PDA

View Full Version : Какво ще кажете за изневярата в този случай?



TheThinker
05-11-2013, 16:28
Такаа... ето случая: Имам стабилна връзка с момиче, с което си пасваме изцяло, готови сме на всичко един за друг, имаме желязно доверие един в друг и така нататъка вече няколко години. Сега тя учи в чужбина, аз - тук. Има един приятел чужденец, с който имат изцяло, единствено и само приятелски отношения и се е случвало да си ходят на гости за по няколко дни. Скоро той беше при нея и... си еба майката. Една вечер решили да излязат на някаква дискотека и после на друго парти с още хора. Излезли, пили, оказало се затворено, пили по пътя и се прибрали съвсем пияни. По принцип тя не пие или близва съвсем леко,защото мрази алкохол и пияници, и до скоро беше абсурдно да се напие, както и да има близък контакт с друг по време на връзка. Дори нашата връзка имаше сериозен потенциал да ни е последна (Менделсон). Беше най-невероятното нещо. До скоро. След като се прибрали, от няма нищо легнали и започнали да се натискат, и то доста дълго време. Минали на сериозната част, но за малко, защо тя се осъзнала и се отдръпнала. Никой не го бил планирал и не знаят защо е и как се е случило. После се окопитили и не могат да се погледнат от неудобство. Каза ми веднага, щом можа. Чувства се неописуемо ужасно, дори по-зле от мен. Аз я обичам невероятно много. Какво бихте направили по въпроса, ако бяхте в моята ситуация? Аз съм сигурен, че мога да и го простя, но няма да мога да го забравя и колкото и да се старая, не знам дали ще мога да продължа по стария начин. Та, какво ще кажете за изневярата в този случай?

Jentare
05-11-2013, 16:34
Ако наистина я обичаш ще и простиш. Това със забравянето е трудно. Но не чак толкова, че да не мине с времето.

draid
05-11-2013, 16:59
Не мисли, че алкохола е извинение, той просто е премахнал задръжките. Ако смяташ да и прощаваш, то тя да прекрати всякакви контакти с тоя "приятел"

ShtrudeL
05-11-2013, 17:19
Че си е изневяра и трябва да спре да се вижда с тоя, НО..
ти е казала веднага и дълбоко се разкайва.. В такъв случай може да се разберете, НО
.. какво е тва учене в чужбина, ти тук, тя там.. до кога? Колко често се виждате? За какво бъдеще си говорите? И мислиш ли, че щом се е отдала веднъж на нещо такова, при все, че теб те няма и си излиза спокойно с пичове, които очевидно й се кефят (или не), няма да го направи пак? Не, не става въпрос за това дали те обича, или не. Тя може и да си те обича безумно, но представи си, че само в една нощ почувства, че има нужда от теб и от една прегръдка, ама те няма и някой друг е до нея.. Момичетата сме мега уязвими, когато сме тъжни и не усещаме човека до себе си душевно.
Не бих разсъждавала така върху ситуацията ти, ако същината на проблема не беше в това, че се е натискала с 'приятеля' й. I mean.. ако имате планове скоро да сте на едно и също териториално място, или да се виждате по-често, няма какво да му мислиш..
И честно казано не разбирам това преспиване, което тя си прави, при условие, че си има теб. Всмис.. аз не бих преспала сама у никой приятел, щом си имам мое момче.

Deadlock
05-11-2013, 17:21
Като студентка, и то в чужбина, на приятелката ти сега й се случват много нови и вълнуващи неща. Интересни чужденци, партита, алкохол, а ти си далеч.. Абсолютно естествено е да се изправи пред избора между нагона/интереса към противоположния пол и връзката ви. Тази случка може да се приеме като "опарване", като момента, в който осъзнава, че избира теб. Или обратното.

Няма грозни елементи като криене и лъжи, което е добро начало. Звучи ми сякаш нищо "лошо" не е направила. Въпросният приятел сигурно й е симпатичен, споделили са някакви моменти, почувствали са се близки, малко алкохол и воала. Но е прескочила момента с избора (ти или моментното удоволствие) и сега 'не знае' защо е станало. Та.. да избира.

ShtrudeL
05-11-2013, 17:27
+ това имам подозрения, че е имало привличане и от преди въпросната вечер. Не може ей така да се натряскаш и някой приятел (в истинския смисъл на думата), да ти светне пред очите като сексуален обект. И наистина алкохола не е оправдание.

Deadlock
05-11-2013, 17:48
^ според мен може. не само повлиян от алкохола, ами и от настроение, атмосфера и пр., степента на привличане към хората около теб се променя. но определено не смятам, че с нея трябва да ти се променят и отношенията с тях.

xXxPETYAxXx
05-11-2013, 17:58
Оцени факта, че ти го е казала, можеше и да ти го спести, но явно наистина ѝ пука за теб и не иска да те мами. Ти нямаше как да разбереш, ако не беше го споделила, едва ли ѝ е било лесно да ти го каже. Всъщност, алкохола може да ѝ окаже влияние, щом иначе не пие или само си близва. Само че, тук е съчетан с по-голям проблем - връзка от разстояние, трудно е. Ти сам избираш как да продължиш, трудно е да забравиш, но можеш да се радваш, че момичето не ти замазва очите. Много хора се правят на Света вода, а всъщност са пълни лицемери. Истината може да е грозна, но е по-добра от красивата лъжа.

102
05-11-2013, 18:06
Тоя чужденец няма да спре да иска да я чука, внимавай.

fuk.em
05-11-2013, 18:21
Аххх, горкият :(
Сериозно стана ми тъпо, да се надяваме, че само алкохолът и, че за първи път се е напила са причините. Също така, дано наистина съжалява, а не те баламосва.
http://vbox7.com/play:b557992434

SummerWave
05-11-2013, 18:45
Ако наистина я обичаш ще и простиш. Това със забравянето е трудно. Но не чак толкова, че да не мине с времето.

Как ще и прости бе? Нали се сещаш че ако и прости един път има гоооооолямо възможност тя да го повтори отново,и отново?

jajjaj
05-11-2013, 20:27
Според мен в случая алкохола си е оправдание. Отдръпнало се е момичето, когато се е усетило, казало ти е.. Ами обича те и не е искала да го направи. Аз съм на това мнение, а възможността да го повтори.. не ми се вярва.

draid
05-12-2013, 09:11
^ според мен може. не само повлиян от алкохола, ами и от настроение, атмосфера и пр., степента на привличане към хората около теб се променя. но определено не смятам, че с нея трябва да ти се променят и отношенията с тях.

Няма такъв филм, ако не намирам някоя жена за такава с която евентуално бих спал, то и мъртво пиян да съм, пак няма да спя с нея.

Deadlock
05-12-2013, 09:46
^ Ок. (:
Не се знае обаче за приятелката на автора.

TheThinker
05-12-2013, 10:40
Draid, Щруделче, прави сте за това, че контактът и с него би трябвало да изчезне, и аз съм на това мнение, но още не сме разговаряли сериозно специално за това. Тя казва, че много го цени като приятел и не иска да го губи, но не знам как не осъзнава, че вече реално го е загубила, поне по нормалните схващания за човешки отношения.
Връзката ни, Щруделче (нали не се обиждаш?) беше много здрава и си имахме съвсем сериозни планове за някъде по-напред във времето. Сега се виждаме през около два месеца и ми е много болно, но мисля някакви варианти да се преместя при нея след година-две и заради нас, и заради образованието. Засега се гледаме по около 2 часа всяка вечер и отделно се чуваме по телефона от време на време. Честно казано тя не излиза свободно в компании с момчета и се дистанцира доколкото е възможно, без да е грозно или неучтиво (това относно приятелите, а не мога да искам да няма приятели), защото знае, че ме яде като се случи. Верно, казва, че я заглеждат и я спират некви улични и дискотечни свалячи, а тя дори не изглежда и не е такъв тип момиче и това ме подлудява, но пък ги реже най-категорично. По другата точка- по-скоро ще се разчекне сама, отколкото да повтори по някакъв начин, познавам си я, та тя щеше ей така както си седи да пукне, ако беше физически възможно! И аз бях много против това гостуване, но не създадох проблем, защото наистина имах доверие, че всичко е по приятелски, даже ми каза, че са се спогаждали много добре, та в тоя смисъл не е била тъжна и нестабилна, за да търси нещо у него. Просто цялата ситуация е толкова откачена, невероятна и нелогична, че щях да се изненадам по-малко, ако Дядо Коледа беше ми влетял през прозореца да ме плесне с умряла риба.
Deadlock, той дори не е неин тип, даже в това отношение отпреди още и е малко противен. За щастие във връзката ни по принцип няма грозни елементи. А изборът вече го е направила и това съм аз. По никакъв начин не е по единичните удоволствия. Може би си права за това, че заради алкохола от безобидна закачка е станала сериозна плачка, не знам. Тя ми разказва, че през цялото време е търсила мен в него?!и това не го разбирам, някое момиче може да поясни какво по дяволите...но му е отвърнала, когато е подкарал...не го разбирам.
Петя, наистина нямаше като как да стане да не ми каже, защото просто така сме устроени и двамата, а да успее да го скрие - абсурд. Не познавам някой който лъже по-зле, а дори и да не я познавах, то и личеше от километри, че е рухнала. Е има го момента, че се чуди дали е трябвало да ме унищожи така, като си признае, щото си ме пази от всичко и всички (от себе си само не успя), но ако не беше ми казала навреме, щях много да се ядосам и дори нямаше да пиша тия неща сега.
102, силно се надявам нещата да не стоят така, но въпреки това, той си замина обратно и е доста далече.
fuck.em, благодаря за песничката, приятна е. И аз се надявам това да са причините наистина. Просто няма друго обяснение.
jajjaj, май споделяме едно мнение. Не знам дали го мисля, защото е така или защото ми се иска да е така, но изцяло съм съласен с теб.
Ами това е. Не знам дали трябваше да изливам цялата тая работа така, но не мога да го коментирам с никого освен с нея, а предполагам разбирате, че имам нужда. Между другото сме на по 20, ако има значение. Благодаря ви за мненията, ще се радвам да чуя и други. : )

Fisherman
05-12-2013, 10:55
Тегава ситуация,братле,аз разбрах,че колко и да си мислиш,че всичко е перфектно и много те обича,но тя винаги може да се обърне да ти отхапе главата и да си снесе яйцата в безжизненото ти тяло.

TheThinker
05-12-2013, 11:41
Доста радикално, но човешката природа си е променлива, за съжаление.

Auriss
05-12-2013, 12:01
Няма такъв филм, ако не намирам някоя жена за такава с която евентуално бих спал, то и мъртво пиян да съм, пак няма да спя с нея.
Мех, и мен ми се е случвало.

Авторе, излез, пий две бири с приятели, помрънкай им там на главата колкото да ти мине и го забрави това. Яд те е в момента, а не трябва, защото доблестно е постъпило момичето и най-малкото е показателно, че далеч не е някоя, която ще ти хойка зад гърба. Случват се такива неща - опитай да не го вземаш толкова навътре. Обиден се чувстваш вероятно и с право, ама жени ... кво да ги правиш, толко им е акъла :D

TheThinker
05-12-2013, 12:15
Пийнах малко повече от две бири с приятели, но не исках да разгласявам. Вече сме на етап "дишай, приемам те и ти прощавам" : )

Fisherman
05-12-2013, 12:16
Да наистина е за съжаление

kalpazanka
05-12-2013, 12:18
ама жени ... кво да ги правиш, толко им е акъла :D

Като не ти изнася, стани гей. :)

Violenza
05-12-2013, 12:29
За влиянието на алкохола не мога да коментирам, защото не пия и никога не съм се напивала, но в никакъв случай не го намирам за оправдание.
И според мен е абсурдно да подпийнат и да се награбят без преди това да е имало привличане. Имало си е нещо отдавна, просто съответната вечер, с малко помощ, се е отключило.
Аз не бих имала повече доверие на такъв човек. Похвално е поне, че си е признала сама.

AzTheUser
05-12-2013, 13:32
Първо-алкохолът ИМА влияние и Е оправдание.Почти всеки пие и се напива.Принципно съм човек,който се отвращава от всякакви видове изневери като цяло,но и на мен веднъж ми се беше случило да съм толкова пиян,че една да ми налети и да стане нещо,докато се усетя(и съответно в един момент се дръпнах).Бях във връзка,казах си на приятелката,разбрахме се.Прости ми.Обаче нашето не беше връзка от разстояние.
Това,което казвам е:Била е пияна.Не е задължително да изпитва влечение към тоя човек,нито да направи същата простотия някога пак.Говоря от личен опит.Въпросът в случая е,че вие не се виждате особено често.Задай си въпроса ще те човърка ли това,което е станало.Ще простишш и ще си продължите,или всеки път,като тя ти каже,че излиза някъде,или като не ти пише някоя вечер или нещо такова,ти ще влизаш във филм? Защото ако ти изчезне доверието към нея,връзка от разстояние посмъртно не може да просъществува.

TheThinker
05-12-2013, 14:34
Най-вероятно ще ме почовърка известно време, после ще се сещам само понякога случайно. То е е толкова невероятно, че вече забравям, че е истина и че се е случило.За филма- ако не сме заедно физически ще и треперя както досега, и то не заради самата нея, а заради другите. Все още и имам някакво доверие и не бих и правил проблеми да излиза с когото и да било (с едно-две изключения ;)) или поне не бих тегавял повече отколкото досега. Интересно ми е погледнато отстрани как изглежда. Смятате ли, че ще можем да си продължим по старому или почти така?
User, при вас какво стана?

PoPsiclee
05-12-2013, 16:05
Изневяра не се прощава..
1во-Загубва се доверието
2ро-Неможе да си сигурен че няма да се повтори
3то-Изблик на съмнения
4то-Ставаш ревнив и постоянно нервен с кой е къде е и т.н.
Като цяло само се тормозиш и накрая изхода е един и той няма да е в полза на потърпевшия..

AzTheUser
05-12-2013, 22:48
При нас връзката приключи след доста време и поради причини,нямащи нищо общо с онази простотия.Казах го просто,за да отбележа,че еднократно такова събитие не означава,че ще се повтори,особено щом тя си го е признала и очевидно ти е било зле.А дали ще можете да продължите-ами от теб зависи.Някои хора,които по природа са недоверчиви или имат горчив опит,ще ти кажат,че е абсурдно.Други,които не са видяли дебелата страна на тоягата или са по-позитивни,ще ти кажат,че задължително ще успеете.Аз бих ти казал да пробваш.Не ти знам психиката,не ти знам настройката,обаче се вижда,че и двамата още имате чувства,така че ще е глупаво да не опитате.

TheThinker
05-13-2013, 00:07
Благодаря ви на всички за мненията! Оправяме се. Аз съм и простил и съм готов да продължим, но все още се опитвам да я убедя тя да си прости. Както казах, толкова е нереално, че вече не го проумявам и го забравям. Ще остане спомен, разбира се, но едва ли ще е толкова болезнен, че да ни пречи. Психиката ми е, така да се каже, темерутски непукистка с тенденция да се наглася и да свиква бързо с всичко и за съжаление се случва понякога да ми съсипва и потенциално хубави дълги изживявания. Много тъпа психика имам, но, нейсе, надявам се нещата скоро да се оправят! ^^

Violenza
05-13-2013, 05:54
но все още се опитвам да я убедя тя да си прости
О, тя си е простила доста отдавна, щом е решила да остане с теб и да жертва достойнството ти. Обаче явно е хитруша и е успяла да те накара да повярваш на тази глупост.

TheThinker
05-13-2013, 10:43
Не си права тука. Предполагам как звучи за някой непознат, но наистина не може да живее със себе си, виждам я.Не знам дали има толкова нагли хора, които да ти изневерят и после да се правят, че им е гадно. :D Все едно. Вече сме на друг етап. Case closed.

_ivi_
05-13-2013, 18:58
Алкохола не е оправдание и съм съгласна с мненията по-горе, че единствено и само падат задръжките!Мисля си, че те са си имали от преди това закачка и сега тя по тоя начин се опитва да те отстрани от нея, да я намразиш като се прави на разкаяна.Поне така предполагам дано да бъркам като виждам колко се обичате!

fenkaaa
05-13-2013, 22:59
Заедно сте от години и до сега не е сгафила,освен този път? Прости и го,стига да не се повтори.Явно е от алкохола,ще е хубаво за напред да не се повтаря.