PDA

View Full Version : Кисело мляко. (Или първият последен опит.)



AngelAntichrist
05-13-2013, 00:41
Добър вечер, търся помощ.

Безумно трезва съм в момента, така че няма да е интересно, да знаете.

Тийнпроблем. Защо някой би търсил помощ тук? Ако домът ми е в едни кафеви очи, а сърцето ми в едни зелени, то тук е мазето ми. Идвам, напивам се, псувам, бия си чикии - всичко, което може да се прави в едно мазе. Тъпо е но усещам някаква връзка. Пък един човек смята, че носи душата на влак - смахнати са всички, а другите ги няма.

...Да ме няма и мен.

Днес беше изборен ден. Надявам се моят избор да е по-сполучлив от общественият, в политическият /и не само/ контекст.

Когато бях на 13 реших, че ще търся себе си. Е, тогава не го осъзнавах, но така се получи. И наистина търсих. Напуснах училище, започнах да правя секс (и то какъв!), не се пропих тогава, но пък компенсирах с наркотици. Четях книги, бях щастлива, тъжна, а веднъж щях да скоча от една Билла. Ходих на планина, на море, запознах се с много хора. Разбивах си сърцето, умът, домът, всичко. Вчера се опитах да се удавя в леген, а имаше един път в Мосю Бриколаж нещо, което не помня, защото взех прекалено много диазепам.
Минало и заминало.
Да се върнем на легена...
Вече не съм на 13. Нито на 15. Разбирате ли? Не мога повече така...

Имам клаустрофобия. Моето тясно пространство е София и ме задушава до болка. Моето тясно пространство съм аз и се задушавам до кръв. Моето тясно пространство сте вие, мазето ми, и ме задушавате толкова, че ми се повдига.
Тясното пространство са чашата от които пия, леглото на което спя, пръстите с които пиша и малоумната машина за словесен бълвоч на раменете ми.

Всичко около мен е много кухо, но ме успокоява мисълта, че има паралелна реалност, където всички сме Слави Трифанов или Хитлер.

Реших да се самоубия. Но не се радвайте - размислих.

Искам да изкъпя крава в Индия, да карам колело в Прага и да засадя дърво в Ирак. Да науча полски, а след две години точно на тази дата да отида да си сипя вода на Рила. И още много неща искам.
Всичко, но не и да стоя тук, да се чувствам така и да няма какво да направя.

Не мога така пасивно.

Намери си скапано хоби, гледай турският сериал, ожени се, народи си пет деца, гласувай за ГЕРБ, купувай си кашкавал от Лидъл и си прави срещите на Попа или на Софийският, а всяка петък вечер в коя кръчма беше?...БУЛ-ФЪКИНГ-ШИТ. Или ненене постави си цели, амбицирай се, запиши се в УНСС и работи като лекар (да, лекар от унсс) за 300 лева, събирай се с хора, които мразиш и се прави, че псевдо-философската книжка написана от някой американски "лайф коуч" е най-живото преобръщащото нещо на този свят. Хахахахаха!

Живи, здрави и обичани да сме всички, но ми хрумна една идея.
До другият понеделник да съм си хванала нещата и да съм се изнесла. Ще събера някакви пари, ще си взема любимите дрехи...Ще си хвърля СИМ картата, но не и телефона, на него има музика и глупости. Бележка няма да пиша, тази тема е достатъчна.
Обаче аз наистина искам "да ме няма". Искам да си стопя личната карта, да простя, да забравя и да продължа напред.
Нищо не ме задържа. Съжалявам. И дипломата бих си изгорила, но нямам такава, хаха.

И все пак ще се върна, де, нали ще си налея вода на Рила след две години...

Един човек направил като мен и сега е на 30, и е там от където е тръгнал. Дали и с мен ще стане така? И какво значение има всъщност...


Изморих се, но пък и стига толкова..... Хубаво съм го решила, но се чудя дали е възможно.....

DoctorSatan666
05-13-2013, 07:47
http://prikachi.com/images/736/6183736b.png

npp
05-13-2013, 10:41
ако се измъчваш вътрешно и не ти се живее, тогава можеш да призоваваш истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос да ти помогнат, да отмахнат злите духове, които те докарват до такова състояние, и да ти дадат свобода да живееш живот свободен от всякакви вътрешни тревоги

defender
05-13-2013, 10:48
а кво стана с киселото ми мляко, ............. моля.

domain
05-13-2013, 18:47
Ще се поразходиш, а спед това ще ти домъчнее за мазето... хората са странни същества

Fisherman
05-13-2013, 21:22
Виж се Агнец,виж каква дупка си и как безмислено съществуваш

AngelAntichrist
05-14-2013, 06:44
ако се измъчваш вътрешно и не ти се живее, тогава можеш да призоваваш истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос да ти помогнат, да отмахнат злите духове, които те докарват до такова състояние, и да ти дадат свобода да живееш живот свободен от всякакви вътрешни тревоги

Това е интересно. Преди да ти прочета поста сънувах нещо по темата - че живея в къща обладана от зъл демон с който се опитвам да се преборя, а когато поглеждам в огледалото...Демонът съм аз.
Дай ми някакъв съвет с какво да започна. Да препрочета Библията, може би?

AngelAntichrist
05-14-2013, 06:46
Виж се Агнец,виж каква дупка си и как безмислено съществуваш

А сега, де!
http://i.imgur.com/VOVwpKy.gif

npp
05-14-2013, 08:22
Това е интересно. Преди да ти прочета поста сънувах нещо по темата - че живея в къща обладана от зъл демон с който се опитвам да се преборя, а когато поглеждам в огледалото...Демонът съм аз.
Дай ми някакъв съвет с какво да започна. Да препрочета Библията, може би?


най-добре ще е ако започнеш просто да вярваш в истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос и да изповядваш проблемите си пред Тях в молитва за помощ, докато поради не една причина Библията не е разбираема за всеки, особено за хора, които не са вярвали правилно в Бог и Исус достатъчно и не са чели или слушали свидетелства(-та)/проповеди(-те) от истински(-те) Светии достатъчно, така че думата "истински" никак не я поставяме напразно тук в тези изречения, много е важно човек да се стреми към (така да се каже) истинските неща когато се отнася до вярата, така че първо е правилната вяра, а чак накрая Библията ще може да бъде разбирана правилно

bilqnavod
05-14-2013, 08:51
http://i241.photobucket.com/albums/ff61/Mercadone/comedy.gif

AngelAntichrist
05-14-2013, 09:14
най-добре ще е ако започнеш просто да вярваш в истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос и да изповядваш проблемите си пред Тях в молитва за помощ, докато поради не една причина Библията не е разбираема за всеки, особено за хора, които не са вярвали правилно в Бог и Исус достатъчно и не са чели или слушали свидетелства(-та)/проповеди(-те) от истински(-те) Светии достатъчно, така че думата "истински" никак не я поставяме напразно тук в тези изречения, много е важно човек да се стреми към (така да се каже) истинските неща когато се отнася до вярата, така че първо е правилната вяра, а чак накрая Библията ще може да бъде разбирана правилно

Мисля, че разбрах какво имаш предвид. Нямаш си и на идея колко ти благодаря. Със сигурност ще послушам съвета ти.
Аз напоследък наистина си възвърнах вярата, но пак ми е трудно и не съм сигурно как точно да изразявам това усещане...Благодаря ти. :)

AngelAntichrist
05-14-2013, 09:15
А да...

http://www.randi.bg/image/cache/data/products/medium/kiselo-mljako-nababa-45-500x500.jpg

defender
05-14-2013, 11:37
Мисля, че разбрах какво имаш предвид. Нямаш си и на идея колко ти благодаря. Със сигурност ще послушам съвета ти.
Аз напоследък наистина си възвърнах вярата, но пак ми е трудно и не съм сигурно как точно да изразявам това усещане...Благодаря ти. :)

само внимавай да не попаднеш на някоя секта или някакъв сектант да не те прилъже като те види в момент на слабост ......................... затова за насоки във вярата задължително ходи при православен свещеник.
В противен случай рискуваш да попаднеш на всевъзможни видове и всякакви изкелефенчени породи лъжесвидетели и сектанти...................... които да те вкарат в неуравновесено духовно състояние и от там да станеш лесна за манипулиране.

npp
05-19-2013, 10:21
само внимавай да не попаднеш на някоя секта или някакъв сектант да не те прилъже като те види в момент на слабост ......................... затова за насоки във вярата задължително ходи при православен свещеник.
В противен случай рискуваш да попаднеш на всевъзможни видове и всякакви изкелефенчени породи лъжесвидетели и сектанти...................... които да те вкарат в неуравновесено духовно състояние и от там да станеш лесна за манипулиране.


имаш право за това, но не си мисли че православните е невъзможно да създадат усложнения, ходел съм при тях в продължение на месеци и се изповядвах пред свещенник, обаче (дори) от опит разбрах че там също може да има някакъв вид затлачена институция и омагьосан кръг - разбира се като казвам това никак не съдя когото и да е от човеците, иначе досега наистина е имало и добри православни, но най-добре е човек да си носи "кръста" сам - колкото повече се учиш да вярваш в и да си верен на истинският Господ Бог и да не се доверяваш на хора в това отношение, толкова повече ще спечелиш съкровище на Небето в Него

UNITED2
05-19-2013, 15:49
Чувствам се по същия начин, но за разлика от теб не вярвам, че Исус Христос, Бог Отец или Хари Потър могат да ми помогнат.

Auriss
05-19-2013, 17:56
Хари Потър може. Четенето е полезнo :D

defender
05-19-2013, 23:25
ходел съм при тях в продължение на месеци и се изповядвах пред свещенник,
ти нали не беше кръстен, къде си ходил ................. ?

Supermassive____
05-19-2013, 23:48
Много дълго бе братче :D

yakuza_
05-20-2013, 08:27
Спряла си друсането и изпадаш в абстиненция. :(
В частност се радвам за теб, че може примерно да прекъснеш даскало, без да те интересува как ще го приемат близките ти :D аз лично винаги съм се съобразявал до някаква степен с тях, макар и почти да не им говоря.
Мислила ли си, че си дете-индиго :D ?
Може да пробваш с медитация :D Стига да не стигнеш до там да се "храниш от слънцето" :D

npp
05-20-2013, 08:46
ти нали не беше кръстен, къде си ходил ................. ?


условието беше първо да ходя при свещенник (за) да се изповядвам и пр. и после да приема причастие, но така и не се стигна до причастяване(-то) защото ме подгониха и аз си отидох оттам и повече не се върнах - просто не ми оставиха друг избор, а след това Бог и Исус ме направиха да свидетелствувам Тяхното Слово

npp
05-20-2013, 08:55
Може да пробваш с медитация :D Стига да не стигнеш до там да се "храниш от слънцето" :D


медитацията е опасна, особено при нейното положение, а варианта да последва/да приеме посвещение от някой гуру е като да сключи сделка с дявола, най-добре е да се прибегне до вярата в Отца и Исус, другите варианти за упражняване на вяра са все рисковани/опасни

yakuza_
05-20-2013, 10:04
Дядо Ники ролекса, ти ли си ?

RagioL
05-20-2013, 10:36
Хари Потър може. Четенето е полезнo :D

За теб не знам, но на мен преди години Хари Потър ми влияеше зле на нервите.

defender
05-21-2013, 13:01
условието беше първо да ходя при свещенник (за) да се изповядвам и пр. и после да приема причастие, но така и не се стигна до причастяване(-то) защото ме подгониха и аз си отидох оттам и повече не се върнах - просто не ми оставиха друг избор, а след това Бог и Исус ме направиха да свидетелствувам Тяхното Слово

как са те подгонили, за какво са те подгонили .................. ти прилично ли се държеше .................. да не си започнал да свидетелстваш на висок глас в Църквата или нещо подобно.

да не би да са разбрали че не си кръстен ................. не може да вземаш причастие току тъй, защото може да ти послужи не за спасение, а напротив, за по-голямо осъждане.
първо отиди да се кръстиш ............... кръщението е засвидетелстване че вярваш не само на думи, но и на дело и чак тогава другото.

ge6aaaa3
05-23-2013, 07:23
ако се измъчваш вътрешно и не ти се живее, тогава можеш да призоваваш истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос да ти помогнат, да отмахнат злите духове, които те докарват до такова състояние, и да ти дадат свобода да живееш живот свободен от всякакви вътрешни тревоги
Абе, тея твоите Бог Отец и "истински" Господ Исус Христос, да не са някакви нови чудовища в Ю-Ги-О, че да ги призоваваш?
ПП Практикуваш ли екзорсизъм, че котката ми страшен запек я гони?

defender
05-23-2013, 08:44
Абе, тея твоите Бог Отец и "истински" Господ Исус Христос, да не са някакви нови чудовища в Ю-Ги-О, че да ги призоваваш?
ПП Практикуваш ли екзорсизъм, че котката ми страшен запек я гони?


npp, лекува само мозъчни запеци на атеисти-философски тикви ...................

ge6aaaa3
05-23-2013, 09:09
Ам, че кой е казал, че котката ми не е "атеист-философ"? Може би точно заради това е и обладана от тоя зъл демон вече трета седмица.
ПП npp, бате, помагай, че ще му изхвръкнат очите на животинчето!!!

npp
05-25-2013, 11:56
как са те подгонили, за какво са те подгонили .................. ти прилично ли се държеше .................. да не си започнал да свидетелстваш на висок глас в Църквата или нещо подобно.

да не би да са разбрали че не си кръстен ................. не може да вземаш причастие току тъй, защото може да ти послужи не за спасение, а напротив, за по-голямо осъждане.
първо отиди да се кръстиш ............... кръщението е засвидетелстване че вярваш не само на думи, но и на дело и чак тогава другото.


не съдя никого от човеците/одушевените, обаче едно е да вярваш само в Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог, и да разчиташ на онези, които наистина са истинските Светии, а друго е да вярваш в някакъв друг или несигурен Бог/Исус, и да разчиташ на онези, които не са или за които не е сигурно че са истински Светии, не че свидетелствувайки това имам предвид че в православието не е имало или няма истински Господ Бог и истински Светии, но много по-сигурно би било ако вярващия се стреми към съвършенство във вярата - поне лично аз не (смея да) се доверявам на не-достатъчно надеждното особено що се отнася до вярата, понеже и съм патил доста от всякакви вероизповедания, деноминации и секти - навремето гостувах в десетки различни, и (дори и) от опит съм разбрал че да се доверяваш на религиите и на последователите/хората там е доста опасно, нападали са ме не веднъж безпричинно при това (поне в повечето от случаите) без никакво обяснение или предупреждение, като това сториха дори и християни от различни деномнации и секти, не ги съдя, но никак не възнамерявам да предприемам безумни рискове, като човек, който по някакви дори непредвидени стечения на обстоятелствата е бил преследван и си е патил от човешките религии в продължение на десетки години, след всичкият опит, който съм придобил досега в това отношение мога единствено да кажа: внимавай, пази се от: йога, хиндуизъм, окултизъм, сатанизъм, езотерики, религии, деноминации, секти, окултисти, сатанисти, езотерици, вярващи, поклонници, духовници, духовни/религиозни/окултни/езотерични книги, и въобще от всичко духовно, религиозно, езотерично и окултно - много са опасни тези неща, по-добре имай макар и най- нищожна/простичка вяра в истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос, но оставайки жив и здрав, отколкото да се довериш на човешка(-та) духовност/религия и да пострадаш и после да не намериш изход/спасение

"И дойде един от седемте ангела, които държаха седемте чаши та поговори с мене, казвайки: Дойди, ще ти покажа съдбата на голямата блудница(т.е. на човешката(666) религия/духовност/вяра), която седи на много води(т.е. която има много вероизповедания/деноминации/секти); с която блудствуваха земните царе(т.е. с която "земните" духовни служители/работници беззаконстваха), и земните жители(т.е. и "земните" поклонници/вярващи) се опиха от виното(т.е. от благодатта) на нейното блудствуване(т.е. на нейното беззаконие). И тъй, той ме заведе духом в една пустиня(т.е. на мястото на "запустението" - виж Матей 24:15), гдето видях жена(т.е. верческа/духовна/религиозна/окултна дейност), седяща на червен звяр, пълен с богохулни имена, който имаше седем глави и десет рога. Жената бе облечена в багреница(т.е. тя упражняваше власт от вселенски мащаб) и червено(т.е. и предлагаше множество привилегии) и украсена със злато(т.е. и имаше велика слава), със скъпоценни камъни и с бисери(т.е. с велики човешки вероучения и заповеди), и държеше в ръката си златна чаша(т.е. велика съдба), пълна с мръсотии и с нечистотиите(т.е. пълна с несъвършенствата и неправдите) от нейното блудствуване(т.е. от нейното беззаконие). И на челото й имаше написано това име: Тайна(т.е. езотеричното/окултното); великий Вавилон(т.е. "старата" човешка(666) религия/духовност/вяра), майка на блудниците(т.е. майка на неправедните/лошите вярващи/духовни служители/работници и на престъпниците) и на гнусотиите(т.е. и на аномалиите/страданията/злините по лицето) на земята. И видях, че жената се беше опила(т.е. и видях че тя проливаше и паразитираше) от кръвта на светиите и от кръвта на Исусовите мъченици; и като я видях, зачудих се твърде много(сиреч, бях шокиран, как считаната за най-голяма светиня от множество(-то) вярващи на земята се оказва че е самото цраство на звярът(666)). Но ангелът ми рече: Защо се зачуди? Аз ще ти кажа тайната на жената..... жената, която си видял, е големият град(т.е. чрезмерната вяра), който царува над земните царе(т.е. която царува над "земните" вярващи/духовни служители/работници)." Откровение 17: 1-18

npp
05-25-2013, 12:12
Ам, че кой е казал, че котката ми не е "атеист-философ"? Може би точно заради това е и обладана от тоя зъл демон вече трета седмица.
ПП npp, бате, помагай, че ще му изхвръкнат очите на животинчето!!!

Абе, тея твоите Бог Отец и "истински" Господ Исус Христос, да не са някакви нови чудовища в Ю-Ги-О, че да ги призоваваш?
ПП Практикуваш ли екзорсизъм, че котката ми страшен запек я гони?


как би се решил проблема с вяра ако не призоваваш истинският Бог Отец в Името на истинският Господ Исус Христос за помощ?!, да Ги призоваваш не означава да призоваваш кой да е (дух), но да се молиш на истинският Господ Бог за помощ - това е смисъла на думата "призоваваш" в този случай, така че ако имаш нужда от решение на проблем, стига да не желаеш злото на някого от човеците/одушевените, винаги можеш да призоваваш истинският Бог Отец в Името на истинският Господ Исус Христос за помощ

ge6aaaa3
05-25-2013, 15:56
Тц-КРАЙ... Отиде си... ;( Веднъж те помолих да помогнеш, а ти ми отказа! ОСТАВКА! Искам нов форумен шаман, който да помага в нужда, дори и голяма! Докторе, навит ли си? Ще ти пренасям в жертва по едно младо агне на всеки Гергьов ден!

npp
05-26-2013, 08:56
ние никога не сме казвали че сме шамани, нито сме обещавали че ще бъдем такива - най-малкото защото шаманизмът е малко или много противен на истинският Господ Бог, иначе се застъпваме пред истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос за пълно спасение и изобилен живот на всички човеци/одушевени от вселената, обаче ако искаш да е по-сигурно че проблемите (ти) (било то на теб или на твои роднини, приятели, познати или домашни любимци) ще бъдат разрешени, тогава е добре ти самият да се ангажираш с това да се молиш на истинският Бог Отец в Името на истинският Господ Исус Христос за решение, понеже ако само двама свидетели бяха напълно достатъчни за да се решат проблемите на всички човеци/одушевени на вселената, то тогава сега вече нямаше да има нужда от това истинските Светии да продължават да работят денонощно чрез молитви/ходатайства/застъпничества за спасението и осигуряването на всички човеци/души в вселената - това е най-малкото факт, ето защо лично аз не разчитам само на истинските Светии да свършат работата, но самият аз се моля/ходатайствувам ежедневно за спасението на всички човеци/души пред истинският Бог Отец в Името на истинският Господ Исус Христос

ge6aaaa3
05-26-2013, 10:07
1...истинският Господ Бог
2...истинският Бог Отец
3...истинският Господ Исус Христос
4...истинският Бог Отец
5...истинският Господ Исус Христос
6...истинските Светии
7...истинските Светии
8...истинският Бог Отец
9...истинският Господ Исус Христос
Не съм психолог, но като че ли се опитваш сам да си внушиш, че работите в които вярваш са истински... Обикновено, когато едно нещо е истинско, не повтаряш постоянно "истинският...". Все едно да кажеш "Отивам да хвана истинския автобус, за да отида до истинската секта, за да ми промият истинския мозък.".

DoctorSatan666
05-26-2013, 10:22
Тц-КРАЙ... Отиде си... ;( Веднъж те помолих да помогнеш, а ти ми отказа! ОСТАВКА! Искам нов форумен шаман, който да помага в нужда, дори и голяма! Докторе, навит ли си? Ще ти пренасям в жертва по едно младо агне на всеки Гергьов ден!
Не знам защо ме намесваш в жалките си празнословия.
Хмм, чакай... Нека позная... ти си поредния псевдо-атеистичен форумен шут, който освен да създава пресилен хумор и евтина ирония, не казва нищо съществено .... Колко е жалко е да видиш как някой триумфира с простотията си на гърба на друг (визирам npp), които пък е повярвал истински в глупостите си .

Игрите на нападки и защити на концепции, които дори не са ваши, в случая са повече от излишни. Нито засягате и развивате изказаното в дълбочина, нито имате капацитета да проведете смислен разговор.Просто единия единия хвърля някакви голословни обвинения , а другия активизира малоумието си в опит да им отговори.

ge6aaaa3
05-26-2013, 11:18
Не знам защо ме намесваш в жалките си празнословия.
Хмм, чакай... Нека позная... ти си поредния псевдо-атеистичен форумен шут, който освен да създава пресилен хумор и евтина ирония, не казва нищо съществено .... Колко е жалко е да видиш как някой триумфира с простотията си на гърба на друг (визирам npp), които пък е повярвал истински в глупостите си .

Игрите на нападки и защити на концепции, които дори не са ваши, в случая са повече от излишни. Нито засягате и развивате изказаното в дълбочина, нито имате капацитета да проведете смислен разговор.Просто единия единия хвърля някакви голословни обвинения , а другия активизира малоумието си в опит да им отговори.

Оу, забравих, че не съм достоен да те споменавам в постовете си, СЪЖАЛЯВАМ! Че коя, викаш е твоята лична, не прозряна от никой друг концепция? Чета ти постовете и виждам смисъл в това, за което говориш/не във всичко, де/, но това не са твои "открития" и концепции. Просто И ти ги споделяш. Къде си видял някакви обвинения? Опитах се да водя нормален диалог с него в някои от другите теми, но той си пише едно и също във всеки следващ пост. Аз каквото имах да обяснявам на сериозно по моите идеи и убеждения, съм го обяснил в тях теми. Сега просто си чеша пръстите и гледам реакции на хора които са се взели твърде на сериозно. И да, разконспирира ме, аз съм "поредния псевдо-атеистичен форумен шут". Вечер тайночко се моля на истинския Бог, а тук се правя на атеист, защото истинският Бог ме е пратил да изпитам вярата на npp.
ПП Сега като се замисля, май не сте толкова различни с npp. Единия си вярва, че е "отвъд", а другия, че е "свидетел на истинския Бог".
ПП2 По задължение съм на компютър 5-6 часа почивните дни/едни работи от училище/ и за това така ме избива на глупост.

DoctorSatan666
05-26-2013, 11:56
Бях тръгнал да пиша дълъг пост, но се запитах "Кому изобщо е необходимо всичко това?". Със сигурност не и на мен. Изобщо не смятам нито да се защитавам от това което написа, нито пък да посочвам несъответствия в коментарите ти (дори и с цел коректност). Целите ми на комуникация в този форум съвсем на са такива.

npp
05-26-2013, 13:26
Не съм психолог, но като че ли се опитваш сам да си внушиш, че работите в които вярваш са истински... Обикновено, когато едно нещо е истинско, не повтаряш постоянно "истинският...". Все едно да кажеш "Отивам да хвана истинския автобус, за да отида до истинската секта, за да ми промият истинския мозък.".


в днешно време светът беше пълен с фалшиви: богове, христосовци и светии, затова досега ние малко или много бяхме принудени да уточняваме че свидетелствуваме за истинският Господ Бог и истинските Светии, понеже фалшивите не могат нито да възкресяват мъртвите, нито да изцеляват болните, нито да изгонват злите духове от обладаните в сравнение с истинският Господ и Неговите истински ученици/последователи, досега светът беше пълен с множество религии, от които имаше стотици християнски деноминации и секти, но така и човечеството не видя/не узна (за) поне една истинска църква на Христос където всеки болен да бъде изцеляван напълно, всеки мъртвец възкресяван за вечен живот, и където злите духове да бъдат изгонвани тотално от всеки обладан, така както е било при истинският Исус Христос и Неговите истински ученици - и това наистина е много жалко, всъщност най-жалкото от всичко, понеже съвременните религии досега имаха навика/традицията и нахалството/наглостта да потапят човечеството в тяхната неправедна духовност и техният нечист дух превръщайки ги в по-големи роби на суетата отколкото системата на човешката(666) религия ги е направила да бъдат по принцип, обаче никак не се покайваха от неправдата, която вършеха в вярата, или казано с други думи, от духовното беззаконие, което множество тeхни поколения по традиция следваха в продължение на хилядолетия, и хем виждаха че резултатите от техните духовни/религиозни/окултни/поклоннически дейности не са достатъчно добри/праведни/ефективни - понеже милиарди човеци останаха в неспасение и погибел, хем продължиха да следват същата своя стара традиция без никакъв стремеж към осъвършенствуване и покаяние от неправдата - това е същинска лудост, разбира се като свидетелствуваме всичко това ние никак не съдим когото и да е от човеците/одушевените, но все още има нужда от промяна към подобрение за всички хора в истинският Господ Бог, а не само за някои, не трябва да се съди, но това означа че никой от човеците не трябва да върши неправда в вярата(духовно/религиозно беззаконие), нека всички да знаят че за да се угоди на истинският Бог не е достатъчно да се проявява любов само към някои човеци/одушевени или да се проявява само частична любов сиреч само за някаква временна полза вместо за изобилен и вечен живот на всички хора/души, но Истината в това отношение е че ако остане дори и един единствен неспасен човек, тогава истинският Бог отново ще каже: "Не Съм доволен - все още има от неспасените/неосигурените с изобилен и вечен живот души" - ето защо работата по спасението и осигуряването на изобилен и вечен живот за човеците в истинският Господ Бог не бива да се прекратява когато някой (от тях) някъде все още е в неволя или недоимък, затова истинските Светии работят и до днес

"Тук е нужно търпението на светиите, на тия, които пазят Божиите заповеди и вярата в Исуса. И чух глас от небето, който казваше: Напиши: Блажени от сега нататък мъртвите(т.е. отрудените), които умират в Господа(т.е. които работят за всеобщото/всеобхватното спасение в истинският Господ Бог); да! казва Духът, за да си починат от трудовете си; защото делата им следват подир тях(т.е. защото истинските Светии никога не спират да работят за всеобщото/всеобхватното спасение докато то не бъде осъществено докрай)." Откровение 14: 12-13