PDA

View Full Version : подут корем...помогнете с някой съвет



dandarova
05-12-2013, 02:50
Здравейте.....моля някой да ме посъветва,как да се спася от подутият корем и редовните газове ...ходих на гастролог...но тя съвсем спокойно заяви,че нищо ми нямало...и 4е това е с напредването на възраста...ще ме извинява но съм на 21 години и този проблем се появи преди няколко месеца...спортистка съм гледам по4ти редовно да се храня здравословно...тоест не ми се вярва да е от храната ми....пих еспомизани дегазили.. всякакви хап4ета никои от тях не помогна няколко пъти сама си правих клизми с те4ен сапун и дамски ду6 и нищоооо не мога корема ми е като на бременна в 3 месец....надува се и от една 4а6а вода :( искам да си върна старият корем...ако трябва ми кацете др доктор или някой съвет :(

dandarova
05-12-2013, 09:09
???

Marilyn Monroe
05-12-2013, 16:51
Какво може да ни помогне да се избавим от проблема?
Бавното хранене и внимателно дъвчене на храната предотвратява поглъщането на въздух и частично на натрупването му в стомаха.

Въведете в менюто си продукти, които подпомагат усвояването на храната и функциите на червата. Такива са натуралното българско кисело мляко и другите кисели млека, съдържащи полезните бифидо- и лактобактерии.

В тази група обаче не попадат прясното мляко и останалите млечни произведения, които напротив заради наличието на лактоза могат да доведат до отделяне на газове в червата.

Избягвайте продукти, които съдържат газове. Консумацията на бира, газирани напитки, няма как да не е свързана и с подуване на корема.

Има храни, при чието усвояване, се отделят повече газове. Такива са зелето, карфиолът, броколите, варивата и др.

Питали ли сте се защо в националната ни кухня – а и не само нашата – толкова често присъства чесънът като подправка? Чесънът, всъщност, подпомага храносмилателните процеси и ограничава образуването на газове в червата.

Подобен ефект имат и някои подправки като комбинацията от черен пипер и кориандър, прибавени по време на готвенето на ястията.

swetygiRl
05-15-2013, 13:07
това е съвсем нормално с газовете и пълни глупости са че може да са от храната и колкото и здравословна да е си е нормално ..и не обръщай внимание на тези които пишат че е от храната . Аз съм момиче на 16 и също се случва понякога често