PDA

View Full Version : Сутиен



krisitu123
05-11-2013, 17:12
Здравейте!На 12 съм навършени.Знам, че има много много такива теми, но не намирам отговора си там.Та проблемът ми е следният:
Живея в малък град където има само един магазин за бельо. По принцип от там си купувах бюстиета и един ден с майка ми отидохме да пазаруваме дрехи оттам и тя попита: Има ли бюстиета и продавачката и каза: Да ама са с дебели презрамки( тип спортен сутиен) и мама и каза : а някакви детски сутиени? и тя пак и вика: е не апък и ще са и големи. Това много ме издразни. Не знам откъде да си купя защото в този град както виждате няма никакъв избор. Повечето ми дрехи са опити и не мога да ги нося, защото бюстиетата нищо не скриват ( така да си кажа всичко ми се вижда). А и като ходим по големите градове и влезем в някакъв магазин за бельо ме е срам да кажа на мама да ми вземе. Моля без обиди !!

xwhitecarnationx
05-11-2013, 17:45
Няма защо да се срамуваш от майка си. :) Отивате в по-голям град, влизате в магазина и просто й казваш, че искаш да си купиш сутиен. Щом във вашия град не намираш...

Djenka
05-14-2013, 20:23
Няма от какво да се срамуваш. Тя ти е майка, и тя е жена, минала е през същото :)
Недей се мъчи със сутиените още отсега, купи си бюстие с подплънки. Аз лично почнах да нося сутиен като бях на 13-14, така че имаш още време да си поживееш 8-)

semity_we
05-25-2013, 09:19
Аз от 9 годишна нося ламбатка и сега като съм на 11 си взех!Не трябваше да моля майка ми,просто я попитах дали може да ми вземе сутиен.Не е срамно.

Ivaaaaa
05-25-2013, 09:22
няма нищо срамно
все пак си на 12 вече..

problem4eeee
05-26-2013, 18:08
сега си спомням, че и аз бях така .. много ме беше срам да питам майка ми, а истината е, че майките не ядат хора и всичко мина много добре .. не се коси, няма нищо срамно ;)

JuStElly
05-27-2013, 00:20
Няма нищо срамно, не мога да разбера от какво те е срам. Във Джъмбо съм виждала наистина детски сутиени, бих казала, че дори нищо да нямаш, пак ще ти стане. Ако имате Джъмбо в някой по - близък град, отидете. Не се срамувай от майка ти, ако се срамуваш от нея, не знам от кой не трябва да те е срам.

~The Smile~
06-02-2013, 13:42
Няма от какво да те е срам. Щом си решила, че имаш нужда от сутиен, кажи на майка си да отидете в по-голям град и да влезете в магазин за бельо, в който да си харесаш сутиен или бюстие. Ако нямаш чак такава нужда от сутиен, по-добре носи бюстие. Но ако ти стане и най-малкият размер сутиен, значи си готова да носиш.
Сдобих се с първия си сутиен някъде февруари, тази година. А как-ами аз, майка ми, най-добрата ми приятелка и нейната майка бяхме излезли. Майка ми и майката на приятелката ми отидоха някъде и казаха на мен и приятелката ми да разгледаме магазин за дрехи, в който имаше и бельо. Аз си набелязах един сутиен, приятелката ми показа по-хубав. Харесах го. След малко майка ми дойде и видя, че гледам сутиена, който съм хванала. Помолих я да го премеря. Тя първо ми отказа, но после ми каза защо пък да не си имам един. Зарадвах се. Тогава тя каза да побързам и ми посочи къде е съблекалнята. Сложих си го и ми стана точно. Купихме го и така се сдобих с първия си сутиен на 13 години. Преди носех бюстие, но през него ми личаха гърдите.
Вчера пък се сдобих с още един, който е с банели (дето повдигат бюста, мисля) ,по-голям от този, който ми е първият, обаче като го сложих, ми заспа. Стоеше много готино. И в крайна сметка имам два сутиена. Няма само с един да карам, я... Единият като е изпран, нямам с какво да ходя, защото, както вече казах, през бюстието ми личат гърдите... :D

ismeralda
06-24-2013, 20:23
Здравеите аз сам на 12 години и помолих маиками да ми купи сутиен и слет няколко дни тя ми взе 2 но ме е срам да ги нося срам ме е наи ве4е от бащами и дядоми моля без обиди

shusha
06-24-2013, 20:33
Сппокойно де, 9 месеца е била бременна с теб, а ти се срамуваш. Пробвай онлайн магазините също...

102
06-24-2013, 20:45
Здравеите аз сам на 12 години и помолих маиками да ми купи сутиен и слет няколко дни тя ми взе 2 но ме е срам да ги нося срам ме е наи ве4е от бащами и дядоми моля без обиди

Другия път да ти вземе буквар и граматика.