PDA

View Full Version : Тръпката



mkio
05-11-2013, 19:00
Живея в един свят от 4 години-светът на мен и приятеля ми, в който всичко реално погледнато е наред. Обичаме се, дори много, виждам, че той е готов на всичко за мен,подкрепя ме и ми помага . Никога между нас не е имало викове, сблъсъци, тряскане на врати, бой.. Всички проблеми се решават със спокоен тон и интелигентен разговор. Но от година може би аз усещам една празнота.. Липсва ми тръпката в началото. Всичко е прекрасно, спокойно, правим нови и нови неща заедно, обичам го, но все пак чувствам празнота, чувство за една незавършеност, сякаш всичко е една кула, готова всеки момент да рухне. Винаги съм си се представяла и за в бъдеше с него, но сега постоянно мисля до кога ще продължим заедно, как ще завърши всичко, дали ще съхраним любовта си. Объркана съм и не знам как ще продължим. Той казва, че във всички връзки се стига до този момент и не е редно да пропиляваме доверието и обичта по между си заради някакви мимолетни емоции. Разбирам го, той е прав, но това така ми липсва..
Тормозя се и исках да си излея душата, пък и може да не съм единствената в тази ситуация :)

nosferatu23
05-11-2013, 19:05
Остави го , щом няма тръпка скоро ще се разделите , не си губи времето. Намери някой дето ще те изкефи ;)

prosto_chovek
05-11-2013, 19:12
Тръпката почти винаги изчезва. Има разлика между тръпка и любов. Ако Имаш второто, първото се компенсира. Страстта не би трябвало да изчезне, обаче.

feikk
05-11-2013, 20:32
Ако ти липсва тръпката, която е в началото на връзката, значи не си на мястото си в момента. Друг е въпроса, че ако наистина държиш на момчето, чувството, за което говориш и липсата му ще бъдат изместени от много други неща. И аз имам приятел 4та година, и аз съм изпадала в период като твоя. Едва ли не жадувах за нещо ново като това с него в началото. Нещо вълнуващо и непознато - тръпка. Но... на третия ден ми мина. Обичта, стабилността, хубавите моменти, да и страстта, са в пъти повече и по-яки от някво нещо, което така или иначе ше трае един-два месеца и пак наново после. Според личните ти представи как искаш да си прекарваш времето е тва. Има и хора, които нямат сериозни връзки именно заради това. Кефи ги новото.

Amore-Mio*
05-11-2013, 20:59
Щом си тръгнала да се чудиш дали и как ще продължи тази връзка - значи нещо наистина не е наред. А още повече, че щом от доста време насам я чувстваш тая празнота и тя не се е запълнила през това време, значи е време да продължиш напред, защото в момента не си на правилното място с правилния човек.

shaunaa
05-11-2013, 21:04
Тръпката е в началото после започва любовта

Supermassive____
05-11-2013, 21:06
Тръпката почти винаги изчезва. Има разлика между тръпка и любов. Ако Имаш второто, първото се компенсира. Страстта не би трябвало да изчезне, обаче.

+1

lipecek
05-11-2013, 21:09
ФГАЗИАГАТА пробвали ли сте ?!

shaunaa
05-11-2013, 22:42
ФГАЗИАГАТА пробвали ли сте ?!

ти не разбра ли, че не си забавен :?

ShtrudeL
05-11-2013, 22:51
Тръпката е в началото после започва любовта

Това не ги прави взаимно изключващи се по дяволите.

xXxPETYAxXx
05-12-2013, 05:27
Ами, нормално е за толкова време да си омръзнете. Да не говорим за тръпката - тя според мен също е само в началото на връзката(бтв - в повечето случаи са си взаимноизключващи се с любовта, но тъй като разликите са почти недоловими, малко хора правят разграничение. Ама тръпката е онова нещо, което изпитваш на 1-2 среща, до 2-3 месец, тогава просто е рано за любов).
Виждайте се по-рядко, правете повече неща самостоятелно, за да има какво да споделяте поне, пък и ще разберете дали другия ви липсва, или ви е све тая.

valdesbg
05-12-2013, 07:22
Абсолютно нормално е тръпката да я няма. Тя се появява само за да ви сплоти и като менгеме да ви държи заедно докато си намерите причини защо се обичате. Тя не е там за постоянно. Странно е как живееш само заради едната тръпка, щом всичко друго ти е наред. Да не мислиш че баща ти и майка ти имат пеперуди в стомаха още?

ShtrudeL
05-12-2013, 09:29
Ами, нормално е за толкова време да си омръзнете.


Абсолютно нормално е тръпката да я няма.

Отвращават ме такива изказвания.

Нормално е да си вършиш перфектно работата и да те уволнят.
Нормално е да умреш на двайсЕ.
Нормално е спиш 5 часа на нощ.
Нормално е да ядеш супа с вилица.
Да, много е нормално.


Не, не е нормално. Просто приемате нещата за даденост. 'Тръпката' не е феномен, който присъства до някое време и който не зависи от вас. Вие си казвате 'Я, балонче!' и после 'Я, ама то излетя!'. И защо? Защото не си го държите в ръчичка и не си го пазите.

anonymous708973
05-12-2013, 09:33
Щруди, ще разбереш.
Не съм съгласна за омръзването, но това с тръпката е факт. Не е лошо, но е факт. Ако в началото си имала буквално пеперудки в корема докато стоите един до друг, с времето те се разреждат. Свикваш с човека - точно както в началото си получила нов телефон, човъркаш го нон-стоп, научаваш му непознатите за теб функции, след това обаче не ти е в ръцете 24/7, нали?
Не знам доколко ми е уместно сравнението.
Точно затова, противно на мнението на повечето хора, една връзка е много по-лесно да бъде развалена от трети човек след 3-4-5 години отколкото в началото, когато мислиш постоянно за човека до теб. Защото изведнъж в малката ти вселена се появява някой, който ти предлага точно онази тръпка от неизвестното, от новото и непревзетото.

Авторке, звучи сякаш имате суперспокойни отношения - без скандали и спорове, откъде тогава идва тая несигурност?

prosto_chovek
05-12-2013, 09:36
Тръпката е първоначално. Тя те кара силно да харесаш някого, като наред с това включва чувство на преследване на непознатото, нещо ново, Щруди, така че и з амен е нормално в един момент, в който вече двамата се познават добре, били са заедно дълго време, породила се е обич между тях, тази тръпка вече да я няма или поне да не е толкова силна.

valdesbg
05-12-2013, 09:40
Нормално е Щруд. Дали е правилно е друг въпрос, но всички неща, които избори са реални и се случват ежедневно на разни хора. Сравнението на Ина с телефона е доста точно.

Нещата се развиват, тръпката е с цел да събере двама човека и да им даде възможност и желание да се опознаят. След като това случи - тя няма място повече във връзката и се заменя от други неща. Няма да се отплесвам повече.

ShtrudeL
05-12-2013, 09:53
Лол
Аз бях почти 4 години с един човек и винаги съм се вълнувала преди да се видим. Когато му се обаждам по телефона също. Дори когато нещата започваха да се рушат и накрая не се разделихме.

Сега си имам човече от.. (всъщност не съм сигурна за времето ^^ но да кажем около) 2 години и абсолютно винаги се вълнувам, когато ще се видим, когато му се обаждам, когато стоя до него. Чувствам се точно като 14 годишна, която си мисли по цели нощи за момчето си. Ако някой ден спра да се чувствам така, значи наистина нещата са зле. И не го приемам за нормално.
Обичането и тръпката не са взаимно изключващи се и не ми говорете за зрялост и етапи, нива и нам си какви глупости през които преминават хората..

А когато си взема нов телефон, го ръчкам до последно. ^ Искам да кажа, че не съм човече, което като получи нещо и му се радва за 3 дена и го захвърля, защото вече го е получило. Не съм била такава като дете, не съм и сега. Ценя нещата, които имам докато ги имам.

И когато нещо се разпада, не е защото ми е омръзнало, няма тръпка или нещо такова.
Предишната ми връзка се разпадна, защото не виждах тези неща у човека до мен. (и заради много други неща ест)

xXxPETYAxXx
05-12-2013, 10:04
ShtrudeL, това, че нещо на теб не ти изглежда нормално, не значи че не е.
Твоето розово виждане на нещата си е твоят мироглед, не общественият. На мен не ми изглежда нормално момиче на 20+ да си мисли, че животът трябва да е като в приказките, ама ето, че има и такива.

valdesbg
05-12-2013, 10:06
Окей, на мен би ми било изключително странно и притеснително ако се чувствам като теб за повече от месец примерно. За мен липсата на тръпка е улегналост, зрялост и сигурност. Да не се бърка с безразличие и липса на желание.

Предпочитам първоначалната еуфория да изчезне, за да мога да работя спокойно и да съществувам нормално. Новия телефон му се радвам точно 3-4 дена, след това става част от ежедневието ми и си намира мястото. По същия начин е и с гаджето - в началото сме като дете в сладкарница, след това всеки намира място на другия в своя свят и системата заработва плавно и тихо. Не мога да си представя да ме свива под лъжичката всеки път като искам да се обадя на девойката ми примерно, или да се чудя как ще приеме еди какво си или какво да и купя за подарък. 100 отри по добре ми е когато чувствам че знам какво ще и хареса, че знам как ще приеме нещата, и мога да говоря съвсем спокойно с нея.

Примерно.

ShtrudeL
05-12-2013, 11:19
Ясно.
Аз пък имам нужда от това, за да ми е хубаво.
Харесва ми да се вълнувам какъв подарък да избера, дали ще се хареса, как ли ще се приеме нещо и т.н. Ако това нещо не присъстваше, сигурно нямаше да ми е никак интересно.

xXxPETYAxXx, предпочитам да вярвам в приказките, от колкото да се примиря с това, че след определен период ще стоя до момчето ми, ще гледам двойките по улицата, между които очевАдно има тръпка.. и ще се чудя какво не ми е наред. ;)

sofityoy
05-12-2013, 11:37
Остави го , щом няма тръпка скоро ще се разделите , не си губи времето. Намери някой дето ще те изкефи ;)

+ ;) Без тръпката майната му на връзката.
Очевидно вече ти е омръзнал,ДА обичаш го,но това не е достатъчно,без тръпката всичко е безсмислено.

mkio
05-12-2013, 13:59
Аз съм изключителен реалист и главата ми никога не е била размътена от любов, да не мога да погледна на човека до мен реално, да не му виждам недостатъците. Просто стигнахме до етап, в който аз не се чувствам пълноценно с него, може и скука да го наречем. Обичам го и винаги искам да е добре, моментът на началното привличане отдавна е минал и дори след него аз се чувствах прекрасно-изпълнена с любов и желание да съм с него. Не ми трябват пеперуди в корема, за да съм щастлива. Просто една задоволеност, която сега не получавам. Не трепна да го видя, не трепна да ми се обади. А същевременно не мога да напусна, толкова голяма част е заел от живота ми.

r0073x
05-12-2013, 19:59
Недей го напуска. Явно си щастлива с него. Ще попаднеш на някой кретен, с когото тепърва ще трябва да свикваш, а и един Господ знае, каква стока е всъщност. Намерете някакъв начин да разнообразите ежедневието си, да намерите още общи занимания. Идете някъде само двамата. Направете нещо различно, ако трябва някаква пълна простотия, ей така, за адреналина, за новото ;)

Mary_Jane_69
05-12-2013, 21:38
Тръпката почти винаги изчезва. Има разлика между тръпка и любов. Ако Имаш второто, първото се компенсира. Страстта не би трябвало да изчезне, обаче.

точно такам

anonymous708973
05-12-2013, 21:49
ще гледам двойките по улицата, между които очевАдно има тръпка.. и ще се чудя какво не ми е наред. ;)

Тоя момент винаги го има. Особено когато един от двама ви е в цикъл и другият се чуди какво не му е наред.

analgin
05-13-2013, 07:32
4 години са много време и е много хубаво , че сте успели да съхраните и развиете връзката си до такова ниво . Всяка връзка има трудни моменти , възможно е да сте точно в такъв момент , но ако тези мисли не ти дават покой дълго трябва да се замислиш дали искаш да запазите връзката или всеки да поеме по пътя си . Най-добре изчакай известно време поне седмица за да си сигурна ,че тези чувства не са провокирани от нещо друго , вътрешен конфликт или нужда от почивка или развлечение . Тръпката е нормално да не е същата като в началото , но ако има страст , любов и изпитвате нужда един от друг не мисля ,че не бихте могли да продължите да сте заедно .Човешките чувства и емоции са много променливи , просто внимавай да не направиш нещо , за което ще съжаляваш под влияние точно на такива променливи чувства или мисли , които те объркват за известно време и съсипват изграждани с години отношения . Най-важното според мен е да продължите да обсъждате всичко както до момента .

prosto_chovek
05-13-2013, 19:13
М, да, права е колежката. :)

hemoro_id
05-13-2013, 19:25
не си права защото когато и аз бях в катава ситоациа постапих мъжки са горди вигидани раце и казах през народа 4е няма няма да работя без да ми се опла6та и доиде дмеокрацията и 15 боха имах спестини ас и станаха 150 лева моите пари5ки иси купих едно кожвено иаке

prosto_chovek
05-13-2013, 19:27
не си права защото когато и аз бях в катава ситоациа постапих мъжки са горди вигидани раце и казах през народа 4е няма няма да работя без да ми се опла6та и доиде дмеокрацията и 15 боха имах спестини ас и станаха 150 лева моите пари5ки иси купих едно кожвено иаке

И си купи жигула.

hemoro_id
05-13-2013, 19:30
не то4но

tireheb
05-13-2013, 19:31
таа дума "тръпка" толко ме дразни като я чуя в тоя контекст.. почти колкото "комплексиран"
демек, секи е така за спорта ги използва, ама реално никой нема обяснение кво значат
ква е ТРЪПКАТА, която искате да изпитвате ? моля, обяснете. сериозно, не се заяждам.

mkio
05-13-2013, 19:36
Обяснявам ти, че това е стимул-за живот, за емоция, за промяна, за поддържане на външния вид ако щеш. Стимул да се видиш с човека, да говорите и правите нови неща. Това е то тръпката. Дето аз толкова го търся :)

prosto_chovek
05-13-2013, 19:37
Имам чувството, че използваме една дума с няколко значения, затова предлагам да изясниш какво имаш ти предвид "тръпка." ;)

mkio
05-13-2013, 20:46
вече обясних :)

fenkaaa
05-13-2013, 22:49
Тръпката винаги се губи след време така или иначе.Не може да си с един човек 4 години,да сте заедно всеки ден и въпреки това да искаш да ти се подкосяват краката всеки пък,когато го видиш.

Markuss
05-15-2013, 19:34
Остави го , щом няма тръпка скоро ще се разделите , не си губи времето. Намери някой дето ще те изкефи ;)
Браво, бе, рапон! И така докога? Докато станете на по 50 години, минали стотици човека и реално погледнато превърнали се в човешки изтривалки... носферату23, за Бога...

Към авторката: В абсолютно всяка връзка се стига то този момент, когато страстта избледнява. Тогава се появява, както ти самата писа близост, доверие, сигурност. Това са основите на любовта, не някакви си неконтролируеми емоции, които в 90 на 100 от случаите те запокитват в едно безмозъчно състояние, което така се харесва на повечето малоумници, като този горе, който ти е дал кретенския съвет.
Ако действително си въобразяваш и се имаш за интелигентен човек, дай шанс на съзнанието си да осъзнае какво си постигнала с връзката си и какъв човек си задържала до себе си. Както казах и на примата носферату, никой не завършва добре, когато кара на първосигнален автопилот, най-вече във връзките ти с хората.

ameli
05-15-2013, 20:38
Защо не се разделите за известно време (да не се виждате 2 седмици примерно) - хем да можете да си полипсвате малко, хем да видиш дали наистина искаш да бъдеш с този човек..

Markuss
05-15-2013, 21:02
Защо не се разделите за известно време (да не се виждате 2 седмици примерно) - хем да можете да си полипсвате малко, хем да видиш дали наистина искаш да бъдеш с този човек..
Подобни експерименти са опасни и не бива да се предприемат съзнателно, тоест ако обстоятелствата ги поставят така, че да се разделят за малко (пътуване, прочее), инак ако някой от тях предложи подобно решение, то значи лично този човек е стигнал до момента, в който трябва да прекрати връзката завинаги. Разбира се, че ще си залипсват, понеже са били толкова време заедно, това дори не бива да се предполага, то е ясно. Принципно всеки може да живее без определен човек, тънката есенция е дали човек ще е достатъчно съзнателен, да осъзнае какво му се случва чрез другия до него.
Тя авторката, това е лично мое мнение, е пълна тъпачка. Не може да твърди, че е интелигентен индивид, а тя самата да се поддава на толкова низши илюзии като топлината от клечка кибрит, при положение, че има цяла камина, чакаща да я запали с тази клечка...
Няма нещо на този свят, което да остава едно и също завинаги и който си мисли, че не е така - страда. И на този "феномен" ставаме свидетели всеки ден, дори в този форум. Хората страдат, понеже са неспособни да чувстват със същността си. Жалко е.