени, така и некадърни мъже.

Изключенията не правят правилото...

POLLINA
05-14-2013, 18:28
Еми все пак не съм съгласна:Д

Nakadah
05-14-2013, 18:30
И с това ли? хаха

POLLINA
05-14-2013, 18:33
Полът не е показател :cool:

Nakadah
05-14-2013, 20:02
Ок ;)

http://prikachi.com/images/667/6190667G.jpg

POLLINA
05-14-2013, 20:08
Случаен принцип:)
Както и да е,всеки с мнението си

FreeExtazy
05-15-2013, 23:06
ше си купим голф 3-ка и ше карам 140/градско
мое и регистрация PK да си сложим, че да ни праят път

Addicted__
05-20-2013, 14:06
Не си права. Строго индивидуално е. Има както некадърни жени, така и некадърни мъже.+
Има много добри жени шофьори.
И въпреки че имам книжка от 1 година бих казала,че се справям доста добре :D
А по темата,не ,не карам бързо. И точно заради такива начинаещи шофьорчета страдат невинни хора ;х

chtlsy
05-20-2013, 14:30
То всеки кара бързо, докато не се метне в някоя канавка или пък не се нашие в някой стълб, та да му мине меракът. :D

granger
05-20-2013, 14:31
^ мдае. Всички ,братче. Всички без акъл.

JDeel
05-21-2013, 08:56
Тц, даже не искам да изкарвам книжка. Предпочитам някой да ме вози.

xXxAngerfisTxXx
05-21-2013, 18:10
карай карай... аз като возих бившата в колата тва 3тото ми каране сам като взех книжка, я изпънах градско с 90, и пред едно кръгово таман намалям и една зафира от дясната лента пред мен и бий спирачки... познай на кво разстояние спрях зад нея. За мен кефа е да правиш 0-100. Обаче на едно каране с яко лигавене почти ми се изпържи съединителя, и за 2 часа изгорих 13 литра бензин. Струва ли си според теб ? карай си спокойно както аз правя вече и няма да имаш ядове. Цялата работа е да предвиждаш ситуациите, да взимаш бързи решения, да можеш да правиш маневри в тесни места (ако искаш да имаш здрава кола и книжка, и талон с 39 точки)
и да много правилно ако караш например по магистрала да съобразиш техническото състояние на колата. Не да е със скъсани тампони, волана ти да има половин оборот луфт да криволичи по пътя, спирачките да са надеждни и така...
JDeel кефа от карането е просто несравним. като се возя аз например умирам от тъпотия...

Hayashi
05-21-2013, 18:16
Пък аз винаги си карам бавничко и постоянно някой глупак ми свири, щото не можал да мине на светофара на 0. Да духат супата пък!
Най-много обичам някой пишман 20-годишен шофьор да се опита да ме прегази на пешеходната пътека.

mlakniwe
05-21-2013, 18:29
Имам от 1 година и нещо книжка-карал съм към 10-15 пъти в градско най-много с 40, извън градско 100 ама най-много-не обичам да карам по принцип ама наще ме накараха на сила да карам курс и сега насила ме карат да карам а аз не искам-искам само да се возя-с 300 зора се съгласявам да карам и то само ако се налага нещо

xXxAngerfisTxXx
05-21-2013, 19:18
Имам от 1 година и нещо книжка-карал съм към 10-15 пъти в градско най-много с 40, извън градско 100 ама най-много-не обичам да карам по принцип ама наще ме накараха на сила да карам курс и сега насила ме карат да карам а аз не искам-искам само да се возя-с 300 зора се съгласявам да карам и то само ако се налага нещо

що да не обичаш ? страх ли те е ? баси кефа е да караш особено извънградско