PDA

View Full Version : Li-po батерия



tutz
05-13-2013, 07:26
1. Вярно ли е, че литиево-полимерните батерии причиняват пожари/гърмят при продължително зареждане, или само ако си я изпускал/оставял на пряка слънчева светлина?
2. Как трябва да се зарежда такава батерия за пръв път?

MaGuSs
05-13-2013, 16:04
Гугъл няма ли за тебе?

В зависимост къде,как и защо си я оставил, да могат да причинят искри/пожари...

xXxAngerfisTxXx
05-13-2013, 16:07
1. Вярно ли е, че литиево-полимерните батерии причиняват пожари/гърмят при продължително зареждане, или само ако си я изпускал/оставял на пряка слънчева светлина?
2. Как трябва да се зарежда такава батерия за пръв път?

Li-po е същото като Li-Ion... и имал съм 50 телефона с йонни, 2 са преебаха щото лятото ги забравях навънка на слънце, не са ми гърмели батерии !
зарежда се докато у-вото не покаже че е заредена ! тва със 12-те часа беше при Ni-Cd и Ni-MH батерии.

tutz
05-14-2013, 08:40
Гугъл няма ли за тебе?

В зависимост къде,как и защо си я оставил, да могат да причинят искри/пожари...

Има Гугъл, не за това те питах. Интересува ме най-вече дали като купиш телефон/таблет с такава батерия трябва да го изтощиш на макс и тогава да го зареждаш, или направо го буташ в контакта.

xXxAngerfisTxXx
05-14-2013, 09:02
Има Гугъл, не за това те питах. Интересува ме най-вече дали като купиш телефон/таблет с такава батерия трябва да го изтощиш на макс и тогава да го зареждаш, или направо го буташ в контакта.

Буташ когато си искаш. Даже е добре да не се изтощават докрай. От 10 години ползвам телефони с Li-Ion / Li-Polymer, зареждам ги както ми падне, и проблем с батериите съм нямал.

prosto_chovek
05-14-2013, 09:16
Литиевите батерии представляват батерии, в които основният материал за изработка е литий и има вещества, които реагират на силна слънчева светлина и вода. Ако не вадиш батерията от устройството, обаче, поне веднъж на няколко месеца, батерията може да се надуе или разтече. Разрежда се до дупка и се зарежда до дупка първите няколко пъти, за да не се допусне появата на мемори ефекта, който при литиевите батерии е по - слабо изразен, отколкото в никел - кадмиевите.

tutz
05-14-2013, 09:20
Ок благодаря ви за бързите отговори :)