PDA

View Full Version : Неприятни ситуации с продавачки ?



shaunaa
05-13-2013, 00:58
Темата е ясна. Аз ще се разпиша първа.
Скоро с майка ми влизаме в един магазин за дрехи. Майка ми предния ден е гледала нещо и решава пак да погледне и на молбата й да види пак нещото-едната продавачка каза на другата- Не й давай на тая,тя нищо няма да купува -_-

moni10
05-13-2013, 09:43
Имам един спомен как една продавачка се опита да ми продаде 2 номера по-големи обувки.
-Те ще се слегнат, като ги поносиш ще се слегнат!
и
-Виж какви крака имаш, те бързо ще ти пораснат за тези обувки!

Amore-Mio*
05-13-2013, 17:17
Имаше една продавачка преди известно време, която искаше още с влизането си да купиш нещо, иначе не ти е позволено да разглеждаш. И така, теглих й една майна и от тогава не съм отивала. Мои познати също са имали такива случки с нея, като цяло накрая ще фалира, заради това си отношение.

Djenka
05-15-2013, 19:21
Преди 5-6 години, тъкмо се бяхме върнали от морето и бяхме почернели, а аз както си имам тен по принцип и бях много черничка 8-) Аз и сестра ми разглеждахме едни списания на една будка в болницата, докато мама чакаше на горния етаж и продавачката като ни видя, почна:
- Ей, циганчета, я се махайте от тука, ще ви хвана и ще избърша пода с косите ви, махайте се, циганчета с циганчета такива...
И нареждаше неща от сорта. Аз и сестра ми моментално се качихме при мама и тя ни видя, че нещо се е случило и като й казахме, тя супер много се ядоса, разбира се :D Взе ни, слязохме и й се развика:
- На кого ще викаш ти циганчета, бе?! С чии коси ще бършеш пода?!
Оная почна да се извинява, ама мама така се беше ядосала, че нито извиненията й прие, нито нищо. :D
Ииии това е сега за което се сещам. По принцип съм такъв човек, че не обичам много да се заяждам с хората, така че ако някой нещо ми се изрепчи, просто се махам, затова и съм забравила, ако е имало друг такъв случай. :D

iva.010
05-15-2013, 20:57
Аз често имам проблеми с продавачите , защото не ме е срам да си кажа мнението ... и днес не беше изключение :
На обяд влизам в магазин , близък до у-ще и си вземам кока-кола . След което застанах на касата , която е до вратата и чакам да си платя , но продавачката я няма . Чаках около 5 минути ,а зад мен стана голяма опашка , но продавачката още я нямаше . Аз се ядосах и върнах колата в хладилника и когато тръгнах да излизам я видях че идва .Когато излязах от магазина / без да си купя нищо / продавачката започна да крещи след мен и дори излезе след мен от магазина , но аз бях вече далеч и тя не ме догони .... Хвана ме много яд :D

BlackWings
05-16-2013, 16:09
Не се сещам сега за неприятни ситуации , само се подсетих и ми стана смешно , как един път загледах едни обувки , и с продавача (мъж) проведохме следния разговор:
- Имате ли от тези номер 38?
- Не , това е последният чифт , и е номер 36.
- Е , жалко , довиждане.
- Ама не , те ще ви станат !
- Няма да ми станат , аз нося номер 38.
- Не ще ви станат , аз нали ви гледам крака , носите 36 !
- Ама аз...
- Казвам ви носите 36 , пробвайте ги !

Е не ми станаха !

malkasladka
05-17-2013, 20:14
Ами неприятни случки с продавачки в България-много! Прави ми впечатление, че продавачки или консултанти в магазините в България са изключително груби и арогантни, не стига че си влезнал да им правиш оборот и те за това са там и ЗА ТОВА ИМ ПЛАЩАТ ами се държат с теб все едно си...идвало ми е направо да ги хвана и незнам.. :ХХ

Violenza
05-18-2013, 06:56
О, много нагли има. Сега конкретно се сещам само за спорове със сервитьорки и управители на заведения, ама и на продавачки съм теглила майни. Много ме дразнят като не си знаят мястото. Плаща им се, за да е доволен клиента, не да ми се обясняват.

SurfSky
05-18-2013, 07:04
Преди 5-6 години, тъкмо се бяхме върнали от морето и бяхме почернели, а аз както си имам тен по принцип и бях много черничка 8-) Аз и сестра ми разглеждахме едни списания на една будка в болницата, докато мама чакаше на горния етаж и продавачката като ни видя, почна:
- Ей, циганчета, я се махайте от тука, ще ви хвана и ще избърша пода с косите ви, махайте се, циганчета с циганчета такива...
И нареждаше неща от сорта. Аз и сестра ми моментално се качихме при мама и тя ни видя, че нещо се е случило и като й казахме, тя супер много се ядоса, разбира се :D Взе ни, слязохме и й се развика:
- На кого ще викаш ти циганчета, бе?! С чии коси ще бършеш пода?!
Оная почна да се извинява, ама мама така се беше ядосала, че нито извиненията й прие, нито нищо. :D
Ииии това е сега за което се сещам. По принцип съм такъв човек, че не обичам много да се заяждам с хората, така че ако някой нещо ми се изрепчи, просто се махам, затова и съм забравила, ако е имало друг такъв случай. :D

Хаха , на продавачката й е станало много гузно :D В крайна сметка,взехте ли си списание от нея ? :D :D :D

xXxAngerfisTxXx
05-18-2013, 09:11
Един път отивам да си купувам цигари от един магазин дето влизам за пръв път. И тъй викам и дай едно червено малборо, а понеже съм нисък и тая си мисли че съм някво лапе. Вика цигарите за забранени за под 18 годишни. Викам аз съм на 19. Тя вика да бе да аре изчезвай. Вадя шофьорската книжка показвам я и тая аааааа извинявай извинявай ето. Мама и дайба тъпа. Мн ме нервира.

Violenza
05-18-2013, 10:05
Един път отивам да си купувам цигари от един магазин дето влизам за пръв път. И тъй викам и дай едно червено малборо, а понеже съм нисък и тая си мисли че съм някво лапе. Вика цигарите за забранени за под 18 годишни. Викам аз съм на 19. Тя вика да бе да аре изчезвай. Вадя шофьорската книжка показвам я и тая аааааа извинявай извинявай ето. Мама и дайба тъпа. Мн ме нервира.
Сега се дразниш, ама в един момент, като те питат имаш ли 18, звучи вече като комплимент. :D

Auriss
05-18-2013, 10:26
Хм, странно, аз съм останал с впечатлението, че са доста мили повечето.
Единственото, от което съм се подразнял е в един Мол охраната като ме помоли да си сваля качулката, че имало камери и трябвало да ми се вижда лицето лол. А имах спешна нужда от фризьор тогава ;д

girlwithblueeyes
05-18-2013, 10:56
То все продавачките са виновни
Стойте и вие по цял ден и се занимавайте с хора които не знаят какво искат
Наистина има много дръпнати продавачки и за съм попадала на такива но също така има и много нагли и мрънкащи клиенти .
Казвам го защото съм била и от двете странни .

Violenza
05-18-2013, 11:15
но също така има и много нагли и мрънкащи клиенти .

Да, но клиентът винаги е прав. ;)

girlwithblueeyes
05-18-2013, 11:19
Хахаха ами зависи :lol:
Така е прието да е но има доста досадни и неразбрани индивиди .

Auriss
05-18-2013, 11:27
Абе тук съм с Вили хаха ;д Това им е работата в крайна сметка - да пушат по една цигара и да се кротват, че наистина е досадно.
Виж, с държавни служители каква мъка е просто не е истина. Представям си в някой магазин да ми се репчат така - грозно ще приключи.

Hayashi
05-18-2013, 11:36
Много мразя намусени продавачки и упорити ги избягвам. В Технополис в Димитровград целият им екип беше отвратителен! Стояла съм 30 минути на касата да си платя едни слушалки, а около мен имаше поне 5 човека, които се занимаваха с нещо друго, но така и не ме обслужиха. Не стъпих повече в този магазин, а интересното е, че после го затвориха, защото нямало достатъчно клиенти.
Има наистина отвратителни клиенти, които направо ти идва да ги удушиш, но при положение, че работиш с хора не е допустимо да си го изкарваш на невинни хорица, които изват да си платят нещо.
И в интерес на истината, за да не речете че само в България е пълно с глупаци веднъж в Берн умрях да се обяснявам на една продавачка в McDonalds', че искам 2 хамбургера и пържени картофки. На френски ѝ говорих, на английски ѝ говорих, даже на немски се опитах и накрая се наложи да ѝ го показвам 5 минути, за да разбере. Толкова ме беше ядосала, че после даже ѝ теглих едни майни на български.
Любими са ми Еконт обаче, които всеки път в офиса имат по 3-4 човека, но само един от тях върши нещо. Винаги има огромно опашка и никога нямат идея къде си оставят пратките и ги търсят по 10 минути.
Съвсем на скоро в пощата, пощаджийката се опита да ме убеди, че пратката, която отивам да си взема вече съм я получила, щото я нямало. Бях много близо да ѝ се развикам, но след повече от 10 минути най-накрая я откри.

Violenza
05-18-2013, 11:42
има доста досадни и неразбрани индивиди .
Абсолютно, но в крайна сметка, когато това ти е работата, си длъжен да се съобразяваш.

Сетих се сега една случка. :D Преди 2 години мисля беше, вземам поръчка на клиент, но и той служител. Цветове ще да избираме. Подавам аз картел и му казвам да избере синьо и червено. Той ми обяснява "ама това на компютъра ми харесва, същото да е". Обяснявам му пак, че това, което вижда на монитора е едно, това, което ще бъде на рекламата, ще изглежда по друг начин, затова искам да избере конкретни номера на цветове. Зачуди се нашият, звъни на шефа. Пет минути обяснява и накрая приключва с "ок, ок, разбрах!". Затваря телефона и ми вика "ами, значи, синьото на Левски и червеното на ЦСКА" :D И аз вече шах и мат....... Не знаех дали да се разсмея или да се ядосам. Да, ама мога само да му се усмихна вежливо и да му обясня за пореден път разликата.

А държавните служители са още по-зле в повечето случаи.

YSMF
05-18-2013, 12:10
Сега се сещам за горчивия ми опит с един сайт. Преди време ми трябваха едни неща на биодерма. Нямаше как да пътувам и започвам да търся в интернет. Намерих ги на сайта на една аптека, уж промо пакет с безплатна доставка. Поръчах си от сайта, на всяка една стъпка от поръчката ми изписва, че доставката е безплатна. После ми се обади един господин на потвърди поръчката, всичко чудесно. След 3 дни нещата идват, аз бях на училище и пращам майка ми да ги вземе. И какво излезе накрая - 6 лева доставка ДО ОФИС на еконт и са пратили само едното нещо. Веднага звъня на въпросния, който почна да мрънка, че тя доставката била безплатна само за София, че нещото го нямало в наличност. Мен ми прикипя, но пазя самообладание и му викам' А Вие не можахте ли да кажете тези неща при предишния ни разговор, който не беше от кратките' при което последва ново мрънкане от негова страна и после ми каза още неща, но се сещам само за самодоволния му тон. Аз абсолютно бясна, готова да ухапя някой веднага написах една жалба до КЗП за тоя малоумник, където приложих принскрийнове от сайта, където продължава да пише, че комплекта е в наличност, до идиотско шаблонния имейл за потвърждение, та до бележките от еконта. Дано му е весело със санкциите от КЗП, които му наложиха по няколко параграфа.

skate
05-18-2013, 12:49
най-се тваря като вляза в някой магазин и продавачите ми ходят след гъза все едно ще им задигна целия магазин,а преди тва съм им казал,че само разглеждам и ако имам нужда ще питам.

Hayashi
05-18-2013, 14:52
YSMF имаш право да откажеш поръчката и от Еконт да му я върнат. Аз лично в такава ситуация точно това бих направила.

YSMF
05-18-2013, 15:42
Аз се прибрах 4 часа по - късно, нямаше как да реагирам иначе с удоволствие бих я оставила в еконта.

SurfSky
05-19-2013, 10:21
Някой продавачки са мн нахални :D Влизаш в някой магазин и почват,да ви предложа нещо .. ? От еди си кое сме получили нова стока.Това е с намаление а/у ( от 150 лева намалена на 130 примерно :D ).

Amore-Mio*
05-19-2013, 11:30
И аз много се дразня, когато ми вървят след гъ*а, и почват да ти обясняват, че това било френско, онова немско, това е била нова стока и така нататък. А просто съм казала, че разглеждам.

sashinka95
05-19-2013, 12:21
Единственият ми подобен случай беше с един в една книжарница. Мислех да си взема една книга, но толкова настоя на друга, че накрая взех нея. От тогава не съм стъпила там.

Falstad
05-19-2013, 13:02
Всеки път като отида в някой спортен магазин или в магазин Крачун " Любезните" продавачки ме убеждават,че номер 49 до 50 обувки ще ми стои перфектно въпреки,че нося 53...

HollyGolightly
05-20-2013, 07:41
^ :lol:

Веднъж си бях забравила картата и имах само банкноти и една от тях беше $2, проблемът е, че тези банкноти са много рядко срещани, все едно нашите хартиени 1 лев, само по-възрастните хора знаят за тяхното съществуване 8-)
И давам и на онази девойка банкнотата и тя ми я връща и ми казва да съм опитала с нещо друго, при нея този номер не минавал. И така доста време се разправяхме, даже накрая и охраната повика, била съм и давала фалшиви пари.
Оправиха се в последтсвие нещата, даже още получавам писма с купони с моето име на тях, но съм се зарекла, че повече там няма да стъпя.

tori
05-22-2013, 20:26
Чак неприятни... Като по-малка отидох в 8 без нещо да купя сирене за салатата и една продавачка като че ли спомена целия ми род до девето коляно род мустак. Друг път в голям супер маркет жената на касата ме изгледа така кофти, понеже си бях купила само половинка течна сметана.

ameli
05-23-2013, 10:50
Вчера седях около 10 минути докато чакам една продавачка да се наприказва по телефона. При което казах на висок глас "Някой ще ми обърне ли внимание или да си ходя". Познайте кой трясна вратата най-демонстративно секунди след това :D

mayaaa
05-24-2013, 22:45
Имало е много такива случки, ама ся се сещам само за една. В пицария стоя да си поръчам и никакво внимание от страна на персонала.. Казвам "Извинете.." и никаква реакция. След известно време пак и тая идва при мен да и започва да ми обяснява как не можела да остави тавата с пицата, ала-бала (то имаше още една продавачка, ама тя никакъв признак за живот не даваше :D ). Та аз се ядосах и й викам, че те тука са за да ме обслужат. Хубаво, че не може, ама да ми каже, че идва след малко и тн, а не да мълчи и да не ми обръща никакво внимание. Много ме беше вбесила.
Иначе ся съм с нов телефони и си търся кейс, скрийн протектор и тн, та много ме нервят тия дето пи продават стоката за 2 минути и после още 20 ми обясняват какъв нов пакет имали и тн...

Your.Passion
05-25-2013, 21:50
Има един забутан стар боклук ,който има книжарница ,която е на супер закътано място и почти никой не ходи там.
Та когато ми потрябва нещо отивам при него,защото ми е наблизко.Супер претенциозен е.
И влизам аз един ден и си търся химикал от по-скъпите,не знам защо просто исках да е хубав.И така аз си избирам защото бяха изложени.И него нито го занимавам ,нито го питам ,нито нищо. И изведнъж като ми изтърси ''Това е книжарница за да се купува нещо ,а не изложба.Влизаш,купуваш,изл заш.Това е.Айде сега ичезвай.'' и аз само някакво странно стоя и го гледам.И му казах ,че с това отношение ще си остане с 5 лв оборот на ден :lol: И му тръшнах вратата под носа.Супер много ме изнерви,понеже лесно се поддавам на такива идиоти.
Друга случка с него е ,че ходиш да си купувам тетрадка и сложиш парите на бюрото ,а не на поставката за пари и взе поставката и изхвърли парите на земята и пак стоя и го гледам тоя път го попитах дали е наред с нервите,жалко ,че не ми отговори :lol: Този път дори не затворих вратата :Д

Други случаи са с продавачки ,които не затварят ш*бания си телефон.Говорят ли,говорят ,нито ме поздравяват с добър ден ,нито ме питат какво си търся.
Също много ме нервират продавачки ,които нахалстват да си купя нещо.Това било на намаление ,това еди си кфо.. Абе всякакви ги има. 8-)

nor4eto99
06-19-2013, 20:03
Веднъж влязох в Кенвело Парк мол Ст. Загора. И аз си гледкам за ризи, оная ме пита кво си търся и аз й викам ризи. Показа ми ги, каза ми кой цвят би ми отивал, взе някаква риза за 40 лева и ми вика "що не отидеш да пробваш тази, би ти стояла чудесно", (наистина беше хубава, но съм си купувала много по-хубави от second handa за 3 лева) И докато я пробвам стоя пред съблекалнята и ме чака за да ме види с нея (за лично пространство хората не са чували) Аз не й се показах, казах и че ми е тясна, дадох и закачалката и ризата и "довиждане"

DieselBlood
06-19-2013, 23:44
Такива случки-бол. Отивам до магазина да си взема цигари и оная като ме видя, че зяпам цигарите, се провикна "Тука не е за лица под 18 години". Викам и "Тъй като ме гледаш дали нямам 18, а"? От тогава не съм стъпил в магазина и. Аз не съм от хората, които търпят разни такива. Директно им сипвам с казана отгоре и точка.

xXxAngerfisTxXx
06-20-2013, 09:18
Такива случки-бол. Отивам до магазина да си взема цигари и оная като ме видя, че зяпам цигарите, се провикна "Тука не е за лица под 18 години". Викам и "Тъй като ме гледаш дали нямам 18, а"? От тогава не съм стъпил в магазина и. Аз не съм от хората, които търпят разни такива. Директно им сипвам с казана отгоре и точка.

на такива ако им изкараш шофьорската книжка (ако имаш) им става мн тъпо, повярвай

psychopath
06-20-2013, 10:17
Аз на такива нагли, които не знаят защо са там им обяснявам как би трябвало да стоят нещата и предизвиквам страхопочитание. :D

По темата: първото, което ми идва на акъла е, че докато се сваляхме с една продавачка, едни убавци изпокрадоха половината магазин :D:D

dark_girl
06-20-2013, 10:29
Аз нямам някаква конкретна случка,но много ме дразнят продавачките,които само ходят след теб..Все едно ще им обера магазина.Човек иска да разгледа на спокойствие,а те по 2-3 са се наредили около теб.Пфф..

j_adore2
06-20-2013, 17:15
Такива досадни продавачи, колкото искаш има. Но поне хората правят това, за което им се плаща, а не се подмотват по цял ден. Последният беше в книжарницата в мола. Влязох да разгледам книгите и един не спря да обикаля около мен, дори не ме попита какво търся. На мен ми стана неудобно и се тръгнах, а имах намерение да си харесам някоя книжка.

А имаше в Кауфланд една касиерка, която ме издразни. Аз и майка ми сме на касата и я питам какви цигари да вземем (за баща ми, ние и двете не пушим) и казвам на касиерката: "И една кутия бяло Виктори " и тя само поглежда майка ми и казва: "Да й дам ли". Мама каза:"Еми ако искате да имате оборот, дайте й". (друг е въпроса, че съм на 22 и съм с майка ми, явно беше решила да се прави на интересна).

Друг случай, който може би най ме ядоса една овца .. Най - близкият магазин ми е CBA и имам една карта, в която се трупат пари при пазаруване. И отивам аз един ден, доста неща взех и нещо съм се загледала настрани и когато погледнах към касата, гледам, че касиерката си извадила нейната карта и си я чекира на компютъра. Много се ядосах и й казах, че и аз имам карта и тя започна да мрънка нещо: "Ааа ама вашата не е активна". Аз казвам:" Вие от къде знаете, като не сте я виждали". Картата си е абсолютно активна. Лелее сега като се сещам пак се ядосах :D А беше преди 1 година сигурно :D

И все пак най ме дразнят продавачки, на които им пречиш като влезеш в магазина. Било то да питаш за нещо къде се намира или в обслужването

game
06-26-2013, 22:11
Преди около месец влизам в един магазин за обувки.Продавачката ме пита какво си търся, а аз й отговарям, че разглеждам.А тя:"Ама като не ми казвате какво търсите тогава за какво сте дошли след като не знаете какво ще купувате ". И повече не отидох там.. :D

EmiliesAngel
08-17-2013, 23:23
Оф... в супера до нас има една побъркана :Викам -може ли една торбичка и тя за кво ти е торбичка ма ей, а пък веднъж ме замери с рестото! :D

BRUNETTE,
08-18-2013, 02:02
На рожденния ми ден преди 2-3години ходихме в мола с приятелки, и като влязахме в New Yorker ме накараха да си отворя подаръците защото едва ли не съм откраднала нещо..нямам думи......

M37_Unseen
08-19-2013, 08:32
Темата е ясна. Аз ще се разпиша първа.
Скоро с майка ми влизаме в един магазин за дрехи. Майка ми предния ден е гледала нещо и решава пак да погледне и на молбата й да види пак нещото-едната продавачка каза на другата- Не й давай на тая,тя нищо няма да купува -_-

Оплачете се на собственика и те ще разберат мястото си.Явно работят на процент и бързат да продават.

yakuza_
08-19-2013, 10:03
Пред 3-4 години с един авер имахме подобна ситуация, той влиза в магазин за обувки и директно от вратата го питат, ще купувате ли нещо... Ако бях на негово място щях да и тегля една путка майна, ама той си купи реално нещо :D
Има някои дето влизам в магазина и като си плащам ме гледата така, че едва ли не трябва да се чувствам виновен, че съм си купил нещо.

ledenakrasota
08-19-2013, 10:50
1. Една касиерка в Билата отказа да върне един лев ресто на приятелка, защото нямала пари да й върне. И точно започвах да се разправям с нея и момичето си тръгна, защото имало опашка. Самите ние сме си патки.
2. Объркаха модела на роклята ми за бала. Продавачката спореше с мен, че моделът бил този, а разликата беше в бродерията. Много добре помнех какво беше написало момичето в деня, когато я поръчахме в първия магазин.

Dusty
08-19-2013, 12:32
Това стана преди 5 години (като бях на 12) в едно магазинче за обувки до нас. Значи то беше новооткрито и ние с майка ми отиваме там да търсим ботуши (за мен). Отиваме ние и почваме да разглеждаме и продавачът дойде и ни пита търсим ли нещо, ние му казваме за ботушите и той ни ги показа, харесах си едни и майка ми ги плати и тръгнахме да излизаме. Но тоя като почна: "Госпожо, тук има едни хубави боти, точно като за вас са", "Елате да видите тези обувчици, ще ви направя малка отстъпка" и така 20 минути не можем да си тръгнем. Накрая с мама го кръстихме Прекаленолюбезността.:D После си намери продавачка (слава Богу) и тя е доста по-разбрана.

M37_Unseen
08-19-2013, 14:04
Той такъв може да те откаже да влезеш отново в магазина му :)

Dusty
08-19-2013, 14:59
Той такъв може да те откаже да влезеш отново в магазина му :)
Определено!!:D

Жълто
08-19-2013, 15:20
Ми ходих в Турция, в Одрин и в момента, в който слязахме от автобуса ни нападнаха стари бабички с герданчета и маниста. Наобиколиха ме 2-3 и почнаха да ми бутат герданчетата в ръцете и да викат "пробвай пробвай". Не знам как се сдържах да не ги набия :D

Dusty
08-19-2013, 15:36
Ми ходих в Турция, в Одрин и в момента, в който слязахме от автобуса ни нападнаха стари бабички с герданчета и маниста. Наобиколиха ме 2-3 и почнаха да ми бутат герданчетата в ръцете и да викат "пробвай пробвай". Не знам как се сдържах да не ги набия :D
Поне на английскии ли ти говореха? Бабета говорят английски ..:D

heartlesandfreaky
08-19-2013, 20:37
Ултра много ме изнервят тия дето ми вървят по г*за и все искат да помагат с нещо.. За бавно развиваща се ли ме взимат, не мога да си обясня..
Сега се сещам за една конкретна случка в едно кафене.. Седнали сме и вече ще си ходим, обаче нямахме точно пари и събирахме там, кво правихме.. Останаха 10 стотинки да дадем, дето ги дадохме на дребно (5,2,2 и 1). При което сервитьорката като дойде, погледна с насмешка стотинките и ги хвърли най-демонстративно върху масата и си тръгна.. Аз й подпалих касовите бележки в замяна. :D

noworries
08-20-2013, 14:13
О помня когато веднъж преди години бяхме в един град,в който имаше водопад..С мама и сестра ми решихме да се разходим и да го видим. Решихме да попитаме на една бутка за вестници за посоката.Когато мама попита,жената само побутна прозорчето и на него пишеше 'За информация 20 ст.' ;ddd

И..Преди няколко месеца на пътуване от училище до Страсбург ..И като пристигнахме /беше привечер/ се разходихме и влезнахме в магазин за сувенири,от който набързо ни изгониха по предтекст,че ще затварят..

chupachups
09-03-2013, 13:26
В училище бяхме решили да се пръскаме с водни балони. И след 1 месец директорката реши да спре водата в училище за да не може да си пълним балоните :D :D :D и до училище е Galaxy Tread Center и ние ходихме през голямото междучасие да ги пълним в тоалетните на Galaxy Tread Center-а някой тъпаци ги пълнеха в един от фонтаните вътре :D и ги пъхахме под суитчарите и бягахме. Един ден охраната ни хвана и ни пита какво носите и ние викаме нищо. Той хвана приятелката ми за циците понеже помисли, че са водни балони :D a тя беше скрила балоните в джобовете. Гаджето и като видя и ПРАС два балона в мутрата и избягахме :D

Meonesssss
09-03-2013, 13:41
Да, с приятеля ми се разхождахе. Видях едни къси дънки и искам да ги пробвам и викам на продавача :
- Извинете, имате ли по-малки номера от тези ?
- ми те и тея ще ви станат - продавача
- няма да ми станат
- абе вари пробвай и ще видиш
Влизам аз да пробвам и като излизам си държа дънките, че ако ги пусна ще паднат и викам на продавача
- ето големи са
-ами дай да ги оправим на дупето - това го каза продавача и идва към мене и аз
- аа не големи са не ги искам :D :D

BVBnoname
09-03-2013, 15:17
Във един магазин има каси за самообслужване и един път отидох там и тъкмо да си тръгвам, охраната ме върна да проверят дали съм маркирала всичко.

Meonesssss
09-03-2013, 21:14
Охраната ме е спирала за име само :D

seek&destroy
09-03-2013, 21:33
Най-много ме дразни, като вляза в магазин за дрехи да си разглеждам и да ходят по мене и на всичкото отгоре да ме питат какво си търся ?! Ако търся нещо конкретно ще го опиша на продавача, който и да е, още преди да ме е попитал.

Meonesssss
09-03-2013, 21:35
мноого е гадно .. веднъж гледам една тениска и продавачката идва и ми вика "харесва ли ти"

tori
09-03-2013, 21:42
Охраната ме е спирала за име само :D
Ти се радвай, че за телефон не са те питали.

Meonesssss
09-03-2013, 21:43
Ти се радвай, че за телефон не са те питали.

Не, той ми искаше facebook-a :D

rositzza
09-04-2013, 00:35
Седя си мирничко на тротоара, пия си кафето, чакам майка ми да се наговори с познатите, които беше срещнала. По едно време от магазина в страни от мен усещам доста настоятелен и втренчен поглед. В момента в който се обърнах да видя кой ме гледа така настоятелно магазинерката все едно я шибна ток, скочи от стола си в бойна готовност и се разкрещя НЕ! ВЪН С ТВА КАФЕ. ВЪН.
Манекените ти са на тротоара по дяволите какво искаш? Изобщо не съм влезнала в оскъдния ти магазин :smt070

Влизам аз в кварталния магазин, от който пазарувам всеки ден да си купя цигари и разговора протича по следния начин:
-.. и черно виктори
- Личната карта си дай.. Нещо много рано почнахте да пушите всички (Видимо ядосана)
След известно ровене из дамската чанта така желаната лична карта се връчва тържествено И с усмивка тип "натрих ли ти носа". След което получавам отговора:
- Ами да. Ето. На 20 си.
Реакцията ми :shock:

Историята е на една приятелка.
Опитвам се да си купя аз цигари от верига големи магазини. Искат ми лична карта. Рових сигурно 10 минути и накрая:
-Личната си карта не я намерих, но ще ви дам шофьорската си книжка
-Не ти искам шофьорската книжка искам ти лична карта
-Е тя книжката върши същата работа нали трябва да имаш 18 за да я изкараш
-Много те знам кога си я изкарала. Дай ми лична карта
:smt104 :smt104

xdreamerx
09-07-2013, 16:01
В момента се сещам как веднъж с една приятелка сме на касата на един супермаркет и нещо се засмяхме и касиерката ни заплаши, че ще ни изгони, ако не спрем да се смеем. :D Веднъж пък ни изгониха от един магазин, защото сме разглеждали от 10 минути и нищо не сме купували -.-

JustaLittleKid
09-07-2013, 17:11
Най-обичам продавачки, които се държат така, сякаш не си отишъл да купуваш, а да им крадеш стоката или да ти я дават даром.
В паметта ми са се запечатали два такива пресни случая: преди около месец-два си търсех боя за коса, чакахме я въпросната дама да се появи 10 минути и като дойде, вместо да се извини за отсъствието си, стоеше като препарирана със супер намръщеното изражение на лицето. Разместихме с майка ми всичките бои и си тръгнахме. Без да купим нищо :D
Вторият случай беше съвсем наскоро, в един магазин за бебешки дрешки, търсехме подарък на една бебочка. Продавачката беше една лелка, да не кажа бабичка, с една очна линия или молив под очите, което я загрозяваше още повече. Предполага се, че на такива места трябва да те предразполагат да купуваш, да се чувстваш добре. А пък на нас ни стана чак неудобно да купуваме много неща, наистина все едно ще ни ги подарява... Тц, тц. Някои хора просто не са родени за подобен тип работа.

tonique
09-07-2013, 18:23
В момента се сещам как веднъж с една приятелка сме на касата на един супермаркет и нещо се засмяхме и касиерката ни заплаши, че ще ни изгони, ако не спрем да се смеем. :D Веднъж пък ни изгониха от един магазин, защото сме разглеждали от 10 минути и нищо не сме купували -.-
Аз пък постоянно говоря на висок тон или по-точно викам и се смея като съм в някъв супермаркет :D нещо ми става

Иначе като се замисля нямам неприятни ситуации с продавачки / само един път бяхме с един фр. в един супермаркет и вика глей са, отиваме на касата и гледам травестит и едвам си сдържах смеха гледам на другата страна и направо целя треперя :lol: и като излезнах се разбих да се хиля

horacio
09-07-2013, 20:46
Ей, много смешно нещо са тва травеститите, няма що.

tonique
09-07-2013, 23:00
Ей, много смешно нещо са тва травеститите, няма що.

ми смешни са ми, що? да не си толко грозна, та да те мислят за травестит? че толко много се засягаш

Meonesssss
09-07-2013, 23:03
Днес ме разбиха .. Влизаме в един магазин с едно момче и си земам бонбонки tic-tac отивам на касата и оная ми вика
- Това ще го купувате ли ? -_-

NissaN
09-08-2013, 08:51
Тия са за бой.Аз влизам преди в голяма верига магазини взимам си кола 500гр. за 1.20лв. на касата давам 10 лева на цяло и оная ми каза че не може да ми върне няма дребни а касата беше отворена имаше по 2 по 5 лева едри стотинки...Заебах коко колата и си заминах и вече от там не пазарувам изгубиха ме като клиент.

Candise
09-08-2013, 22:42
Веднъж отидох да купя хляб и тръгвам да го плащам и й събирам стотинки на дребно и оная ми изцепва отсреща, че не работят с жълти стотинки.
Или пък отивам в моля да се търся нови дънки, вземам едни и отивам в пробната, излизам да се покажа на вуйна ми( бяха ми малки)и оная идва да ми носи по-големи. Станаха ми ама не ми харесаха как стоят. Влизам пак да ги събуя и патката ми отваря най- нагло пробната и ми вика искаш ли да ти предложа нещо друго? При което аз затворих пробната демонстративно. ..

the_purple_teen
09-09-2013, 10:52
Да... Значи като бяхме на почивка с нашите (ама това преди около 4-5 години) отивам до едно близко магазинче, за да си купя сладолед. И продавачката седи и ме гледа и вика:
- Това ли ще купуваш? (а аз само 1 сладолед)
- Да.
И рестото ми беше 30 стотинки и тая лелка ми ги даде на по 6 петички... Нищо де, баща ми толкова се издразни, че на следващия ден ми каза да и ги пробутам пак :D

evilgirl95
09-09-2013, 18:34
Всеки път когато отида в супермаркета до нас се случва едно и също.. цените, които пише на етикетите не съответстват с реалните/не на всичко разбира се, но се случва много често/. И веднъж стоя си аз на касата с едни бланширани картофи (на етикетна цена 1.80) и оная ми ги маркира и ми вика 2.25 .. И аз и казвам най-нормално:
-Как така 2.25, на етикета пише 1.80лв. Моля ви оправете си цените, постоянно се случва (с най-нормален тон)
И тя като ме почна: "Ами аз съм пък съм само касиерка тукаа.. мога ли аз да ти знам ценитееее.." Направо ме направи на нищо :Д .. Тръшнах и картофите и си тръгнах..

baby_baby
09-11-2013, 13:53
До сега съм нямала проблем с продавачки дано да нямам :D

tHe_COolEst_GIrl
09-26-2013, 18:53
Един път с мама се прибирахме с такси от НДК до Хиподрума (тогава там живяхме) и като пристигнахме, шофьорът и каза "13 лева ми дължите, госпожо", мама като пощуря и като взе да го нарежда "Това е чист обир, ще ви съдя..." и някакви такива :D

Ramona
09-26-2013, 20:49
^ Веднъж с мама и брат ми се возихме в такси, бяхме малки.
И мама го пита, колко ще струва, той вика "10 лева"
И тя нещо му се скара, изчака да спрем на светофар и слязохме посред пътя ;dd