PDA

View Full Version : Голямо слънчево изгаряне



Ягодка
05-13-2013, 10:56
Здравейте!
Тренирам от много време тенис и точно днес се падна да удари гадното утринно слънце и да изгори кожата около врата :( Уж гледах да не играя срещу слънцето, но самата аз бях без шапка, защото мислех, че няма да пече толкова сутринта (09:00h-10:00h) Прибрах се и като се погледнах в огледалото всичко беше алено червено. На същото място както на този господинчо: http://images.wisegeek.com/man-with-sunburn-face-neck.jpg само че без лицето! Обадих се на майка ми и тя каза да се намажа с някакъв крем, който ще ме успокои - резултат няма, обаче голям сърбеж и болка. Баба ми каза някакъв крем с билки намазах се с него и пак без резултат. Вече взех алергозана и сама се намазах ейййййййй голям сърбеж :cry: Слагах студени компреси, лед, нищо не помогна трайно, само за няколко секунди поспря сърбежа, но болката още я има. После майка ми каза да взема две хапчета алергозан и ми се доспа. Събудих се пак с голяма болка и сърбеж и ето сега - отново ме скъсва от болка и не знам какво да правя... Почти всичко съм опитала, но не знам как да постъпя. (Майка ми е купила от аптеката някакви хомеопатични против слънчева алергия/изгаряне), но и те не помогнаха :cry:
Моля ви помогнете!

dark_girl
05-13-2013, 12:39
Стой на хладно и я овлажни с нещо.Имаше едни като лосиони на Bioten,които много помагат.Също и един немски крем,мирише много хубаво и е в кутия с бяло и синьо..Не знам как се казваше точно,но питай в аптеките.
Също така се посъветвай и с дерматолог,за да не стане по-зле.
Успех!

Fisherman
05-13-2013, 13:10
Намажи се с кисело мляко кви са тия измислени кремове

Ягодка
05-13-2013, 16:20
Намажи се с кисело мляко кви са тия измислени кремове

След мислене майка ми се сети за киселото мляко :) Веднага ме облекчи и да чукнем на дърво кожата се успокои и сега въобще не си личи! :) Благодаря все пак! :) Вече преди да излизам на слънце ще се мажа със слънцезащитен крем...

girlwithblueeyes
05-13-2013, 16:32
Аз знам че изгорено се третира с ракия . Така е казвала баба ми .

Fisherman
05-13-2013, 17:55
Киселото мляко е чудо

pifiella
05-13-2013, 17:55
Ракия,ама домашна с висок градус.

scioquoniamsuccedere
05-13-2013, 18:18
На мен много ми помага пантенол. Ама ти пък, сутринта си изгоряла и искаш за няколко часа да ти мине. Не се трови с хапчета мажи се там с каквото намериш и до утре, ще ти е почти минало ;)

ross
05-14-2013, 11:00
аз също съм много доволна от Дефламол, евтин е и върши много добра работа. Понякога след плаж чувствам едно неприятно опъване и това кремче много ми помага. Ето как изглежда http://apteka.framar.bg/05000262/%D0%B4%D0%B5%D1%84%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%BB-%D1%83%D0%BD%D0%B3%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%8218-%D0%B3%D1%80-sopharma

tori
05-14-2013, 11:29
Намажи се с кисело мляко кви са тия измислени кремове
Крадеш ми идеите... Иначе краставицата също става. И си вземи някакъв крем да се овлажняваш. Най-добре такъв за след плаж, мисля.