PDA

View Full Version : Език: Немски или френски



Benefits
05-13-2013, 09:47
Може ли да ми кажете кой език е по-лесен за научаване за период от г/д 5 години? Имам намерение да уча един от двата, но просто не мога да си избера. Също и не мога да преценя кой ще ми е по-полезен

знам няколко неща и по 2та езика и френския звучи по-хубаво, а немския е по-груб, обаче като пишеш на немски е супер зарибено такова и направо се убивам, кажете ако сте учили един от езиците и дайте мнение :?

Nevrotika
05-13-2013, 10:06
И двата езика могат да се научат за 5 години. При немския граматиката е трудна . При думите неприятен е определителният член ,защото всяка дума има der die das и различно множествено число както и по 5-6 значения. Аз мисля ,че немският е по - разпространен , но не си казал къде точно ще учиш/работиш , че ти трябва точно 1 от 2та езика

Benefits
05-13-2013, 10:38
Просто за обща култура да знам още един език, пък има време да мисля къде да работя, важното е че ще ми е в + който и език да е от тези двата

dark_girl
05-13-2013, 10:40
Всеки език ще ти е полезен.Според мен френският е по-хубав.Както казаха по-горе немският е труден заради граматиката,но с много практика може да се научи за 5 години.

PainMonopoly
05-13-2013, 13:56
Учил съм ги и двата, и двата са си доволно трудни, а френската граматика не е по-лесна от немската. В немския има много повече граматика, но е логична, всичко е свързано и има малко изключения, докато във френския трябва да имаш frenchie logic, иначе не става.

От двата ще ти е по-полезен немския в дългосрочен план.

perry_the_platypus
05-13-2013, 19:03
Life is too short to learn German. HAHAHAHAHA!

И двата съм ги учил, но някак си френският ми харесва повече. Учи този, който ти доставя удоволствие, но все пак немският е по-лесен от френския.
При френския трябва да учиш, малко или много, нещата наизуст. Представи си една 10-буквена дума и 1/2 от буквите се произнасят, но не се пишат,а другата част не се произнасят, но се пишат. :D:D:D

fUcKsMiLe
05-13-2013, 19:10
^Съгласна :Д

Уча френски и донякъде съжалявам, че не избрах да уча немски.
И двата са еднакво трудни, но ще ти е по-добре ако учиш немски език.

kinir2
05-13-2013, 19:52
Немски.

Cооkie
05-14-2013, 01:34
Нито един от двата езика не ми харесва, но по стечение на обстоятелствата ми се наложи да науча немски. Както казаха и по-горе, граматиката е сложна, но логична. Не е непосилно, особено пък за 5 години. Аз за 1 взех C1.
Също смятам, че в дългосрочен план би бил по-полезен от френския, не толкова защото е по-разпространен, а заради държавите, в които се говори.

Nevrotika
05-14-2013, 10:18
Като започнахме да казваме недостатъци не вярвам , че имат 3 различни глагола във френския за спане.
Спа завит - 1 , Спа отвит 2 ри Спа с одеало 3 ти спа полузавит 4 , както и отговарям положително е 1 , а отрицателно е съвсем друг. Но както казаха по-горе , френския (доколкото аз мисля) е по- труден за произнасяне ,а в немския има 4 падежа , не знам дали във френският има , но ако ще го учиш за обща култура бих ти препоръчал руски.
Успех с ученето :)

perry_the_platypus
05-15-2013, 18:38
Като започнахме да казваме недостатъци не вярвам , че имат 3 различни глагола във френския за спане.
Спа завит - 1 , Спа отвит 2 ри Спа с одеало 3 ти спа полузавит 4 , както и отговарям положително е 1 , а отрицателно е съвсем друг. Но както казаха по-горе , френския (доколкото аз мисля) е по- труден за произнасяне ,а в немския има 4 падежа , не знам дали във френският има , но ако ще го учиш за обща култура бих ти препоръчал руски.
Успех с ученето :)

Всъщност във френския НАИСТИНА има няколко глагола за спане, но всичките си означават едно и също. :DD
Във френския език няма падежи. :)

prosto_chovek
05-15-2013, 18:46
Немски - трудна граматика. Френски - трудно писане и произношение. Избирай.

SunT
05-15-2013, 21:01
Немски - трудна граматика. Френски - трудно писане и произношение. Избирай.
Точно.
Само че на френския, като му свикнеш вече (което става доста бързо), писането не е трудно и от самия начин на произнасяне на думата имаш доста добър шанс да уцелиш как се пише :dd

perry_the_platypus
05-19-2013, 10:33
Във френския граматиката не е особено лесна СЪЩО, има доста зубрене, но е и горе-долу близка до тази на българския език.