PDA

View Full Version : Непрестанен и постоянен глад



Ягодка
05-11-2013, 19:00
Здравейте...
Имам един огромен проблем с храненето. По принцип закусвам, обядвам и вечерям нормално в умерени количества, но около 10-15мин. след всяко основно хранене започва зверски глад, все едно не съм вкусвала нищо откак съм се събудила. Веднага спасявам положението с една ябълка, киви или бананче, но това се повтаря поне 10 пъти и ми писва от това еднообразие. Страня вече трета седмица от чипс, вафлички и основни сладки вкусотийки. Голям враг съм на газираното и нямам проблем с него, което е плюс в здравословното хранене :) Та какво бихте ми предложили за да утоля този непрестанен глад? Когато видя някой мой приятел да си похапва пица корема ми се свива, че той плюска като ненормалник и тялото му е за шестица, а аз си ям бананчето и съм с корем. :cry: Това чувство е отвратително и все повече ме кара да ям такива вредни храни и много ми пречи. Сега ще ви кажа с какво се храня примерно:

Закуска.
08:30ч. Две яйца със сол, препечен хляб и малко сиренце.
08:45ч. Адски глад. Киви.
09:05ч. Глад. Половин ябълка.
10:45ч. Неутолим глад. Банан.

Обяд.
12:15ч. Таратор, някакъв сандвич най-вероятно. (Рядко се готви в къщата, по-често ядем готови храни) Той е с филе, ако има излишни пари, ако не шунково саламче, което пак е доста вредно, и от един страхотен кашкавал специален за сандвичи. Всичко това върху две филийки кръгъл хляб, много вкусен.
12:50ч. Адски глад. Ягоди.
13:30ч. Глад. Банан.
15:00ч. Следобедна закуска: Малко ядки, бадеми, фастъчки :D
17:00ч. Неутолим глад. Домати със сирене.
19:00ч. Адски непрестанен глад! Тук е кулминацията, не се издържа, голямо мъчение е! :( Все измислям нещо, но за момента не ми хрумва.

Вечеря.
21:00ч. Таратор. Супа. :D
21:30ч. Глад... Измислям нещо и т.н.

Това са главно най-честите периоди, в които не спирам да се озъртам за храна. Ето дори сега като си помисля какви хубави пици продават точно на ъгъла... :cry: Или пък какъв вреден МакДоналдс мога да си хапна... Ох, да не говорим за KFC-то :@
Леле, давайте идеи как да спра този глад, това не може да продължавам. Знам че сега се развивам и имам нужда от храна, но трябва да отслабна. Почти цял ден се чувствам на празен стомах!

nosferatu23
05-11-2013, 19:06
Вземи химия за намаляне на глада ;)

Allex
05-11-2013, 19:11
ядеш в 21.30 ч. ?? :/ ...

Ягодка
05-11-2013, 19:12
ядеш в 21.30 ч. ?? :/ ...

Да... нещо странно ли има :D Чувала съм, че границата е до 19ч., но не мислех, че хората я спазват... :D

.Wonder
05-11-2013, 19:25
Хм..пробвай да конструираш закуската, обяда и вечерята си по такъв начин http://www.wellmamaoregon.com/wp-content/uploads/2012/10/Portion.jpg
И ако имаш възможност се разсейвай някъде, излез навън с приятели, поразходи се, просто не мисли за храна.

POLLINA
05-11-2013, 19:27
изпии една чаша вода на екс като усетиш глад
това не е нормално:Д

titkos
05-12-2013, 01:10
Много малко ядеш, как няма да ти е гладно. :D
Аз изяждам по 3-4-5 филии хляб на едно хранене и ям през 3-4 часа. Преди около месец бях почнала да огладнявам през 20 мин. и само в хладилника ровех. Това е неутолим глад. Ти хапваш по едно плодче, но то сигурно само подразва стомаха ти да иска още.

Ягодка
05-12-2013, 06:01
Много малко ядеш, как няма да ти е гладно. :D
Аз изяждам по 3-4-5 филии хляб на едно хранене и ям през 3-4 часа. Преди около месец бях почнала да огладнявам през 20 мин. и само в хладилника ровех. Това е неутолим глад. Ти хапваш по едно плодче, но то сигурно само подразва стомаха ти да иска още.
Така е, но толкова филийки хляб ми се отразяват на тялото... :D Опитвам се да ям повече, но в нашата къща не се готви, а в магазина няма добър избор. Добре е, че баба и дядо са на горния етаж и при тях като им гостувам хапвам, но хич не обичам домашно приготвени ястия... :( Примерно не ям никога пържоли, въпреки че баща ми ежедневно прави, не ям пиле, не ям пилешка супа... Само кюфте и кебапче, но от скоро не съм яла. Никой от семейството не обръща толкова голямо внимание на храната, за да я приготвим със салата и нещо друго... Всеки каквото намери налита да го яде и не пита дали другите искат :D Ужас е... Сигурно трябва да си купя мини хладилник за себе си.

П.П. Да, опитвам да се разсейвам, но не помага. Изляза ли навън постоянно минаваме покрай някакви закусвални, пицарии и ресторанти, дето има пържени картофки със сирене и всякакви вкусни работи. Компанията не пропуска да си вземе по две банички на човек и аз стоя като застреляна...
П.П.2 Много често хладилникът е празен и като нямам оставени пари вкъщи се късам от глад :D Не знам вече какво да правя... А и хляб рядко купуваме - видим ли бял хляб го изяждаме за една вечер и то НЕ на масата, въпреки че и на нея не ядем често :D

FuckingFreak
05-12-2013, 07:17
Дъвчи дъвки, мий си зъбите, намирай си занимавка! Не е нормално да имаш 11-12 хранения на ден, ти направо биеш и бодибилдърите по този критерий, еле пък ако се опитваш да отслабнеш няма как да стане. :)

anonymous708973
05-12-2013, 07:24
Ама че акъл му даваш. Не дъвчи дъвки, провокираш слюноотделяне, което е в пряка връзка с глада.
Автор/к/е, иди на лекар. Вероятно няма да те вземе насериозно, но настоявай за изследвания. Идея си нямам на какво може да се дължи, питай го за кръвни изследвания, хормонални също, на жлезите с вътрешна секреция, знам ли.

tonssy
05-12-2013, 07:33
Наливай се с вода/чай (неподсладен). Спортувай нещо, движи се, изкачвай стълбите, ако трябва. Дъвките премахват чувството за глад, поне при мен.
Имам чувството, че си си въобразила, че си постоянно гладна. Най-вероятно си свикнала да се тъпчеш с нещо нон-стоп и сега не можеш да мислиш за друго, освен за храна. Това, че ядеш плодове след основното хранене, не ти помага, да знаеш. Яж ги поне 30 минути преди него. Това, че ядете готови храни, също не е добре. Поговори с майка си, може пък и да я убедиш да започне да готви. Яж пълнозърнест хляб- по-засищащ е и, да- вкусен е (стига да не е някакъв, натъпкан с най-различни боклуци). Да не говорим за "шунковото саламче" и "специалния кашкавал". Представа си нямаш колко са мазни. По-добре яж обикновен кашкавал...

TheBeliever
05-12-2013, 07:34
То пък щото половин ябълка е хранене...

Авторке, от кога се храниш така и какво ти беше менюто преди? Ако до преди две седмици си се хранила със свръх калорични боклуци е нормално да ти е трудно при рязка промяна на режима. Търпение ти трябва и повечко воля. Не мисли постоянно за храна, не гледай кой-какво-защо яде. Увеличи храната за закуска ако не можеш да издържаш до обяда. Обяд таратор, вечеря таратор? Как не се събуждаш озверяла от глад през нощта?

Ягодка
05-12-2013, 08:19
Не смятам, че положението е за лекар, но ако се влоши още повече ще отида... ;)
Играя тенис 2 пъти седмично по 4 часа общо, ходя с баща ми да тренирам рано сутринта бързо ходене на макс (тогава не издържам и си взимам солети с мен :X ), после изкачваме огромното надолнище (дяволското) в морската 3 пъти, качваме стълби възможно най-много, но не мога да се отделя от храната. Преди не съм плюскала ненормално, просто не обръщах внимание какво ям. Яла съм примерно малък пакет чипс на два-три дни, млечна напитка, кренвирши и такива работи. Примерно за "вечеря" 1 кренвирш... и точно преди лягане пак ям нещо, което не е хубаво и сутринта се събуждам като мечка от зимен сън :lol:

kalpazanka
05-12-2013, 08:23
Да си бременна случайно?!

Ягодка
05-12-2013, 08:25
Да си бременна случайно?!

Хаха, много забавно... На 13 съм... :D И какво му е толкова странното да ям просто огладнявам страшно много и не знам вече с какво да замествам.

kalpazanka
05-12-2013, 08:26
Не си написала в първия пост на колко си, пък и като чета и модераторствам в Секс, това за мен си е напълно нормален въпрос.

shusha
05-12-2013, 08:27
Първо ти си на 13 и си момиче ;д Това е нещо много важно. Побуртета е такъв и обикновено идват такива сривове. Аз например също имах такива сривове. Съветът ми е да потуърсиш из диетичните магазини храни за диети, дето засищат, а пък са ниско калорични. Имам предвид онези дет изглеждат като картони.
И другото, което ще ти кажа е , че от плодовете се огладнява !! Яж черен хляб, които е по-полезен.

Ягодка
05-12-2013, 08:31
Не си написала в първия пост на колко си, пък и като чета и модераторствам в Секс, това за мен си е напълно нормален въпрос.

Знам, просот мислех, че знаеш на колко съм :D

kalpazanka
05-12-2013, 08:34
От снощи ме държи твърдия алкохол и интуицията ми е приспана, а картите таро ги виждам размазани.

Съветвам те да минеш на листни зеленчуци за междинно хранене, докато се сдобиеш със заветното направление за ендокринолог.

DownloadVirus
05-12-2013, 08:45
Вкарай малко фибри ,дай повече зеленчук,сутрин яж някакъв умрял овес,че засища.. Фасул,грах,броколи(ако имаш финансова възможност най-вече) и всякакви подобни. Ама не да ги готвиш,ми ги ядеш кат' салата,че те са ти ей така,не са за основно ядене. Спри умрелите манджи на баба дядо и на не знам си кого,като искаш да се храниш така се налага.В крайна сметка си на 13 и ако нямаш някакъв огромен проблем с наднормено тегло(надали имаш) не е от особено значение.

Ou7oFmYhEaD
05-12-2013, 10:19
Най-добре си пусни едни хормони при ендокринолог и захарта да ти проверят, при диабет също се увеличава глада, но вероятно ти няма нищо, просто спри да го мислиш това ядене и излизай да спортуваш, хем ще прибереш коремчето и ще отслабнеш, хем си е развлечение.

Colouring
05-12-2013, 10:54
Според мен си яж когато ти се яде, стига да не скочиш на мазните баници и пици. На 13 си, пубертетът те тресе, яде ти се постоянно.. ясно. Не се ограничавай чак толкова. Включи в менюто си пилешко, риба, повече салати. Яж сурови ядки, черен шоколад. Спортувай за развлечение.

Ягодка
05-12-2013, 13:55
Според мен си яж когато ти се яде, стига да не скочиш на мазните баници и пици. На 13 си, пубертетът те тресе, яде ти се постоянно.. ясно. Не се ограничавай чак толкова. Включи в менюто си пилешко, риба, повече салати. Яж сурови ядки, черен шоколад. Спортувай за развлечение.

Горе казах, че доста спортувам :)
Днес имам постижение - откакто на обяд хапнах: две препечени филийки със сирене, а след това дъвка не съм огладняла, а са минали близо 5 часа. Тази вечер ще си купя натурален шоколад, опитвала съм го и не ми е толкова горчив, колкото го мислех като малка :D Има ли голяма разлика в мазнините при суровите и печени ядки? Защото в плод-зеленчука до нас продават печени ядки всякакви - най-обичам бадеми и кашу (май така беше :D ) и като ги изкарат са врели и страшно вкусни... Суровите не ми се ослаждат много... Но няма да се тъпча на сила, искам просто да си имам ако огладнея.

BonnieandClyde666
05-12-2013, 14:13
^Има разлика. Хранителната стойност при печените ядки се губи, витамините и минералите се разграждат. И доколкото съм чула, при печенето на ядките се образували някакви молекули с канцерогенно действие (за което не съм абсолутно сигурна, колко е истина)!

tonssy
05-12-2013, 14:44
^ Истина е това за печените ядки. Миризмата, която се усеща при самото печене, е именно заради това :)
Сегаа това не означава, че тези, които ядат печени ядки, ще се разболеят, но въпросът е, че само суровите са полезни. При термичната обработка полезните качества изчезват.

Ягодка
05-12-2013, 15:29
^ Истина е това за печените ядки. Миризмата, която се усеща при самото печене, е именно заради това :)
Сегаа това не означава, че тези, които ядат печени ядки, ще се разболеят, но въпросът е, че само суровите са полезни. При термичната обработка полезните качества изчезват.
Ясно... :( На мен са ми много безвкусни, но ще трябва с тях да се засищам, ако страшно огладнея...
След 15мин. ще вечерям таратор и леща с една чаша домашно изцеден сок от грейпфрут :)
Добре ли е?

BonnieandClyde666
05-12-2013, 15:37
Сока го изпий 30 мин. преди вечеря! Аз бих махнала таратора.

Ягодка
05-12-2013, 16:20
Сока го изпий 30 мин. преди вечеря! Аз бих махнала таратора.

Сока го зарязах, ядох само тараторче за вечеря. :)

DownloadVirus
05-12-2013, 16:24
Ако вкараш и месо ще е по-добре.

BonnieandClyde666
05-12-2013, 16:24
^Ти си преценяваш! :)

TheBeliever
05-12-2013, 16:31
И като го изпикаеш това тараторче след един час пак ще си гладна.

tonssy
05-12-2013, 16:38
Сока го зарязах, ядох само тараторче за вечеря. :)

Сок и пресни плодове задължително преди основното ядене (поне 30 минути).
Щях да избера лещата- по-хранителна и богата на фибри е.

Ягодка
05-12-2013, 17:06
Сок и пресни плодове задължително преди основното ядене (поне 30 минути).
Щях да избера лещата- по-хранителна и богата на фибри е.

Ще го имам в предвид, благодаря :)

dirtyyy
05-12-2013, 17:36
Наблегни на фибрите, наистина. За закуска яж кисело мляко с овесени ядки и трици, накиснати. Нямаш си на идея колко ще те засити.
Между другото пубертета си оказва влияние, особено. Положителното е,че между храненията ядеш плодове, но нали знаеш, че в тях има фруктоза, която след 19 часа все едно ядеш сладко, защото не се изразходва /тук не съм много сигурна за твърдението си, но много диетолози и фитнес инструктори са ми го казвали това/
Аз примерно пък ям адски малко, но ми се лепи.
Днес съм на вода, фибри на прах, алое вера гел, 2 парчета пуешка шунка и още вода, но се чувствам толкова подута и преяла /от течностите/, че си нямаш на идея. Тва мойто е много тъпо. Но послушай ме за фибрите,триците и прочие.
Спазвай порциите за протеин, зеленчуци и т.н. в хранене, ако искаш да има положителни неща за фигурата и здравето ти и не се измъчвай с диети и определени хранения..все още си малка.
Пилешкото месо е най-добрия ти приятел, а сезонните зеленчуци още повече. :Р

little.sunshinee
05-18-2013, 16:58
Да... нещо странно ли има :D Чувала съм, че границата е до 19ч., но не мислех, че хората я спазват... :D

Пфф... Аз ям и в 03:00,но съм слаба - 36.2 кг на 12 год.

karzon
05-18-2013, 17:23
На 15 съм, 1.77 а тежа 53.1 да ви е яд :Р. Ям каквото видя, предимно месо. Но ако искаш да се заситиш с малко ,пий вода. Много вода

weenonas
05-19-2013, 06:44
Пфф... Аз ям и в 03:00,но съм слаба - 36.2 кг на 12 год.
Да на 12 си и имаш бърз метаболизъм! Явно си късметлийка, но не всички са като теб. А всъщност да ядеш толкова късно е страшно вредно. Ще усетиш ефекта от него след години. ;)


Към авторката на темата - започни сама да си приготвяш ястия. В интернет има много сайтове в които можеш да намериш лесни и бързи рецепти за здравословни вкусотии.
Настрой се така че да ядеш не повече от 5-6 пъти на ден, но трябва всяко хранене да ти е пълноценно. Постепенно намаляваш храната или храненията преценяваш си.
Иначе и аз постоянно съм гладна, но си намирам развлечения и си чакам часа за ядене. Свиква се.
Също така пий много вода.

Violenza
05-19-2013, 07:55
08:30ч. Две яйца със сол, препечен хляб и малко сиренце.
08:45ч. Адски глад.

А аз мислех, че ще да става дума за тъпченето преди да ни дойде... :D
То е вярно, че е до организъм, ама това не ми се вижда нормално. Яйцата много засищат, две за закуска би трябвало да те държат сита до обяд. Ти изяждаш две + филия с нещо си и след 15 мин пак си адски гладна.
На мен ми звучи като проблеми на нервна основа по-скоро. С доктор консултирала ли си се?