PDA

View Full Version : Как да постъпя?



blueberryyyy
05-13-2013, 21:15
Здравейте :)
Има едно момче от другия клас, което винаги ми е било много симпатично. Не че съм била лудо влюбена или хлътнала, но винаги ми е привличал вниманието. Като оставим на страна факта, че е много хубав, е и страшно мил и разбран. Никога не съм правила нещо по въпроса, да го заговоря и т.н., но бях споменала на една приятелка, която го познава, че ми е симпатичен. В началото на тази година цялото училище бяхме на екскурзия. Въпросното момиче, което по това време ходеше с негов много добър приятел, реши да ни запознае, като му беше намекнала, че съм му хвърлила око. И с две думи нещата се случиха, едната вечер в дискотеката се целунахме. След това останахме насаме още няколко пъти и наистина си допаднахме, личеше си, че той също ме харесва, но не бяхме през цялото време заедно. Останах с впечатлението, че след като се върнем от екскурзията ще продължим и ще видим какво ще стане, защото вечерта, когато се пътувахме на обратно и бяхме спрели за почивка на една бензиностанция той дойде и ме целуна, заговори ме и т.н. пред всички. Съответно тук изключвам варианта, че му е било колкото за екскурзията или пък че се е надявал на нещо за една вечер, което естествено и не стана... Върнахме се и цялото училище знаеше какво е станало и, така и не разбрах защо, им беше много интересно. Той е в компания на женкарчета, за които да уважаваш момиче е нещо странно. Не уча в България, така че всички ме знаят като българката. Съответно, стана голяма новина. Разбрах, че в класа му дори на час са ме споменавали и един вид са се шегували с него, защото ме харесва.
В началото реагираше спокойно и просто се смееше, но след това явно му е писнало всички да говорят и просто се отдръпна, спря да ме поздравява по коридорите. Писах му на фейсбук, но не ми отговори.
Всичко това се случва в период от една седмица, адски бързо. Не го познавах достатъчно и не знаех как да реагирам, въпреки че ми харесваше, за това просто го оставих да прави каквото иска. В момента се разминаваме по коридорите все едно не се познаваме, но го засичам да ме гледа, а когато се обърна веднага свежда поглед, избягва ме. Бях решила, че не ми пука и просто не му обръщах внимание.
Въпросната приятелка, която ходеше с негов добър приятел, обаче, преди няколко дни ми каза, че е говорила с бившето си гадже няколко седмици след като спряхме да се поздравяваме и го е попитала какво става и защо приятеля му изведнъж се е отдръпнал. Казал и, че наистина много ме харесвал, но му идвали в повече всичките тези коментари. Честно казано, това наистина е най-тъпата причина да не се получи между нас и наистина супер много ме е яд. Хващам се как в последно време постоянно мисля за него и май пак започвам да долавям симпатии към него. Въпросът ми е как да постъпя, как да се държа с него, да говоря ли с него...
Наистина ми се иска да продължим това, което започнахме, но няма шанс пак аз да направя първата крачка, а не знам как да го провокирам той за я направи... Темата се получи малко дълга, но ще се радвам на някой друг съвет.

Djenka
05-14-2013, 17:44
Според мен не би трябвало да го е срам и да му пука това, че другите коментират. Кво го е*е! Да си коментират, щом техния живот не е интересен :)

Ти какво може да направиш, освен да му кажеш това ^ (ако си на това мнение, разбира се)? Няма какво друго да направиш, просто му кажи да решава дали иска да е с теб или ще се води по това, което другите казват и ще се прави, че не те харесва. Оттам нататък той си решава, а ако избере второто, значи не си заслужава да си хабиш нервите. :)

Amore-Mio*
05-15-2013, 14:06
Не се занимавай с него.
Надали би могла да бъдеш щастлива с човек, който зарязва себе си и собствените си мнения/симпатии/мисли. Изобщо не бих могла да очаквам от този човек да ме обича, да е с мен и да съм сигурна в ръцете му.

Chacho
05-15-2013, 14:10
Еми говори с него. Лесно може да спре ебавките, стига да отреже останалите сериозно. Провери дали му стиска.

TrollFaace
05-15-2013, 14:15
Чужденец какво очакваш ... :D