PDA

View Full Version : Работа в Lidl , Billa , Kaufland ..



Marilyn Monroe
05-13-2013, 07:05
Другия месец се е видяло вече , че ще почвам шофьорски курсове. Много съм надъхана и ще си взема и листовките и курмуването .. няма как ! Понеже ако не караш се забравя пък и не придобивш опит .. искам да си взема кола (втора употреба ще е ). НО в момента и за толкова нямам пари а не искам да натоварвам наще още повече . След като се изръсят с тоя курс съвсем не ги виждам хората ама са ми обещали и няма как .. Въпроса ми е знаете ли във веригите Kaufland , Billa ,Lidl дали могат да работят лица под 18 години . Юли месец навършвам 18 но ми се иска да зарпочна по рано . Така до август месец ако дават минималната работна заплата 310лв . мога да събера 930 и наще като ми добавят малко може и да стане мойта работа .

Chacho
05-13-2013, 08:15
Mалко трудно, но може и да те вземат.

Иначе, зависи къде си, но дават повече от минималната работна.

Marilyn Monroe
05-13-2013, 08:40
А може ли да се работят няколко неща или каквото ти кажат това правиш ? Например в Kaufland може ли да работиш само на витрините или само на касата ? Ти ли си избираш като кандидатстваш за кое място или просто си работник пък те където те сложат и каквото ти кажат това правиш ?

Supermassive____
05-13-2013, 09:42
Трудно ще ти се получат работите щом нямаш годините. Не ми се вярва работодателя да се навие да поеме риска да вземе на работа непълнолетен работник. Има солени глоби до колкото съм чувал.

Chacho
05-13-2013, 12:22
А може ли да се работят няколко неща или каквото ти кажат това правиш ? Например в Kaufland може ли да работиш само на витрините или само на касата ? Ти ли си избираш като кандидатстваш за кое място или просто си работник пък те където те сложат и каквото ти кажат това правиш ?

Ми има си описание на длъжността. Не знам как ще кандидатстваш, аз съдя по обявите им в jobs.bg Там има за касиери, има и за склададжии. На някои работата им е редене, чистене, т.н. На касиерите - на касата. Някои са на щандовете. Ако се уговорите да си нещо смесено - ще тичаш навсякъде. Но принципно в такава верига длъжностите са ясно разпределени и надали ще те карат да вършиш чужда работа.