PDA

View Full Version : Как ще е правилното преострояване на тоя път?



sa6opi4a
05-11-2013, 11:58
Едно кръстовище. Средният път е главен, а другите 2 срещуположни имат само по 1 стоп. В едното платно лесно можед а се поберат 2 коли за която посока искат за излизане от кръстовището. Кое е правилното преострояване за направо на снимката.
http://www.imagebam.com/image/6540ed253971108
Опитах се възможно най-добре да го нарисувам, но не стана много. Черните кръгчета със стрелките са коли и посоките им. Ляво или дясно е правилно да се преостроиш за направо.
Аз си мисля, че е от ляво, понеже другият идва до теб от дясно и лесно си хваща платното за надясно без да чака и 2-те платна за коли, а от ляво трябва да пресече през цялото платно и трябва да ги чака и от 2-те страни. Но виждам всички да се преострояват от дясно за направо.

prosto_chovek
05-11-2013, 13:20
Не ти е достатъчна картинката. Имаш ситуации. При този случай, само с един стоп и пътят продължава направо, принципно няма да е проблем да се престроиш и в лява лента, но принципно коректно е вдясно, амо има коли за ляв завой. Обаче ако ти е забранен левия завой, по - добре в лява лента, за да не пречиш на десния завой. ;) Аз ако съм в тази ситуация, ще си остана в лентата, в която съм бил преди това.

sa6opi4a
05-13-2013, 10:52
Каквото съм ти показал, това е. Един главен път - средния и срещуположните пътища имат по 1 стоп. Смисъл, не може две коли да минат по едното платно, само накрая към кръстовището платното става по широко и може да се поберат две коли.

sa6opi4a
05-13-2013, 10:54
Каквото съм ти показал, това е. Един главен път - средния и срещуположните пътища имат по 1 стоп. Смисъл, не може две коли да минат по едното платно, само накрая към кръстовището платното става по широко и може да се поберат две коли. Така ситуацията става като за преострояване. И не знам дали има правило тук за направо или няма. Все пак някой зад мен бибкат, понеже на едно подобно кръстовище но с по-широк път и със същите знаци аз отидох в ляво за направо, и тоя до мен от дясно и той направо, и буквано и 2-мата скачаме за направо, а платното срещу нас не може и двете коли да ги побере. За една кола е. Самите кръстовища са по-широки към спирането, не че платната са с две ленти и може две коли да карат от дясно да кажем.